שמישהו יסביר לי בבקשה - בני חורין

deathcaster

New member
תגובה

וכבר העירו לך להיזהר בפרשנות שלך.. כי זו הפרשנות שלך, אל תשליך אותה על אחרים.

לי הפרשנות ברורה, אם אתה רוצה להאמין בלב שלם, עשה זאת עם הרגש, לא עם השכל. השכל רק יבלבל אותך ויוביל אותך למשבר אמונה.

the YOOK

New member
לא הרגש, האמונה.

אבל אני מסכים שאמונה לא מתבססת על השכל.

deathcaster

New member
תגובה

אני שמח...

לפיכך אמונה בקיום האל לא מבווסת על שכל, ולא מבוססת על היגיון...

מה שמחזיר אותי ל"הוכחה" שלך לקיום האל..... אתה מאמין שהיא נכונה, זה לא עושה אותה נכונה.

the YOOK

New member
ההוכחה לקים הטרנסצדנטי

היא לא האמונה ולא רלוונטית אפילו אליה. האמונה היא הבחירה לעבוד את הטרנסצדנטי. כבר אמרתי עשרות פעמים שאמונה לא יכולה ולא צריכה להיות מוצדקת באופן רציונלי (ואתה שוב לא מבחין בין תכנים קוגניטיביים לקונאטיביים).

deathcaster

New member
אחד נגרר מן השני

אתה לא יכול להאמין באל מבלי שתאמין בקיומו.

deathcaster

New member
נגרר אינו שווה ל"בהכרח נגרר"

אם גדלת כאדם מאמין, ההסתברות גבוהה מאוד שאם אתה מאמין בקיום האל - אתה גם "תעבוד" אותו..

אתה הוכחה טובה לכך.

the YOOK

New member
לוגיקה זה לא הצד החזק שלך

"נגרר" זה יחס לוגי (תוכל לכתוב "נובע" במקום) ואני לא הוכחה לטענה שלך בשום צורה (דוגמא פרטית לא יכולה לאשש ובוודאי שלא להוכיח טענות ססטיסטיות מלבד הפרכה של טענות קיום, כלומר לשמש כדוגמא נגדית).

deathcaster

New member
אני אענה לך במקומו

הוא רשם איזו הוכחה בלוגיקה שהוא משוכנע בצדקתה, בד בבד הוא מודע לכך שהיא "לא מנוסחת פורמלית" (במילים אחרות: רחוקה מלהיות מושלמת)

נשלח לפני הזמן

יעני הוכחה "לוגית" ?
שקשה להסביר אותה, אבל הוא משוכנע...
מה לגבי כל ההוכחות הלוגיות שקיימות לגבי זה שהאדם ברא את אלוהים, מאלה הוא מתעלם ?

deathcaster

New member
תיקון קטן + תשובה

"מה לגבי כל ההוכחות הלוגיות שקיימות לגבי זה שהאדם ברא את אלוהים, מאלה הוא מתעלם?"- התשובה לכך, היא כן.. וזה לא הוא, אלא כל המאמינים.

התיקון הוא שזה לא הוכחות לוגיות, אלא ממצאים אמפיריים לכך שאלוהים הוא פרי הדמיון של האדם., לא סתם אני קורא לו "חבר דמיוני".

מדוע הדת טוענת שהעולם בן 5772 שנים ?

כי הדת מאז ומעולם היתה נגד המדע, והאינקויזיציה היא הדוגמא הבולטת ביותר.

אבל, אם נלך לרגע לפי החישוב היהודי - אפשר לחשב את מנין השנים כמעט בלי לטעות אם נקבל את לוח השנה העברי כסמן, הרי התאריך היחידי הקובע הקיים בפירוש הוא של סוף המבול ככתוב בתנך.

משמע, ששום דבר לא נכתב בתורה לפני המבול , למה ?
יש להניח שכל סיפור הבראשית עבר מפה לאוזן בסיפורים ואגדות בעל-פה, עד אחרי המבול שמופיע ממש בתחילת התנ"ך בפרק ו' בבראשית (אם ניקח ספר תנ"ך רגיל הנמצא ברוב הבתים, יש בו 1384 עמודים כאשר המבול בעמוד 9...) , שאז כנראה החלה להיכתב התורה. מה קרה אחרי המבול שהביא לתחילת כתיבת התורה ? פשוט מאוד: אם נקבל שהעולם הדתי הוא בן 5772 שנה, משמע שהעולם לפי הדתיים החל בשנת 3160 לפנה"ס, סוף המבול 3160 לפנה"ס בערך, רק אז החלה להיכתב התורה.

ז"א , שקרה משהו משמעותי ביותר בשנת 3160 לפני הספירה, שגרם לתנ"ך להתחיל להיכתב , מדענים טוענים שהתנ"ך נכתב עד כ-1000 לפנה"ס. לכן למשל התנ"ך נכתב בימי אבהם אבינו כיוון שהוא חי סביב 1900 לפנה"ס.
אז מה קרה משמעותי ביותר ב-3160 לפנה"ס ???
זה ידוע - הכתב נולד.
כתב היתדות השומרי נולד בתחום זמן זה, ובד בבד נוצרה גם שושלת אור דרומית למסופוטמיה, משם מגיע אברהם אבינו.

האלוהים הוא המצאה של האדם ככלי לשליטה באנשים אחרים, ולכן גם דרכי הדת הן כאלו שמחזיקים את מאמינייהם בבורות מוחלטת כדי שלא יראו את האמת, שלא יקראו "בגדי המלך החדשים"......
המושג הערטילאי אלוהים (אגב, המילה אל איננה כלל מילה עברית. אלא כנענית או אכדית) והוא נקרא "החבר הדמיוני", כיוון שלילדים יש לפעמים חבר דמיוני מכיוון שהם נמצאים בגיל גבולי בין דמיון למציאות, אבל תוך זמן קצר הם מזהים את העולם המציאותי והחבר הדמיוני נעלם.
מסתבר שלדתיים זה לא קורה, הם לא נכנסים לעולם המציאות אלא נשארים בעולם הדמיון בו לכל מיני אמונות ילדותיות יש מקום ולא למציאות, ולכן מה שהם מאמינים בו נקרא "החבר הדמיוני".

ולדתיים, הכוונה מכל העמים לא רק היהודים, כל עם מאמין שהחבר הדמיוני שלהם הוא היחיד והנכון (אלוהים, אללה, בודהה, מניטו וכו) , ועל הריב הילדותי הזה כבר נרצחו מליונים במלחמות דת, וגם היום מוכנים ליהרג על מלחמות דת טיפשיות.....

לפני

שאתה כותב, רצוי שתלך ללמוד כמה שנים. זו הודעה שמלבד טעויות אין בה כלום.

לפני

א. הרישא במשפט שלך לא במקום.
ב. הסיפא שלך לא נותן שום דבר חוץ מאמירה שלילית ללא תוכן.
ג. אין סיבה לענות , כיוון שאתה לא אומר דבר חוץ מלנסות להעליב.
עד כאן.

.

א. בוא לא נעסוק בדקדוק ותחביר.

ב. לא הייתה לי שום כוונה להעליב אותך. אם נעלבת, זה שלך עם עצמך. אני פשוט שונא חוסר דיוק, עיוות של דברים והתייחסות לחכמה כאילו היא דבר של מה בכך. לא כל הרוצה ליטול את השם יבוא ויטול. אסור לאדם להביע דעות קבל עם ועדה לפני שבחן את הדברים טוב טוב, בשבע עיניים ולפני שהוא מעביר על התוכן ועל עצמו ביקורת נוקבת.

ג. אם לדעתך אני טועה, מחובתך לענות. זה תנאי בסיסי ליושרה אינטלקטואלית: לחשוף את עיוות האמת.

שבוע טוב.

deathcaster

New member
הפעם אני אסכים עם בר אוריין

מאיר
א. לא הבנתי מדוע הגבת לי.
ב. אתה כותב מאוד מבולבל וקופץ מנושא לנושא, לא ממש אפשר להבין מה אתה רוצה.
ג. בר אורין צודק, יש לך המון טעויות.

deathcaster

New member
אתה מאוד עדין

למעלה