דלק קבוצה

משקיע88

Well-known member
מזכיר שעוד מעט דלק קבוצה חייבת לבצע הנפקת אקוויטי, בהיקף 50 מלש"ח.
אם אינני טועה הם חייבים להנפיק עד ה 5/8.

חבל שתשובה לא ניצל את רמת השיא של המניה, סביב ה 20 אלף נקודות, כדי להנפיק במחיר מעולה (מבחינתו). 5% דיסקאונט למול מחיר השוק והיו סוגרים עיסקה.
אם הנפט ימשיך לרדת אז הם עוד יאמרו תודה אם ימצאו קונים ב 10000.
אכן יש התחייבות לגיוס 50 מליון עד 5/8 ועוד 75 מליון עד 16/10.

בורסה 2008

Well-known member
נראה לי שאתה קצת מגזים. זו לא איזו הנפקת ענק. סך הכל 50m. יעברו את זה גם אם תנאי השוק לא יהיו משהו.
מה שחשוב זה המהות של העסק, ובשביל לקבל שקט להנות מהעסק צריך לסיים את סאגת התזרים. שתי הפעולות באיתקה הן מה שחשוב עכשיו. כמובן שמשבר חדש יגרור איתו המשך ירידות, אבל הפעם דלק קבוצה מגיעה אליו אחרת לגמרי מהמשבר הקודם לעניות דעתי.

jsphs

Well-known member
אני העמסתי היום את אגח לה החדש.מגובה במניות דלק"ד ונסחר מעט מתחת לפארי עם קופון של 7.2%.
חיכיתי כדי שזה יסחר מתחת לפארי כי מאז ההנפקה נסחר מעל.גם אם הנפט ירד ל 50-60 $ לחבית
קבוצת דלק לא תיכנס לעניות דעתי למצוקה גדולה ותשלם את האגחים.
יש לי גם אגחים נוספים של הקבוצה שניקנו במחירי מצוקה ומורווחים אבל אגח לה מיועד אצלי לאחזקה
לתשואה שוטפת ורווח מהקופונים.
ענייני ערך,

לא בטוח שעשית עסקה מוצלחת.

סדרא ל"ג שתשלום עם ריבית בעוד חצי שנה מציעה ריבית שקלית של 17%. סדרא י"ח מציע 11.5% צמוד מדד ועוד רבעון פורעת 50% קרן + ריבית. סדרא ל"א מציע 10% למח"מ קצר יחסית.

הבטחונות של ל"ג ול"א חזקים. למה לקנות אג"ח במח"מ ארוך בריבית של 7% ולא אג"ח קצר בריבית של 17% עם בטחונות?

ובכלל, האם יש איזו שהיא הבטחה שראינו את הסוף של הירידות? האם מחיר הנפט בתוך כמה שבועות לא יכול לבקר בקדומת 60 או 50$?
אם זה מה שיקרה, יתכן מאוד וההזדמנויות באג"ח דלק יחזקרו להיות מעניינות כפי שהיו חודשים ארוכים במהלך 2020 ו- 2021.

נכון לעכשיו, מחיר הנפט ברנט יורד ב- 6.67% ביחס ליום האתמול.

נערך לאחרונה ב:
jsphs תראה .יש לי כבר 2 אגחי"ם של קבוצת דלק שקניתי קרוב לשיא הנפילה.הם באמת לתאריכים קרובים.עם זאת אני משקיע גם לטווח ארוך ונהנה מקופונים גבוהים לאורך תקופה ארוכה.זה היה השיקול שלי בקניה היום.t, סידרה י"ח יש לי וגם כ"ב .בהם ארוויח יפה.עם זאת אינני משקיע רק באגחי"ם במצוקה אלא גם באגחי"ם לתקופה ארוכה.לגבי הביטחונות ,ל"ה הונפקו עם כיסוי מלא של דלק"ד.האגחי"ם האחרים קיבלו ביטחונות מתשובה אבל לא מלאים.מניח כי לאחר פירעון האגחי"ם הקצרים אז כל הביטחונות יעברו לארוכים ואז הביטחונות שלהם ישתפרו גם כן.

jsphs

Well-known member
jsphs תראה .יש לי כבר 2 אגחי"ם של קבוצת דלק שקניתי קרוב לשיא הנפילה.הם באמת לתאריכים קרובים.עם זאת אני משקיע גם לטווח ארוך ונהנה מקופונים גבוהים לאורך תקופה ארוכה.זה היה השיקול שלי בקניה היום.t, סידרה י"ח יש לי וגם כ"ב .בהם ארוויח יפה.עם זאת אינני משקיע רק באגחי"ם במצוקה אלא גם באגחי"ם לתקופה ארוכה.לגבי הביטחונות ,ל"ה הונפקו עם כיסוי מלא של דלק"ד.האגחי"ם האחרים קיבלו ביטחונות מתשובה אבל לא מלאים.מניח כי לאחר פירעון האגחי"ם הקצרים אז כל הביטחונות יעברו לארוכים ואז הביטחונות שלהם ישתפרו גם כן.
אגב, אם הירידות החדות ימשכו, הבטחונות המלאים של קידוחים יהפכו לחלקיים.

אני עדין בדעה שדלק צריכים לפעול להחזיר הלוואת איתקה כ- 900M ש"ח על מנת להתחיל להתמודד עם החזר החוב בינואר - פברואר 2022 מדובר בכ-1.5B ש"ח קרן.

Reem88

Well-known member
תעשה הצרחה, תמכור את כ"ב שנותנת תשואה מצחיקה ועם פחות ביטחונות ותקנה את ל"ג או י"ח או ל"א בתשואה גבוה ועם יותר ביטחונות.

בורסה 2008

Well-known member
אוקיי, זה בא בזמן מבחינת המומנטום.
איתקה קיבלה מסגרת אשראי RBL חדש על סך 1.2B$ וגם ממחזרת ומרחיבה את האג"ח שלה(תפרע את האג"ח הקיים על סך 500M$ ותנפיק אג"ח חדש עם פרעון רחוק יותר על סך 625M$).
איתקה מציינת שהמימון ישמש להחזר ההלוואת הבעלים לדלק קבוצה.
בתגובה- דלק קבוצה בממתן תנודה והאג"חים מתקנים קלות מאתמול(לא מספיק לטעמי).

עכשיו נשאר המהלך המאתגר יותר של הנפקת איתקה, ומשם כבר יהיה הרבה יותר אורך רוח לדלק.

מחזיק

jsphs

Well-known member
אוקיי, זה בא בזמן מבחינת המומנטום.
איתקה קיבלה מסגרת אשראי RBL חדש על סך 1.2B$ וגם ממחזרת ומרחיבה את האג"ח שלה(תפרע את האג"ח הקיים על סך 500M$ ותנפיק אג"ח חדש עם פרעון רחוק יותר על סך 625M$).
איתקה מציינת שהמימון ישמש להחזר ההלוואת הבעלים לדלק קבוצה.
בתגובה- דלק קבוצה בממתן תנודה והאג"חים מתקנים קלות מאתמול(לא מספיק לטעמי).

עכשיו נשאר המהלך המאתגר יותר של הנפקת איתקה, ומשם כבר יהיה הרבה יותר אורך רוח לדלק.

מחזיק

בורסה, תראה מה כתבתי אתמול (ולפני חודש ולפני חודשים....):

"אני עדין בדעה שדלק צריכים לפעול להחזיר הלוואת איתקה כ- 900M ש"ח על מנת להתחיל להתמודד עם החזר החוב בינואר - פברואר 2022 מדובר בכ-1.5B ש"ח קרן."

בורסה 2008

Well-known member
יש כאן גם אפשרות לחסוך בהוצאות מימון אם הנפקת האג"ח תיסגר בריבית נמוכה יותר מה-9.375% שמשולם היום(מחולק לפעמיים בשנה אם אני לא טועה).
לא יודע להעריך בכמה תיסגר הריבית, אבל כל אחוז שווה כמעט 5M$ חיסכון.

dw

Well-known member
מנהל
בשורה חיובית, אם כי הייתי שמח יותר לו העלאת הכסף היתה מתבצעת כבר כעת.
כרגע זה עדיין סיפורים ולא 800 מיליון מזומן בבנק של דלק קבוצה.
תשובה יוצא מהמשבר: ימשוך מאיתקה 800 מיליון שקל, מניית דלק מזנקת - אייס (ice.co.il)

בכל אופן אנחנו הנושים מצפים גם להנפקת אקוויטי של 50 מלשח בדלק קבוצה עד ה 5/8, ללא קשר לאירוע באיתקה.

משקיע88

Well-known member
לדעתי המאזן בין החזקת אג"ח (ללא הסידרה החדשה) לבין החזקת מניות המימון מחדש באיתקה תומך יותר במחזיקי האג"ח. לפי חשבוני בסיום המהלך ואחרי ההזרמות ההוניות ודיבידנד מדלק קידוחים בסך 150 מיליון אפשר יהיה לפרוע תשלומים של 2.7 מיליארד לאג"ח עד סוף 2022. בלי לה' יתרת החוב לאג"ח תהיה אז 2.5 מיליארד ש"ח כאשר שווי השיעבוד של 40% מקידוחים הוא כ 2.15 מיליארד. זה יחס של 86% והוא מצדיק לדעתי ירידה הדרגתית בתשואה של אג"ח לא'. המניה לעומת זאת אמורה לדעתי להיסחר בדיסקאונט של 10-15% על החזקותיה ושם היא נמצאת.

בורסה 2008

Well-known member
שוב אתם משווים את המניה לאג"ח?
באמת שלא מצליח להבין את ההשוואה.
מבחינתי האג"חים של דלק קבוצה הם ברמת סיכון נמוכה מאד.
לא אמור לעניין אותם לא עליית ערך בדלקד, לא עליה/ירידה במחיר הנפט, לא חוזים חדשים, לא הורדת הערת עסק חי. שום דבר בקיצור.
לעומת זאת, כל הנ"ל אמורים להשפיע לטובה/רעה על המניה. ההשוואה ביניהם הייתה רלוונטית לדעתי בתשואות גבוהות בהרבה באג"ח, וגם כתבתי מתי לדעתי המאזניים התהפכו לטובת המניה(איזור 10000-11000). מאז קרו הרבה דברים והפכו את ההשקעות האלה ללא קשורות לדעתי. אפשר להביע דעה לכאן או לכאן, אבל להשוות נראה לי מיותר.

משקיע88

Well-known member
שוב אתם משווים את המניה לאג"ח?
באמת שלא מצליח להבין את ההשוואה.
מבחינתי האג"חים של דלק קבוצה הם ברמת סיכון נמוכה מאד.
לא אמור לעניין אותם לא עליית ערך בדלקד, לא עליה/ירידה במחיר הנפט, לא חוזים חדשים, לא הורדת הערת עסק חי. שום דבר בקיצור.
לעומת זאת, כל הנ"ל אמורים להשפיע לטובה/רעה על המניה. ההשוואה ביניהם הייתה רלוונטית לדעתי בתשואות גבוהות בהרבה באג"ח, וגם כתבתי מתי לדעתי המאזניים התהפכו לטובת המניה(איזור 10000-11000). מאז קרו הרבה דברים והפכו את ההשקעות האלה ללא קשורות לדעתי. אפשר להביע דעה לכאן או לכאן, אבל להשוות נראה לי מיותר.
אינני משווה סתם את המניה לאג"חים אלא רק בהקשר של השפעת המימון מחדש באיתקה. צעד זה ספציפית איננו צפוי להשפיע לדעתי באופן מהותי על תמחור המניה בעוד שהוא משפר את מצב האג"ח. מצב האג"ח משתפר גם כנגד אג"חים של בנק לאומי.

בורסה 2008

Well-known member
הבנתי. אני חולק על זה, וגם השוק בינתיים, למרות שהתגובה החיובית נחלשה מאד(לא מצליח להבין איך אתמול אג"ח ל"א ירד 2% והיום לאחר הידיעה הוא בקושי עולה).
בכל מקרה, לדעתי החשש התזרימי עדיין מתומחר במניה, ולכן פעולות כמו המימון מחדש והנפקת איתקה צריכות להיטיב עם המניה. האג"חים מתומחרים גם לדעתי בחסר, אך אין שם עוד הרבה בשר כבר. במניה כל אפצ'י זה 5% לכאן או לכאן.

jsphs

Well-known member
בורסה,

רק כתזכורת, ראה מה כתבתי במאי 2021 ואם תקרא את השרשורים קודמים יותר גם תמצא דברים ברוח דומה.

בסופו של יום, סברתי שלו הייתי בנעלי בעל מניות הייתי מעדיף להגדיל קצת RBL, להאריך מח"מ RBL, לפרוע אג"ח 2024 בריבית של 9.375%.
לבצע את הכל תחת הלוואת RBL אחת בריבית שוק סבירה. הבצוע מחלק בין RBL לאג"ח חדש בריבית סבירה - לשנת 2026.

מצרף צילום מסך:

1626785462948.png

בורסה 2008

Well-known member
כל הכבוד על הכיוון הכללי, אך אני חושב שהצעתך לא תתקבל במלואה, ושהצעד הזה לא נעשה בכוונה להשאיר 100% איתקה אצל דלק קבוצה, ולו רק מפאת ההתחייבות לבעלי האגח.

מניית דלק קבוצה סגרה בצורה מאד צורמת את היום ומחקה כמעט את כל העליות. אין ספק שהמומנטום שלילי מאד כרגע, אך לדעתי המניה עוד תחזור לשבור שיאים כל עוד הנפט לא מתרסק לגמרי.

jsphs

Well-known member
כל הכבוד על הכיוון הכללי, אך אני חושב שהצעתך לא תתקבל במלואה, ושהצעד הזה לא נעשה בכוונה להשאיר 100% איתקה אצל דלק קבוצה, ולו רק מפאת ההתחייבות לבעלי האגח.

מניית דלק קבוצה סגרה בצורה מאד צורמת את היום ומחקה כמעט את כל העליות. אין ספק שהמומנטום שלילי מאד כרגע, אך לדעתי המניה עוד תחזור לשבור שיאים כל עוד הנפט לא מתרסק לגמרי.
בורסה,

לעניות דעתי,

דלק קבוצה, לקחה החלטה מודעת - להפסיק להיות חברת אחזקות מבוזרת שמחזיקה נוסף לאנרגיה גם בטוח, יבואן רכב, נדלן, מתקני התפלת מים,...
כל האחזקות הללו מומשו לטובת התמקדות בנפט-גז. במהלך 2020 המהלך הביא את דלק קרוב לסף הקפאת הליכים ומנוי נאנן ביהמ"ש.

מה שהוציא אותה מהקבר הוא עליית מחירי הדלקים.

ע"פ הדווח האחרון של איתקה (מצגת מאתמול) - יש לה כ- 500M$ במזומן ועוד חוב של מעל מיליארד $ כמחציתו אג"ח 2024 וקצת יותר חוב RBL.
הדווח מהיום מדבר על הנפקת חוב חדש לשנת 2026 באג"ח ו- RBL. ה- EBITDA של החברה היתה כ- 200M$ ברבעון וזה במחירי אנרגיה נמוכים יותר. כל זה אומר שביכולתה לפרוע RBL בקצב של 100M$ ברבעון ולהעלות דוידנד של 100M$. די אם דלק נוסף החזרת הלוואת בעלים תעלה שני דוידנדים עד 2022 על מנת לצלוח את ינואר - פברואר 2022 - אם זה יקרה יש לה שנה של שקט וסביר להניח העלאת דירוג והורדת עסק חי.

לאחר שדלק יצאה מהקבר, לאחר שאיתקה הקטינה מאוד את חובה תוך כדי משבר, לאחר קבלת הלוואות לשנת 2026 - 5 שנים מהיום. לאחר שתחזיר הלוואת בעלים ואם מחירי האנרגיה ישמרו ביכולתה להעלות 100M$ ברבעון - למה למכור נתח מאיתקה?

בין אם ההמור על התמקדות באנרגיה היה נכון או מסוכן, אתה לא שוחט פרה חולבת אלא לוקח דלי וממלא, אח"כ עוד דלי ועוד דלי.

כבעל מניות אתה יכול להמליץ לדירקטוריון לפעול אחרת.

בורסה 2008

Well-known member
נראה לי שאתה מתבלבל קצת יקירי,
אתה משכנע את המשוכנע. אני כבר כתבתי בעבר את תרחיש החלומות בו יוצאים מהמשבר התזרימי עם 100% איתקה, אך אני לא רואה את זה קורה כשיש התחייבות לבעלי האג"ח להנפיק אותה. את בעלי האג"ח הרווחים העתידיים לא ממש מעניינים. הם ירצו לממש כל הישג שהגיעו אליו במשא ומתן. לא רואה איך מתחמקים מזה לצערי.

jsphs

Well-known member
נראה לי שאתה מתבלבל קצת יקירי,
אתה משכנע את המשוכנע. אני כבר כתבתי בעבר את תרחיש החלומות בו יוצאים מהמשבר התזרימי עם 100% איתקה, אך אני לא רואה את זה קורה כשיש התחייבות לבעלי האג"ח להנפיק אותה. את בעלי האג"ח הרווחים העתידיים לא ממש מעניינים. הם ירצו לממש כל הישג שהגיעו אליו במשא ומתן. לא רואה איך מתחמקים מזה לצערי.
גלוי נאות: לא מחזיק מניות ולא ארוויח מאי מכירה.

איך נמנעים ממכירת איתקה? מוודאים שיש כסף בקופה - נניח 500M$ משיכה מאיתקה בדמות של הלוואת בעלים ובדמות של דוידנד. על חשבון ההלואות והאג"ח החדש והארוך של איתקה.

כשזה יקרה וכמובן לתאם את זה עם חברת הדירוג קודם - מחייב העלאת דירוג.

אם לחברה יש BBB- היא יוצאת מניהול של בעלי האג"ח כחברה סובולנטית.
בדירוג הזה גם עם בטחונות חלקיים החברה תצליח למחזר את האג"ח במחזור.

למעלה