מה ההגיון בלהוליד ילדים כשאתאיסטים?

nirmv

New member
דיברנו על זה כבר.

באירופה מיעוט הילודה והזדקנות האוכלוסיה כבר נחשבים לאיום כלכלי.

Legato

New member
זו בעיה רק כשהחברה סגורה (והיא כזו),

אבל לא חסרים אנשים בעולם שמחפשים עבודה.

ItsikH

Member
"מחפשים עבודה" - נשמע מוכר? הבעיה האמיתית היא בכלל לא גנטית - אין חשיבות עוד למאגר הגנים, בעולם האנושי יש חשיבות לשניים - ערכים וידע (שבעצם קשורים קשר הדוק, אם כי לא מחייב). אם אותם אנשים שמחפשים עבודה לא שותפים למאגר הגנים שלך, למי אכפת - אבל אם אינם "נושאים" את הידע והערכים שלך - אכפת מאוד.

Legato

New member
לא מסכימה.

אני חושבת שחשיבות מאגר הגנים חקוקה בנו.

ItsikH

Member
את מדברת על רגשות - לזה אני מסכים התייחסתי ל"לא חסרים אנשים בעולם שמחפשים עבודה" - אז מה אם לא חסרים? דרישת סף שלי מאדם שאני מוכן לקבל לחברה שלי היא שהוא יקבל את ערכיה ויפנים אותם, ולא אכפת לי מה המאגר הגנטי שהוא מייצג, ולהיפך - אם מישהו נושא את הגנים שלי אבל לא את ערכי היסוד האלו, הוא מסוכן ומזיק לחברה שלי.

אלב85

New member
בהתחשב בכך שלא ידענו שיש גנים

שעד לפני חמישים (?) שנה, אני קצת בספק.

אלב85

New member
זאת כמו הטענה על אלוהים

היא בלתי ניתנת להפרכה, ובלתי ניתנת להוכחה.
היא גם ממש מוזרה, לאור כל מה שאנחנו ידעים על חינוך ותרבות. וכמו שנאמר: טענות אקסטראורדינריות דורשות הוכחות אקסטראורדינריות.

Legato

New member
איזו טענה צריכה הוכחה בדיוק,

שגנים שעוברים הלאה הם אלה שמשמרים את עצמם?

אלב85

New member
והם גם לא משמרים את עצמם

זה רק נראה לנו ככה כי כל אורגניזם מכיל רק את הגנים שהועברו לו. האם גנים משמרים את עצמם שקול ל"למה האחרונים תמיד בסוף?"

Legato

New member
לא,

זה אומר שאם יש גנים שמשפיעים על האדם לא לרצות סקס בכלל, למשל, הם מן הסתם לא יעברו הלאה לדורות הבאים וייכחדו.
או שאולי סקס זה עניין של חינוך?

אלב85

New member
בוודאי שזה עניין של חינוך

רב גור מסויים שמספר איך הוא הגיע למדרגה כל כך גבוהה שהוא מקיא בזמן הסקס מרוב גועל.. זה בגנים שלו? לא קשור בגלל לאורח החיים שלו?
ומי אמר שיש גנים כאלו? מן הסתם זה שילוב של אופן פעולתן של כמה מערכות בגוף ושל חוויות חיים, כמו כל הנטיות שלנו, לא רק בנושא סקס.

Legato

New member
מקרים פרטיים אינם הוכחה לכלום.

מה שכן, מחקרים מראים שגנטיקה משפיעה על דעות של אדם יותר מסביבה.

אני לא מבינה למה לאנשים כל כך קשה לקבל השפעה "פנימית" של גנים, הרי כבר נמצאו גנים שמשפיעים על התנהגות.
ובכל אופן, אנחנו נראים בצורה מסוימת. יש השפעות חיצוניות על המראה, כמו איך אנחנו מלבשים, מתאפרים, מסדרים את השיער או אם בחרנו לעשות ניתוחים פלסטיים. אבל עדיין רוב המאפיינים החיצוניים נקבעים על ידי גנטיקה. כנ"ל לגבי איך הגוף שלנו בנוי. כנ"ל לגבי מחלות מסוימות. אז מה, פתאום אופי זה חינוך? בוודאי שגנים משפיעים גם על התנהגות. אפשר לראות את זה, בין השאר, בניסויים פסיכולוגיים שהתוצאות שלהם משותפות לבני אדם במקומות שונים בעולם, גם כשהתרבות שונה.

Legato

New member
איך ניסויים והשערות מדעיות זה כמו אלוהים?

ולמה את הטענה שהכל מבוסס על חינוך אני צריכה לקבל ככה סתם?

אלב85

New member
ההסברים הפסיכו אבולוציוניים מדעיים

בערך כמו הספרים של הרב זמיר כהן.

אפילו מבנה הטיעון הוא זהה. למה את הטענה שאין אלוהים אני אמורה לקבל סתם כך?

Legato

New member
לעומת "בוודאי שזה חינוך",

שזו טענה מבוססת לחלוטין.
ההסברים האלה מדעיים ויש הרבה ספרים בנושא (שנכתבו על ידי מדענים מוכרים) שאת יכולה לקרוא.

למעלה