מחוויות המתבגר הלא כל כך ממוצע

PsiChO

New member
דרדסאטלנים בשבילך

כן זה משם. תמיד חשבתי שזה מצחיק. זה הרבה יותר מצחיק שאתה מסטול. העולם הרבה יותר מצחיק אחרי שעישנת שלושה Fatboys...
פסיכי*דשא+נייר=A very happey psicho! (משוואה פשוטה מהמעלה הראשונה)

WC

New member
טרילילי טרללה טרילי

האסלה מגיבה רק בהקשר לשורה האחרונה, כי בהקשר לשורות מעל (ומרד מכיר את עמדת האסלה) - דפוק ת´חיים שלך, איכפת לאסךה? (האמת שאיכפת- אבל להיות שוטר נמאס לה כבר ממזמן כי זה לא מועיל- רק גורם ריחוק בינך לבין אנשים!!!). האסלה שמעה את המשפט לראשונה במשהו (לא זכור לה בדיוק) בהקשר לקטקטים (נראה לה קליפ או מערכון)- והרי משם נאפו לקוח. אבל בימיה שמעה האסלה את המשפט הזה מפי אדם דגול העונה לשם צקצוקה (האמת שרק האסלה קוראת לו צקצוקה בשל זקן הטיש העוטר את פניו- אבל שוין). פסיכי העברת את האסלה במשאולי הנוסטלגיה כרגע (שנים לא דברה האסלה עם צקצוקה)- הנה, משהו טוב יצא מהדיון הזה. WC טרילילי טרללה טרילי

MERD!

New member
ממ הזמנה חגיגית

שניה... כי ההודעה הקודמת אולי לא הגיעה או משהו.... הסבר על עמדתך בנושא, אני יודע מה היא אבל מה גרם לך להגיע למסקנה הזאת ולעמדה הזאת אך לתמור באלכוהול וטבק?

WC

New member
האומה שואלת - האסלה עונה

היו יה אני שואל, היו יה אתם עונים. קודם כל נבהיר את העמדה לאיטיים שבינינו (בלי לנקוב בשמות)- האסלה נגד סמים. והאסלה דווקא ליברלית מאד.היא בעד כל דבר בפרופורציות הנכונות ובגבולות הטעם הטוב- אלא שסמים וגם בקלים מביניהם אין גבולות של טעם טוב- זה תהום. תחילה השלבים המוקדמים של גיבוש העמדה- האסלה שמעה על אותם עלים ירקרקים עטורי שווחים ותופעות עוד בארץ, אך הגיבוש הסופי היה בגולה (כמו כל פילוסוף דגול גם האסלה את תאוריוטיה מגבשת בחו"ל). כשעוד הייתה בכנען, הנושא עדיין היה רחוק ולא ממשי, משהו שמישהו שמישהו מכיר לוקח, נו שוין. מה לא אמרו לאסלה (בגולה בעיקר- ומהגולה שאובות רוב הדוגמאות) בכדי שתנסה, כנראה היה מאוד חשוב להם שהאסלה תתמסטל.אמרו לאסלה שהיא מעשנת- אז מה איכפת לה. אמרו שחייבים לנסות. לא קנתה האסלה את הלוקש. היא מעשנת- אבל סיגריות רגילות שהשפעתן על המוח היא מזערית עד לא קיימת. האסלה הורגת את ראותיה- אבל היא עושה זאת בראש צלול. ולא חייבים לנסות! יש דברים בחיים שעדיף לוותר על לנסות אותם. והנה פינת הציטוט של האסלה: אם כולם יקפצו מהחלון- גם אתה? אז הסכמנו שיש דברים שאפשר לוותר עליהם. גם אמרו לאסלה שזה לא ממכר (בולשיט) ושאם לוקחים פעם אחת לא קורה כלום. צדקו אותם סנגורים לעלה הנשגב (?)באמת לא קורה כלום- ההשפעה מזערית עד לא קיימת, וגם אין תופעות אפטר (כמו שיש לאקסטות). אז לא הרגשתם כלום בפעם הראשונה- ואמרו לכם שההרגשה כה מעולה כי בל תתואר- לא תחושו פיספוס?! תחושו גם תחשו! אז הפעם האחת המסכנה הזאת הופכת לפעמיים- ובגלל שאי אפשר לתאר בדיוק מה מרגישים- ואתם לא בטוחים אם מיציתם עד תום את הג´וינט העלוב הזה- אז זה הופך לשלוש. ואז אתם חושבים: רגע אמרו שב"הולנדי" (נשתמש במונחים רפואיים) ההשפעה יותר חזקה- אז ננסה גם את זה פעם ( כפול שלוש) ומבונג זה עוד יותר חזק- אז מה. לא תנסו?! ברור שכן (כפול שלוש). וחוק השילוש הזה חוזר לו חלילה. כך שהמסכנה היא- אין כזה דבר מנסים פעם אחת. מי שניסה פעם אחת- ינסה עוד פעם ועוד פעם (לפחות- חוק השילוש). ואחרי אי אלו ניסיונות- לא תתמכרו?! כבר ניסיתם באי אלו וואריציות- וכבר התרגלתם לכיף. ופתאום ג´וינט אחד לא מספיק- צריך עוד ועוד ועוד וכאן זה כבר לא חוק השילוש אלא חוק כל המרבה הרי יצרך יותר. וזה מגיע לשלבים עצובים (מ-א-ו-ד-!!!). כמו חוסר היכולת להנות בלי זה, וזה מגיע יותר מהר משחשבתם. כשמתוך 20 איש 17 נמצעים במרפסת מטר על מטר מעשנים "הולנדי"- זה כבר מעבר לגבולות הטעם הטוב- ומכאן שאין גבולות של טעם טוב. עזבו בשביל להנות- בשביל לתפקד אנשים צורכים את החרא הזה אחרי תקופה מסוימת (ולאסלה מקרי מחקר פה בגולה לרוב). ואחרי שאתם צורכים את ה"הולנדי" בשביל לתפקד- לא תרצו משהו שיחזיר את אותה הרגשה נפלאה בל תתואר של הג´וינט מלפני יובלות (שבועות למען האמת- אבל נעזוב דמוגרפיות של זמן). ואז מה תקחו? פתאום בכל תאורית הסמים הקלים בלבד- מוחלפת לה מילת המפתח- קלים. כי קלים לקחתם בשביל לתפקד, אז בשביל להנות תקחו קשים- ועל קשים אין ויכוח לגבי מהותם לטוב (יש טוב בכלל?) ולרע! והליברל שבאסלה אומר את שלו- תוכיח לאסלה אחרת. תוכיח בצורה חד משמעית (!!!) שסמים קלים לא מובילים לסמים קשים- והאסלה בקמפיין של עלה ירוק, אוספת חתימות באונבירסיטאות ברחבי הארץ והגולה, ומחלקת סטיקרים מהודו ועד כוש, מדן ועד אילת. הרי הוכח (מי? מתי? ואיפה? לא ידוע לאסלה) שסיגריות ממכרות יותר מחשיש ומריחואנה ביחס של ג´וינט וסיגריה באותו גודל ואותה דחיסות. אבל כבר אמרה האסלה- את ראותי הרגתי בראש צלול. ובחיים האמיתיים ליחס הזה אין כל חשיבות כי (כאמור) אין כזה דבר- לנסות פעם אחת!ולא שהאסלה חושבת שכל מי שמנסה פעם אחת ישר (הדגש עיל המילה) מדרדר להרואין, גם את הלוקשים של אל-סם היא לא קונה בכזאת מהירות. אבל הדרך לא כלכך ארוכה, והפרגים שלצידיה מפתים עד מאוד. ובנוגע לאלכוהול. השפעות האלכוהול הן הרבה פחות אינדבדואליות מאשר של סמים. יש שלב ממוצע מסוים שבו אנשים מתחילים להשתכר ולקבל את הבאז. חלק יכולים קצת יותר חלק קצת פחות מאותו סף- אבל הסף קיים, וקל לדעת מתי מישהו מגזים. מעבר לזה שלאלכוהול יש תכונה משלו להזכיר לך למה לא כדי להגזים בנטילתו. כןכן- יש צד חיובי לחמרמורת הלא היא ההאנג-אובר הידוע לשמצה. לסמים אין תחושה של "רע לי" ברגע שלקחת יותר מדי. זה אולי לשמחת הנוטלים- אבל לרעתם, הם לא יודעים מתי הגזימו. והרוב כאמור, מגזים. האסלה ראתה את זה כמביטה מהצד- ממקור שני, מאוד סמוך לראשון. והיא ראתה את זה מההתחלה- היא ראתה מה קורה למי שהתחיל על ג´וינט מושתן בבית של ידידה. האסלה ראתה ישר את השלבים ההרסניים של המאוחר שבתהליך הנ"ל- וראתה אותם על יותר מדי אנשים כדי שיאמרו לה שזה לא ככה תמיד. לומר בפה מלא שאין פיתוי, האסלה לא תוכל. זה מפתה לדעת מה כלכך טוב בקרס הזו- שדגה כלכך הרבה אנשים- מה מושך את כולם אליה, ולמה כשהם נופלים הם לא מתנגדים. זה מפתה מאד. אבל כמה שזה מפתה, אחרי שרואים את התהליך מא´ עד ע´ (האסלה כלל וכלל לא חפצה לדעת מה קורה בשלבים של פצק רשת), זה מפחיד פי 80. פעם, לפני שעברה לגולה, האסלה פחדה מהצינגלה בגלל חוסר ידע. היום היא פוחדת כיפליים כי היא יודעת יותר ממה שרצתה. WC הקצה של הצינגלה

MERD!

New member
למרות מה שאמרת היה נחשב כנכון..

ושאמרת שאת הלוקשים של אל סם אתה לא קונה, רוב הדברים שרשמת שם הם באמת לוקשים, בעניין התמכרות נתחיל הוכח מדעית שלא כמו אלכוהול וטבק ועוד המון דברים המריחואנה לגמרי לא ממכרת פיזית ולכן גם ההשפעה לא פוחתת כי הגוף לא מפתח עמידות בשביל זה, זה היה כיף פעם זה תמיד יהיה כיף גם עוד 40 שנה, אך כמו כל דבר בעולם אפשר להתמכר אך ההתמכרות פה היא פסיכולוגית וברמה יותר נמוכה מהתמכרות לשוקולד או קפה. עכשיו בעניין הקטע של סם פותח שער או איך שקוראים לזה, מחקר חדש בארצות הברית הוכיח, כן הוכיח שהוא בהחלט לא שם פותח שער, ואם יש סם פותח שער אני אגיד את התשובה הכי ישנה שיש שזהו בעצם אלכוהול או טבק, כי כל מי שהשתמש במריחואנה השתמש בקפאין או שוקולד או טבק או אלכוהול וגם אלה סמים. עניין נזק לראות, והתמכרות יותר בא מהעניין של לערברב טבק עם מריחואנה. ולמריחואנה יש אפקט הפוך לגמרי מטבק שבמקום לרכז את כל הלכלוך וכו בריאות מריחואנה גורמת לך להשתעל ולנפח את הריאות שעוזר לנקות כמובן כמו כל דבר שמעשנים ישנו נזק. אבל שוב רק בריאותי. גם מעולם לא הוכח שום קשר בין מריחואנה להרס תאי מוח שלא כמו באלכוהול שמשיפיע ישירות על המוח והכבד ומפתחים עמידות כלפיו ככה שכל פעם צריך יותר יותר בשביל להשתכר. הבעיה העיקרית בכל הנושא זה חוסר הסברה, אנשים רואים שמריחואנה היא לא כל כך רעה הם גם מתחילים לפקפק בדברים שהם שומעים על סמים אחרים וגם כמובן שזה לא חוקי אז איפה שמשיגים את זה אפשר להשיג עוד דברים וגם הרבה פעמים מנסים לשכנע אותך לנסות (חומר לא טהור מעורבב בחומרים ממכרים, בדיוק מה שחברות הטבק עושות מערבבות חומרים ממקרים לטבק)(hint the name "pushers") וכמובן עוד משהו קטן זה לא לוקחים את זה לתפקד, יש אנשים שלוקחים את זה לשכוח דברים בדיוק כמו אלכוהול או אוכל וזה אבל זה לא כולם ובהחלט לא לתפקד ישנם הרבה אנשים שמעשנים כמה פעמים ביום ואז עובר חודש שאין להם חומר אז הם לא מעשנים, בטח הם רוצים אבל הם לא ישבו בבית ורק יחשבו על זה ורק תשאל הרבה אנשים שהם מנוסים מאוד בנושא. האם יש נקודה ששכחתי? אם תרצה אני יכול להפנות אותך למחקרים ומאמרים בנושא, אתה לא חייב לנסות אבל אתה יכול ללמוד דברים חדשים כמו שאמרת.."תוכיח בצורה חד משמעית (!!!) שסמים קלים לא מובילים לסמים קשים" אולי גם אמצא שוב את המחקר הזה.

WC

New member
המסע להגנת המריחואנה

האסלה לא יחסה את "מאמרה" למריחואנה, שעל פי דבריך, השפעתו מזערית כמו זו של האויר.(ואם זה כלכך מיזערי- למה לקחת?) אלא על סמים קלים ככלל. דברי האסלה לא הופנו ישירות למריחואנה אלא לכל הקבוצה (החשיש, הגראס, הפרת והחידקל). ובנוגע לנקודות: כל ההתמכריות (ולו הקלות ביותר) מלשוקולד ועד לסקס, מקורן כהתמכרות פסיכולוגית תחילה. לגוף לוקח זמן מה לשנות את מערכותיו בכדי להסתגל לחרא שהכנסת אליו (לאו דווקא סמים- גם קפה יכול להחשב לחרא). בנוגע לנקודת הסם פותח שער- חלק מהאנאלוגיות שלך לא ברורות לאסלה בכלל- ואין לה ולו מושג צהבהב איך עשית את ההשוואות האלה? מה הקשר בין מריחואנה ושוקולד? אוקי שניהם ממכרים (יותר או פחות זה לא העינין). אבל שוקולד לא משפיע על השכל הישר שלך וכנ"ל קפה. הם משפיעים על הגוף נקרות- אבל עזוב השפעות פיזיות! האסלה לא מתייחסת אליהם- לא נותרו בעולם דברים שהם בריאים דוגרי (מחקר חדש מראה שאפילו ספורט לא בריא- והאסלה ידעה זאת כל הזמן). האסלה לא מתווכחת איתך על השפעת החומרים על הגוף לתווך הארוך (והרי התמכרות היא תופעה ארוכת זמן)-אלא על ההשפעות על השכל. בוא נדבר על ההשפעות על החשיבה והשכל הישר, ועל התיפקוד השכלי/פסיכולוגי! סיגריות על השכל לא משפיעות, אזי שירדו מהויכוח יחד עם השוקולד והקפה. נותר לעשות השוואה בין 2 דברים- סמים קלים בכלל (ולא מריחואנה בפרט) ואלכוהול. ולנקודה שאמרה האסלה לא ענית בכלל. לאלכוהול יש תופעת לוואי, האנג-אובר, שמזכירה לשותה כי שתה יותר מדי. עוזרת לרסן אותו לגבולות הטעם הטוב. בעוד שלסמים אין תופעה כזאת. אין לבן אדם הרגשה של :וואי ג´וינט אחד יותר מדי!" והאסלה תומר לך בוודאות- שיש שלוקחים את זה בשביל לתפקד פרופר! השרשת ארועים שתוארה ע"י האסלה היא פרי מחקרם של כמה וכמה (ויותר מדי לתאמה האישי של האסלה) מקרים. והתבנית (לצערינו הרבה) חוזרת חלילה. האסלה לא באה עם הודעה מלאת קוריוזים של אל-סם ושום לוקש לא ניסתה היא למכור לפורום. היא באה עם תאור של תהליך שינוי תפוסי התנהגות (אזי פסיכולוגי!!!) של אנשיםצ (והרבה) בעקבות נטילת סמים שהתחילה לא שונה מאיך שהתיאר פסיכי. MERD פרט להילול המריחואנה הקדושה שהשפעתה מזערית לפי דברייך- לא ענית על שום נקודה שהציגה האסלה בצורה עינינית (ואתה מסוגל לענות). דיברת עם האסלה על התמכרות פיזית לשוקולד בעוד היא הציגה בפנייך איך אנשים משנים את תפוסי התנהגותם בעקבות הסמים הקלים לכאורה. אז לקחת אחד מהם והפכת אותו לאקמול בכלל- סם החיים. ולמרות שהאסלה ספקנית בנושא מרי- היא תתן לך להנות מהספק. אבל עדיין תשאל, מה עם השאר? ולצערה, ראיתה האסלה איך סמים קלים מובילים לסמים קשים. ובכל זאת המחקר ההזוי הזה מסקרן אותה. WC לא מחרתי לכם לוקשים ולא חילקתי קוריוזים, נתתי את המציעות המרה.

MERD!

New member
דווקא לא שמתי לב לנקודה הזאת..

בעניין האלכוהול זה לא נכון, כל עוד אתה בהשפעה שלו אתה רוב הפעמים לא מודע לזה שאתה ממש שיכור ואני זוכר.. אני זוכר איך לפני שבועיים השתנתי על משאית והראתי תתחת לאנשים ב4 בבוקר וחשבתי שאני רק מתחיל להשתכר, לעומת זאת עם מריחואנה(רק מריחואנה אין לי ידע בקשר לדברים אחרים) אתה מודע כל הזמן לפעולות, אתה יודע שאתה מסטול, אתה זוכר הכל (כן יש בעיה בזכרון לטווח קצר אבל זה נעלם עם ההיי) ובעניין הפעילות המוחית זה רק משנה את הפעולה לא משבש אותה כמו אלכוהול. חזרת להשפעה על המוח, אבל זה לא השפעה על המוח החומר לא משבש את המוח רק משנה את דרך פעולתו, ומשנה את התפיסה שלך לגבי המציאות אבל לא במובן של הזיה, אלה במובן של לקבל דברים שלא כמובן מאליו, אתה תתחיל לחשוב האמת דיי מחשבות עמוקות ופילוסופיות ומבחינת ההשפעה קראתי בדיוק על זה עובדות אבל אני לא זוכר עכשיו הכל מצטער. עכשיו בעניין ההשפעה המזערית, זה השפעה מזערית על הגוף מבחינת תוצאה והשוואה לסמים אחרים שכן או לא משפיעים עליך ולא היי מזערי. והסיבה שהעלתי את הסגריות זה בגלל שהשפעה שלהם על הגוף, לא המוח, הגוף היא יותר חמורה מאשר זה של מריחואנה. גם מבחינת התמכרות!.. אנשים לא יכולים לעבור יום בלי סגריה והם צריכים אותה. ההשפעה על המוח וההיי פג אחרי זמן מסויים, ואחר כך אתה חוזר לבדיוק כמו שהיית. אם אתה מכיר אנשים שמגיעים למצב כזה של התמכרות אז תעזור להם או תדבר עם אנשים לעזור להם, למרות שרוב האנשים שאני מכיר או שדיברתי איתם בנושא, אבל אתה בטוח שהם לוקחים בשביל לעבור את היום ולא סתם להנות קצת? הם לוקחים כמה פעמים ביום? יש כאלה.. יש אנשי עסקים שעשנו כל יום בחיים שלהם אבל הם עדיין אנשים מועילים לחברה מצליחים וחושבים בצורה ישרה וברורה. עוד נקודה קטנה גם אין השפעה על היכולת המוטורית. אפשר לנהוג תחת השפעה ולפי מה שאמרו לי לרוב בגלל שאתם מודעים לעובדה שאתם בהיי(בדיוק מודעים אתה נהנה מזה שאתה בהיי ואתה זוכר את זה) נוהגים לאט ובבטיחות.

WC

New member
חבל זאת הייתה נקודה חשובה

האסלה מוכרחה לציין שהיא בשלבי השכרות, מנטילת המשקה ועד לבאז ומה שאחריו, מודעת לעצמה וכמה היא שותה ועוד כמה תוכל לשתות. אולי זאת היא שמודעת לעצמה יתר על המידה. ולאנשים שהאסלה מכירה קרה לא פעם ולא פעמיים שחטפו כאב ראש עוד בערב- לא היה עליהם לחכות לבוקר של אחרי בעבור הכאב ראש- הוא הגיע באופן מהיר (יחסית).וגם אם יקרה מקרה והאסלה הפריזה בהערכת מודעותה העצמית- את תמרורי ההאנג-אובר היא למדה לקרוא עוד בשיעורי תאוריה! ועדיין נפצר ממך לענות על הסוגיה (משמע האסלה צודקת). מה שאמרת זה שטעית בהערכת מצב שכרותך בעוד שבקלות גיבשת את מצב ההיי שלך. מה שהאסלה מנסה להגיד זה שבאלכוהול, בניגוד לסמים, ההשפעה עובדת בדיאגרמה של פעמון. אתה משתחרר ונהנה עד גבול מסוים, אם שתית מעבר לגבול הזה מצבך מדרדר לדאון רציני. ולסמים אין את המבדק העצמי הזה של: "בנקודה הזאת הגזמתי- פעם הבאה נפסיק בג´וינט השלישי ולא נמשיל לחמישי". אין לך את הדאון שישאיר אותך בביקורת על הכמויות. מי שמפריז למרות ההאנג-אובר, יש לו בעיה. אבל לרוב, אותו האנג אובר מחזיר את השותה לביקורת כמויות נורמלית. בעוד בסמים אין את זה- מי שמגזים בכמויות רק מתמכר יותר- פסיכולוגית! הוא יותר ויותר שואף להגיע להיי אז הוא לוקח יותר ויותר- וזה הופך גם להתמכרות פיזית- זה שיש גרעות ממנה, יש. אבל לא זאת הנקודה. הנקודה היא שמתוך הכמיהה להיי נפתח הצהר להתמכרות, שמוליך אחריו את הדרדור מטה. לאסלה אין מושג במה היה מהול המרי שלקחת- כי האסלה ראתה את השפעת המרי בפרט וחבריו לקבוצה בכלל על מספר רב של אנשים. עד כמה המרי ממכר בפני עצמו?- אין לאסלה שמץ- מי שהכירה שלקח לקח מכל טוב ומכל הבא ליד. והיו שלקחו מרי כדי להעביר את היום במובן התפקודי פרופר. לא בשביל הכיף, בשביל לתפקד! זה שיש לך ידע רק על מרי, ושהוא הקל מבין הקבוצה (לפי הדיון- גם האסלה למדה משהו)אז... האסלה לא תגיד טוב, אם היה אפשר בלי אז בלי,אבל.... תראה, לאסלה אין מושג כמה ולמה ואם מי לקחת, ולא שלא איכפת, איכפת לה מאוד, אפילו מאנשים שהתכתבה איתם בפורום כ4 חודשים בלבד (כזאתי היא), אבל מנסיונה הלא דל (לצערה), כולם אומרים שהם מודעים לעצמם, ויודעים מתי הגזימו. העינין הוא שהם לא מודעים בכלל! אין להם ולו לא מושג צהבהב כמה עמוק הם, וכשאנשים כמו האסלה מנסים לעורר וודעות למרות המצב- הם נלקחים כמטרד. מטרד האסלה מעולם לא חפצה להיות- בגלל זה את כובע השוטרת שעטרה לראשה לתקופת מה הניחה בצד, כי אין טעם להטיף למישהו שלא רוצה לשמוע. אבל האסלה שמרה לעצמה את מקומה בתור צופה בשורה ראשונה, בכדי שתוכל לצעוק לעזרה מבחוץ ברגע שיעשה מוגזם! לא מוגזם לטעמה, כי לשמנעשרית ממה שהייתה עדה לו הוא מוגזם בעיניה, אלא מתי שיהיה מוגזם באמת, לא רק בעיני העמדה הקיצונית (משהו) של האסלה. היא למדה לראות את הדברים באובייקטיביות, מה שמי שלוקח (לא משנה מה- אפילו מרי) לא יכול לעשות. לוקשים לא האסלה מכרה- אלא ניסו למכור לה. (האסלה גלשה לפנים אישיים משהו) כל מקרה- MERD תשמור לך חבר טוב שלא לוקח ואפילו לא מפתה אותו קרוב- כדי שיוכל להרים אותך אם (למרות שלדעת האסלה זה כאשר- לא באופן אישי, בכלל בנושא זה) תיפול. והאמירה הנונשלנטית על נהיגה תחת השפעת סמים קלים (אפילו מרי הקלילי) לא עשתה לאסלה טוב בכלל, יותר זהיר בניאגרה שלה (והעידון מהאסלה הלאה). WC ושלא תשתה לי חשיש

MERD!

New member
מממ שוב פעם..

חזרת לאותה הנקודה, שפה דווקא יש לך טעות כן קרה לי שקיבלתי האנגאובר באותו הלילה, אבל עדיין מה שקורה באלכוהול שאתה מגזים זה שאתה מתעלב ברחוב ומתעורר בשלולית מגעילה של עצמך או אם יש אנשים לא נחמדים שתרמו לה גם יכול לקרות...:) ולפי מה שאמרת זה שאתה נשאר בשליטה שאתה בהשפעת אלכוהול, שאני לא חושב שזה נכון ואתה לא בדיוק תזכור את הגבולות. אבל זה בדיוק כל ההבדל בהשפעת הגראס אתה כן תזכור את הגבולות אתה תעשן כמה שכיף לך, ומתי שתהיה יותר מידי מסטול לעשן עוד רק תשב ותנוח לך, אם אתה לא נהנה מהגוינט החמישי אתה לא חייב לסיים אותו תעביר אותו הלאה ותשב בחוץ במחשבות שלך נהנה מההיי. אם אתה רוצה להמשיך לחמישי השישי השביעי או ל20 גרם תמשיך נזק רציני לא יקרה לך מזה אולי תתעלף אני מניח לא זוכר בדיוק מה קורה, אבל משהו ששכחתי זה שזה בילתי אפשרי לקבל מנת יתר של גראס. הכמות שצריך להרוג בן אדם בגראס אם אני זוכר את המספר נכון זה פי 20 אלף או 40 אלף הכמות שצריך בשביל לגרום לך להתמסטל. תראה המידע שלי הוא חלק מקריאה חלק מדיבורים עם אנשים וחלק מידע אישי הכי עדיף לך זה ללכת ולברר באמת בנושא.

אתה קרוב משפחה של ג´ודי ניר מוזס?

ההשפעה של גראס כסם ממכר איננה קיימת כלל. התמכרות פסיכולוגית קיימת לכל דבר. מי שצריך גראס בשביל לתפקד יכול להתמכר גם לנגיחות רנדומליות בקיר. בעייתו היא פסיכולוגית ודורשת התערבות, אך איננה קשורה לסם. ועכשיו נספר סיפור. במריחואנה משתמשים פחות או יותר מאז שסיימו לכתוב את בראשית. סביר להניח שחבורת הכותבים של ויהי אור סיימו את הפרק בג´וינט עסיסי. מאחר ואחת הטענות הבלתי מלומדות נגד גראס היא, ´אם זה כל כך לא מזיק, למה זה לא חוקי´. אז הנה הסיפור, באיחור של פיסקה. בארה"ב של תחילת המאה הקודמת שלט איש עסקים מפורסם בשם רודולף הרסט. בין פעולותיו השונות, שכללו את ביסוס העיתונות ´הצהובה´, הוא הקים בעלות עצומה מפעל לייצור נייר מעצים, כפי שמייצרים עד היום. אחת מתכונותיו של צמח הקנאביס, שאת פרחיו נהוג לעטוף בריזלה, היא האפשרות לייצר ממנו נייר בעלות מזערית יחסית. הרסט, ידידינו, איש עסקים ממולח ששלט ביד רמה גם בקונגרס האמריקאי, תרם להעברת חוק שאוסר על גידול קנאביס. עישון מריחואנה זה לא בריא, בשום צורה שהיא. עישון מריחואנה מזיק לבריאות. גם קפאין. גם קקאו. גם צ´יזבורגר עם גבינה. איפה אתה שם את הגבול? החלטה שלך. בעוד כעשור, אולי פחות, אולי יותר, המריחואנה תופרד לחלוטין מקטגוריית הסמים ותהפוך חוקית למהדרין. תהליך שכבר מתרחש בכל אירופה. בקשר לסוגיית ההאנגר אובר, אתה פשוט לא יודע, כנראה. שימוש יתר במריחואנה גורם להשפעות כמעט זהות כמו שימוש יתר באלכוהול. סביר להניח שיהיו כאלו שימשיכו להשתמש בכמויות מופרזות גם אחרי חוויה שכזו, בדיוק כמו שיש כאלו שימשיכו לשתות אחרי חוויה דומה. מי שנוהג תחת השפעת סמים מכל סוג ימצא את עצמו בלי רישיון מאוד מהר. גם מוניות זה נחמד. אני לא טוען שאתה צריך לעשן. עדיף שלא. רק תבין יותר טוב את הנושא. יוב, שהשתדל להיות נחמד.

kit k@t

New member
אוי !

טוב , לי אין שום נסיון עם סמים ( לא עם קשים לא עם קלים , כלום ! ) אפליו סיגריות אני כמעט ולא מעשנת , אבל משהו במה שרשמת הטריד אותי . אני לא אתווכח איתכם על ההשפעות שיש או אין למריחואנה אבל רציתי להגיב רק על דבר אחד . אתה ברצינות מאמין שאנשים יכולים לנהוג תחת השפעות של מריחואנה ? אם כן תקרא שוב את ההודעה של פסיכי ותשים לב לעובדה שכל פיפס הצחיק אותו ולעובדה שהוא היה מעופף לגמרי ואז תגיד את זה שוב . אתה פשוט לא נורמאלי , אתה לפעמים חושב לפני שאתה כותב ? אני יודעת שאתה מהלל את ההשפעות של המריחואנה אבל יש גבול . קאט

MERD!

New member
אוי......

מראש מה שאת אומרת זה להתווכח על ההשפעה. דבר ראשון, אני לא אמרתי שאני תומך בנהיגה תחת השפעה של כל חומר, אבל זה שמשהו מצחיק אותו זה לא אומר שהוא לא מסוגל ללכת ישר או לראות לראות ישר או לקרוא שלטים או לחשוב בצורה הגיונית. דעתי האישית היא נגד זה, אבל זה לא אומר שאין המון אנשים שעושים את זה תשווי את המספר עם נפגעי תאונות אלכוהול ואז כבר תראי הבדל וגם קראתי סטטיסטיקות ואחוז התאונות אצל אנשים בהשפעת רק מריחואנה הוא לא קיים או כמעט לא קיים. עכשיו תרדי מהעניין של להלל את המריחואנה כל מה שאני כותב פה זה עובדות שאפשר לגלות ממחקרים, ספרים, או אינטרנט. וכמובן דבר אחרון יוב צודק בהחלט, הוא לא הזכיר את הפרט השולי של ששר האוצר האמריקאי היה בעל מניות בחברה ההיא וכו, ושהתעמולות שהיו בדיוק בסוף תקופת היובש שאמרו אלכוהול סם של לבנים מריחאונה סתם של מיעוטים או כושים משהו כזה לא זוכר והראו סיפורים על איך זה גורם למיעוטים לאנוס בנות לבנות ועוד המון תעמולות כזה, בלי קשר שאחוז מאוד גדול מדינות היה תלוי בגידול הזה. למעשה החוק הראשון איי פעם לגבי המריחואנה היה חובה לכל חקלאי לגדל כמות מסויימת כי זה תרם לכלכלה ולמדינה(באמריקה במאה ה19 או ה18 אף פעם לא הייתי טוב בתאריכים).

kit k@t

New member
לא !

אתה רשמת שנוהגים בבטיחות ובזהירות . לפי הבנתי זה בלתי אפשרי תחת השפעה של סמים כלשהם בגלל ההיי , בגלל הקטע שאתה מרגיש בעננים ואתה מעופף ואין שום סיכוי שאתה שולט בעצמך , שום סיכוי ! אני מצטערת אבל מה שרשמת זה פשוט חסר היגיון . קאט

MERD!

New member
את מערבבת דברים

גראס לא גורם לך לחשוב שאת עפה, זה לא סם הזיות את מודעת למעשים שלך ויש לך כושר שיפוט וגם לא הבנת נכון.. אני מדבר פה רק על מריחואנה כמו שאמרתי. ומבחינת נהיגה בהשפעת מריחואנה גם מה שקראתי וגם מה שאנשים שכן נהגו במצב הזה וחלק מהם הרבה אמרו זה שהם מודעים לעובדה שהם בהשפעת מרחיאונה מה שגורם להם לפחוד אז הם נוהגים לאט ובזיהרות. אבל כמו שאמרתי אני לא תומך בזה.

PsiChO

New member
סייג לחוכמה שתיקה?...

אנשים יכולים לנהוג תחת השפעת מריחואנה, ואפילו טוב מאוד. ידידה שלי לא הנהגת הכי טובה שיש (טסט חמישי...) אך משום מה שנסעתי איתה (תחת ההשפעה...) היא נסעה יותר טוב כי היא *כן* ידעה שהיא בהיי ובגלל זה היא שמה לב לכל פרט קטן, ונהגה יותר טוב (אפילו לא דרסה שום חתולות). הקטע בהיי הוא שאתה שולט בו. שהיינו בחדר שלה צחקנו מכל מה שקרה ולא יכולנו להוריד את החיוך מהפנים, אך שדיברנו עם אמא שלה לא חייכנו לא צחקנו ודיברנו כמו שצריך. ידענו מה קורה מסביבנו ומה אנחנו עושים. זהו יתרון שבכלל לא קיים אצל האלכוהול. המריחואנה צריכה להיות חוקית! אין ספק בזה. צריך לשים הגבלות כלשהן, זה ברור. יש פתגם שאומר "לא מראים לחמור חצי עבודה". אם המשטרה רוצה לטפל בנגע הסמים היא יכולה לעשות זאת, אך למרבה הצער (לאו דווקא...
) היא לא עושה זאת. העונש המירבי שניתן להטיל על סוחר סמים הוא כ 20 שנות מעצר! אני מכיר מישהו שתפסו אותו סוחר (בכמויות) והוא קיבל 100 שעות עבודות שירות שאותן הוא בכלל לא ביצע. אח שלי הוא עורך דין, שכרגע מתמחה אצל שופט מחוזי. לפני מספר חודשים הובא בפני השופט תיק קצת יוצא דופן שקשור לסמים: ערכו חיפוש בביתו של חשוד וגילו אצלו גראס, והוא טען שזה לשימוש עצמי. הבעיה היחידה היא... שתפסו אצלו 6 קילו!!!! שמי שלא יודע זה הרבבבבההההההה חומר!!! הביאו אפילו מומחים שאמרו שאם הוא מעשן ג´וינט אחד בשעה למשך 24 שעות עד שהוא יגיע לחצי החומר החצי הנותר כבר יתייבש וייהרס... העונש שבן אדם זה קיבל הוא עלוב למדי, משהו כמו שנתיים בכלא, אפילו פחות. זה ברור, לדעתי, שאם מריחואנה הייתה חוקית, כמו באמסטרדם, בבתי קפה מסויימים. כמות המעשנים הייתה יורדת (הפרי האסור יותר מפתה...) וכמובן שגם כמות בני נוער המעשנים, שכרגע היא גבוהה מאוד, אפילו מעבר לכל התחזיות הפסימיות ביותר שלכם. אם לא להפוך אותה לחוקית, אז לפחות להבדיל אותה בחוק. אמנם עיקרון זה לא ממש מיושם בבית משפט, אך אין הבדלה בין סמים קשים לסמים קלים. משהו שלא צריך להיות. אם יתפסו אותך עם קילו הרואין טכנית זה אותו דבר כמו קילו גראס ואתה עלול לקבל את אותו העונש כמו שקיבל סוחר ההרואין. אני ו MERD! מהללים את המריחואנה לדבריך, אבל זה רק אחרי שערכנו מחקר רציני בנושא עוד לפני שניסינו. אנחנו ידענו למה אנחנו נכנסים. גראס הרבה פחות ממכר והרבה פחות מזיק מהסיגריה הפשוטה ביותר, וזו עובדה שהרבה אנשים צריכים להפנים כאשר הם מדברים על סמים, לפני שהם בכלל פותחים את הפה. פסיכי*אין לי מושג למה כתבתי את כל זה, סתם השתעממתי כנראה

WC

New member
זמר שלושת התשובות

האסלה מגיבה כללית והיא סתם נתפלת להודעה של פסיכי. ד"א מזל"ט על בחירת ההודעה התיאורית (יענו הראשית שלך) כהודעת היום. חןחן לך. והאסלה תתחיל לתקוף/ לסדר את העינין, תלוי בנקודה. האסלה מדברת על איקס כמכלולו ואתם מדברים על 7 בתור חלקיק מקבוצה איקס (ודי לאנלוגיות סגנון מטמתיקה). האסלה מדברת אתכם על סמים קלים כקבוצה, ואתם עונים לה מריחואנה. אז יופי שמריחואנה לא ממכרת ולא משפיעה ולא מדרדרת (האסלה עוד מסופקת אבל שוין)- ממש ברכת האלוהים, נהפוך את זה לתבלין בכלל ונוסיף ברטבים לספגטי. אבל בוא נעזוב את המריחואנה בצד בשקט לשניה. כי נסיונה הלא דל (ושב לצערה) של האסלה מלמד אותה על שימוש חוזר ונשנה במגוון של דברים- ולא מריחואנה בלבד, גם(!) אבל לא בלבד. ועכשיו נעבור לנקודתית- יוב- 1)משלל האנשים הלוקחים (המרובים פה עד מעוד בגולה המסטולה) ושלוקחים הרבה (מאד!!!!) לא נתקלה האסלה באחד שעבר תופעות זהות לתופעת ההאנגאובר. לא ממריחואנה ולא מדברים אחרים (ומדובר על הדברים הקלים בלבד). הביוגרפיה הנוגעת ללב של המריחואנה לא מזיזה לאסלה ולו את הידית הקטנה של משיכת המים. ושוב האסלה מדברת על כל הקבוצה- ואתם מייחדים לי את המריחואנה כ"קדושה מעונה", מה עם השאר??? (כבר נשאל בעבר) 2)על התמכרות גופנית כבר דיברנו, ועל בריאות גם כן. בריאות זה מושג שעבר מן העולם. היום לחיות זה כבר לא בריא. אז גם את זה נעזוב. 3)הידע של האסלה בא הצפיה ולא ממקור ראשון (כאמור). אבל בא מצפיה ממושכת בכמה וכמה אנשים (הרבה)- כך שהאסלה בדבריה מבינה,היא לא מייחסת אותם לסם אחד כמו הסנגורים(פסיכי, מרד ועכשיו גם יוב- שעושים חיל, אבל אין זה מספיק) היא מאשימה את הקבוצה ככלל. האם מישהו מכם יענה לאסלה ולו פעם אחת על סם אחר מלבד מריחואנה (גראס)? או שדברי האסלה תקפים לשאר ורק למריחואנה לא? MERD- 1)האסלה מעולם לא אמרה שהיא בשליטה כשהיא שיכורה. היא אמרה שהיא מודעת לזה שהיא לא בשליטה ומפסיקה לשתות. ואת המפתחות (לו היו לה) הייתה נותנת לפיכח שבקבוצה (DESIGNATED DRIVER- אלק). בעוד תחת השפעת סמים מרשים לעצמם לנהוג מתוך ידיעה כביכול שהם בהיי- אז הם יותר זהירים? אז עכשיו עוד יותר עדיף האלכוהול בעיני האסלה- למקרה ואתה לא יודע עד כמה אתה שיכור יהיה מי שיאתר עד כמה- בעוד בסמים (לפי השמועות) אפשר גם בלי שאנשים ישמו לב שלקחתם (האסלה מסופקת- כי את המסוממים, ולו הקלים ביותר אצלה היא זיהתה. אבל נלך עם הטזה למען הויכוח)- כך שיהיה מי שיעצור אותך מלנהוג שחכור אבל מלנהוג מסטול-לא! ואת ויכוחי הניגה תחת סמים אני אשאיר לקאט (שעושה חיל- יו גו גירל!) 2)את גבולות האלכהול מרגישים. ובנוגע לגבולות הגראס- השכילה האסלה מיוב וגילתה כי יש (למרות שאת סיפוקה הביאה- כי לא נתקלה בכזו תופעה בכלל, וכאמור ראתה רבות). 3) בנוגע לביבליוגרפיה של האמירות שלך. האסלה ממזמן למדה כי לא יתכן שיעמדו שני מומחים ויסתרו אחד את השני במאה אחוז. יש מניע- הממן. מי שממן מחקר- יקבל תוצאות שאותן מלכתחילה רצה לקבל. מחקרים אובייקטיבים אין בימינו הרבה. כמו שאל-סם מביא מחקר שמראה במאה אחוז שסמים זה איקס ועלה ירוק מביא מחקר אחר שמראה בדיוק להיפך. מי ממן זו השאלה. אז למחקרים לא נפלתי- לידע ממקור שני (יענו צפיה ממושכת) אני כן אאמין. מפאתי יתר האובייקטיביות מזו של גופים בעלי דעה נחרצת ויתר זהירות מזו של הנוטלים. לאסלה דעתה שלה בנושא לגבי שימוש אישי (לא!!) אבל חבריה- את ההחלטות שלהם שיעשו לבד. היא שם בתור צופה אובייקטיבי לסתור להם כשהם מגזימים- זו תכונה שמסגלים. פסיכי- 1)נהיגה תחת משהו שמשפיע על יכולת החשיבה ו/או צורת החשיבה (אפילו מנות יתר של מיץ פטל)- נגד (ע"ע MERD1 בהודעה זו) 2)על חוסר טיפול- האסלה מסכימה. יש חוק שנעכף בצורה חלטוריסטית והעונש שלא הוא לא נכון מלכתחילה. במקום להכניס משתמשים לכלא- תכניסו אותם לגמילה או משהו בסגנון. (באר"הב לדוגמא עוכפים את החוק הזה בצורה נורא אגרסיבית עם נטיות לעונשים מחמירים- שזה גם פסול לעיני האסלה, צריך לתפל ולעזור לאנשים שהתמכרו ולא לזרוק אותם לכלא יחד עם רוצחים ואנסים. 3)על זה שאם זה היה חוקי היו לוקחים פחות- האסלה גם מסכימה. אבל כאן יש לבדוק כל סם וסם ועמוד על ההבדלים בניהם. והבעיה היא שברגע שתפתח את החלון רק למריחואנה, יהיו כאלה שגם ירצו לחשיש ולשאר טופינים מאותה סלסלה. ולעצור את זה אתה לא תוכל. ושוב האסלה תגיד- תוכיחו שזה לא מוביל לדברים קשים יותר- והאסלה מקמפנת לעלה ירוק- מקעקעת את הסלוגנים שלהם על הלחי הימני של עכוזה בעוד על השמאלי היא מחתימה תומכים נלהבים. 4) מחקרים ומידע- ע"ע MERD3 5)ההבדל בין סיגריה ובין סמים הוא לא רק ברמת ההתמכרות אלא גם בתוצאה של עישון. עזוב פיזי . מבחינת צורת/דרך מחשבה- הסיגריה לא מזיזה במעום. את ראותיה השחירה האסלה- אבל עשתה זאת בראש צלול. זה משהו שסנוגרי הסמים צריכים להפנים. שבריאות זה טיעון שכבר לא מחזיק- כי אין יותר דברים בריאותיים פרט להתנזרות מהכל ולהיות סגורים בחדר הרמטי עם מטהרי אויר לאויר הנכנס. אתה רוצה בריאות- תחיה בטאפאוואר. ההשפעות של סמים וסיגריות שונות בתחליתן- אתה יכולך לעשן והיות צלול מחשבה ומרוכז במאה אחוז. תחת סמים (די עם טיעוני המריחואנה- תבואו עם משהו חדש) אי אפשר. WC מענין שלסנוגריה הצתרפו 2 ובקטגוריה נותרה האסלה לבדה

MERD!

New member
שוב פעם תורי....

דבר ראשון אני אגיב רק על עניין המימון כי על השאר כבר אמרתי ולא הגבת אז אין סיבה להמשיך עם זה אתה רק חוזר על עצמך ואני לא רוצה לעשות זאת גם. מחקר שנערך לא מזמן על ידי ממשלת ארצות הברית(בירת השנאה כלפי הקנביס מסיבות ידועות) קבע שהקנביס לו מוביל לסמים קשים יותר. זהו נקודה... אלה הם ציטוטים מהודעות לא מזמן שהיו בפורום סמים קלים בנענע מאנשים בעלי ידע נסיון איתם. "בכל צורה שהיא, תקבל שתי רשימות שונות לחלוטין. הניקוטין, למשל, הוא לכשעצמו סם בטוח יחסית (פרט לנשים בהריון ובהנחה שהוא לא נצרך דרך עישון טבק), אבל אחד הממכרים ביותר שיצרה אמא טבע. האלאסדי אינו הורג, אינו ממכר פיזית ולהוציא היותו הטריגר להתחרפנותם של כמה אנשים טובים, לא יוצר נזק פיזי כל שהוא. האם הוא סם קל? על קוקאין שנלקח בצורתו הרגילה (ז"א לא קראק) אומרים ששימוש נבון בו אינו מסוכן פיזית ושאין עדות להתמכרות פיזית אליו. אבל התלות הנפשית שהוא יוצר היא אדירה." "הרואין הוא אכן סוג של שטן, אבל שקרים פשוט לא יעזרו לשמור על אף אחד מפניו. הסם היחיד שממכר מהפעם הראשונה -שנייה הוא קראק. הרואין, אפילו בהזרקה, *******לא******* ממכר מהפעם הראשונה (גם לא מהשנייה, ובכלל יש מעט מאד אנשים שמתחילים מהזרקה). אני לא אומר את זה כדי שמישהו יקבל את הרעיון השגוי והמסוכן שהרואין זה משהו שאפשר להתעסק איתו ולצאת בשלום, אלא כדי שמי שאחרי זה ילמד, ממקור קצת יותר מוסמך מ-on air שזה לא ככה (כלומר שהרואין לא ממכר מהפעם הראשונה), לא יגיע למסקנה שגם שאר האזהרות בנדון שגויות. זה מה שאתם מסרבים להבין. אי אפשר לבצע הסברת הימנעות יעילה על בסיס שקרים. המידע הנכון זמין מדי."

WC

New member
עכשיו תור האסלה- נכון?

ולא תשיר היא שוב את אותו פזמון חוזר. האסלה לא אמרה מעולם שיש סם שהוא ממכר מהניטילה הראשונה. (והיא מחזירה את קוראי ההודעה לתהליך שתיארה בהודעתה הראשונה בתחילת השרשרת) היא אמרה בפשטות שאין כזה דבר לקחת רק פעם אחת-(חוק השילוש) תמיד לוקחים יותר. על סמים קשים (מההודעות של יודעי הדבר שהבאת לאסלה) היא לא מתווכחת בשל חוסר ידע (פרט לאדם אחד, שהאסלה מתרחקת ממנו כמו מאש משלל סיבות. הסמים הקשים היא רק אחת מהן). מתי ענית לאסלה על שאלתה? שאלתי על סמים ואמרת לי מריחואנה. אמרה האסלה ומה מעבר? וענית שוב מריחואנה. אתה לא עונה לאסלה! גם עכשיו לא העלת את שמו של החשיש (למשל). אתה מתחמק מלענות לי בהקשר לסמים אחרים ומביא רק מאמרים ולוקשים על מריחואנה ועל סמים אחרים (קשים בהרבה) במצבם הטבעי. והרי בין המצב הטבעי לבין מה שאתה לוקח יש תהליך שעל לו. האסלה רוצה לראות את המחקר. היא רוצה לראות איך בדיוק נבדק הנושא ובאילו צורות. הרי ברור שצמח קאנביס פשוט שעומד בעדנית לא מדרדר לסמים קשים. השאלה היא איך אתה לוקח את אותו קאנביס. והרי גם הקאנביס עובר תהליכים כדי להגביר את ההשפעה והיכולת שלו למכר (בדיוק כמו סיגריות). יש נקודה שלא עלתה וחבל. שהיום זה אולי לא חוקי אבל זה עדיין שוק. זה שוק וכמו בכל שוק- המוכרים יעשו מה שיוכלו כדי לגרום לצרכנים לצרוך את המה שהם מוחרים. ולא יבחלו בלהפוך משהו שהוא לכאורה לא ממכר לממכר כדי להפוך אותך לצרכן קבע. כדי לתת לך מועדון חברים (BUY-BONUS) אצלם. והרי האסלה בטוחה שמה שממשלת אר"הב בדקה (שזה לבטח הקאנביס בפני עצמו) הוא לא מה שאתה מעשן לך בכוכים אפרוריים. מה שאתה לוקח עבר תהליך כדי להגביר את ההיי ואת היכולת למכר. אתה במאה אחוז לא מעשן קאנביס טהור, אלא אם אתה מגדל בעצמך. אם אתה קונה מסוחר אז יש בהולנדי, ירושלמי, גרוזיני הזה משהוא נוסף לקאנביס. שוכחים פה שיש חומר מקורי והמוצר שלוקחים. וכמו שפולי קפה זה לא הקפה שאתה קונה מעלית כך גם ההבדל בין הקאנביס והג´וינט המגיע אלייך. יש תהליך באמצע שנורא נעים לוותר עליו בשביל להגיד שזה לא ממכר. אולי באמת לבד לא- אבל עם מה ששמים בו.... WC תורך

MERD!

New member
אמרתי לך אין לי ידע בשאר הנושאים.

וזה נכון, חלק מוסיפים דבר, אבל יש אנשים שאומרים לך שזה לא טהור, ויש כאלה שלא. אבל נעזוב את זה אז מה שאתה אומר זה שאם אני מוצא את המחקר הזה ומראה לך אותו מה שאני אנסה להזכר היכן ראיתי עליו.. אתה תסכים איתי שחומר שאתה מגדל בעצמך או באמסטרדם בפיקוח ממשלתי אינו ממכר? אנחנו לא מדברים בתוספת רק הסם הטהור סמים קלים אחרים הם לא ממכרים מבחינה פיזית או נפשית הם רק מעוררי הזיות כגון LSD ופטריות. הסיבה שרשמתי את ההודעות הללו זה בגלל שזה היה בדיון של מה נחשב סם קל אז תגיד לי מה זה סמים קלים ומה לא ואני ארשום לך עובדות מאתרים לגבי ההשפעות שלהם.

MERD!

New member
תופסת קטנה........

אני אתחיל מזה שהסיבה שהזכרתי קפה וסיגריות ואלכוהול זה לא בגלל שהם לא בריאים ביחס יותר גדול מהמריחואנה אלא בגלל שכל מי שהתחיל בסמים קשים התחיל קודם כל באלה.. אז אפשר באותה קלות להחשיב אותם כסם פותח שער אז למה לא להוציא ואתם מהחוק? דבר שני ההוכחה הכי טובה עד שאמצע את המחקר זה אמסטרדם שהליגלזיציה של מריחואנה שם גרמה לכך שלא רק אחוז המכורים להרואין קוקאין וסמים "קשים" אחרים רק יורד. אז זה כבר הוכחה שזה לא בגלל המריחואנה אלא אולי בגלל העובדה שעכשיו הם מנהלים מסע הסברה עם עובדות ואמת, מדברים על הנושא בגלוי ואנשים כבר לא צריכים ללכת למקומות שיש בהם השפעה שלילית שמנסה לשכנע אותם לקנות דברים יותר קשים בשביל להרוויח יותר(שכמובן החומר ברחוב מבחינת הראוין וכו הרבה הרבה פחות טהור מכל דבר שהם ישימו על הגראס) אבל תתפלא הבעיה הכי גדולה זה חומר הדברה או משהו כזה ולא חומרים ממכרים בעניין המריחאונה. נחזור לענינו אחרי הלגליזציה היה גישה לגראס לכולם וכנראה הרבה ניסו אבל משום מה אחוז המשתמשים ירד, גם בסמים קשים יותר.. וממשיך לרדת אז אם זה סם שמוביל לסמים קשים יותר איך זה שבבירת הקנביס והחשיש העולמית האחוזים רק יורדים הרבה והרבה יותר?

למעלה