מהו הגיל שבו אנו אמורים להפסיק לעשות את מה שתמיד עשינו?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
סבא יקירי מזל שהלקוחות המבוגרים שלי לא קוראים את מה שאתה כותב.אחד מהם אפילו עם פרקינסון.אני בת 51 וכוחי עדין במותני מה שנקרא.
אנשים מבוגרים כן,כן עושים כושר ועוד איזה כושר!
אני מסכימה איתך שיש כושר ויש כושר וייתכן שפעולות חילוץ כבר קצת גדולות עליו.למרות שבאותה מידה גם בחור בגיל 20 יכל למעוד וליפול.מספיק שנייה אחת של חוסר תשומת לב.
את בת 51. את עדיין ילדה קטנה בשמלה אדומה ושתי צמות.|בלונד|
איך אפשר בכלל להשוות?
בגיל 51 הייתי שובר קירות רק בעזרת שתי ידיים ואגרופים חשופים.
כשהייתי פותח בריצה, אז הבן השני שהיה אז רק נער, בקושי היה מצליח להשיג אותי.
לדעתי מגיל 60 קצב ההתבלות וההתבגרות של האדם היא לא אוטו הדוור כמו בגילאים קודמים.
בגילאים 40-50-אפילו גם 60 מתחילה רגרסיה מסויימת ולענ"ד כל שנה היא כמו 5 שנים בתקופת הגיל המוקדמת יותר.
ז.א. שאדם בן 40 ובגיל 45 נראה אוטו הדוור.
אבל 60 - ו65 רואים כבר הבדל ניכר וכן הלאה.

בחור בגיל 20 יכול למעוד
אבל בחור בגיל 72 הוא כבר מועד (לפורענות)

נערך לאחרונה ב:

in bal1

Well-known member
את בת 51. את עדיין ילדה קטנה בשמלה אדומה ושתי צמות.|בלונד|
איך אפשר בכלל להשוות?
בגיל 51 הייתי שובר קירות רק בעזרת שתי ידיים ואגרופים חשופים.
כשהייתי פותח בריצה, אז הבן השני שהיה אז רק נער, בקושי היה מצליח להשיג אותי.
לדעתי מגיל 60 קצב ההתבלות וההתבגרות של האדם היא לא אוטו הדוור כמו בגילאים קודמים.
בגילאים 40-50-אפילו גם 60 מתחילה רגרסיה מסויימת ולענ"ד כל שנה היא כמו 5 שנים בתקופת הגיל המוקדמת יותר.
ז.א. שאדם בן 40 ובגיל 45 נראה אוטו הדוור.
אבל 60 - ו65 רואים כבר הבדל ניכר וכן הלאה.

בחור בגיל 20 יכול למעוד
אבל בחור בגיל 72 הוא כבר מועד (לפורענות)
אני לא דיברתי עלי.אולי רק בהקשר שאמרת שמגיל 50 ומעלה...
יש לי לקוח בן 84,לקוח בן 67 עם פרקינסון.ןפעם היה לי מישהו גם בגיל 90 .
דווקא בגלל שמתחילה ריגרסיה חשוב להפעיל את הגוף לפחות פעמיים בשבוע.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
יש לי לקוח בן 84,לקוח בן 67 עם פרקינסון.ןפעם היה לי מישהו גם בגיל 90 .
דווקא בגלל שמתחילה ריגרסיה חשוב להפעיל את הגוף לפחות פעמיים בשבוע.
אם את עוסקת בפיזיותרפיה אז את בטח יודעת על מה את מדברת.
הלוואי עלי ועל כולנא גיל 90 ועוד לעשות תרגילים.
אני עושה הליכות אבל בזהירות כדי לא לדפוק לעצמי את הפיקות של הברכיים.
מצאתי שהם כיום קצת נוטות לזייף ולכאוב, בעיקר אחרי הליכה ארוכה וממושכת.
אורטופד אחד אמר לי פעם שייתכן שזה כתוצאה מפעילות מרובה שנעשתה תוך כדי עמידה.
מין If you know what i |מובך|

in bal1

Well-known member
אם את עוסקת בפיזיותרפיה אז את בטח יודעת על מה את מדברת.
הלוואי עלי ועל כולנא גיל 90 ועוד לעשות תרגילים.
אני עושה הליכות אבל בזהירות כדי לא לדפוק לעצמי את הפיקות של הברכיים.
מצאתי שהם כיום קצת נוטות לזייף ולכאוב, בעיקר אחרי הליכה ארוכה וממושכת.
אורטופד אחד אמר לי פעם שייתכן שזה כתוצאה מפעילות מרובה שנעשתה תוך כדי עמידה.
מין If you know what i |מובך|
אני מאמנת כושר במקצועי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
סבא יקירי מזל שהלקוחות המבוגרים שלי לא קוראים את מה שאתה כותב.אחד מהם אפילו עם פרקינסון.אני בת 51 וכוחי עדין במותני מה שנקרא.
אנשים מבוגרים כן,כן עושים כושר ועוד איזה כושר!
אני מסכימה איתך שיש כושר ויש כושר וייתכן שפעולות חילוץ כבר קצת גדולות עליו.למרות שבאותה מידה גם בחור בגיל 20 יכל למעוד וליפול.מספיק שנייה אחת של חוסר תשומת לב.
ובהמשך לדברייך... היה קשיש אחד, שנהג לשבת על הספסל בחצר בית האבות. יום אחד, ניגשה אליו אחת מדיירות הבית ובקשה לשבת לצידו. הוא הסכים, "בתנאי" שתכניס יד למכנסיו ותשעשע לו את המידלדל. היא כמובן הסכימה, וכך הם ישבו מדי יום שעה או יותר על הספסל, ונהנו מהשיח ומהמגע. ואז, לאחר שחלפה לה תקופה מענגת (הדדית), הקשיש נעלם ולא שב לשבת על אותו ספסל. הקשישה החלה לדאוג, ובדקה מה קרה... האם חלה לפתע? האם עזב את בית האבות? או שמה? ואז, לפתע צדו עיניה את אותו קשיש, יושב על ספסל אחר, כשאישה אחרת ישובה לצידו וידה תחובה עמוק במכנסיו..
"אתה לא מתבייש? ככה אתה עוזב אותי, ללא כל הודעה מוקדמת, ומתיישב דווקא לצידה של זו שקשישה ממני כמעט בעשור"?
והוא קם ולחש באוזנה: "אבל לה יש פרקינסון".

Harrington

Well-known member
מנהל

מהו הגיל שבו אנו אמורים להפסיק לעשות את מה שתמיד עשינו?​

אין גיל כזה. כל עוד כיף לנו ואנו מסוגלים, אין שום סיבה להפסיק משהו. אם זה כבר לא כיף או שאנחנו מרגישים שאיננו מסוגלים עוד, אז זה משתנה. זה יכול להיות בכל גיל כמובן.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אין גיל כזה. כל עוד כיף לנו ואנו מסוגלים, אין שום סיבה להפסיק משהו. אם זה כבר לא כיף או שאנחנו מרגישים שאיננו מסוגלים עוד, אז זה משתנה. זה יכול להיות בכל גיל כמובן.
זאת טעות לחשוב כך.
עובדה האיש הרגיש מסוגלות והיה לו כייף עד השמיים ובכל זאת
כוחו כנראה כבר לא עמד לו והוא שילם על כך בחייו.
לדעתי אילו היו יותר אסרטיביים כלפיו ואומרים לו, לא, גדול וברור.
אז הוא מין הסתם היה חוזר הביתה עם אגו ירוד במקצת אבל יכל בפירוש לחיות עוד כמה שנים טובות בחיק משפחתו.
לכן צריכים להציב קווים ברורים ויציבים מול כל הרמבואים למיניהם ולומר להם: תודה, תודה רבה. אבל היגיע הזמן שתצא לפרישה.
וכך בעזרת ה' ייחסכו חיים יקרים.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת טעות לחשוב כך.
אולי. אולי גם לא. כך אני חושב.
לא יודע מה זה "כנראה". כפי שכתבו כבר אחרים לפני, כל עוד אין לנו פרטים מה קרה שם בדיוק ואם יש קשר כלשהו לגילו, ה"כנראה" הזה בינתיים בגדר המצאה מדומיינת.
אז הוא מין הסתם היה חוזר הביתה עם אגו ירוד במקצת אבל יכל בפירוש לחיות עוד כמה שנים טובות בחיק משפחתו.
בהחלט יתכן. אבל זה לא הופך את זה לדרך הנכונה, לא לגביו בהכרח ולא עבור הכלל.
לכן צריכים להציב קווים ברורים ויציבים מול כל הרמבואים למיניהם ולומר להם: תודה, תודה רבה. אבל היגיע הזמן שתצא לפרישה.
השאלה (גם) כיצד החיים האלה ייראו בעקבות "קווים ברורים ויציבים" כאלה. לעתים יש בכוחם לקצר חיים לא פחות מאשר מסלולים אחרים.

טלה נעים

Active member
זאת טעות לחשוב כך.
מה שקרה לגבר, לא יכול לקרות לבחור צעיר?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הסבירות שיקרה לישיש בן 72 היא גבוהה יותר מאשר לצעיר. (ראה ערך לחצדם גבוה/ערכי סוכר נמוכים)
צעירים בד"כ לא יודעים מה זה לחצדם גבוה.
הוי סבא... אילו רק ידעת, כמה מקרים של "על סף אובדן של חיים" קרו לי (ובגילאים סבירים)....
היית אולי שוקל מלים...
דברים נוראים עלולים לקרות בכל גיל ואלה אף לא קשורים בכושר, במצב בריאותי או בכל דבר אחר, שגיל מבוגר עלול לגרום לו.
לפעמים אצבע אלוהים היא שמצילה אותך, ולפעמים מדובר במזל שממש אבל ממש לא ניתן להסברה.
ולפעמים גם קורה (חלילה), שבגלל "כלום", הבנאדם נהרג. לא כי הוא לא נזהר. לא כי לא תכנן נכון את צעדיו ולא כי ליבו בגד בו.
זה קורה כי הוא עמד במקום הלא נכון בשנייה הלא נכונה, ואז פגע בו הברק, נפל עליו סלע או שפגע בו קליע תועה.
אז תבוא ותאמר לי, שהא בהא לא תליא, ואולי גם תהיה צודק. אבל מאד קשה לקבוע בצורה גורפת, שרק בגלל הגיל וכיו"ב...
ואתה יודע...
היה לי דוד כבן 97.
הוא היה גיאולוג, ובחורף אחד, הוא בישר לביתו (היחידה) שבמועד X, יתקיים כנס גיאולוגים ברמת הגולן.
הם יבלו שם כשבוע, וילונו באכסניית הנוער שבחיספין.
בת דודי התקשרה לדודתנו, והתחננה בפניה שתדבר על לב אחיה, שלא ייסע בגילו להרפתקה שכזו.
דודתי הבהירה לה, ש"כולנו יודעים עד כמה הוא עקשן, ולכן אין שום סיבה שאשחית את זמני בשיחה שלא תועיל בדבר".
ובכן, דודי יצא לכנס.
הם לנו 2 בחדר, ושותפו לחדר ביקש ממנו שיעיר אותו ב-06:00.
כשהגיעה השעה היעודה, השותף מצא את דודי שוכב ומחרחר.... מתקשה מאד לנשום.
"ממתי אתה ככה"? שאל.
"שעה בערך". השיב דודי.
"ולמה לא הערת אותי"?
"כי סיכמנו על 06:00... למה שאפריע לך ב-05:00"?
ועד שהגיע רופא... היה לי דוד... הוא עבר לעולם שכולו מלא בדודים ונגמר הסיפור.
אז תגיד: "נו... בנאדם בן 97, ראוי לו שלא ייצא לכנס גיאולוגים ברמת הגולן... זה ממש לא לגילו, כפי שחשה ביתו עוד מראש".
אבל חבריו למסע דווקא אמרו, שאם נגזר עליו להחזיר ציוד, הרי שהוא נהנה עד לרגע האחרון. הוא עשה זאת בחברת רעיו למקצוע, והוא נהנה אגב כך מהטבע, מהנוף ומהמאובנים. אז נכון. הוא לא נפל לתהום והוא לא נאבק בכוחות שלא יכול היה להם. אבל... האם הוא היה מת גם בביתו בירושלים, אילו העדיף להישאר שם, ממש באותו יום ובאותה שעה, או שזה היה נחסך ממנו, והוא היה שורד עוד כמה שבועות (או חודשים)? לאל הטוב הפתרונים...

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הוי סבא... אילו רק ידעת, כמה מקרים של "על סף אובדן של חיים" קרו לי (ובגילאים סבירים)....
היית אולי שוקל מלים...
דברים נוראים עלולים לקרות בכל גיל ואלה אף לא קשורים בכושר, במצב בריאותי או בכל דבר אחר, שגיל מבוגר עלול לגרום לו.
לפעמים אצבע אלוהים היא שמצילה אותך, ולפעמים מדובר במזל שממש אבל ממש לא ניתן להסברה.
ולפעמים גם קורה (חלילה), שבגלל "כלום", הבנאדם נהרג. לא כי הוא לא נזהר. לא כי לא תכנן נכון את צעדיו ולא כי ליבו בגד בו.
זה קורה כי הוא עמד במקום הלא נכון בשנייה הלא נכונה, ואז פגע בו הברק, נפל עליו סלע או שפגע בו קליע תועה.
אז תבוא ותאמר לי, שהא בהא לא תליא, ואולי גם תהיה צודק. אבל מאד קשה לקבוע בצורה גורפת, שרק בגלל הגיל וכיו"ב...
ואתה יודע...
היה לי דוד כבן 97.
הוא היה גיאולוג, ובחורף אחד, הוא בישר לביתו (היחידה) שבמועד X, יתקיים כנס גיאולוגים ברמת הגולן.
הם יבלו שם כשבוע, וילונו באכסניית הנוער שבחיספין.
בת דודי התקשרה לדודתנו, והתחננה בפניה שתדבר על לב אחיה, שלא ייסע בגילו להרפתקה שכזו.
דודתי הבהירה לה, ש"כולנו יודעים עד כמה הוא עקשן, ולכן אין שום סיבה שאשחית את זמני בשיחה שלא תועיל בדבר".
ובכן, דודי יצא לכנס.
הם לנו 2 בחדר, ושותפו לחדר ביקש ממנו שיעיר אותו ב-06:00.
כשהגיעה השעה היעודה, השותף מצא את דודי שוכב ומחרחר.... מתקשה מאד לנשום.
"ממתי אתה ככה"? שאל.
"שעה בערך". השיב דודי.
"ולמה לא הערת אותי"?
"כי סיכמנו על 06:00... למה שאפריע לך ב-05:00"?
ועד שהגיע רופא... היה לי דוד... הוא עבר לעולם שכולו מלא בדודים ונגמר הסיפור.
אז תגיד: "נו... בנאדם בן 97, ראוי לו שלא ייצא לכנס גיאולוגים ברמת הגולן... זה ממש לא לגילו, כפי שחשה ביתו עוד מראש".
אבל חבריו למסע דווקא אמרו, שאם נגזר עליו להחזיר ציוד, הרי שהוא נהנה עד לרגע האחרון. הוא עשה זאת בחברת רעיו למקצוע, והוא נהנה אגב כך מהטבע, מהנוף ומהמאובנים. אז נכון. הוא לא נפל לתהום והוא לא נאבק בכוחות שלא יכול היה להם. אבל... האם הוא היה מת גם בביתו בירושלים, אילו העדיף להישאר שם, ממש באותו יום ובאותה שעה, או שזה היה נחסך ממנו, והוא היה שורד עוד כמה שבועות (או חודשים)? לאל הטוב הפתרונים...
יהי זכרו של דודך ברוך. |נר|
משה, קבל את תנחומי הכנים. |חיבוק|
לא דיברנו כאן על מה שנקרא: "יד הגורל"..
זה ידוע שאדם לא יודע מתי הוא מיועד לעבור לעולם האמת
וזה יכול חלילה לקרות בכל רגע נתון.
פה מדובר על מצב שבו אתה מתנדב במין עבודה מאד מסוכנת
זה לא שאתה גננת בגן ילדים או מורה בבית ספר
פה מדובר בסיטואציות יומיומיות מסוכנות שגבר בגיל 72 עם כל הכבוד על הרצון הטוב, אבל הוא כבר לא מסוגל לעשות.
אני באמת לא מבין מדוע כאן כולם מתעקשים שזה בסדר ואפשר בכל גיל להתחיל.
בגיל 72 גבר יכול לשמש בתור שומר בבית ספר או בלן בבית מרחץ ושם עם מברשת הוא יכול להרביץ בגב של המתרחצים
אפשר גם ליצן בגן ילדים, אבל תסלח לי בשום פנים לא בעבודת חילוץ מסוכנת.

Harrington

Well-known member
מנהל
הסבירות שיקרה לישיש בן 72 היא גבוהה יותר מאשר לצעיר. (ראה ערך לחצדם גבוה/ערכי סוכר נמוכים)
צעירים בד"כ לא יודעים מה זה לחצדם גבוה.
אני מסכים איתך בעניין הזה. אבל זה לא אומר שיש גיל שנקבע בשרירותיות בו זה משתנה. הרי מבחינה ביולוגית/אנושית, אין שום סיבה בעולם לסבור שאדם בן 64 (קרי בגיל העבודה) יציב יותר מאדם בגיל 66 (קרי בגיל הפנסיה). גיל 'המעבר' בין שני השלבים נקבע לגמרי בשרירותיות, בהתאם למה שפעם היה נכון מבחינת תשלום פנסיות ואורך החיים הממוצע. אבל זה לא שמישהו עשה מחקר וקבע שגיל א' שסמוך מאוד לגיל ב', שונה מהותית מבחינה זו.

לכן אמרתי, הכל עניין של הרגשה. כל עוד הבן אדם מרגיש שהוא מסוגל, איני רואה כל סיבה שיגביל את עצמו או שאחרים יגבילו אותו. זאת אלא באותם מקרים בהם הסביבה סבורה שהוא כבר לא יכול ורק הוא עצמו לא קולט זאת (כפי שקורה עם הרבה קשישים וכושרם להמשיך לנהוג כבעבר).

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לכן אמרתי, הכל עניין של הרגשה. כל עוד הבן אדם מרגיש שהוא מסוגל, איני רואה כל סיבה שיגביל את עצמו או שאחרים יגבילו אותו.
הרי זאת בדיוק הבעיה.
זה שאותו אדם מרגיש שהוא עדיין מסוגל, זה לא אומר שהוא באמת מסוגל.
אני זוכר שנסעתי לא מזמן עם בתי החורגת, בנה הפעוט וכמובן הילד ואישתי לשפת הים בתל ברוך תל אביב.
אז תמיד עם הילדים שלי מעולם לא הייתה בעיה להחזיק אותם אפילו שניים על הידיים וככה ללכת ואף לטפס בכל מקום שנדרש
ואילו הפעם כשחזרנו מהחוף יש שם בחוף תל ברוך עלייה תלולה לא ארוכה במיוחד אבל תלולה, כשהפעוט על ידיי הרגשתי שאני כמעט עושה במכנסיים.
דיי זה לא זה.
הזעתי והיו המון דפיקות לב עם התנשפויות..
כמה שהייתי פעם גיבור, הגבורה בגיל 71 מתחילה להתפוגג.
עכשיו שפת הים זה ברוך ה' עבר בשלום, אבל תתאר לעצמך מה היה קורה אילו איבדתי את ההכרה
ואז התגלגלנו אני והפעוט לאחור עד לאחרון המדרגות.
הרי לעולם לא הייתי סולח לעצמי על הטפשות הזאת של להרגיש שאני עדיין מסוגל.
לכן אני אומר שאדם חייב לדעת מהן מגבלותיו הפיזיות, ואם הוא לא מבין מהן, אז טוב שזה שמעסיק אותו יבין ואף יעמיד אותו במקומו לפני שיקרה חלילה אסון.

Harrington

Well-known member
מנהל
הרי זאת בדיוק הבעיה.
זה שאותו אדם מרגיש שהוא עדיין מסוגל, זה לא אומר שהוא באמת מסוגל.
נכון. אבל גיל המעבר השרירותי בין עולם התעסוקה לעולם הפנסיה לא יקבע אם כן או לא. וזה נכון כמובן לשני הכיוונים. יכול אדם להיות בגיל הפנסיה ולהיות לגמרי מסוגל לעשות את מה שאהב לעשות לפני כן, ויכול אדם להיות עדיין בגיל התעסוקה ובכל זאת לא להיות מסוגל לעשות את מה שעשה בצעירותו.
השאלה היא אם כן, מה הוא שלב המעבר האמיתי בין שני המצבים. כל שאני אומר בניגוד אליך הוא, שהגיל הזה לא יכול להיקבע שרירותית. הוא משתנה מאדם לאדם, ממצב למצב, ואין שום דרך להצביע על מועד (גיל) קבוע שנכון לכל בני האדם.

לכן אני אומר שאדם חייב לדעת מהן מגבלותיו הפיזיות, ואם הוא לא מבין מהן, אז טוב שזה שמעסיק אותו יבין ואף יעמיד אותו במקומו לפני שיקרה חלילה אסון.
על זה אנחנו לגמרי מסכימים. אבל גם ציינת למעלה -וגם עם זה אני מסכים- שלא תמיד האדם יודע זאת על עצמו. כלומר הבעיה קיימת ואין לה פתרון ממשי. בכל אופן, לא לשיטתי בה הגיל הפורמלי לא קובע.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
נכון. אבל גיל המעבר השרירותי בין עולם התעסוקה לעולם הפנסיה לא יקבע אם כן או לא. וזה נכון כמובן לשני הכיוונים. יכול אדם להיות בגיל הפנסיה ולהיות לגמרי מסוגל לעשות את מה שאהב לעשות לפני כן, ויכול אדם להיות עדיין בגיל התעסוקה ובכל זאת לא להיות מסוגל לעשות את מה שעשה בצעירותו.
השאלה היא אם כן, מה הוא שלב המעבר האמיתי בין שני המצבים. כל שאני אומר בניגוד אליך הוא, שהגיל הזה לא יכול להיקבע שרירותית. הוא משתנה מאדם לאדם, ממצב למצב, ואין שום דרך להצביע על מועד (גיל) קבוע שנכון לכל בני האדם.

על זה אנחנו לגמרי מסכימים. אבל גם ציינת למעלה -וגם עם זה אני מסכים- שלא תמיד האדם יודע זאת על עצמו. כלומר הבעיה קיימת ואין לה פתרון ממשי. בכל אופן, לא לשיטתי בה הגיל הפורמלי לא קובע.
לכן נקבע בחוק שגיל 67 הינו גיל הפנסיה ולפיכך על האדם לקבל על עצמו את הדין
לאמר תודה לבורא עולם שהביאו עד הלום, לשבת בבית עם האישה והילדים ולהנות מהפירות שהוא אסף כל ימיו.
ולכל הרמבואים למיניהם אני אומר: תפסיקו להיות קשישונים פאטתיים וטיפשונים. אז נכון, עדיין לא אבד עליכם הקלח, אבל דיי, חלאסססס.
אגב הרינגטון, לדעתי כל אלה שרצים להתנדב במשטרע, מד"א, הג"א, מכבי אש, הם לא עושים את זה ממקום של וולנטריות טהורה
אלא אך ורק כדי לברוח מהאישה הקשישה והטרחנית שעושה להם בבית את המוות, אז בוא לא נהיה תמימים, בוא נקרא לילד בשמו... ;-)

GoldenEyes

Well-known member
לכן נקבע בחוק שגיל 67 הינו גיל הפנסיה ולפיכך על האדם לקבל על עצמו את הדין
גיל פנסיה לפרישה מעבודה
זה לא גיל להשבתה שלך מכל מלאכתך
אכן זה גיל שאפשר להתחיל בו דברים אחרים , וגם אתה עושה ובונה הרבה דברים אחרי גיל הפנסיה שלך
לדעתי זה לא ענין של גיל אלא המנטליות (והמצב הבריאותי) של אותו אדם.
להבדיל שבעבודה רגילה אתה מחוייב ליום עבודה מלא של כ 8 שעות , הרי שלאחר פרישה לגמלאות אתה עושה משהו אחר בפחות שעות ובקצב שלך

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
גיל פנסיה לפרישה מעבודה
זה לא גיל להשבתה שלך מכל מלאכתך
אכן זה גיל שאפשר להתחיל בו דברים אחרים , וגם אתה עושה ובונה הרבה דברים אחרי גיל הפנסיה שלך
לדעתי זה לא ענין של גיל אלא המנטליות (והמצב הבריאותי) של אותו אדם.
להבדיל שבעבודה רגילה אתה מחוייב ליום עבודה מלא של כ 8 שעות , הרי שלאחר פרישה לגמלאות אתה עושה משהו אחר בפחות שעות ובקצב שלך
תסלח לי אבל אתה כמו רוב הכותבים החביבים והמקסימים פה, מתעלם מהעיקר ומתעסק בתפל.
בגיל הפרישה להתעסק עם תחביבים כגון בניית כלים נוסעים, תעסוקה כשומר בגן ילדים, או לבורנטית במעבדה, זה עוד בסדר.
אבל לא תפקידים מסוכנים כגון מטפסי הרים, יחידות חילוץ, מכבי אש, קפיצות באנג'י מפיסגת ההימאלייה, יחידות ימ"מ וכו'.
אני לא מבין, מה לא ברור פה?
יש לשים את הסייגים הנכונים בין תעסוקה כזאת או אחרת.

GoldenEyes

Well-known member
תסלח לי אבל אתה כמו רוב הכותבים החביבים והמקסימים פה, מתעלם מהעיקר ומתעסק בתפל.
בגיל הפרישה להתעסק עם תחביבים כגון בניית כלים נוסעים, תעסוקה כשומר בגן ילדים, או לבורנטית במעבדה, זה עוד בסדר.
אבל לא תפקידים מסוכנים כגון מטפסי הרים, יחידות חילוץ, מכבי אש, קפיצות באנג'י מפיסגת ההימאלייה, יחידות ימ"מ וכו'.
אני לא מבין, מה לא ברור פה?
יש לשים את הסייגים הנכונים בין תעסוקה כזאת או אחרת.
לא התעלמתי מכלום סבא
כל אחד מסתכל אחרת על הסיכונים.
בשבילך להתעסק עם מחרטה שעובדת על מנוע של מכונת כביסה במהירות האור זה ענין של מה בכך
אני רואה את זה כסיכון , מסור דיסק זה מסוכן בעיני , אולם בעיניך זה ענין של מה בכך

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בשבילך להתעסק עם מחרטה שעובדת על מנוע של מכונת כביסה במהירות האור זה ענין של מה בכך
בסוף זה היה מנוע של קורקינט חשמלי 500 וואט,
מנוע של מכונת כביסה הוא באמת מהיר אבל הוא ירד מהפרק, אין לו כוח מספיק, אפשר לעצורותו עם קצה האצבע.
את המחרטה פירקתי לגורמים והורדתי למחסן אני שוקל למכור את האלומיניום לפי משקל, אם ישלמו מחיר הוגן.
אחרת אשאיר במחסן אולי באיזשהו שלב "יצוץ", משהו חדש, כגון רחפן אישי, או דאון גאון. |מטוס|

למעלה