נתוני ה-OECD מצביעים על פער אינטלקטואלי בין יהודים לערבים

כנראה

הקלדה באינטרנט היא סיפור לכשעצמו

מילא אני מבלבל בהקלדה בין "לא" ו"לו", בין "עם" ו"אם", בסדר האותיות, אות מיותרת או אות חסרה, אבל טעות ההקלדה המעצבנת ביותר היא השמטת המילה "לא", מה שהופך ב-180° את משמעות המשפט שרציתי להביע.

זה אומר שגם אנשים שהשפה שהם משתמשים בה היא שפת אמם

עושים תעויות מעין אלו. אבל כשמדובר בדוברי שפה שהיא אינה שפת אימם, נהוג לייחס כל טעות אצלם לעצם העובדה הזו...

אכן

והתכוונתי לטעויות הקלדה שאינן נובעות מאי-ידיעה.
דוגמה נוספת: גולש אחד בפורום מתמטיקה, ישראלי "מקורי" (ומתמטיקאי מצוין באותה הזדמנות
) מתעקש להוסיף הי"א בסוף כל פועל בגוף שני זכר יחיד זמן עבר:
הלכתה במקום הלכתָּ
אמרתה במקום אמרתָּ
כמה פעמים שהערתי את תשומת ליבו, והוא גם כך יודע כמובן - שום דבר לא עוזר! כך יוצא לו.

גולש אחר מפורום אחר, מטורלל על כל הראש לדעתי, שולט בשפה העברית על בוריה (ובכמות גדולה של שפות נוספות), אבל גם הוא טועה לפעמים בהקלדה.
יתכן שכלל לא הייתי מבחין בטעויות ההקלדה שלו, אלמלא הוא עצמו התעקש לתקן אותם (בהודעות-תגובה, לפני שנוספה אפשרות העריכה).

פעם קולגים בעבודה

שאלו אותי האם אפשר לכתוב את המשפט "Ёб твою мать" בתעתוק עברי ככה שכאשר דובר עברית יקרא אותו הוא יבטא את המשפט נכון, והנה מה יצא לי: " יוֹבּ טבוֹיוּ מַאט' ".

לא יפה לקלל.

אני אישית לא אוהב את זה.
אלא אם כן מדובר במקרים מיוחדים, למשל חלק מבדיחה.

lEchoesl

New member
אתה רוצה להגיד שאתה אף פעם לא מקלל? בלי קשר למילה

שבתמונה, באופן כללי.

lEchoesl

New member
לא. לעזעזל זאת לא קללה. שאלתי את אסטרו כי אני בספק שהוא

אף פעם בחיים שלו לא קילל או לא מקלל.

Astroo

New member
מקלל, אבל בסיטואציות מאוד ממצומצמות

ולעולם לא במקומות פומביים.

lEchoesl

New member
יוב טבויו מאט זה אפילו לא קללה
טוב, אולי קללה לייט

lEchoesl

New member
קיבינימט זאת קללה? זה נתפס כקללה אבל זאת לא ממש קללה קללה

יוב טביו מאט זה על אותו המשקל. זאת ממש לא קללה קללה.
הרבה אנשים כשהם קצת מעוצבנים זורקים מילים כאלה לאוויר. זה לא כזה נורא. יש קללות כבדות הרבה יותר. מה זה אומר? אף פעם לא פלטת משהו כזה מהפה? גם שהרגיזו אותך? לא מאמינה לך.

Astroo

New member
ברוסיה אלה קללות די כבדות

בישראל, משום מה, הן נחשבות לקללות "קלות"

lEchoesl

New member
אני לא מסכימה. אפשר להגיד ככה סתם. נגיד כשאתה עושה משהו

ומשהו לא יוצא לך או כשמישהו מביא לך בשורה ממש מפתיעה, אתה יכול להגיד: טביו מאט. זאת לא קללה שאנשים יעלבו ממנה. בכלל לא.

למעלה