סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

KallaGLP

New member
והפואנטה שלי היא ששום מידע שתקבל כאן

לא יבטיח לך שלא יעשו לך בעיות בהפלגה לאלסקה, בלי קשר לעצירות כאלה או אחרות. בין אם יש עצירה או לא, אתה בכל מקרה נכנס לשטח של מדינה אחרת, והכול עלול לקרות.

Fellowship

New member
מדוע לא?

״הכל יכול לקרות״ זה תמיד נכון,
מצד שני, מבחינה חוקית אני יכול לעשות זאת גם עם הויזה הנוכחית, מבלי להוציא את הויזה החדשה,
אבל למרות שהחוק הוא לגמרי עמי, אני לא מחפש להיות צודק אלא לנהוג בחוכמה.
&nbsp
ברור לי שהפתרון הקל ביותר הוא להוציא ויזות חדשות,
אני מנסה לבדוק האם יש אופציות טובות נוספות, אולי מישהו כאן כבר עבר זאת.

KallaGLP

New member
בוא נגיד זאת ככה - לו אני במקומך,

לא הייתי מעלה בדעתי אפילו לחשוב על אפשרות לצאת מגבולות ארה"ב ללא דרכון, בשום מצב ובשום תנאי. לא הייתי אפילו טורחת לבזבז זמן על שאלות בפורום ולא הייתי מקשיבה לאף אחד שאומר שזה אפשרי, כי יש לי דברים יותר טובים לעשות בחיים מאשר לקחת סיכונים מיותרים, ועוד ללא שום סיבה אמיתית, וכשלא מדובר באילוץ בשל מצב חירום. זו דעתי, מציד תעשה איתה מה שאתה רוצה, כולל תתעלם, אבל הייתי חייבת לבטא אותה.

Fellowship

New member
לא אמרתי לצאת ללא דרכון

אלא ללא ויזה מתאימה בדרכון,
חוקית זה מותר, לא בטוח שפרקטית כדאי.

KallaGLP

New member
אז אולי לא הבנתי נכון, אך בכל מקרה,

אישית גם בזה לא הייתי מסתכנת. חבר שלנו עוקב פעם בקנדה בדיוק במצב הזה, וזו הייתה עוגמת נפש גדולה. ובלי קשר - אני בעד תמיד להסדיר הכול ולא לקחת שום סיכונים, אפילו קטנים, במיוחד שמדובר בטיול המתוכנן לעוד שנה, ולא במצב חירום של אין ברירה, חלילה. כאמור, בכל מקרה הייתי דואגת להסדיר את הוויזות בדרכון לפני טיול כזה ולא הייתי מעלה בדעתי להסתמך על תשובות בפורום בעניין כזה.

Fellowship

New member
לקחת מקדמי ביטחון תמיד אפשר

וגם רוב הסיכויים שנעשה זאת ונוציא ויזות חדשות,
אבל לא יזיק לקבל כיוון נוסף, אם קיים, לבירור.

KallaGLP

New member
זה לא מקדם ביטחון, אלא הדבר הנכון וההיגיוני היחיד לעשות -

להסדיר עד הסוף את הסטטוס במסמכים כשאתה מתגורר במדינה זרה (ואפילו במדינה שבה אתה אזרח). בחיי שאני לא מבינה אותך, זה נראה לי לגמרי טריוויאלי ומובן מאליו, ועוד במצב שבו מתכננים לטווח ארוך ואין בו שום חירום, אילוץ, דחיפות או לחץ.

Fellowship

New member
הגיוני? לא ממש. נכון? כנראה.

שוב, אין שום בעיה אמיתית עם המסמכים הנוכחיים, אפשר להשאר עמם, זה תקין לחלוטין,
ומבחינה חוקית אפשר גם לבצע עמם את הטיול ולהכנס חזרה לארה"ב, תקין וחוקי לחלוטין.
&nbsp
הבעיה העיקרית הוא שחוק בצד אחד והגיון ומזל בצד השני,
הפן החוקי המאפשר לנו להכנס חזרה עם המסמכים הללו יתכן ולא יהיה מוכר לפקיד,
אני לא בטוח שכאשר אציג לו הדפסה של לשון החוק, הוא ישתכנע,
ומכיוון שמדובר בטיול יקר, כנראה שלא אקח את הסיכון של שיבוש הטיול,
אלא נוציא אלפי דולרים רק כדי למלא את המשימה המטופשת מיסודה הדורשת לצאת מגבולות ארה"ב רק כדי לקבל מסמך המאפשר כניסה חזרה לארה"ב

&nbsp
כאמור, אלא אם מישהו יפתיע ויתן כיוון חדש ששווה בדיקה.

KallaGLP

New member
כשהתכוונתי ל"היגיוני" - לא התכוונתי לאופן העקום

שבו נאלצים לבצע את שינוי הסטטוס (ברור שבזה אין שום היגיון), אלא לעצם העובדה שאדם שחי במדינה מסוימת צריך שכל הניירת החוקית שלו תהיה מעודכנת ומוסדרת לגמרי במידת האפשר. לדעתי, זה היגיוני ועוד איך, ולא היגיוני שזה יהיה אחרת. עניין אחר הוא, שבשל הטרחה הלא היגיונית הכרוכה בהסדרת העניין הכה פשוט לכאורה הזה, מאפשרים לאנשים להסתובב עם ויזה לא מעודכנת בדרכון עד שתהיה להם הזדמנות לצאת מארה"ב ולהסדיר את העניין, אבל עדיין אין תחליף מושלם לניירת מעודכנת ומסודרת. זו דעתי, ומכאן כל אחד וההחלטה שלו.

Fellowship

New member
אבל הניירת שלנו חוקית ומוסדרת.

כולל האפשרות לצאת לטיול שציינתי, בהנחה ואתקל בפקיד המכיר את החוק ופועל לפיו.
ברור שאפשר (וכנראה גם נבצע) להוציא אלפי דולרים רק כדי להקטין משמעותית את הסיכוי לתקלה, במקרה ונתקל בפקיד מאותגר.

אם למישהו יש כיוון נוסף בנוגע לכתוב בראש האשכול, אשמח לדעת.

KallaGLP

New member
לא, כדי שהיא תהיה מוסדרת עד הסוף

בדרכון צריכה להופיע הוויזה הנכונה. זה שחוקי להסתובב ככה, לא אומר שזה מוסדר עד הסוף. אחרת גם לא היית שואל, אלא פשוט נוסע לטיול בלי שיעלה על דעתך לשאול אם עלולות להתעורר בעיות. אם אתה כל כך בטוח שהכל בסדר, אז למה אתה בכלל שואל? סע לשלום ותיהנה מהטיול.

Fellowship

New member
זה שזה חוקי זה אמור להספיק.

אבל מכיוון שהבנתי שפקידי ההגירה הרבה פעמים הם לא גאוני הדור,
ולראייה בכניסה הקודמת שלנו מקנדה, למרות שהגשנו לו את כל הניירת של ויזת ה J,
למרות שאמרנו לו שישים לב שיש לנו בדרכון גם ויזת J וגם B ואנחנו נכנסים על J,
על איזו ויזה את חושבת שגילינו שהוא הכניס אותנו?
רמז: לא J

אז כן, ברור שעדיף תמיד שלא יהיה ספק,
אבל כאשר מדובר בהוצאה של אלפי דולרים, טרטור, הפסד של שבוע/שבועיים לימודים וכו',
לפני כן אמצה את בדיקת שאר האלטרנטיבות.

אגב, שימי לב שאת משכת את הדיון לכיוון הזה, הדיון המקורי לא אמור היה לעסוק בכלל בכדאיות של שימוש בפן החוקי המדובר,
אני שאלתי בעיקר האם יש קרוז לאלסקה שלא עוצר בקנדה (למרות שעצם המעבר לדעתי בעייתי)
ואולי בשל כך הוא עשוי להחשב כמו כל טיול בתוך ארה"ב, שלא מצריך ויזה בכלל.

KallaGLP

New member
כמו שאומרים אצלנו, אמור זה שם של דג.

זה שיש מצבי ביניים חוקיים, זה עדיין לא אומר שבסופו של חשבון הם לא אמורים להיות מוסדרים עד הסוף.
אני, כאמור, לא הייתי יוצאת להפלגה כזו בלי לעדכן קודם את הוויזה גם אילו רק היינו עוברים במים הטריטוריאליים שאינם של ארה"ב, בין אם יש עצירה מתוכננת או לא. הבנתי שזה מה שאתה שואל וזה גם מה שכתבתי לך מלכתחילה, אם תשים לב.

debby12

New member
מנהל
2 מחשבות

1) לגבי זה שהוא הכניס אתכם על הויזה הלא נכונה, לדעתי טכנית זה אומר שכרגע אתם out of status, כי הוא הכניס אתכם על ויזת תייר אני מניחה שמוגבלת בזמן ל6 חודשים למטרות תיירות וזה לא המצב. לא רוצה להפחיד - אבל זה מה שנראה לי (וזה מה שכתוב להם במחשב....)

2) לגבי הטיול - לדעתי אין מנוס מלטוס לאלסקה. ואז שם אפשר לקחת קרוז מסביב לחופי אלסקה - שלדעתי גם אמור להיות מקסים....וישמור אתכם טריטוריאלית בארה"ב. ואז לטוס (או לנהוג?) לתוך קנדה לחצי השני של הטיול.

Fellowship

New member
1. כמובן, אבל טיפלנו בנושא בזמנו והוא סודר תוך מספר ימים

2. תודה רבה.

נחמנית

New member
אין לי כח לקרוא את כל השרשור

ואני מבינה שאתה אוהב לחשוב לעומק על אפשרויות ורעיונות וכו. אבל אתם משפחה חובבת טיולים. למיטב זכרוני, גרים איפשהו בחוף המזרחי. קחו את האוטו בחג ההודיה. תצפינו עד אטווה או מונטריאול. סדרו את מה שצריך, ותחזרו הביתה. או תפסו כרטיסים זולים לאיזשהו נצ קנדי. בתור מישהי שערבבה את הטיול לאלסקה עם פשלת הדרכונים הגדולה ביותר שהיתה לנו אי פעם (לא בכוונה בכלל) - זה הורס את הטיול ועולה בבריאות נפש. אם היה עובר לי בראש צל של הבלחה של רעיון שיש לנו בעיה - הייתי מזיזה שמיים וארץ להמנע מזה

Fellowship

New member
זו האופציה הקלה שתמיד אפשר לבצע (פרט לכך שזה מתנגש

עם טיולים אחרים שכבר מתוכננים
)
&nbsp
איזו פשלת דרכונים היתה לך? אם אפשר לשאול?

KallaGLP

New member
אני במקומך הייתי בודקת את סדר העדיפויות שלי...

מצטערת אם דבריי מעצבנים, אבל זו דעתי הכנה. ותאמין לי שגם אני *מאוד* אוהבת לטייל.

למעלה