גועל נפש

SupermanZW

Well-known member
"רמי לוי שיווק השקמה" זו חברה

ולכן המדינה גובה מס חברות מ"רמי לוי שיווק השקמה" ש50% ממנה בבעלות רמי לוי.

FineSilverMan

New member
לא,

יש רווח לפני מס (154 מיליון במקרה של רמי לוי)
מס חברות (34 מיליון)
רווח נקי (121 מיליון)

עמ' 76
ובעמ' 126 יש ביאור.

אנחנו מדברים על הרווח הנקי, לאחר שהמדינה קיבלה את ליטרת הבשר שלה.

SupermanZW

Well-known member
אני מקווה שאת מודעת לעובדה שכבר יש בעולם

קופות אלקטרוניות, בלי קופאיות, הלקוחות מעבירים בעצמם את המוצרים, משלמים למכונה (שמקבלת גם מזומן, גם אשראי וגם דביט) ומקבלים קבלה. אם לא ישתלם להעסיק קופאיות יחליפו אותן הקופות האלקטרוניות והן ישארו ללא עבודה.

אין מה לעשות, אי אפשר שעלות שכרם של עובדים תהיה גבוהה מתפוקתם השולית, תהא קשה עבודתם אשר תהא.

FineSilverMan

New member
אם כבר קניות דרך האינטרנט

העובד אוסף את המוצרים מהמדפים ושולחים ישר הביתה.

טייסטי

New member
קצת עצוב לי

שאת חושבת שהקופאיות הן לב ליבו של העסק.
הרי גם ככה קיימת בשנים האחרונות מגמה של החלפת הקופאיות במכונות אוטומטיות \ קניה ישירה דרך הרשת.

לא, לדעתי הקופאיות הן ממש לא לב ליבו של העסק וגם לא עובדי הניקיון, הנהגים או סדרני המדפים.

ושלא יהיו אי הבנות, ברור ש(כמעט) כל עובד חשוב, אבל לומר שלב העסק של סופרמרקט זה הקופאיות והן אילו שבעבודתן תורמות למרבית הרווח של העסק זה לדעתי בדיחה (וגם לא כל כך מצחיקה).

Anna Vasserman

New member
גם בקופות האוטומטיות עומדת קופאית משגיחה

אז מי הם בעצם העובדים שבזכותם עסק כמו סופרמרקט מתקיים ובלעדיהם לא יתקיים?
בלי הקופאיות, איך הסופרמרקט יקבל את הכסף מהלקוחות?

טייסטי

New member
ציינתי במפורש

ש(כמעט) כל עובד חשוב.

גם הנהג (בלעדיו לא תהיה סחורה) וגם פועלי הניקיון (בלעדיהם יהיה מלוכלך ולקוחות לא יבואו למקום מלוכלך) ועד אחרון העובדים.
לרגע לא טענתי שעסק לא צריך עובדים.

טענתי (או בעצם יצאתי כנגד טענה שלך) שהקופאיות אינן לב ליבו של העסק (סופרמרקט).
לדעתי לב ליבו של העסק הנו הרעיון העסקי והביצוע שלו בשטח.
הקופאיות אינן אלה שיצרו את אותו רעיון העסקי וגם חלקן ביישום שלו בשטח הנו קטן (באופן יחסי לכלל יישום הרעיון העסקי בפועל).

אני חושב שהנהלת העסק (אותם חברה שאמונים על השיווק, המימון, גיוס והכשרת כוח האדם, שירות הלקוחות, הלוגיסטיקה והתפעול של העסק) הם לב ליבו של העסק.
העובדים "הזוטרים" הנם כלי חשוב אבל ברוב המקרים אין בעיה להחליף אותם בעובדים אחרים מבלי לפגוע בצורה מהותית בהתנהלות העסקית של אותו העסק.
זה ממש לא אומר שצריך להתייחס אליהם כמו לעבדים (כפי שלצערי קורה בלא מעט מקרים), אבל עם כל הכבוד לדעתי הם מאוד רחוקים מלהיות ליבו של העסק.

SupermanZW

Well-known member

SupermanZW

Well-known member
באנגליה כבר יש סופרמרקטים בלי קופאיות

ויש דלת שלא נפתחת עד שהלקוח משלם בקופה האוטומאטית.

ביפאן גם יש הרבה סופרמרקטים בלי קופאיות ושם אין את הדלת שלא נפתחת עד התשלום (אני מניח שאם לקוחות ביפאן היו מנצלים את האפשרות לגנוב היו שמים את הדלתות כמו ששמו באנגליה).

Anna Vasserman

New member
אגב, למה זה מוזר אם זה שיעור קבוע?

מה כל כך מוזר שכל שנה יש להם את אותו אחוז גידול בהון.
בכתבה, נדמה לי, אמרו שיעור קבוע, ועל הרקע הזה הדגישו שהשנה הם חרגו והגיעו ל-18% גידול בהון.

FineSilverMan

New member
ממליץ לך לשאול את מיידוף...

הוא הבטיח תשואה של 10% לא משנה אם השוק עולה או יורד...
ובסוף נכנס לכלא ל-126 שנה.

"מאז התחלנו לערוך את הרשימה, לפני 12 שנה, עלה ההון של 500 העשירים הישראלים בשיעור שנתי *ממוצע* של יותר מ־11%"

יש בעיה קטנה בהצגת הנתונים...
כל שנה הם בוחרים את ה-500 העשירים ביותר מחדש... כלומר ההון המצרפי של העשירים ביותר... כל שנה הרשימה משתנה בקצת.
אבל זה די חפיף.

Anna Vasserman

New member
סבבה. צודק. תודה על התיקון.

אני פשוט עם דם בעיניים מאז שקראתי את הכתבה הזו, ורמות הטסטוסטרון שיש לי עכשיו בדם לא יביישו גבר. וכשזה קורה, המוח לא עובד

ebi83

New member
אני רואה את הבעיה פחות בכמה הם מרוויחים

יותר במה השכר החציוני במשק ואיך מקפיצים אותו בהתאם לרמת ההוצאות הקיימת בישראל.

צריך להעלות את שכר המינימום ולהצמיד אותו למדד המחירים לצרכן (רוצים להרוויח יותר, אין בעיה- תתנו יותר כסף לעובדים שיוכלו לשמר תרבות צריכה הגיונית).

חייבים להלחם בריכוזיות, לא יכול להיות שיש מונופולים או תחרות מדומיינת (ע"ע שוק מוצרי החלב בו יש תכלס רק שתי חברות גדולות כי טרה ויוטבתה הן בשליטה של תנובה\שטראוס) יש צורך לפתוח את השוק לייבוא במקרה והמשק עצמו לא מייצר אלטרנטיבות או שאלטרנטיבות אלו נחסמות בברוטאליות כמו שלרוב קורה בישראל.. .

פער המשכורות בשוק הפרטי צריך להיות מפוקח, לא סביר שיש פער של אלפי אחוזים בין המשכורת הכי נמוכה בחברה להכי גבוהה בה (לא מדבר על דיבידנדים ובונוסים הגיוניים על בסיס הצלחה).

יש עוד ים של פתרונות בסגנון, הבעיה העיקרית שהייתה ונשארה בישראל היא שלרשויות האכיפה והרגולציה אין שיניים או כוח אדם כדי אשכרה לעשות את עבודתם.
בכל מקרה, לדעתי אלימות או מחאה אלימה כפי שצויין קודם לא תגרום לכלום חוץ מהמשך פגיעה בחלשים. הדרך היחידה להתקדם (הדרך היחידה שגם עבדה בעבר) היא חרם צרכנים ממוקד כל פעם בקונצרן או מונופול אחר והכפפה של חוקי המשחק בהתאם לצרכי הצרכנים.

Anna Vasserman

New member
אני מסכימה איתך על הכל חוץ מה

משפט האחרון על המחאה.
נהפוך הוא - הוכחנו עד עכשיו שחרם צרכנים לא עוזר בכלל. באופן רגעי אולי כן, אבל לא יותר מזה.
רק אם תתחיל כאן אלימות של ממש הממשלה תתעורר.
הבעיה היא שזה לא יקרה.

ebi83

New member
בכל פעם שהיה חרם צרכני אמיתי

הגוף שהוחרם התקפל והסכים לרוב דרישות המחאה.

הבעיה היא שאחרי קצת זמן המצב חוזר לסורו ואף אחד לא פוצה פה.

אם יתחיל גל מחאות וחרמות כשמי שינסה להחזיר את המצב לסורו יסבול יותר, יהיה כוח לצרכן וכללי המשחק הנוכחיים ישתנו.

אלימות תפגע רק באדם הקטן ותייצר משקעים שאחר כך יהיה קשה להתגבר עליהם, אם מישהו יהרג בהפגנה אל מול עסק מסוים- הסיכוי למשא ומתן אמיתי בין אותו עסק לבין המוחים הוא נמוך, או שהעסק יתמוטט (מה שלא יתרום לכלום בערך) או שאנשים יצאו בתחושה חמוצה שהמחאה לא הייתה שווה את זה.

למי שלא הבין עדיין

לממשלה אין שום אינטרס להתעורר.
לא שמתם לב שמתוך 5 מועמדים לנשיאות, 4 שהיו חברי כנסת, ומתוכם היו 3 עם שלוש דירות ואחד עם 650מיליון (!) דולר במזומן בכספת?
למה שיעשו משהו כדי לפגוע בהון העצמי שלהם?

למה שיעשו משהו שיפגע בחברים הטייקונים שלהם?

ד"א, ווסרמן, דברייך עלולים להתפרש כקריאה למרי אזרחי ורשתות המעקב של האח הגדול יעלו על זה ויבואו "לדבר" איתך.
זוכרת שאנחנו חיים במדינה פאשיסטית?

SupermanZW

Well-known member
צריך להוריד את יוקר המחיה, לא להעלות את שכר

המינימום. שכר המינימום בישראל גבוה מאוד ביחס לתמ"ג לנפש ובין היתר זה גורם לאבטלה גבוהה ולרמת ציות נמוכה לחוק שכר המינימום, העלאת שכר המינימום רק תחמיר את המצב. צריך להוריד מיסים ולעודד תחרות במשק, לשבור מונופולים וקרטלים ולעודד יזמים לפתוח חברות.

למעלה