מהו הגיל שבו אנו אמורים להפסיק לעשות את מה שתמיד עשינו?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
כגון להתנדב לתפקידים מסוכנים שגם צעירים מתקשים לעמוד בו.
פקח רשות הטבע והגנים החליק בעת מבצע חילוץ ונפל אל מותו.
קודם לכן כשהודיעו לו שהוא חייב לפרוש לגמלאות
אז הוא ביקש להתנדב ואפילו פנה לשר לביטחון הפנים "עומר בר לב" כדי שזה יתערב לטובתו ולהחזירו לשירות
בר לב באמת אישר לו לשרת כמתנדב.
השאלה היא מתי בנאדם צריך להחליט שזהו?
שהוא תולה את המדים ומהיום והאילך סדר היום משתנה אצלו והוא הולך לבלות את שארית חייו עם המשפחה שלו
אבל בעיקר, מפסיק לקפץ על ההרים ולדלג על הגבעות.
אני באופן אישי, פרשתי בגיל 67 לגימלאות ואחרי כן התנדבתי במשך שנתיים באותו מקום שעבדתי
ואז באה הקורונה והחשש שלי שמא אדבק גרם לי לפרוש גם מהתפקיד הזה.
זה עצוב שגבר חייב לסיים את תפקידו ואת חייו בצורה כזאת.
72 זה גיל לא קל, דיי שב בבית ותן לאחרים לעשות את מה שצריך לעשות.

לדעתי לגברים יותר קשה לצאת לגמלאות מאשר לנשים ולכן הרצון הבלתי נשלט להתנדב למד"א, למשטרה, לצבא.
מנסיון אישי וחברים אחרים שפרשו אני יודע שגברים שצריכים לפרוש פשוט לוקחים את זה קשה וזה לא משנה עם איזה גודל שכר הם יוצאים.
בעוד חודשיים חבר נוסף ממקום העבודה פורש לגימלאות ובשיחה איתו הוא נתן לי להבין שגם הוא הולך להתנדב שם.
אלא מה? לא חשבתי שיקרה אחרת. |חיוךרחב|

שמלת תחרה1

Well-known member
אז הוא ביקש להתנדב ואפילו פנה לשר לביטחון הפנים "עומר בר לב" כדי שזה יתערב לטובתו ולהחזירו לשירות
שהוא תולה את המדים ומהיום והאילך סדר היום משתנה אצלו והוא הולך לבלות את שארית חייו עם המשפחה שלו
אני באופן אישי, פרשתי בגיל 67 לגימלאות ואחרי כן התנדבתי במשך שנתיים באותו מקום שעבדתי

לדעתי לגברים יותר קשה לצאת לגמלאות מאשר לנשים ולכן הרצון הבלתי נשלט להתנדב למד"א, למשטרה, לצבא.
מנסיון אישי וחברים אחרים שפרשו אני יודע שגברים שצריכים לפרוש פשוט לוקחים את זה קשה וזה לא משנה עם איזה גודל שכר הם יוצאים.
בעוד חודשיים חבר נוסף ממקום העבודה פורש לגימלאות ובשיחה איתו הוא נתן לי להבין שגם הוא הולך להתנדב שם.
להתנדב, המשך סדר יום שהתרגלנו.
היום שנחליט שאנו רוצים סדר יום אחר, נפרוש גם מהתנדבות.

קלייטון.ש

Well-known member
דיי שב בבית
הבית הוא המקום הכי מסוכן במיוחד בגיל מבוגר.
חוץ מזה שאנשים שהיו רגילים לפעילות כל החיים ומפסיקים, נכנסים לדיכאון, שהוא גם מחלה קטלנית.
וחוץ גם מזה אתה קבעת שהתאונה התרחשה כי האיש היה זקן.
אולי היא התרחשה כי בא זמנו ואמרו למעלה שילך כמו שאהב לחיות. שזו הדרך הכי מכובדת ללכת.

חוץ מזה שאנשים שהיו רגילים לפעילות כל החיים ומפסיקים, נכנסים לדיכאון, שהוא גם מחלה קטלנית.
אולי היא התרחשה כי בא זמנו ואמרו למעלה שילך כמו שאהב לחיות. שזו הדרך הכי מכובדת ללכת.
אין לפחד סוף, זה בדיוק שקול לקורונה, שהכי בטוח זה בבית, אך מבחינה בריאותית תהיה יותר חולה, אם תישאר בבית מהסיבות שפירטת.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מה כל כך מכובד בליפול אל תהום של מאות מטרים להתגלגל, להתגלגל ושוב להתגלגל, עד שאיזה סלע יואיל בטובו לעצור את ההתגלגלויות האינסופיות האלה וכך לרסק עד אחרון העצמות שהם גם ככה במילא לא היו חזקים במיוחד .
לא עדיף לעשות את זה על הכורסא בסלון כשהמטפלת הפיליפינית יושבת על הברכיים שלך ומגישה
לך וויסקי עם קרח ליד תוך שהיא מנשקת אותך קלות על השפתיים? (אבל מבלי שהאישה תראה|אילם|)

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא מוסיפים שום דבר לויסקי.
מי שמכניס כל מיני דברים לויסקי, ועוד כאלה שמדללים אותו, עדיף באמת שיצא מהבית וימצא לעצמו תעסוקה.
גם אם היא תהרוג אותו זה עדיף.
וואלה... טוב נו. אתה אוהב את הוויסקי נקי.
אבל אני דווקא אוהב אותו מהול בקוקה קולה...
אולי זו פגיעה בקודש הקודשים "שלך"? אבל גם לג'יימס בונד יש איזו אהדה למרטיני מנוער, לא מעורבב...
וקבל:
אוהב אותך, משה

משתפרת1

Well-known member
לא מוסיפים שום דבר לויסקי.
מי שמכניס כל מיני דברים לויסקי, ועוד כאלה שמדללים אותו, עדיף באמת שיצא מהבית וימצא לעצמו תעסוקה.
גם אם היא תהרוג אותו זה עדיף.
מי שאוהב את הויסקי קר- שיעשה מה שעושים עם וודקה: שישמור אותו במקפיא. ואז כשלוגמים הוא מתעורר לחיים בהדרגה בפה, בוושט ובקיבה.

קלייטון.ש

Well-known member
מי שאוהב את הויסקי קר- שיעשה מה שעושים עם וודקה: שישמור אותו במקפיא. ואז כשלוגמים הוא מתעורר לחיים בהדרגה בפה, בוושט ובקיבה.
בשום אופן לא לשים ויסקי במקפיא וגם לא במקרר. ויסקי מחזיקים ושותים בטמפרטורת החדר.
הקפאת הויסקי ואפילו קירורו פוגם בריח שלו, שהוא מרכיב קריטי בחווית השתיה, ופוגם גם בטעם.
וודקה זה סיפור אחר לגמרי. בעוד שויסקי הוא משקה בפני עצמו ושותים וחווים אותו לעצמו, וודקה הוא מרכיב במשקאות אחרים.
וודקה לעצמו אמור להיות חסר טעם וריח, או בעל מעט מאלה. לכן לא נורא אם מקררים אותו, אף שגם זה מיותר.
אבל להקפיא ויסקי זה פשע.

משתפרת1

Well-known member
בשום אופן לא לשים ויסקי במקפיא וגם לא במקרר. ויסקי מחזיקים ושותים בטמפרטורת החדר.
הקפאת הויסקי ואפילו קירורו פוגם בריח שלו, שהוא מרכיב קריטי בחווית השתיה, ופוגם גם בטעם.
וודקה זה סיפור אחר לגמרי. בעוד שויסקי הוא משקה בפני עצמו ושותים וחווים אותו לעצמו, וודקה הוא מרכיב במשקאות אחרים.
וודקה לעצמו אמור להיות חסר טעם וריח, או בעל מעט מאלה. לכן לא נורא אם מקררים אותו, אף שגם זה מיותר.
אבל להקפיא ויסקי זה פשע.
אז אתה אל תקפיא אותו.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

אולי במקום להפסיק, רצוי להתאים את הגיל לסוג ההתנדבות.

משתפרת1

Well-known member

תלוי מה הכושר הגופני של האדם. אם הוא מתפקד היטב אין מניעה שימשיך בהתנדבות, גם כזו שדורשת כוחות ושווי משקל.
בהנחה שזה מה שהיה עם המתנדב הזה- קרתה לו תאונה. אחות של בת שכבה שלי מעדה אל תוך ואדי ונהרגה כשהיתה בת 14. תאונות עלולות לקרות גם לאנשים צעירים וחסונים, לאו דווקא לבני 72. אני מקוה שרשות שמורות הטבע והגנים מקפידה על בדיקות בריאות וכושר לפקחים שלה.
מתי להפסיק? כשהגוף מודיע שאינו כשיר למשימה, או כשהנפש עושה זאת. והכוונה גם לבדיקות רפואיות, שתוצאתן אובייקטיבית ולא סובייקטיבית.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
תלוי מה הכושר הגופני של האדם. אם הוא מתפקד היטב אין מניעה שימשיך בהתנדבות, גם כזו שדורשת כוחות ושווי משקל.
בהנחה שזה מה שהיה עם המתנדב הזה- קרתה לו תאונה. אחות של בת שכבה שלי מעדה אל תוך ואדי ונהרגה כשהיתה בת 14. תאונות עלולות לקרות גם לאנשים צעירים וחסונים, לאו דווקא לבני 72. אני מקוה שרשות שמורות הטבע והגנים מקפידה על בדיקות בריאות וכושר לפקחים שלה.
מתי להפסיק? כשהגוף מודיע שאינו כשיר למשימה, או כשהנפש עושה זאת. והכוונה גם לבדיקות רפואיות, שתוצאתן אובייקטיבית ולא סובייקטיבית.
תאונות תמיד קרו ותמיד קורות, נקווה שזאת תהיה התאונה האחרונה.
לגבי כושר גופני זה יהיה נכון לומר על בחורים צעירים עד גיל 50 אפילו.
בגיל 72 שום כושר גופני כבר לא יעזור לו, אני לא מדבר על כמה בודדים שמתעמלים עד הגיל הזה
אלא על אנשים רגילים מהישוב.
רשות שמורות הטבע והגנים כמו המשטרה וכמו הצבא עורכת בדיקות רפואיות מקיפות אחת לשנה כולל בדיקות תחת מאמץ לכל האנשים המועסקים אצלם
אבל זה לא העניין, ניתן לצלוח את הבדיקות האלה, מה גם שאני לא חושב שעושים בדיקות כאלה למתנדבים.
אדם בן 72 הוא כבר לא בשיא כושרו יש כאלה שבקושי מסוגלים ללכת בכוחות עצמם.
אז כל שכן לצאת להציל אנשים נתקעו על צוקים גבוהים?
זאת פעולה שמצריכה כוח אדיר ובעיקר ראש צלול.
אני חושב שטעות עשו שמורות הטבע והגנים שאיפשרו לו לפעול בגיל הזה.
חבל עליו.

משתפרת1

Well-known member
בגיל 72 שום כושר גופני כבר לא יעזור לו, אני לא מדבר על כמה בודדים שמתעמלים עד הגיל הזה
רשות שמורות הטבע והגנים כמו המשטרה וכמו הצבא עורכת בדיקות רפואיות מקיפות אחת לשנה כולל בדיקות תחת מאמץ לכל האנשים המועסקים אצלם
אבל זה לא העניין, ניתן לצלוח את הבדיקות האלה, מה גם שאני לא חושב שעושים בדיקות כאלה למתנדבים.
חבל עליו.
אכן חבל עליו.
אבל כל זמן שלא נדע מה היה מצבו של הגבר הספציפי הזה- הכל ניחושים (גם שלי, לא רק שלך), ולא נוכל להחליט אם הוא הגזים בהערכת יכולותיו.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אכן חבל עליו.
אבל כל זמן שלא נדע מה היה מצבו של הגבר הספציפי הזה- הכל ניחושים (גם שלי, לא רק שלך), ולא נוכל להחליט אם הוא הגזים בהערכת יכולותיו.
ואם נדע מה היה מצבו, האם זה כבר יעזור לו? אני לא חושב.
אבל בואי משתפרת, אני בכל זאת רוצה לזרום איתך.
תסכימי איתי שמצבו של גבר בן 72 אינו זהה למצבו של גבר בן 44 .
האם ראית למשל טייס קרבי של מטוס F16 בן 72?
ברור שלא.
וזה למה?
כי בן 72 כבר אינו כשיר למשימות כאלה.
אני לא מאשים חלילה את המנוח ז"ל, מנוחתו עדן.
אלא את רשות הטבע והגנים, אילו היו לוקחים דוגמא מחיל האוויר, אז אולי פני הדברים היו נראים אחרת
ולא היינו רואים את מודעת האבל המיותרת הזאת.

משתפרת1

Well-known member
ואם נדע מה היה מצבו, האם זה כבר יעזור לו? אני לא חושב.
אבל בואי משתפרת, אני בכל זאת רוצה לזרום איתך.
תסכימי איתי שמצבו של גבר בן 72 אינו זהה למצבו של גבר בן 44 .
האם ראית למשל טייס קרבי של מטוס F16 בן 72?
ברור שלא.
וזה למה?
כי בן 72 כבר אינו כשיר למשימות כאלה.
אני לא מאשים חלילה את המנוח ז"ל, מנוחתו עדן.
אלא את רשות הטבע והגנים, אילו היו לוקחים דוגמא מחיל האוויר, אז אולי פני הדברים היו נראים אחרת
ולא היינו רואים את מודעת האבל המיותרת הזאת.
בתקווה שלא היינו רואים מודעת אבל על מתנדב אחר שמעד...

in bal1

Well-known member
חבל עליו.
סבא יקירי מזל שהלקוחות המבוגרים שלי לא קוראים את מה שאתה כותב.אחד מהם אפילו עם פרקינסון.אני בת 51 וכוחי עדין במותני מה שנקרא.
אנשים מבוגרים כן,כן עושים כושר ועוד איזה כושר!
אני מסכימה איתך שיש כושר ויש כושר וייתכן שפעולות חילוץ כבר קצת גדולות עליו.למרות שבאותה מידה גם בחור בגיל 20 יכל למעוד וליפול.מספיק שנייה אחת של חוסר תשומת לב.

למעלה