שאלת סקר - "מה יקרה אם"

ItsikH

Member
כלומר לא יכול היה ליצור אותך כך שלא תרגיש בושה? לא יכול היה ליצור אותך כך שלא תצטרך לעבור תהליך? כך או כך - הוא שותף לאחריות כי ביכולתו הדבר.

kishonN

New member
לפי הבנתי

הדת גורסת שאלוהים הוא שלמות,מהות הטוב,התפקיד שלך הוא להתקרב לבורא,להתקרב לטוב.

אם היית נברא ללא הבושה הזו אז היית כביכול פחות טוב,זאת אומרת בושה היא חלק ממה שמאפיין בנאדם רוחני ששואף להגיע לרמה גבוהה ולהתקרב לבורא,חלק מה"טוב",זו תכונת אופי שאי אפשר להפריד אותה ממנו.

בנאדם שכביכול יקבל גמול גדול ולא ירגיש בושה/לא יהיה בעל תכונת הבושה על כך שקיבל אותה ללא עמל הוא לכאורה אדם פחות טוב וזה סותר את מה שאתה אמור לשאוף אליו.

ואל תנסה למתוח אותי יותר כי החבל פה עומד להיקרע

ItsikH

Member
ברגע שאתה נסוג לטיעון ש"זה רצונו" אתה גם אומר שהוא אחראי

ItsikH

Member
אין משמעות לשאלה לי אין ספק שאם-יש-אלוהים לא קשור לדתות שדוברות בשמו, כולן. הרעיון שלישות עצומה כזו, קיימת או לא, אכפת מה אתה עושה, הוא נארציזם אינפנטילי, כמו שילד מאמין שהוא מרכז העולם רק מפני שהוריו מתנהגים אליו כאילו הוא כזה.
והיה אם יסתבר שקיימת יישות שכן אכפת לה - אלוהים היא לא.

חנוך25

New member
סתם אתה מתחמק...

הוא שואל אותך פשוט - אם יסתבר לך שיהוה התנ"כי קיים...מה תעשה?
אני אומר: FUCK'IM !....

Legato

New member
גם ליהוה התנ"כי קיימות הרבה גרסאות...

אני לא בטוחה לאיזו מהן פותח השרשור התכוון, אם בכלל.

מה שכן, הרעיון לצעוק על אל כלשהו FUCK YOU הוא די באד-אס ומאוד קוסם לי. בייחוד אם אנחנו חיים בגרסת המציאות של יהוה שבה אין גהנום.

חנוך25

New member
הוא התכוון ליהוה...נו, העצבני הזה עם הרגשי

נחיתות...הוא סופר בכלל...אין לו שום גיהנומים...

ItsikH

Member
סיפור מד"ב עתיק כמדומני של ה"ג וולס - על יישות שמתגלה לבני האדם והם סבורים שזה אלוהים, עד שהיא מתחילה לבוא אליהם בדרישות חומריות ואז הם מסיקים שזו ישות מוגבלת ולא אלוהים... וההמשך ברור.
כל יישות שלא תהיה שיש לה ענין בצלחתך או בתשמישי המיטה שלך - אינה אלוהים, ואם קיימת כזו, יש להאבק בה בכל הכח כי היא מרושעת - אבל היא לא קיימת, כי רק בני אדם מסוגלים לרוע כזה...

deddy

New member
יש לך מושג מה היה השם של הספר?

נשמע ספר מעניין...

ItsikH

Member
לא, וזה לא ספר כל כך מעניין חוץ מהנקודה הזו

ben1b2e3n

New member
לימודי הדת לא כל כך מעניינים ואורח החיים

קשה. חיי האמונה נראים יפים ומושכים ואיך באלי לאהוב דתייה לנצח , לעשות איתה סקס.

עם כל זאת , לימודי הפילוסופיה יותר מהנים ובא לי עליהם. מה יתן לי אושר אני לא יודע.

מה הדרך הנכונה אני לא יודע. ומה הדרך המוסרית הכי טובה אני גם לא יודע.
כרגע אני חושב שעדיף שהשיקול יהיה שכלי תמיד בכל דבר ולא של ציות. הכוונה להיות נאור מאשר דתי.

ben1b2e3n

New member
אם הייתי יודע את האמת

בוודאות-שזו היהדות , אני מאמין שאם הייתי הולך על פיה הייתי מאושר.
ובתור פילוסוף את האמת אני רוצה.
אז הייתי חוזר בתשובה.
ככה אני לפחות מקווה.

baudrate

New member
לא חושב שזה היה משנה שום דבר מעשי

גם אילו היה אלוהים בריון שכזה, זה לא היה ראוי לעבוד אותו....

ומעבר לזה, אני חושב שהאפשרות די מגוחכת.

doughnuts

New member
עוד תגובה אופיינית

מה יקרה? מה ישתנה ? איך תרגיש ? האם זה יהיה אסון רגשי ?

לא יקרה כלום, כי הדת היהודית מנוגדת למצפון שלי. לכן, לא אוכל לקבל אותה בשום אופן. אפילו אם ישות קסומה תשלח אותי לסבל נצחי בגלל שאני לא מוכן להפלות בין אנשים על בסיס גזע, דת ומגדר - זו בעיה רצינית... אבל... עם התורה נכונה אז האדם נברא בצלם אלוהים. אם כך, זה אומר שאלוהים מרגיש רגשות אשם, כי אני מרגיש רגשות אשם. לכן, יהיה לי נצח (אמנם בגיהנום) להטיף לו (לה?) מוסר. גם אני יכול לעשות גיהנום כתגובה לחוסר רצון להיות מוסרי!

אבל...

ההצעה שלך בלתי אפשרית מסיבה מאוד פשוטה...
יש סתירה בין הדת לבין העולם החיצוני כמעט בכל תחום אפשרי.
לכן, או שאלוהים החליט לשקר לעם היהודי או שהוא פשוט לא קיים...

אני מניח שאתה שואל את זה

כי התחלת לקלוט שאלוהים לא קיים ועולמך החל להיחרב.

kishonN

New member
דווקא לי נראה

שפותח הת'רד דתי שרוצה לאשר לעצמו שאתאיסטים בורחים מהדת בגלל הרצון להיות פוחזים פורקי עול ולא לקיים מצוות.

אבל זה סתם חשד :)

ItsikH

Member
מוסיף הערכים שמייצג אותו אל מנוגדים לשלי. לקבל על עצמי את ערכיו יהיה גהינום כך או כך - לכן חובה עלי להלחם בו. אבל הסר דאגה מליבך, רק בני אדם מסוגלים לדמיין אל שיוצר אותם כך שיוכל להעניש אותם על כך שאינם סרים למרותו.

רפפם

New member
ואם יוכיחו לך שהאיסלאם הקיצוני זו האמת

היחידה?
לא המוסלמים היותר מתונים, אלא משהו כמו המוסלמים השיעים שמצליפים בעצמם עד זוב דם. לא רק זה, גם יוכיחו לך שמדינת ישראל פושעת וצריכה להיות כאן מדינה מוסלמית יביאו לך הוכחות, תחקור, תבדוק אותן ותגלה בסופו של דבר שזו האמת, תתאסלם, כמו טלי פחימה למשל?

Godless Heretic

New member
הוא שאל שאלה היפוטתית

בין אם עומדת מאחוריה כוונה דמגוגית או לא, אני לא חושב שלהציג לו שאלה היפוטתית זהה לחלוטין זה רלוונטי.
לי יש אותה תשובה לך בדיוק כמו לפותח השרשור, אתה מוזמן להסתכל

למעלה