NOT IN THE ARMY

New member
לילד חורף

אתה לא מכיר אותי ולא יודע בכלל למה לא התגייסתי, היו לי בעיות רציניות והמסגרת של הצבא לא דומה לאף מסגרת אחרת, ומצבי לחץ (מהסוג של הצבא) יכלו להשפיע עלי בצורה רעה מאוד הרגשתי שאני לא מסוגל ללכת לצבא ולא יכולתי לקחת את הסיכון הגדול שזה יזיק לי (אני לא מדבר על להלחם במלחמות אני מדבר על טירונות פשוטה שכולם עוברים) , אני כן חושב שצריכים ללכת לצבא אבל המסגרת הצבאית לא מתאימה לכולם וישנם הרבה התאבדויות בצבא כך שמי שבאמת מרגיש שהוא לא מסוגל להיות בצבא אז יכול להיות שזאת כן הדרך המתאימה בשבילו. אני לא יודע מאיפה הבאת את זה שאני מנסה לשכנע מישהו או להצדיק משהו זאת ממש לא היתה המטרה בסך הכל עניתי תשובה ל"מינרבה" ואמרתי את הדברים מהניסיון שלי, שישנם הרבה אנשים שחושבים שאנשים עושים את מה שטוב להם, ויותר אכפת להם להכיר מיהו הבן אדם ולא מה שהוא עשה או לא עשה. צר לי שאתה צר אופקים ושופט אנשים בצורה ראשונית, אתה יכול לפספס הרבה אנשים מענינים בצורה הזאת, (למרות שאני די בטוח שאם היתה לך בכיתה דוגמנית צמרת או כדורגלן מפורסם שלא עשו צבא אז היית מתייחס אליהם די טוב והיית "שוכח" שהם לא עשו צבא). בכלל לא כתבתי שזה שיקול "מה המעסיקים יחשבו עלי" (אין לי מושג מאיפה הבאת את זה) אם ללכת לצבא או לא היא פשוט שאלה על עבודות אז עניתי את דעתי, ודרך אגב ישנם חברות מחשבים שיעדיפו אפילו אנשים שלא צריכים ללכת למילואים, וכמו כן כולם בוודאי זוכרים את מכתבי הפיטורים שאנשים שהלכו למילואים קיבלו, ברור שאני לא חושב שזה בסדר, אני חושב שזה נוראי אבל אתה צריך להבין שלמעסיקים יש אינטרסים משלהם והם שונים מהאינטרסים של המדינה. בנוגע לגיל לא נראה לי שיש בעיה, אני בן 19 וחברים שלי שלומדים איתי הם בני 24-25 ואני לא מרגיש שיש הבדל בינינו. אני ממליץ לך להמשיך לכתוב על דברים שאתה מבין כמו הפסיכומטרי ולא על דברים שאין לך מושג בהם.

בכלל לא התיחסתי אליך אישית

ודברי בכלל לא כוונו כתגובה ישירה למשהו שכתבת בהודעה שלך, אלא להלך הרוח שאתה ומינרבה העלתם וששורר בקרב משתמטים מצה"ל. התיחסתי אל דמותו הכללית של משתמט מהצבא וזה היה העקרון, וכמו שאתה בעצמך הבנת, דברי בכלל לא מכוונים להודעה שכתבת. זה שההודעה שלי נכתבה כתגובה להודעה שלך ולא של מינרבה זה מקרי בהחלט. לא חשבתי שאתה בכלל חושב שתקבל התיחסות אישית ממני. פתחת כרטיס משתמש חדש במיוחד בשביל לרשום את מה שרשמת. ואין לי הרבה הרבה כבוד לגולשים שפותחים במיוחד כרטיס בשביל לכתוב הודעות שהם מפחדים לכתוב בשמם האמיתי. אם אתה רוצה לתמוך בה, אז למה אתה לא מזדהה בכינוי "האמיתי" שלך? אם אתה באמת גולש חדש שאלו 2 ההודעות הראשונות שלו בפורומים של תפוז וממש במקרה זה שם המשתמש שחשבת שמייצג אותך הכי טוב - אז אני מתנצל - אבל אני ממש לא מאמין שזה המקרה. לגבי הנקודות שהעלית - אני כבר אמרתי את דעותי וחלקתי מהידע שלי בנושאים מסוימים. אני ממש לא מתכוון לפתוח דיון בנושא - אני את שלי אמרתי.כל גולש יחליט לעצמו מי נשמע לו יותר אמין ויותר צודק. בכל מקרה אני מתנצל אם נפגעת, באמת שלא היתה כוונה לפגוע בך אישית. ילד חורף

NOT IN THE ARMY

New member
אלו כן ההודעות הראשונות שלי

אני תמיד רק קורא את ההודעות אבל הפעם הרגשתי צורך להגיב והשם נראה לי מתאים למצב הזה , תאמין לי שאם היתה לי זהות בדויה אחרת אז לא הייתי מתבייש והייתי כותב אותה , מכיוון שהתיחסת לדברים שכתבתי חשבתי שהתכוונת אלי אז כנראה שלא הבנתי אותך נכון. בכל מקרה שיגיעו כבר התוצאות של הפסיכמוטרי ובהצלחה לכל מי שמחכה להם כמוני.

Minerva

New member
ומה על...

עודף כוח אדם? שמעת על זה? בעיות בריאות? תודה על התוקפנות בכולופן.

אז ככה....

אם אני אנסה לענות על כל השאלות שלך במלואן זה יקח לי כל היום. את יכולה למצוא את כל התשובות לשאלות שלך פה: בקשר לקבלה בלי פסיכומטרי - קראי את הודעת המנהל שלי בקשר למועדי המבחן - תבדקי בלוח באירועים של הפורום אני אישית ממליץ להתחיל ללמוד מילים 3 חודשים לפני המבחן ולהתחיל ללמוד בצורה אינטנסיבית בערך חודשיים לפני המבחן. את יכולה לקבל מידע על השכלה גבוהה בפורום תכנון קריירה או לשאול בפורום סטודנטים. לגבי השאלה האחרונה שלך - תלוי מה זה המשך הדרך מבחינתך ולמה את מתכוונת "ביטול גיוס"? אם את שוקלת ברצינות להבחן בפסיכומטרי אז את חייבת לקפוץ לביקור באתר של מידעת ובאתר של המרכז הארצי שנמצאים בקישורים של הפורום. ילד חורף

Minerva

New member
תודה! ../images/Emo140.gif

אקרא! ביטול גיוס... הכוונה לאחת מהאפשרויות (אם תוכל להשיב על כולן, יש לי שיקולים משל עצמי...): -עודף כוח אדם. -בעיות משפחתיות. -בעיות נפשיות. -בעיות בריאותיות. המשך הדרך, הכוונה באופן מובהק היא ל: לימודים אקדמאים והמשך קריירה בנושא הנלמד (סביר שמדע...). תודה מראש שוב!

Minerva

New member
אה... ו...

אודה אם תוכל לענות לי רק אם אתה בטוח בתשובתך, ואם אינך בטוח בכך- דאג לציין זאת! תודה!

טוב......

אף אחת מסיבות השחרור האלה לא נשמעת טוב. "עודף כוח אדם" זו הדרך המנומסת של הצבא להגיד לחייל שהוא לא רוצה אותו. ככל שאני יודע זה מאוד נדיר שמשחררים מישהו על רקע בעיות משפחתיות. יתנו לך את כל ההקלות,הטיפולים והסיוע בעולם ויגידו לך לבוא לבסיס רק פעם בשבוע אבל לא ישחררו אותך על רקע בעיות במשפחה. ואם את משתחררת על סעיף נפשי/בריאותי בטופס השחרור רשום בכל מקרה שהשתחררת מסיבה רפואית (גם אם השתחררת מסיבה נפשית) והמעסיקים יודעים את זה, אז ככה שגם אם באמת תשתחררי מסיבה רפואית לא יסתכלו על זה טוב. בכל אופן אני חושב שהצבא מוסיף המון לאופי לחוזק וליכולות של הבנאדם, תלוי כמובן באיזה תפקיד. רק עצם ההתמודדות עם מערכת קשה כמו המערכת הצבאית זה דבר טוב ומחזק. כל מה שנכתב זה על סמך הידע האישי שלי ומשקף את דעותי בלבד אז התיחסי לכך בהתאם. ילד חורף

Minerva

New member
המממ... *מהרהרת*

מה על פאציפיזם? כשאדם מגיע למקום עבודה.... האם עולה בכלל השאלה היכן שרתת? האם זה משנה בד"כ למעסיקים השירות הצבאי? או שמא רק הלימודים והנסיון הקודם? לפי מה שהבנתי עד כה זה לא הכי נפוץ שאדם לא יתקבל לעבודה רק בשל כך שלא שירת בצבא, אם נתוניו האחרים טובים. מדוע סיבה בריאותית תגרום למעסיקים להסתכל על זה "לא טוב"?? האין זה טבעי שאדם מסיבות רפואיות מסויימות ימנע משירות? האם קיימת הגבלה כלשהי על לימודים אקדמיים? תודה... שוה.

dynamike

New member
חצי ../images/Emo32.gif למה להשתמט?

אם את מרגישה שאת חייבת ללכת ללמוד, לכי לעתודה האקדמאית, אבל להחליט מראש שאת משתמטת ולחפש סיבות? עד כמה אגואיסטית אפשר להיות? יש אנשים שמתים יום יום בשביל המדינה הזאת ואת מחליטה מראש להשתמט... זה לא ישב לך המצפון? ואגב אין לי כל כוונה לתקוף אותך, אלא סתם לתת לך חומר למחשבה...

Minerva

New member
ארמ...

בכלל לא התכוונתי להכנס לזה, אבל שיהיה... עתודה אקדמאית לא היתה אפשרות בשבילי, שכן תנאי הקבלה דרשו ציון פסיכומטרי, ולא נגשתי למבחן מעולם! לא היה לי זמן כל עוד עסקתי בבגרויות... זה לא עניין של אגואיזם. רואים שאת(ה?) לא מכיר(ה?) אותי... חברי הטובים ביותר העידו שאני והצבא זה... לא הולך ביחד. בלתי הגיוני לחלוטין. ורק לידע כללי, אני קיבוצניקית, ואנשים לא עוברים על דברים כאלה בקלות באיזור הזה... חשבתי על זה המון, בנוסף לעובדה שאבי לא היה מרוצה כלל, והגעתי למסקנה שלא אוכל לתרום הרבה במסגרת הצבאית. אם אלמד (סביר שמדע...), אוכל לעזור הרבה יותר, אם בנסיון למצוא תרופות ואם בדרך אחרת... ונכון לעכשיו, חלק מהזמן אני נותנת שיעורים פרטיים... ולא על כולם משלמים לי, אף על פי שמצבי הכלכלי אינו מזהיר (קיבוץ מתפרק...). כך אני מרגישה שאני תורמת! ואם לא אוכל להתחיל ללמוד בזמן הקרוב.... נראה לי שאלך להתנדב איפשהו. במקום שארגיש שאוכל באמת לתרום, לא במקום שכל-כך לא מתאים לי וממילא השירות היה גורם לי להרגיש מבוזבזת- ודאי שלא תורמת. ייתכן שאני טועה, אבל זו החלטתי. אז... לפעמים אנשים לא מתגייסים מסיבות שאינן "אנוכיות" בלבד...

Minerva

New member
עוד...../images/Emo20.gif

אין בי תחושת לאומיות יהודית... או דתית יהודית... ולפיכך כלפי המדינה עצמה כמדינה אין לי רגשות מחוייבות... מה כן...: אני חשה מחוייבות כלפי... האנשים כאנשים. לכן איני רואה חשיבות גדולה לתרומה במסגרת הצבא, אלא לתרומה לאדם... בין אם הוא יהודי, או שאינו יהודי, חי בארץ, או בארץ אחרת... וגם אם לא תרומה מוצהרת או מרוכזת, אלא פשוט מחוייבות כלפי עצמי ( או אולי אלהים?) להיות אדם סבלני לא פוגע, ומומלץ גם עוזר. אני ברורה?

פומפיה

New member
לא, את לא ממש....

את, כמובן, לא צריכה להצטדק, אבל אם כבר נסחפת להצטדקויות, אני מודה שאותי לא שכנעת. ראשית, אם את והצבא "לא הולכים ביחד", למה את מתלבטת באיזה טיעון להשתמש? מי שאינו מסוגל להשתלב במערכת הזו, יכול להגיע ללשכת הגיוס, להיות הכי כן שאפשר, והמאבחנים הפסיכוטכניים יתרשמו ממנו וישחררו אותו משירות. לצבא אין רצון לבזבז משאבים על מי ש"בלתי הגיוני לחלוטין" שישתלב. שנית, רובנו תורמים לצבא. זה לא במקום מקומות אחרים. אני יכולה להעיד על עצמי שעשיתי שירות צבאי לא קל. הייתי בקורס ממושך, ובגללו השירות היה מלא (22 חודשים), הייתי בבסיס רחוק מהבית, חזרתי כל שבת שניה, וכו´. היום אני עושה גם דברים בהתנדבות. לא במקום, אלא בנוסף לשירות הצבאי. לא היתה לי האפשרות לבחור בין צבא לשלל עיסוקים אחרים שאני יכולה לתרום בהם. שלישית, גם אני חילונית, לא מיליטריסטית, מאוד לא מחבבת את המערכת הצבאית השוביניסטית והכוחנית, ולא נמנית על הטרומפלדורים (איפ יו נואו וואט איי מינ). אבל דווקא הטיעון שלך של מחויבות כלפי אדם כאדם לא עובד כאן. אני מניחה שתסכימי איתי שאין לנו ברירה במציאות של היום, ושצריך להחזיק כאן צבא. אני לא יודעת אם את מבינה את זה, אבל אין לנו הפרבילגיה לוותר גם על החובה. אילו לכולנו היתה היכולת לבחור, רבים מדיי היו מוותרים על הצבא. אני גם לא בטוחה שאת מבינה, אבל אם מישהו מסרב לעשות שירות מילואים, זה בא ע"ח מישהו אחר. אחי (השמאלני, שמאוד ישמח כשנצא מהשטחים) היה לא מכבר בשירות אי שם בשטחים. כיוון שמרבית המילואימניקים הגיעו, קיצרו לו את השירות בכמה ימים. כשמישהו הבריז, לא נתנו לחלקם לצאת לחופשה. ככה זה עובד. אני מניחה שאני ברורה: מי שאינו מתאים בעליל - זוכה לשחרור מהצבא. מי שלא עושה שירות (מסיבות שאינן מוצדקות) פוגע באחרים. כללים פשוטים של חלוקת הנטל. זו דעתי. את מוזמנת להשתמט, אבל תהיי שלמה עם ההחלטה. נדמה לי שאת מרגישה צורך להתגונן, ולכן בורחת לטיעונים כוזבים, כמעט.

Minerva

New member
המממ...../images/Emo136.gif

קיבלתי כבר את השחרור שלי מהצבא, ועשיתי בדיוק מה שאמרת: הייתי כנה, אמיתית, בלי הצגות. והנה זכיתי בשחרור. זה היה קל יותר משתארתי לעצמי. אני מניחה שהרגשתי צורך להצטדק ולהתגונן.... פשוט כי הרגשתי שתוקפים אותי. זה טבעי. האמיני לי, אני שטופה באידיאולוגיה הדוגלת בשירות צבאי, מתוקף מקום התיישבותי ובית הספר שלמדתי בו... והנה, בחרתי להיות כנה עם הצבא ועם עצמי- וזכיתי לשחרור. לא מוגזם להגיד שאיני מסוגלת להתגייס. אני רואה את השירות הצבאי, בנוגע לעצמי בלבד, כבזבוז. בזבוז של זמן, יכולת... אני מקווה שהבהרתי את עצמי טוב יותר.

icy rain drop

New member
lemme get this straight...

בנוגע לעצמך בלבד הצבא הוא בזבוז זמן?! אבל את שטופה באידאולוגיה הדוגלת בשירות צבאי... ושלא נשכח את בזבוז היכולת.... !!!!!!!!!! מה שאת אומרת בעצם הוא שצריך להתגייס, רק לא את, בגלל שאת פאר היצירה, וחבל לאנשים עם כזו יכולת להתבזבז בצבא. את מסוג האגואיסטים שלא הייתי רוצה לראות במדינה שלנו. אני יורקת לך בפרצוף על היהירות שלך.

פומפיה

New member
אהמממממ... אהמממממ....

את ילדה גדולה ואת עושה את הבחירות לעצמך. אבל יש המון סתירות בטיעונים שלך. על חלקן דיברתי בהודעה הקודמת. לגבי ההודעה הזו - מצד אחד את אומרת שאת לא מסוגלת להיות בצבא, ומצד שני את אומרת שזה בזבוז של זמן ויכולת. האם יש טיעון פחות אגואיסטי מזה? מה לגבי הבזבוז שלי כשבנוסף לתפקיד המעניין שלי עשיתי שמירות, תורנויות, ניקיתי שירותים? מה לגבי בזבוז הפוטנציאל של חיילים שהציבו אותם בבסיס פתוח בתפקיד נטול מעוף אבל חיוני? מה לגבי בזבוז של חיילים קרביים שזוחלים על קוצים? מה לגבי בזבוז של החבר הראשון שלי, שהיה בנבחרת ריצה של התיכון, נראה מעולה, ובצבא (ולמען הפרוטוקול, כבר לא היינו ביחד) נפצע ואיבד תחושה ברגליים? לא בזבוז? מה לגבי אלפי החיילים שנהרגו במהלך השירות? זה בזבוז. מתוך סקרנות, חשבת לרגע מה היה קורה עם כל אחד היה מוותר על שירות החובה הזה בגלל בזבוז זמן ויכולת? בינינו, רובנו לא ממשיכים קריירה צבאית, ונמצאים בצבא כי הוא "חובה", ולא מתוך רצון לממש את עצמנו שם. אה, ומה לגבי בזבוז בזמן, במאמץ, בקושי, שמי שמשתמט "מפיל" על מי שכן משרת? פ.

למעלה