נתוני ה-OECD מצביעים על פער אינטלקטואלי בין יהודים לערבים

אבא שלי סיפר שבעיר שלנו בת מיליון התושבים

בשנות ה-50 היו לא מעט בתי ספר אוקראיניים, אבל בשנות ה-80 נשאר רק אחד כזה לכל העיר

אתה בטוח שזו לא הגזמה?

למשל בעיר קוֹרוֹסטֶן של בקושי 70 אלף תושבים היו בשנות ה-80 כמה בתי ספר אוקראיניים. אמנם רוסיים היו הרבה יותר.
"השאיפה להכחיד את השפה האוקראינית" לא מסתדרת אצלי עם השירים הרבים באוקראינית ששמעתי בתקשורת המרכזית.
אבל באופן ישיר אני יכול להעיד רק על ליטא: שם לא היה שמץ של דיכוי השפה הליטאית, זה בטוח.

יתכן שזו באמת הגזמה

בלילה חפרתי ברשת בניסיון למצוא מידע בנושא, ובנתיים העליתי חרס.
בכל אופן אני למדתי בשלול בתי ספר באותה עיר והכרתי הרבה יותר, ולא זוכר אפילו בית ספר אחד לרפואה עם שפת ההוראה אוקראינית.

לגבי נוחכות יחסית של שירים אוקראיניים בתקשורת המוסקוואית, אז זו הייתה הכוונה של השלטון המרכזי, שלשפה האוקראינית יהיה מעמד קישוטי-צביוני, משהו שכן מזוהה עם אוקראינה, אבל לא שפת האם והדיבור של המוני העם.

האם השם המפורש של העיר חסוי?

מיליון תושבים זה משהו כמו דונייצק, אודסה או דנייפרופטרובסק. בחרקוב נדמה לי הרבה יותר.

אגב אמרו לי כבר

שהיחס שלי לסכסוך הרוסי-אוקראיני היה צפוי ונורמלי בשבילי אילו הייתי ממערב אוקראינה במקור, אבל משום שאני מאזור המזרח, הוא כנראה מצביע על בעיה נפשית.

מי אמר לך?

לי נראה שהמקור הוא בדיסידנטיות שהמערב טיפח בברה"מ: שנאה ביולוגית לשלטונות ברה"מ/רוסיה, כרוכה בדר"כ עם סגידה לאמא-אמריקה, אם כי לא בהכרח.

מה שאני לא מצליח לקלוט, זה איך יהודים יכולים לתמוך במשטר הסוגד בגלוי למשת"פים נאציים!
את זה אף אחד לא הצליח (וגם לא ניסה) להסביר לי.

קולגים רוסים בעבודה, ומזרחי אחד הצטרף אליהם

המסר שלהם היה "אתה בתור רוסי (דובר רוסית) צריך לצדד באינטרסים של אנשים ממינך, הדעות האנטי-רוסיות שלך נשמעות מגעיל במיוחד כאשר הן נאמרות במבטא הרוסי שלך".

אז גם אתה חושב שבתור יליד ברה"מ/האזור הרוסי הרבה יותר יאה ואוטנטי בשבילי להיות פרו-רוסי אני פשוט נפלתי קורבן למזימות המערב?
אודה ואתוודה, אני באמת רואה את הדיסידנטיות הסובייטית כדבר חיובי בהחלט ולא סובל את האימפריה דורסנית הזאת, שהיא לדעתי שבט פרא עם טילי אטום בין-יבשתיים.

באמת נשגב מבינתי למה האוקראינים לא יכולים לקחת דוגמה מהיישוב היהודי בארץ בתקופת המדינה שבדרך ולחתור ללאומיות בריאה ועצמאות מדינית ורוחנית מלאה, למה יחד עם המאבק לעצמאות מהאימפריה הרוסית הם לא יכולים להוקיע את הנציזם ולהתנצל ההכתם העגום בהיסטוריה, למה הם תמיד צריכים להתחנף לאיזשהו אדון, מה חסר להם אתוס לאומי משלהם שחייבים לאמץ את הנאצי, למה הם צריכים להחליף אדון אחד באחר, למה הפלירטוטים האלה עם הנאציזם שלא מועילים לאף אחד?

את העמדה שלי אתה יודע,

ולא אתחיל להסביר אותה שוב.
אנסה להבין אותך ואותם.

הדיסידנטיות היתה חיובית במידה שהיא לא היוותה סגידה עיוורת למערב - אשר עודד ומימן אותה,
ולא עשה זאת מאהבת מרדכי, אלא משנאת המן: "מצב הדמוקרטיה בברה"מ/ברוסיה" עניין את המערב כקליפת השום!
ארה"ב סה"כ ראתה ורואה בברה"מ/רוסיה יריבה גאופוליטית, מכשול בשאיפתה להגמוניה עולמית מוחלטת, בלי קשר למשטר ול"מצב הדמוקרטיה".

שמישהו יגיד שזה לא כך

הדיסדנטיות היתה חיובית, במידה שאינה רוסופובית.
מהפכנים ברוסיה הצארית רצו שרוסיה תפסיד במלחמה ליפן, כדי שהמצב יהיה יותר גרוע, כי אז יבשלו מהר יותר התנאים למהפכה.
עכשיו "הכוסיות הזועמות" (כהגדרתן העצמית) שרקדו בכנסיה דורשות מהמערב להחמיר את הסנקציות על רוסיה, כדי שההמונים יותר יסבלו, שיהיו ממש רעבים ללחם, ואז הם יתמרדו נגד פוטין הרשע.

להבדיל מ"הומניסטים" אלה, כאשר גרמניה הנאצית תקפה את ברה"מ של סטלין, רוב המהגרים "הלבנים", למרות שנאתם הלוהטת למשטר הסובייטי בכלל, למרות הידיעות שהגיעו אליהם על הגולגים ועל הרצח ההמוני של שנות ה-30, נרתמו ככל יכולתם למאבק נגד היטלר!

חבריך פחות או יותר מבינים, שהצד האמריקני הרבה יותר "דורסני" מרוסיה, ולכן קשה להם להבין את החד-צדדיות שלך במקרה זה.
הרי ברור חכל שבוצעה באוקראינה הפיכה אנטי-דמוקרטית, ואובמה הודה במו פיו, שארה"ב היא זו שביצעה אותה (אפשר לחשוב שהיא נסתה אי-פעם להסתיר את זה).

למרות הסטיגמה הרווחת על "חיבוק הדוב" של רוסיה, אנשים לא כל כך מבינים, במה בדיוק התבטאה ה"אדונות שלה על אוקראינה"? במה בדיוק אוקראינה לא היתה עצמאית? רק בגלל שהיו לה קשרים ענפים עם השכנה? שרוב היבוא והיצוא שלה היה עם רוסיה? שהיו וישנם קשרי משפחה רבים והיסטוריה ותרבות משותפות? ובגלל שאתה שונא את רוסיה סתם כדיסידנט ותיק?

לכן טבעי שקשה להם להבין את השנאה הבלתי רציונלית שלך, שאפילו דוחפת אותך לתמוך בכוחות הנאו-נאציים.

beatman

Member
מה בדיוק יחסך לסכסוך ?

כי יש לי חבר שעלה לפני כ-3 שנים מזפרוז'ייה, ואני מכיר עוד כמה אוקראינים מדניפרופטרובסק שהם מאוד פרו אוקראינים ואנטי רוסים מובהקים.

אם שמת לב אני מצדד בצד האוקראיני

וכמובן שאני מגנה מכל וכל את הנטייה הלא-מובן והעגומה של הלאומנים הקיצוניים שלהם להצדיק את הצאניזם.

ובכל זאת אתה תומך בהם,

כי הדיסדנטיות מכריעה את הכף.

פגשתי בנורבגיה דיסידנטית רוסיה, שהביעה תמיכה בקוויזלינג! לתפיסתה, הוא הציל את נורבגיה מסכנת הקומוניזם.
היא התלוננה על כך, שהנורבגים לא מבינים אותה.

beatman

Member
הוא לא תומך בניו-נאצים שם

כפי שאתה לא תומך ישירות בארגוני הטרור הערבים ובפיגועים שהם מבצעים.
רק בעקיפין, ב"זכויות" שלהם.

הסגידה בבנדרה היא רשמית,

המשת"פים הנאצים עכשיו גיבורים רשמיים, על שמם נקראים רחובות ראשיים.
אז במי הוא כן תומך שם?

אז נחכה לפוסט הנרחב, כי

בינתיים באמת לא ברור.

מצד אחד, היו כמה עשרות אלפי משת"פים אוקראינים שנטלו חבל פעיל ברצח יהודים, או לפחות בלחימה לצד הצבא של היטלר.
מצד שני, מיליוני אוקראינים לחמו בשורות הצבא האדום והפרטיזנים נגד הנאצים.

שלטונות אוקראינה הנוכחיים מדברים על "השלמה בין ותיקי שני הצדדים", אבל למעשה מסלקים את כל האנדרטאות של הצד השני בתור "סימבולים של הכיחבוש הסובייטי", מקימים אנדרטאות לכבוד המשת"פים וקוראים לרחובות הראשיים על שמם.

בפועל, חסידי הצד הראשון מקבלים את ההחלטות המעשיות במדיניות של אוקראינה. בפועל, ותיקי הצד השני מסכנים את חייהם בעונדם את סרט הניצחון ("קולורדו") ביום הניצחון.

אם עאלק אינו תומך בנדרה, אז מה פירוש "תמיכתו באוקראינה" בתנאים אלה? במי תכל'ס הוא תומך באוקראינה?

beatman

Member
אז אתה כמו מכריי

גם הם ממזרח אוקראינה (חלקם מעיר הולדתך כפי שכתבתי), דוברי רוסית בלבד ומצדדים בצד האוקראיני ולא מפסיקים ללכלך על רוסיה.
&nbsp
אני בהתחלה חשבתי שהצד המזרחי דובר הרוסית יצדד ברוסיה, אך מסתבר שהעסק שם יותר מורכב ולא מובן מהצד.

מישהי מדונייצק אמרה לי

ש"האינטליגנציה בדונבס תומכת במיידן".
לצערי, לא הספקתי לדבר איתה, ולשאול אותה אם "אינטליגנציה" זו תומכת בבנדרה, שחסידיו המוצהרים תפסו את השלטון.

כידוע, "אינטליגנציה" זו המציאה את מילת הגנאי "וַטניק", יעני: פשוטי העם, פועלים בבגדי עבודה, לא משכילים, לא מבינים את גדולתה של אמא אמריקה, לא מבינים שהפיכה אלימה נגד הנשיא שנבחר בקלפיות היא שיא הדמוקרטיה.

כנראה גם ד"ר צ'רנוב, מנגלה של דונבס, שייך לאותה "אינטליגנציה".

תמיד ישנם משת"פים. כשקלגסי המיידן כבשו את סלוביינסק, מבוגר אחד קיבל את פניהם עם לחם ומלח. מאז כל שכניו מחרימים אותו.

למעלה