שרשור מתמטיקה יום לפני בגרות

CMLover

New member
עזרה בבקשההההההה../images/Emo53.gif

יש לי בעיה עם התרגיל הבא אבל רק סעיפים ב ו-ג. בבקשה עזרו לי

הדרכה

מוצאים את A4,A5,A7 , מציבים בביטוי שכתוב בסעיף ב' ומקבלים את שלושת האיברים המבוקשים. כדי שהם יהוו סדרה חשבונית, נדרש שהאמצעי יהיה ממוצע חשבוני של שני שכניו (סכומם חלקי 2 ), ואז מקבלים משוואה בה הנעלם היחידי הוא x . בהצלחה בבגרות !

CMLover

New member
תודההה כשאתה מסביר את זה ככה...

זה נראה ממש קל! תודה ובהצלחה לכולם מחר בבגרות ובכל בבגרויות שיבואו!

רן88

New member
עזרה בשתי אינדוקציות

הראשונה מצורפת כאן ואת השנייה אצרף בהודעה הבאה (באינדוקציה זו יש צורך בסעיף א' בלבד). תודה רבה מראש לעוזרים.

הדרכה

אני מניח ש"נתקעת" בשלב של n+1 . רמז : הוסף והחסר את הביטוי aⁿ•b² . נפתרה הבעיה ? בהצלחה בבגרות !

Gal isr

New member
לא צריך ../images/Emo3.gif

יש דרך יותר קלה... והיא להוציא a² יחד עם ההנחה, ואת מה שישאר הופכים ל (a+b)(a-b), מה שמצטמצם עם המכנה, ונשאר ביטוי שלם. בסעיף ב' אתה עושה: 2^5, כל זה בחזקת 11, ועוד אחד 1 בחזקת 11. 32+1 זה 33, והחזקה היא אי זוגית, מה שתואם לסעיף א'.

Gal isr

New member
קצת בילבל אותי ה"הוסף והחסר"...

אבל אם זה עובד, מה טוב. תודה

רן88

New member
רון וגל, תודה לשניכם אבל אני עדיין

לא מבין מה אני עושה עם זה, אשמח לפתרון מפורט יותר.

Gal isr

New member
onix17 ענתה לך בצורה די יפה לא'

ויש פתרון לשאלה הזו אאל"ט בהמשך השרשור בהיידפארק

onix 17

New member
אוקיי הנה הפתרון לא'

אתה עושה בדיקה עבור אנ שווה ל1 וזה יוצא נכון הנחת האינדוקציה: n=k צ"ל: n=k+2 הוכחה: a²a^k+b²b^k/a+b b²*(a^k+b^k)+b^k*(a²-b²)/ a+b 2 1 איבר אחד מתחלק לפי הנחת האינדוקציה ואת האיבר השני: (a²-b²) פותחים לפי נוסחת כפל מקוצר ל: (a-b)*(a+b) זה מצטמצם עם המכנה ואז מה שקיבלת נכון לכל קיי טבעי!

רן88

New member
לא שמתי לב קודם לתשובתך, בכל מקרה

התוכל להסביר לי את המעבר לשלב השני? איך מ-b²b^k +a²a^k מקבלים b²(a^k+b^k)? זה הקטע שאני מתקשה להבין. שוב תודה.

onix 17

New member
אתה פשוט מוציא גורם משותף

כדי להגיע להנחת האינדוקציה.. ואז אתה משלים את מה שחסר כדי ששום דבר לא ישתנה

2 Mיכל

New member
לוגים../images/Emo42.gif

אם צריך למצוא תחום הגדרה של פונקציה, יש הגבלה לבסיס של הלוג? (נדמה לי שהוא אמור להיות גדול מ-0 ושונה מ-1, אבל אני כבר לא בטוחה...).

duvdevanim

New member
אכן, בסיס הלוג חייב להיות גדול

מאפס ושונה מאחד. תוכן הלוג - גדול מאפס

רן88

New member
האינדוקציה השנייה

מצורפת כאן, פה (בניגוד לקודמת) אני צריך רק את סעיף ב', לא יודע איך עובדים עם שארית, אשמח להסבר. תודה רבה מראש.

למעלה