תהליך SW חדש

תהליך SW חדש

באתר ה CIC מופיעים הנהלים החדשים של תהליך ה ההגירה במסלול SW , יש שם עדיפות ברורה למי שנמצא בקנדה ברישיון עבודה זמני מעל שנה, מי שלמד בקנדה כסטודנט שנת לימודים מלאה ומעלה, או מי שמקצועו נמצא ברשימת 38 המקצועות. אין הנחיות לגבי מי שנמצא בתור, אני אשלח ביום שני אי מייל לשגרירות לברר מה צריך לעשות מי שהגיש מפושט, נמצא בתוך התור, ויש לו ניסיון ב NOC שברשימת העיבוד המיידי. מסקנה ראשונית שלי מהקריאה היא שמי שרוצה להגר ומקצועו לא ברשימה, צריך לשקול ברצינות לבוא לכאן ללימודי תעודה של שנה אחת, שאחריה יוכל להגר בקלות ומהירות.

שאלה למושבניק

לפי הנהלים החדשים, אם אני לומד שנת לימודים אחת בקנדה (לאמור שני סמסטרים או שלושה?), ובמידה ואני מגיע ל 67 נקודות, אני יכול להגיש בקשת הגירה ולקבל זירוז בתור,?. האם הדבר תלוי בעצם יכולתי למצוא מעסיק קנדי בתחום שלמדתי, או שעצם הלימודים ועמידה במבחן הנקודות מזכים אותי בתהליך מהיר של הגירה?

עוד שאלה

האם יש צפי שמבחן הנודות ישתנה בהתאם לשינויים ברשימת המקצועות? כלומר איך ניתן יהיה להגיע עכשיו ל 67 נקודות אם המקצוע שלי אינו ברשימה, אפילו אם למדתי לימודי תעודה של שנה בקנדה?

תשובות: אין קשר בין הרשימה לבין מבחן הנקודות

אתה תקבל ניקוד על כל מקצוע ברמות B 0 A בלי קשר לשאלה אם הוא כן מבוקש או לא מבוקש. אם היית זכאי לניקוד הניקוד לא נעלם, והעובדה שלמדת בקנדה שנה תוסיף לך ניקוד ב ADAPTABILITY, ותזכה אותך בעיבוד מיידי של בקשתך בתל אביב אם עמדת בתנאי הסף, והגעת ל 67 נקודות.

אבל ב adabtability

אין ניוד על לימודי שנת לימודים אחת, אלא רק על לימודים של לפחות שנתיים במוסד להשכלה על תיכונית בקנדה? אז איך אני אקבל ניקוד על לימודי שנה?

אתה צודק טעיתי, הלימודים מקנים רק את הזכות

להגר במסלול SW, תצטרך לימודים קודמים מישראל, או ללמוד שנתיים בקנדה, או לעבוד שנה בקנדה, או להיות נשוי עם בת זוג משכילה, או לקבל הצעת עבודה. וכמובן 4 שנות ניסיון בעבודה מזכה קודמת מישראל. אין מה לעשות, הקלות יש אבל 67 נקודות צריך, אולי בעתיד הם יתנו ניקוד בADAPTABILITY על לימודי שנה אחת, פטנט מתאים העיני הוא ללכת ללמוד שנתיים במסלול CO-OP במסלול הזה אתה גם עובד בשכר וגם לומד, ונהנה מכל העולמות. בכל זאת יש יתרון מסויים למסלול CEC , שם מספיק שנתיים לימודים או שנה לימודים ושנה עבודה ולא צריך 67 נקודות.

Astroo

New member
מעניין איך כל הטבחים/שרברבים/מכונאים

שנכנסו לרשימה המועדפת יגיעו ל-67 נקודות?

אם לבת הזוג שלהם אין תואר ראשון

או שיש להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה או שנייה בקנדה, האינסטלטור שיודע אנגלית פרפקט, אבל לא יודע צרפתית מגיע ל 66 נקודות. צריך עוד "משהו" כדי להגיע ל 67. מצד שני נדמה לי מי שיש לו 65-66 נקודות יכול לקבל 2 נקודות מתנה מפקיד ההגירה לפי שיקול דעתו. כמובן שניסיון קנדי יועיל, כל קבלן יכול לקבל בקלות, AEO לשרברב, מסעדה לטבח, ומוסך למכונאי, אלה מקצועות שיש בהם מחסור אמיתי, ובכל מקרה בשביל AEO לא צריך להוכיח מחסור.

מחפש מה ללמוד:(

סוף סוף הבנתי מה קורה כאן ולדעתי ירדתי לסוף דעתכם:) אני חייב למצוא תוכננית לימודים של שני סמסטרים בקולג' כדי לאחריה למצוא מעסיק קנדי. רק עם מעסיק קנדי אוכל להגיע ל67 ומעלה, 70 , בלי מעסיק אינני מגיע היום ל 67. אני רוצה ללמוד כאן שני סמסטרים תוכנית שתאפשר לי למצוא בקלות יחסית מעסיק. אין לי כוח וכסף ללמוד שנתיים. מישהו יכול להמליץ על תוכניות טובות שיש בהם ביקוש רציני? עשיתי סקר שוק קטן וראיתי שלתפקידי QA מחפשים אנשי תוכנה, בעלי תואר ראשון לפחות במדעי המחשב. אז זה יורד מהפרק כי אין לי תואר במדעי המחשב. אני רוצה ללכת לקולג' מקומי אבל יש שם ים של תחומי לימוד. מאחר ואני לא מכיר את שוק העבודה הקנדי , מלבד למכור קרם ידיים לאנשים בקניון( שזה הולך לא רע) אז אני לא יודע איזו תוכנית לבחור. כמה באמת קונדיטורים מרווחים פה?

yoav1969

New member
לימודים בקולג

בקולגים הציבוריים משך הלימודים הוא לפחות שנתיים [3 שנים ברוב המקצועות] ושכר הלימודים הוא בערך 3000 לשנה לתושב מקומי ו- 12000 לתושב חוץ [סטטוס שלך] בקולגים הפרטיים הלימודים הם בדרך כלל שנה אחת ושכר הלימוד הוא 20000 - 30000 $ ויותר לתושב מקומי. הלימודים הקשורים למקצועות הרפואה טובים מבחינת אפשרויות התעסוקה ....אבל יש דרישות קדם אנגלית - מתמטיקה - ביולוגיה - כימיה ו\או פיסיקה ברמה של U אוניברסיטה או C קולג של כיתה יב. מעסיקים מקומיים לא ממהרים להעסיק אף אחד , בטח לא מהגר שאך זה סיים ללמוד. אם אתה לומד בתכנית שיש בה intership or coop ...[זה אותו דבר] .יש סיכוי טוב למצוא עבודה יחסית במהירות בהצלחה

amirshuval

New member
רובם מגיעים

על רשיונות עבודה בכל מקרה.הרשימה היא לא רשימת מקצועות מועדפים להגירה אלה חסם מלאכותי שיוסר לאחר שהמלאי יתכווץ.למי שלא הבין,הקונסרבטיבים בגדול לא רוצים שום בקשות חדשות חוץ מאלה של מי שכבר בקנדה או שיש לו הצעת עבודה ממעסיק קנדי.אתה צודק לחלוטין לגבי האיזוטריות של הרשימה. הכינו רשימה ש50% ממנה קשור לאלברטה ותעשיית הנפט,והשאר מורכב ממקצועות בהם הרישוי בקנדה הוא סיוט למהגר או שהמהגר לא עומד ב67 נקודות ובדרך כלל מגיע על רישיון עבודה ואח"כ עובר למסלול הגירה. הרשימה נועדה להראות כאילו יש עדיין הגירה עצמאית,לא תלויית מעסיק,של עובדים מיומנים לקנדה,אבל למעשה,כשמחברים את המשמעות של השינויים בSW עם קטגוריית הCEC ,ניתן לראות שרב הINTAKE הולך להיות מאנשים שכבר נמצאים בקנדה.בקשות "מחוץ לקנדה" ,כלומר,בקשות דרך רשימת המקצועות,יהוו את החלק הקטן מהסה"כ,ובנובה סקוטיה יטפטפו בקשות כאלה לנציגויות בהתאם למכסות שייקבעו. מהניסיון שלי,לא נראה לי שההנחיות האלה יחזיקו מעמד הרבה זמן.לבפרק הזמן הקרוב המיתון מצדיק את צמצום הINTAKE.,מה גם שהבקלוג הוא כזה שיש מספיק עבודה לשנתיים-שלוש הקרובות.אחרי שהמלאי הנוכחי יחוסל,הממשלה תתקשה לעמוד ביעדים,ו/או הקונסרבטיבים יאבדו את השלטון,הכנסות CIC יצטמצמו ויהיו שינויים שיפתחו את הדלת שוב.ב2002 כשהליברלים העלו את הניקוד מ70 ל75 הופעל עליהם לחץ עצום והניקוד ירד ל67.הקונסרבטיבים כנראה יהיו חסינים יותר ללחץ,אבל תוך 6-18 חודשים יהיו שינויים נוספים.כל הרעיון מאחורי החקיקה החדשה נועד לאפשר לשר ההגירה לשנות את הרשימה לפי הצורך מבלי שתדרש חקיקה נפרדת לכל שינויי שכזה.

os34

New member
למה שלא יגיעו? אסטרו ידידי

אסטרו ידידי אני מכונאי רכב יש לי תעודת מכונאי סוג 2 , יש לי כ 7 שנות ניסיון, יש לי גם תעודת הנדסאי מכונות התמחות בעיבוד שבבי, יש לי בגרות חלקית , יש לי גם תעודת גמר בחשמל ומיזוג אוויר לרכב. אז למה שלא אגיע ל 67 נקודות? נכון שיש מכונאים לא על רמה במוסכים, אבל יש הרבה מכונאים איכותיים , היום עם כל המחשבים ברכב מכונאי שרוצה להתקדם חייב ללמוד אנגלית והרבה מכונאים למדו אנגלית, ולקחת קורסים מקצועיים בנושא טכנולוגיה מתקדמת ברכב. במוסך שאני עובד מוסך גדול מורשה לרכב גרמני יש 3 מכונאים בעלי דיפלומה של הנדסאי רכב והאנגלית דיי שגורה בפיהם. אז למה שלא נגיע ל 67 נקודות? אז מה ההתנשאות הזאת?

Astroo

New member
אם פגעתי בך אני מתנצל

לרוב בעלי המקצועות שציינתי אין תעודת הנדסאי. בלי קשר להתנשאות.

Astroo

New member
דרך אגב

אם אין לך בגרות מלאה, אני לא בטוח שיחשיבו לך 14 שנות לימוד. כדאי לך להתיעץ עם מומחה בעניין.

os34

New member
כבר התייעצתי.

בזמן שהייתי בקנדה התייעצתי עם יועצת הגירה קנדית , ולטענתה אני דיי עומד בקרטריונים .גם בארץ התעניינתי וגם כאן נאמר לי שלא תהיה לי בעיה להגר לקנדה (יחסית כן). דרך אגב רק לידע כללי אשת אחי היא קנדית נולדה בקנדה חייתה בקנדה , הוציאה תואר שני בראיית חשבון בקנדה וכמובן שלאחי יש גם תושב קבע. לפני 4 חודשים היא טסה לקנדה לחפש עבודה אך לא מצאה המשבר גם חלחל לשם הייתה בערך ב-15 ראיונות עבודה אבל נאמר לה שהמצב כרגע קשה, אז היא חוזרת לארץ (למזלו של אחי הוא טס רק לחודש ולקח חופשה מהעבודה ). גם חברים שלנו שחיים שם אומרים שהמצב קשה וגם להם אין עבודה (והם גם כן אזרחים).

ברוך 28

New member
הי מושבניק שאלה חשובה מאוד

האם מסלול הCEC לא נפגע/לא השתנה? ושאלה שנייה איך אפשר לקבל קצת מידע על CO-OP באילו תחומי לימוד מדובר איזה מקצועות? מי יכול להגיש? מה הקריטריונים? תודה.

תנאי קבלה: תעודת סיום תיכון, וציון TOEFEL

או מכינה באנגלית לפני תחילת הלימודים. מסלול ה CEC לא נפגע, למעשה הם מעודדים היום אנשים שיש להם 67 נקודות, לבוא לקנדה לשנת לימודים אחת, למצוא עבודה ולהישאר כאן לתמיד, או לבוא ללמוד שנתיים ולהישאר לתמיד. אני מתכוון להכין רשימה של תוכניות לימודים חד שנתיות ודו שנתיות או קו-אופ שאני ממליץ עליהן. זה ייקח קצת זמן.

tamir2006

New member
למושבניק

תודה . זה ממש ממש יכול לעזור. יש המון מידע וקצת קשה מישראל לראות בדיוק את התמונה המלאה של מערכת ההשכלה הגבוהה, והחיבור לשוק העבודה . שאלה נוספת שכבר נשאלה כאן, מי שכרגע לא מגיע ל 67, אך במידה והוא מגיע לקנדה, לומד שנה באיזה מקום ואחרי השנה הזאת מוצא מעסיק. יחד עם סעיף "מעסיק EA" במבחן הניקוד הוא מגיע ל יותר מ 70. באיזה מסלול הוא יכול להגר?

למעלה