שרשור שישי 23/01

rainbow16

New member
חח.. כמה תודות......

כל מה שאני עשיתי בצמצום בהתחלה זה להוציא 4 בתוך השורש, ושורש 4 זה 2. אז יוצא 2 מחוץ לשורש. ואז אפשר "לחלק" את כל הביטוי בשתיים.

../images/Emo62.gif רוצים פתרון קצר?

ברור שהשורשים של משוואה מסוג זה חייבים להיות מסוג:
- b < - c < c < b b - c = c - ( - c ) b - c = 2c b = 3c​
והמשוואה היא(!):
(x + c)(x - c)(x + 3c)(x - 3c) = 0 (x² - c²)(x² - 9c²) = 0 x^4 - 10c²x² + 9c^4 = 0 c² = 1 a = 9​

לא השתמשנו

בדרישה ש-a יהיה מספר שלם, וכנראה גם לא היתה דרישה כזאת. פשוט זה מה שיוצא.

Calius

New member
אגב, מותר לנחש!

זה חוקי לחלוטין, ועושים את זה לא מעט פעמים. (למשל: "ננחש כי הפיתרון הוא מצורת e בחזקת f של x", וכו'). אח"כ רק יש להראות שהניחוש שלנו ממצא את כל הפתרונות, ובמקרה הזה למשל מספיק לרשום את המשוואות כדי לראות שיש רק a אחד כזה, לא צריך ממש לפתור אותן... לא יודע אם טיעונים כאילו, על אף חוקיותם, תופסים בבי"ס...

ניסיון

CE² = CF * CD = 4 * 36 CE = 2 * 6 = 12​
נוריד אנך מנקודה O למיתר DF. נסמן נקודה Q באמצע DF. התקבל מלבן ABCQ.
QF = DF / 2 = 16 QC = 16 + 4 = 20 R = OE = QC = 20 AQ = AO + OQ = R + CE = 20 + 12 = 32 QD = DF / 2 = 16 AD² = AQ² + QD² = 32² + 16² = 16²(2² + 1) = 5 * 16² AD = 16 * sqrt(5) BC = AQ = 32​
אם אין טעות באיזשהו מקום...

Larry

New member
תשובה

10 אותיות הם 10 תאים. בהנחה שלכל סיני שם בעל 10 אותיות (תאים) יש 400 אותיות שיכולות להכנס לתוך כל סדרה של 10 תאים (השם) לכן התשובה היא 400 בחזקת 10

starguiding

New member
עזרה באינטגרלים-שטחים

עם הנוסחא: S (a^x*dx) = a^x/lna + c תרגיל מצורף.

rainbow16

New member
~../images/Emo39.gif~ תשובה ~../images/Emo39.gif~

תעשי את זה לפי חיסור 2 שטחים. השטח הראשון, S1, שווה לאינטגרל המסויים מ0 עד נקודת החיתוך של y=8 עם Y שווה 2 בחזקת X, של הפונקצייה למעלה [y=8] פחות הפונקצייה למטה (y שווה 2 בחזקת x]. השטח השני, S2, שווה לאינטגרל המסויים מ0 עד נקודת החיתוך של y=4 עם Y שווה 2 בחזקת X, של הפונקצייה למעלה [y=4] פחות הפונקצייה למטה (y שווה 2 בחזקת x]. השטח הקטן שווה לS1-S2. אני אשאיר לך את זה...

rainbow16

New member
יש עם זה בעיה...

אני לא יכול לכתוב אינטגרלים פה! אולי מישהו יואיל בטובו לתת לה פתרון בקובץ, יפה ומובן?

גיא מם

New member
קוביה.

שלום רב, עלי ליצור קוביה תלת-ממדית אשר הנפח שלה הוא 340 סמ"ק (היא מיועדת לשמש ככלי לנוזלים), השאלה שלי היא מה מידות כל פאה? תודה מראש, גיא מם.

zacki

New member
כל צלע צריכה להיות...

שורש משולש של 340 - כלומר 6.9795320469088873998222233666734 ס"מ. ושטח כל פיאה צריך להיות המספר הזה בריבוע, כלומר 48.713867593828163583355721686889 סמ"ר

עוצמות מניות ושאר ירקות

שלום לכולם... קיבלתי את השאלה הבאה: הוכח שקבוצת הסדרות האינסופיות של מספרים טבעיים שנעשות קבועות החל מאיבר מסויים הינה קבוצה בת מניה... למיטב הבנתי מדובר מסדרות מהסוג {Vi = {a1,a2,a3,a4,a5,a6,a6,a6,a6 ונראה לי שאני צריך להשתמש בחוק שאיחוד של קבוצות בנות מניה הוא בן מניה. ז"א אני צריך להוכיח שסדרה כמו Vi היא בת מניה... את זה אני מוכיח ע"י כך שאני טוען שלמרות שהסדרה אין סופית אני יכול לספור את כל האברים aj עד ל-a6 הקבוע ומשם זה פשוט אותו איבר (????? האם אני יכול להוכיח בצורה כזו האם זה נכון ????) עכשיו ע"מ שאני אוכל להשתמש במשפט אני חושב שאני צריך להראות שיש N סדרות כאלה או שיש Vi לכל i ששייך ל-N -- את זה לא ברור לי איך אני אומר.... מה דעתכם... האם כיוון ההוכחה נכון... אשמח לקבל עזרה באיך להשלים את החלקים החסרים... תודה מראש.

למעלה