סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

KallaGLP

New member
כשכתבתי את זה, שכחתי לגמרי שאתמול התקיים אירוע

שארגן ועד השכונה שלנו על הדשא בפארק העירוני, שכלל ארוחה על האש, כל מיני הכרזות רשמיות, הגרלות ופעילויות לילדים ולמבוגרים. היה נחמד.

המוטו שלי השנה זה לנסות להנות מכל רגע

* נהיה בחג עם חברים, לשמחתי אני לא מארחת השנה, והמארחים דרשו ממני לא להביא יותר ממה שהבטחתי להביא לארוחת החג

הילדה נשארת באוניברסיטה בראש השנה אבל תגיע הביתה ליום כיפור.
* אני התחייבתי להביא ירקות אנטיפאסטי, דג וקינוח...
אני מתלבטת בין קינוח אישי בכוס (רצ"ב תמונה) לבין כדורי שוקולד (חצי עם ליקר וחצי בלי ) נראה לי שאני יביא בסוף את שניהם

* אני אוהבת שעוברים מסביב לשולחן וכל אחד מספר מה היה טוב או לא טוב השנה ומה הוא מתכנן או מאחל לעצמו לשנה הקרובה.
* לא טעמתי מעולם גפילטע פיש, אני צימחונית מגיל 11 ובבית הורי לא אכלו גפילטע פיש, באופן אישי זה נראה לי בלעכס, אבל תמיד יש גפילטע פיש על השוחלן כי הבעל והבת מאוד אוהבים את זה.
* אני מנסה להיות חיובית יותר השנה... כמו שאמרתי בהודעה אחרת, החיים דבש
.

אני ישמח להפטר מטראמפ אם זה אפשרי

שנה טובה והכי חשוב הבריאות

Immigrant

New member
הוא ישמח, אני אשמח. עצוב לראות ששנאתך היוקדת והעוורת לנשיא

הטוב בהסטוריה (שלא רק שלא גרע מאיכות חייך ועתיד ילדיך, אלא אף היטיב עמם!) לא מנע ממך להשאיר את שרשור הברכות הזה נקי מפוליטיקה. כדאי לך להתרגל לרעיון של עוד שישה חגי ראש השנה עם טראמפ כנשיא. שנה טובה

JimmyGee

New member
Criminal Trump's 36% approval

and 60% disapproval may disagree with your declaration that he is the greatest President in history.
But keep dreaming.

Immigrant

New member
Criminal על סמך מה/מי, מאקסין וואטרס?

אל תסתמך יותר מדי על סקרים של CNN, הם הוכחו לא ממש מדוייקים (ראה נוב' 2016)
שנה טובה!! KAG#

John the Savage

New member
למה להמשיך בויכוח פוליטי בשרשור שנה טובה?

(ולא משנה מי התחיל. אנחנו לא בגן ילדים).

פתחנו כבר מספיק שרשורים בנושא. אני פתחתי שניים כאלו. אתה מוזמן לפתוח עוד שרשור נפרד אם מדגדג לך.

10utb

New member
חג שמח, שנה טובה!

בתכנון ארוחת ערב בסגנון מסורתי אבל טבעוני, שבו תתארח שכנה יהודיה מבוגרת שלא יכולה לאכול חלבי/גלוטן. התפריט מבוסס על סימני החג, כולל בין היתר:
&nbsp
Green Bean Mushroom Sauté with Spiced Date & Plum Sauce
Butternut Squash and Crispy Kale Bake in Maple
וגם קציצות עדשים, סלק צלוי, וראש כרובית צלויה (שנהיה לראש), ועוד.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

iris mom of two

New member
חג שמח

אנחנו בבית, במתכון מצומצם מבחירה. היו לי יותר מדי ארוחים והתארחויות בזמן האחרון וצריכה קצת לבד עם המשפחה. כן הולכים לבית הכנסת מחר בבוקר.
אם אני אתחיל לבשל במקום להיות פה נאכל עוף, חלה שאכין, פירה, מרק עוף, ואיזשהו ירק. מנה אחרונה עוד לא תכננתי.
לפני שנתיים. זה היה סוף הקייץ מהגיהנום. נכנסנו לבית חדש אחרי שהיינו בני בלי בית במשך 4 חודשים, והחתימה על הבית היתה אחרי בית הכנסת.. סדרנו את כל הבית במהלך החג...
מתה על גפילע פיש.
מעדיפה להסתכל קדימה, לא אחורה.

אנחנו חוגגים בבית,

עם אורחים: שכנים יהודים אמריקאים מבוגרים, קולגה מהעבודה ואשתו (צרפתי וסינית), וחברים (אמריקאים פרוטסטנטים) וילדיהם (חברים של הבן שלי). בקיצור, עניין רב-לאומי ורב דתי.
&nbsp
לכבוד ראש השנה אנחנו קונים משהו חדש לטעום. כמה שנים טובות אילו היו פירות אקזוטיים שאף פעם לא טעמנו, אבל השנה דווקא עוגה שראינו במאפיה (רולדה דלעת ואיזשהו קרם).
&nbsp
מבחינת מאכלים לחג, הרבה מתוק. דג מרוקאי מחד, אבל לאורחים ולילדים גם עוף בדבש מאידך, הום מייד בקלאווה, ותמיד משהו עם רימון (סלט, ו/או עוגה עם גרגרי רימון מעל).
בבית מדרשי, גפילטע פיש יכול להיות טעים רק אחרי שמנקים היטב ומשליכים את הג'לי ואז טובלים כל חתיכה בכמות הגונה של חזרת.
&nbsp
בנוגע לקללות, בגדול שמח בחלקי. איזו פציעת ספורט טורדנית שסבלתי ממנה שנה שעברה הייתי מאוד מקווה להשאיר מאחוריי. השאר? לא מתלונן.

John the Savage

New member
שנה טובה וכו'

אנחנו נשארים בראש השנה בבית. הקטנה שלנו חוגגת יום הולדת 3 היום, ואנחנו בעיצומן של ההכנות ליום ההולדת שלה. אז לא ישאר לנו אנרגיה להכין משהו מיוחד לחג.

דווקא הזמינו אותנו לחגוג את החג אצל משפחה אחרת כאן, אבל מכיוון שההורים של אישתי מגיעים לבקר לכבוד יום ההולדת ורוצים לבלות את הזמן הזה איתנו, דחינו את ההזמנה. אולי נעשה משהו סימלי. נאכל תפוח בדבש ורימון.

debby12

New member
מנהל
יאמי - נראה מעולה

אפית אותה לבד? מרשים! (אם כי אני מניחה שעתיר גלוטן - אבל אפילו לי מותר להנות מהתמונה...)

John the Savage

New member
כן, הכנתי בעצמי ...

אם כי הבסיס זה עוגיות ליידי-פינגרז מוכנות מהסופר. כל מה שנשאר היה להכין את הקרם על בסיס גבינת מסקרפונה, לטבול את העוגיות בריבת תות מדוללת במים, ולסדר חתיכות של תות שדה טרי באמצע ולמעלה ...

debby12

New member
מנהל
אשמח לשמוע על איך הכנת את הקרם על בסיס מסקרפונה

האופר שלנו הביאה מהסופר קופסת ענק של מסקרפונה שלדעתי היא חשבה שהיא גבינת שמנת מהסוג שהילדות שלנו אוכלות. למותר לציין שהילדות פתחו אותה וחושבות שהיא דרעק. אשמח לרעיונות מה לעשות איתה.... [אחרת אני עלולה לטרוף אותה בעצמי על גבי טוסטים - עדיף שלא...]

John the Savage

New member
עשיתי את הקרם על בסיס המתכון הזה

https://www.foodnetwork.com/recipes/food-network-kitchen/tiramisu-recipe-2131631

יש מתכונים יותר פשוטים שלא דורשים בכלל ביצים, אבל העדפתי ללכת על גירסה "מסורתית" יותר. ואגב, ראיתי שקיימות גם עוגיות ליידיפינגרז נטולות גלוטן.

באופן כללי, אנחנו מאד אוהבים גבינת מסקרפונה. לא שזה הכי בריא (עם כמויות השומן שיש בגבינה הזו), אבל מאד טעים. מה שאנחנו בדרך כלל עושים, כשאני לא מכין עוגה, זה פשוט לערבב מסקרפונה עם אבקת סוכר ותמצית וניל טבעי. זה אחלה מילוי לקרפים (תחשבי בלינצ'ס משודרג), ויכול גם לשמש תחליף לקצפת לצד פרנצ' סטוסט או פנקייק.

debby12

New member
מנהל
תודה! קצת לעלתי בעצבנות כשהגעתי לקטע של האמבט מארי

זה בהחלט למתקדמים, אבל נקרא מעולה!

מה זה הדברים הצהובים בתמונה שלך עם השלוש צלחות? זה נראה כמו ביצה מקושקשת רק לא בדיוק

למעלה