סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

placid1

New member
העצה שלי היא ללכת על תוכנית שבה

אתה חופשי לבחור את רופא השיניים עצמאית. ברוב המרפאות יציעו לך את השירות של מילוי הטפסים ושליחתם לביטוח לקבלת החזר.

Fellowship

New member
זה לא מוזר?

בביטוח הבריאות אכן היה חשוב לי לבחור PPO, המשמעות היא שלא צריך לעבור דרך רופא משפחה ששוקל את הבקשות, נותן הפניות וכו' (כמו קופ"ח בישראל),
אבל בנושא השיניים אין "רופא משפחה", מוזר (אנסה לקרוא בפוליסה).
&nbsp
מה הכוונה "יציעו לך את השירות"?
זה לא עבודה בסיסית של המשרד ואמור לעבוד כמו בביטוח הבריאות?
כלומר, המרפאה קודם שולחת Claim, מקבלת את מה שמגיע לה ואני משלם את הפער הלא מכוסה?
&nbsp

Midriff

New member
מנסיוננו

זה אכן המצב, אתה בא לרופא שיניים, הוא בודק, מציע טיפולים - ואז הם גם בד"כ יקבלו pre-approval מהביטוח ככה שתוכל לדעת כמה זה יעלה לך. הם שולחים את הטיפולים/ניקויים/ביקורים לביטוח ואתה מקבל חשבון על הפער

placid1

New member
מרפאות שיניים מתחלקות ל

assignment or non assignment.
באסיינמנט המרפאה תעשה את מה שאתה אומר, תגבה מהביטוח ואתה תשלם את ההפרש. בנון אסיינמנט הרופא לא נוטל חלק בחוזה שיש לך עם הביטוח, אתה משלם לו את עלות הטיפול, הוא מגיש עבורך את הניירת לביטוח כדי להקל עליך ואתה מקבל כעבור כמה ימים את החלק שהביטוח מכסה. הוא גם ישמח לעשות לך פרי די עם חברת הביטוח לפני הטיפול כדי שתדע כמה יהיה מכוסה.
לא יודעת איך זה באזור שלך, בטורונטו רפאי שיניים כלליים עושים אסיינמנט, מומחים נון אסיינמנט.

לגבי בחירת הרופא, התכוונתי שאני ממליצה לבחור בביטוח שלא מחייב אותך ללכת רק לרופאי שיניים שעובדים עם הביטוח הספציפי הזה אלא שתוכל ללכת למי שתרצה ולקבל החזר.

Fellowship

New member
תודה, אני מעדיף אמנם את החופש לבחור

אבל זה בסדר מבחינתי שהחופש יהיה מוגבל לרופאים שנמצאים ברשת הביטוח,
וככאלו, להבנתי הם Assignment ואני לא צריך להגיש בעצמי טפסים לביטוח,
יש לרופאים הללו חוזה עם הביטוח.

placid1

New member
כמו שג׳ון ציין, אלה במקרים יותר מדי רבים

לא המצטיינים., אבל השבח לאל זו מדינה חופשית (עדיין)

סתם, מתוך סקרנות, אתה משקיע הרבה זמן בבדיקות של כל מיני נושאים כמו כרטיסי אשראי, ביטוחים, דואר זבל וכו׳, אבל אתה מתעצל להגיש טפסים לביטוח פעם בחצי שנה או אולי לעתים רחוקות יותר (לפי מה שסיפרת בעבר אתה לא לקוח גדול של מרפאת השיניים)? מעניין אותי לשמוע (אם מתאים לך, כמובן) מה המניע.
אגב, גם בנון אסיינמנט המרפאה ברוב המקרים תמלא ותגיש עבורך את הטפסים, אתה רק תצטרך לשלם למרפאה ואז תקבל החזר מהביטוח.

Fellowship

New member
להבנתי, ג׳ון התייחס ל HMO

כלומר, רופאים שעובדים עם ביטוח HMO ועדיין מקבלים מטופלים חדשים, כנראה שהם לא מהמצטיינים.
&nbsp
אני התייחסתי לכך שאני מעדיף PPO.
&nbsp
בנוגע לשאלתך, הבירוקרטיה זה רק הזרז להחלטה לא להפריש ל FSA, לא המניע העיקרי.
אם החסכון היה גדול, או לפחות מובטח (כלומר, בלי סיכון לאבד כסף לא מנוצל), דיינו.

placid1

New member
נראה לי שאנחנו לא מבינים זה את זה, אבל ניחא, מקוה

שתשמח בבחירה שלך והעיקר הבריאות!

John the Savage

New member
בביטוח שיניים, HMO עובד בדומה לביטוח בריאות כללי

נכון שלא צריך הפניה מרופא המשפחה בכדי לפנות לרופא שיניים, אבל צריך לבחור רופא שיניים מסויים שעובד ברשת, והוא/היא מחליפים את התפקיד של ה-PCP בכל האמור לטיפולי שיניים. במילים אחות, בכדי לקבל החזר מהביטוח, צריך לעבור דרך אותו רופא שיניים שתבחר לכל טיפול שיניים.

העניין הוא גם שבעוד שעבור PPO ניתן לגשת לכל (או כמעט כל) רופא שיניים ולקבל החזר, יש מספר מצומצם הרבה יותר של רופאי שיניים ברשת ה-HMO. אותם רופאי שיניים מחוייבים גם לגבות מחירים בהתאם לתעריפים שקובעת חברת הביטוח, מה שמצמצם את המבחר. מה שקורה בפועל כתוצאה מכך אמנם תלוי באזור, אבל ממה ששמעתי, אם יש רופאי שיניים טובים ב-HMO, קשה עד בלתי אפשרי להצטרף אליהם כלקוחות חדשים. ומי שנשאר הם, בוא נאמר, לא בדיוק האליטה של רופאי השיניים.

Midriff

New member
שאלה לי

אנחנו עומדים בפני בחירה של כמה תוכניות ביטוח בריאות (לא שיניים), מאחר ועשית כל כך הרבה עבודה בנושא, יש לך טמפלייט שאני יכולה להשתמש להשוות?

Fellowship

New member
מצ"ב קובץ האקסל, אם זה עוזר

יצרתי אותו ב Google Sheets, אבל שמרתי כ xls, מצ"ב,
אבל העבודה היא לעבור על האופציות המוצעות לך ולמלא את האקסל

יתכן גם שבאופציות שלך התוכניות בנויות אחרת, ולא לפי החלוקה אצלי, כנ"ל גם בנוגע להגדרות הטיפולים.

עריכה:
כעת שמתי לב שהכוונה היא לביטוח בריאות, אז האקסל לא רלוונטי,
בביטוח בריאות ההשוואה קשה יותר

Midriff

New member
חולקים שנה טובה?

אני עובדת בחברה קטנה עם אנשים מכל העולם (ארה"ב אוסטרליה, גרמניה, אנגליה), אני לא חושבת שמישהו מהאחרים הוא יהודי. אני תוהה אם להסביר לכולם שאנחנו חוגגים וזו הזדמנות מצויינת לאחל לכולם שנה טובה ומוצלחת או שזה יראה מוזר (אם ישלח זה יהיה בצ'ט היותר חברתי, לא רישמי של החברה איפה שאנשים שמים תמונות מהחופשות וכאלה)

ראש השנה זה אחד מהחגים

שאנחנו מזמינים אלינו הביתה לארוחת החג חברים או קולגות (אבל רק מועמדים לחברות...
), כולל לא יהודים.
&nbsp
במקרה שלך נראה לי טיפה מוזר לשלוח אאוט אוף דה בלו ברכה עם הסבר. במקום זה, היות ואת כותבת שזה צ'ט חברתי שאנשים שמים תמונות מחופשות וכאלה, את יכולה אולי להעלות תמונה מהחגיגה שלכם, ואז לנצל את ההזדמנות וגם לאחל לכולם שנה טובה.
&nbsp
ובהזדמנות זו: שנה טובה!

placid1

New member
לא הייתי שולחת לכולם, אבל כן הייתי

מספרת/מאחלת באופן אישי פנים אל פנים למי שאני יותר קרובה אליו.
שנה טובה!

debby12

New member
מנהל
אני מסכימה עם שתי התגובות שמעלי

מוזר/לא מקובל לשלוח ברכת שנה טובה נפרדת למי שאיננו יהודי/ה. מה שאני עושה לפעמים זה להתייחס לזה בסוף של מייל אחר בנושא עבודה או קואורדינציה/תקשורת. נגיד בסוף המייל לכתוב

Best Regards, Debby

P.S. The Jewish New year, Rosh Hashannah, begins of Sunday night, so I wish you and yours a sweet and prosperous new year

הנסיון שלי הוא שרוב האנשים אוהבים ברכות, ואוהבים ללמוד על מונחים אתניים - למה לא - אז הם משתמחים. אם את רוצה, אפשר גם להביא צלחת של תפוחים חתוכים (אפשר לקנות מוכן ביוסף הסוחר וכאלה שכבר משוחים באיזה לימון/חומצה שגורמת להם לא להשחים) וקערית דבש ולהניח במטבח ליד הקפה בצירוף "אוהל" קטן מנייר בריסטול שכתוב עליו "הפי ניו גו'איש ייר - אנג'וי" או משהו כזה. אנשים תמיד שמחים לנשנש, וזה אפילו נשנוש בריא יחסית.

כאמור - גם בעיני מייל נפרד רק כדי לאחל שנה טובה זה יותר מדי

debby12

New member
מנהל
שרשור שנה טובה ועוד...

יאללה, מגיע לנו שרשור שנה טובה משלנו
שתהיה שנה טובה ומוצלחת לכולם - תחל שנה וברכותיה, תכלה שנה וקללותיה. ויש לי הרגשה שהשנה הזו ממש תשעט לפני שנרגיש

אז,
* איפה אתם בחג?
*מה תאכלו? מה תשתו?
* מה המנהג/מסורת מבית הוריכם/סביכם שהכי זכור להם מראש השנה? איזו מנהג/מסורת לחג יש בבית הפרטי שלכם? (לא חייב להיות דתי כמובן - אפשר מתכון, או המקום שבו חוגגים או ווטאבר) * מה היה ראש השנה הכי כיפי, או לחילופין עצוב שלכם?
*גפילטע פיש - יאמי או בלעכס? (גם אם לא יהיה אצלכם)
*מאילו קללות של השנה שחלפה תשמחו להיפטר?

תרגישו חופשיים להוסיף נקודות לדיון....

KallaGLP

New member
שנה טובה!

*האמת שהפעם אין תוכניות מיוחדות לימי החג (חוץ מלטייל/להיפגש עם חברים, שזה דבר רגיל), אבל דווקא אחרי החג הבן הבכור מגיע לביקור, ומבחינתי זו הסיבה למסיבה.
*אין לי מושג מה אוכל, כנראה את הדברים הרגילים שאני אוכלת כל יום. יותר קל להגיד מה לא אוכל - פחמימות, מתוק, פירות.
*אנחנו לא בדיוק אנשים מסורתיים, אין איזה מנהגים מיוחדים.
*אשמח מאוד שישלחו לי כבר את החלקים החסרים כדי לסיים סוף כל סוף לבנות את הגדר, שזו בעצם עבודת השיפוץ/שיפור הגדולה האחרונה שעוד לא הסיימה בבית. זה לא יאומן, אבל כבר חודשים החברה הזו מושכת אותנו, כל פעם שולחת את החלק הלא נכון, או ששוכחת לשלוח, או שבדיוק חסר לה החלק (שהיה אמור להיות חלק מערכת הגדר מלכתחילה). בקיצור, פרויקט שהיינו אמורים מזמן לשכוח ממנו נגרר כבר על פני חודשים, ועוד לא רואים את הסוף. בינתיים, הקבלן שלנו כל פעם מוצא עקבות של דוב בחצר, מה שאומר שלגדר בהחלט יהיה שימוש.

למעלה