מחקה או הקריאה?

gralanit

New member
את חכמולוגית

אמיתיים ככל שיהיו, מעל גבי מסך הטלויזיה אין לי שום דרך להכירם באמת, והמידע עליהם שמגיע אלי מוגבל למה שהם מספרים על עצמם והתזמון שבו אני צופה בדברים. ולכן אני חוזרת ואומרת שהדברים שאמרתי מתייחסים לשפרה שאני רואה.

מספר תגובות .

1 ." ראשית, לא אני פתחתי את הדיון על חיי המשפחה של שפרה," אז קודם כל , כל דיון באנשים שלא מככבים בתוכנית הוא לא רלוונטי . אבל זה צורם יותר כאשר משתמשים בזה על מנת לפסול . זה שמישהו פתח נושא מסויים שהוא לא לגיטימי לא מאשר לך להתפרץ לדלת פתוחה ולקחת טרמפ על העניין על מנת להכפיש . 2 . " לפחות שידייק בדבריו." יש מרחק גדול בין להעמיד אדם על טעותו לבין להגיע למסקנה : " בקיצור, מסכן מי שיהיה בן הזוג שלה, יצטרך תמיד להיות קטן יותר, ולהלל ולשבח את מיוחדותה של זו. " בסוף הכתוב . אני מקווה שאת מסכימה איתי בנושא הזה . 3 . מה ששפרה אמרה ברור וידוע לכולם . לאן שאת לקחת את זה זאת פרשנות אישית מרחיקת לכת שאין לך שום זכות לעשות , לאף אדם ! ובטח שלא על בסיס שברי אינפורמציה . 4 . " ובכל אופן הבעתי את דעתי על הסיטואציה באופן כללי, " מעולם לא קראתי מישהו שכותב על סיטואציה באופן כללי בכזו ספציפיות ובכזו נחרצות בעבר . קחי רק בחשבון שאת לא יודעת פרומיל מטיב היחסים וכו' אז להגיע למסקנות כלכך נחרצות זה רק בעוכרייך . 5 . " בקיצור, לא קונה את הנזיפה שלך, לא במקום. " אני גם לא מוכר . אם זה עדיין נראה לך לגיטימי לכתוב כזו פרשנות שלילית על סמך המעט שאת יודעת . אז אני מניח שלא תהיה לך בעיה אם נניח ינתחו אותך בצורה כזו ויפרסמו את זה לעיניי כל . כי חשוב לזכור שחוץ משפרה מעורבים במה שכתבת אנשים נוספים שלא נתנו את הסכמתם לכך שאת תידחפי להם לחיים ותתחילי למתוח עליהם ביקורת . ובכזו צורה מעליבה , פוגעת וחד משמעית . * לידיעתך , האינטרנט הוא אמצעי תקשורת לכל דבר . ועצם הכתיבה שלך בפורום שווה בעיני להסכמה של שפרה לשהות בבית האח הגדול . אם היא חושפת את עצמה לדיונים מתוך הסכמה לכך אז גם את על ידי השתתפות בפורום חושפת את עצמך לכך שאנשים יגבשו עלייך דיעה ( ויביעו אותה ) על סמך מה ואיך שאת כותבת . ( וכמו שזה לא מקובל בפורום לפרסם ביקורת אישית זה אמור לא להיות מקובל גם לגבי המתמודדים ( בעיניי אפשר לשפוט רק בהתייחס למשחק ולא לגבי אישיות ) ובעיקר כלפיי בני ובנות משפחתם ) . אולי המחשבה הזו תמנע ממך להשתלח במתמודדים מתוך המחשבה שאת בעצמך מוגנת בתוך האנונימיות הוירטואלית . כי כשאומרים על בן אדם שהוא חרא , או מותחים עליו ביקורת קטלנית , זה לא ממש משנה אם אומרים את זה לדמות וירטואלית או לאדם שמסתתר מאחורי הדמות . בסופו של דבר זה פוגע , בעיקר כאשר מפרסמים את זה ברבים . לא סתם יש את המשפט " אין מלבינים פניו של אדם ברבים " . אז תעזבי לשניה את ההתעסקות שלך ב-" דמות " וכו ' ותתחילי יותר לשאול את עצמך באיזה רשות את כותבת את מה שאת כותבת על אנשים זרים ?

קרמפה

New member
../images/Emo45.gif

זה היה פשוט מזעזע.
יש פה אנשים בלי שמץ של ביקורת עצמית.

S SRV

New member
הכי מעצבן אותי...

שהיא העירה הערות על היחסים בין עינב ליוסי, וכעסה שאבא שלה מכסה לה את המינוס. או שהוא אומר לה סתמי. מה לעזאזל היא מתערבת ביחסים של אבא ובת? מי היא שתגיד אם אבא של עינב צודק שהוא מכסה לה את המינוס או לא? מרתיח אותי לראות אנשים שמתערבים ביחסים משפחתיים של אנשים שהם לא מכירים. אני לא מבינה אם זה מגיע מקנאה בגלל שלה אין אבא כזה, או פשוט אי יכולת להבין שלא לכולם יש אותם יחסים עם הוריהם וכל משפחה היא שונה.

mooolly

New member
יפה כתבת...

עכשיו אפשר לשים קו על התירוץ השחוק של אוהדי שיפרה: "למה היא מעצבנת?... אתם לא מבינים את הלקסיקון שלה...תסבירו מה מעצבן בה... הבעיה בכם... אתם לא מבינים אותה..." וכו'. בפעם הבאה פשוט נביא קישור להודעה הזו...

אובן1

New member
אחלה תגובה

הזדהתי עם כל מילה. גם אני נוהג לייחס לאנשים שאני נורא מקנא בהם או שמזכירים לי מישהו שאני נורא מקנא בו תכונות מפלצתיות, זה מאוד אפקטיבי, עוזר לי להתגבר על הבינוניות שבי.

תגובה מגוחכת .

כבר מהכותרת " יש כמה "שיפרות" שמקיפות אותי ביום יום " אפשר להבין שלא מדובר בביקורת עניינית אלא בהשלכה של ביקורת כלפיי האנשים שמקיפים אותך ביום יום על מתמודדת אחת . ומשם זה רק מתדרדר ... אבא שאומר לבת שלו ( שמעל לגיל 20 וזכאית לדיעה משל עצמה) " תסתמי " , זה לא בדיוק אב למופת . צר לי , אבל לפי לוח השנה שלי עברנו כבר את הזמן שבו המשפט " חוסך שבטו , שונא בנו " היה באופנה . זה שיש לאב גם תכונות חיוביות לא סותר את התכונות השליליות . וניתן ואף רצוי להעביר ביקורת על תכונות שליליות גם כאשר מתקיימות תכונות חיוביות . וזה בלי להיות מואשם בקינאה במשפחתיות . לדידי אין שום פסול בלהיות מעט פרובוקטיבית בתוכנית ריאליטי . אין שום פסול במה שאת מכנה " התרסה " . שפרה נשאלה האם היתה פעם עם בחורה והיא ענתה שכן . זאת התרסה ? ושפרה אוכלת בשר וחלב , זאת התרסה ? גם אני אוכל , אז הנה גם אני מתריס . זה פשוט מיותר להתייחס לכל הטענות שאת מעלה בנוגע להתרסה . אבל היום בת"א לכוווולם יש קעקוע אז זו התרסה בעינייך ? או אי היכולת שלך לקבל דברים שונים ? תרבות שונה ? מחשבה שונה משלך ? אבל לא , כי את דואגת לכתוב : " ושלא תבינו אותי לא נכון, אני עושה כל מה שהיא מחצינה והרבה יותר, " אז מה זה אומר בעצם ? האם יש בך שינאה עצמית ? כי כנראה לא ניחנת בהרבה ביקורת עצמית אם את כותבת את כל זה בדרך בה כתבת . ההבדל בינך לבינה מן הסתם יהיה שאת עושה את הכל אבל בד' אמות ולא משוויצה עם זה . ובכן גם שפרה לא , רק שפשוט בד' אמות שלה יש 50 מצלמות וצופים שבוחנים כל פיפס שהיא אומרת ובאים לכאן ומנפחים כל דבר למימדים עצומים . אז אם נוריד את המצלמות ואת כל נושא התוכנית , מה בדיוק ההבדל בינך לבינה ועל מה את מעבירה ביקורת ? ועוד משפט שמעורר גיחוך מעצם הווייתו הוא : " אנשים חכמים, מסתוריים, עם נשמות חמקמקות ופרופיל מקורי ואינטילגנטי לא מתנהגים כך, " פשוט לקרוא ולצחוק . איזו קביעה מדוייקת וגורפת . אני לא ידעתי שיש תקנון מדוייק איך אנשים מסויימים אמורים לנהוג בו . זה נראה לי כמו קללת הטייפ קאסט של הוליווד . אם שחקן התפרסם בסוג של קומדיה ( ג'ייסון אלכסנדר מסיינפלד לצורך העניין ) אז לא יסכימו לראות אותו משחק תפקיד דרמטי כי המפיקים והקהל רואה אותו רק כדמות של ג'ורג' מסיינפלד . אבל לג'ייסון אלכסנדר יש עוד דברים שהוא מסוגל לעשות רק שהם לא מתאימים לטייפ קאסט שיש לציבור ולמפיקים בהוליווד לגביו . אותו הדבר גם כאן . את החלטת כבר לאיזה טייפ קאסט לשייך את שפרה ואת באה אליה בטענות שהיא לא משחקת את התפקיד שאת ( או הפורום ) בחרת לה . ובכן , במקרה הזה הבעיה היא יותר אצלך מאשר אצל שפרה . עוד ציטוט משעשע : " (יצא לכם פעם לשמוע ממנה משהוא ולהגיד לעצמכם, וואלה לא ידעתי , איזה יופי, נכון שלא..) " את צודקת . מצד שני יצא לי המון פעמים להגיד " וואלה לא ידעתי " בכל הנוגע לדברים שיוסי מוציא מהפה . לא ידעתי שיש זוחל שעונה לשם פקאן לדוגמא . בחיי שלא ידעתי . גם לא ידעתי שדורבן קולע , כי דורבן למעשה לא קולע , הרבה דברים לא ידעתי לפניי שיוסי התחיל לפתוח את הפה . וגם לפניי שעינב התחילה לפתוח את הפה לא ידעתי שלא לקחת נעליים ממישהו על מנת לצאת לעשן ראשון זאת התנהגות אירופאית . אני חשבתי שזאת סתם התנהגות נימוסית סבירה עד שעינב הבהירה שזה משוייך ליבשת מסויימת . אבל כל יום לומדים משהו חדש ... " בחברה שאני נמצאת בתוכה, היא היתה הופכת לדבר הכי פחות מעניין והכי גורר פיהוק. " כל אחד יכול להעיד על החברה בה הוא חי . בחברה שאני חי בה את היית חייבת לחלק שקיות הקאה לפני שאת מתחילה לדבר . אבל כפי שאמרתי , כל אחד והחברה שלו , אז אולי לא רצוי למדוד את הכל על פי החברה ? והציטוט הבא : " היא, יותר מהפנטים הדתיים שהרוע שלהם ברור וידוע ועולם שלם מתמודד עימו, יותר מהכסילים והבורים (ראו מנהיג עולם זה או אחר) שטמטומם ידוע ומוקפים בכל מיני אנשים אחרים שמטשטשים זאת, יותר מהפרימיטיבים שמזיקים בעיקר לעצמם, היא אכזריותה מהקרות והחמקמקות. במסווה של "כאילו כאילו", חתוליות מעושה ו"נפילה" על צבר (אני אגב גם נשואה לבחור מאוד מאוד דומה לו ואני מאוד דומה בהתנהגותי לוונסה, סליחה,ומנסיון ענק, צבר לא רוצה את שיפרה נקודה.)לאט לאט ובשקט "תרבותי" (מפלצתי בספר שלי) קורעת לגזרים אנשים מסביבה " איזה השוואות , הבחורה כולה מתמודדת בתוכנית וכבר משווים אותה לשליטים פונדמטליסטים ( פרופורציה ? ) מה , היא קראה להשמדת מישהו בזמן שישנתי ? ומאיפה הטענה שהפרמיטיבים מזיקים בעיקר לעצמם ? העולם מזיק בעיקר לפרימיטיבים . הפרימיטיבים מסתדרים והסתדרו דיי בסדר עם עצמם ( אם אני יוצא מנקודת ההנחה שהכוונה בביטוי " פרימטיביים " לא נכתבה כמילה מתנשאת כלפיי " פשוטי העם " כי אז בכלל אפשר לפתח דיון מה היא ההגדרה לפרמיטיבי , אולי יוסי ועינב פרמיטיבים בעינייך ? ) אכזריות ?! אולי הבחורה משחקת במשחק שמחייב קודים של התנהגות מסויימים ? אולי יכולת ההפרדה שלך בין המשחק לבין החיים לוקה בחסר ? כי אם את לא מבינה את הסיטואציה אז דיי החמצת את הכל לא ? המחשבה שהוילה והמתרחש בה מייצגים את החיים היא תלושה מהמציאות . אם נכשלת להבין את זה , נכשלת בהכל . שום דבר שם הוא לא כמו בחיים ואי אפשר לשפוט לגבי החיים כאשר מסתכלים עליהם מבעד למראה עקומה , גם לא את המתמודדים . ולגבי השורה שמסכמת את הציטוט שהבאתי : " לאט לאט ובשקט "תרבותי" (מפלצתי בספר שלי) קורעת לגזרים אנשים מסביבה " אני מבין שלפי הספר שלך מותר לקרוע לגזרים ( בצורה תרבותית ) רק אנשים שהם לא מסביבך . ועוד ציטוט מגוחך : " תזכרו איך היא היתה היחידה שאמרה "שכיף לה בבית" באמת באמת היא נהנית שם, , הריחוק הבדידות וכל מה שקורה, רק אדם קר לב ועקר רגשית יכול להיות לא בחופשה, מנותק מכל החשוב לו עם אנשים זרים, בבידוד מוחלט ולאהוב את זה. " אני אמסור את מה שכתבת כאן לכל החבר'ה שלי במילואים שנהנים לעשות מילואים ( וכן , יש גם כאלה ) . אז הפריע לה שהיא אמרה ( פעם ) שכיף לה בבית ? ומזה עשית מטעמים והגעת למסקנה ש " רק אדם קר לב ועקר רגשית..." ואני הגעתי למסקנה שרק אדם קר לב ועקר רגשית יכול לכתוב כזה דבר . כי העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים , אלה שטוענים שחצי הכוס מלאה ואלה שטוענים שחצי הכוס ריקה . אנשים שטוענים שחצי הכוס מלאה ינסו למקסם כל סיטואציה ולהוציא ממנה את כל הכיף . אלה שגורסים שחצי הכוס ריקה יחפשו איך לקטר גם במלון 5 כוכבים באמצע פראג . והציטוט הבא הוא סתם רוע גלום : " מה באמת אינכם רואים אדם שרוט לגמרי, נטוש על ידי הוריו, שנפגע עמוקות מדחייתם, ש"לוקח" קצת מכל מיני תאוריות ואישים ושם על עצמו כי בלי זה אין לה זהות בכלל? ושוב, כל מה שעולה לי בראש, כשאני צופה בה, אלוהים בבקשה אל תגרום לאדם כמוה להיות אי פעם מופקד על אנשים אחרים." את לפני מספר שורות כתבת : " לאט לאט ובשקט "תרבותי" (מפלצתי בספר שלי) קורעת לגזרים אנשים מסביבה: איתי, עינב, יוסי נעמה. היא משספת במקומות הכי כואבים, מדגישה לאנשים את החולשות הכי גדולות שלהם " דווקא את באה להטיף לשפרה מוסר ? והמשפט האחרון : " אלוהים בבקשה אל תגרום לאדם כמוה להיות אי פעם מופקד על אנשים אחרים." הוא משפט דוחה וחשוך ! נראה לי שנכנסת קצת יותר מידי לתוך התוכנית ושוב איבדת את יכולת ההפרדה והשיפוט שלך . ( אולי כדאי לראות קצת ערוצים אחרים לזמן מה ? ) " אני נורא נרתעת ונגעלת ממנה, כבר אמרתי? " שמעת פעם על עיקרון ההדדיות ? ורק שיהיה ברור , פורום או לא פורום אין מקום להשתלחות על בסיס אישי כנגד מתמודדים/ות בתוכנית .

אורישקי

New member
אתה פשוט מדהים,אתה יודע?

מדובר כאן באדם חכם,אוביקטיבי,ומדבר לעניין,מזל שאתה נמצא בפורום הזה,אני מעריץ אותך

קמבילי

New member
אי אפשר לדעת, תכלס לא היה לחם חי

למרות שבישיבת התקציב הוחלט לקנות.

My Little Fairy

New member
מישהו יודע איך זה עובד?

מקריאים את זה לאח הגדול או מוסרים לו את הרשימה כפי שנכתבה ע"י שי? כי במקרה השני, מי שכתב את הרשימה החליף לחם מלא בקמח מלא, וזה שי. בכל אופן, ששפרה תצא מהוילה נשאל אותה באירוח שלה, בדיוק מה היה.

קמבילי

New member
מקריאים לאח הגדול את הרשימה שעל

הלוח. יכול להיות ששי לא רשם בכוונה, ויכול להיות שבתוך הבלבול והצעקות זה לא נרשם בטעות. אולי הקטע הזה נמצא באתר של קשת, אני מתעצלת לחפש.

תעשה freeze גזור ושמור לתגובות.

זו התמונה וההבדל בין האנשים הצבועים (בתוך תוכם) לבין השאר. המעשה של שפרה היה גלוי ביותר, היא משוכנעת מכל השטיפות מוח של קבוצת שי שיוסי שקרן ואדם נמוך , ולכן עשתה מה שחשבה שהוא היה עושה במקומה. זה מראה מה היא חושבת עליו, ומראה שהיא לא מסוגלת להתעלות על עצמה במצבים כאלו, היא נוהגת ע"פ המסורת העתיקה, ברומא תהיה רומאי. יש לה תואר בצבעי תמבור , כבר אמרנו ?

אכדית

New member
היא פשוט מתוקה ../images/Emo214.gif

מחייכת לכולם אבל מכניסה להם בהפוכה בלי שרואים. עלינו על זה כבר.

קרמפה

New member
צאו מהסרט.

איך הבנתם מכל בסיפור הזה שהיא מחקה? אתם לא שמתם לב שיוסי התנצל אחר כך בפני שפרה??? כשהכינו את הרשימה שפרה אמרה שבמקום לחם מלא עדיף שיקנו קמח מלא ואז זה יספיק להרבה יותר לחם ויעלה אותו דבר. הלחם המלא מעולם לא היה ברשימה! יוסי אפילו אמר סליחה! אם אתם לא מאמינים לשום מילה שיוצאת מהפה של שפרה לפחות תאמינו ליוסי!

למעלה