חמאס לא רוצה דלק..

mgre

New member
מה תעזור הפסקת אש?

לתת להם להתחמש מחדש ולייצר רקטות קסאם וגראדים שיגיעו עד אשדוד?
 
כן, שיהיו כמו חיזבאללה, שידברו פקה פקה

אבל ברגע שהם יירו את הטיל הראשון כנגד אוכלוסייה אזרחית או יעברו את הגדר כדי לחטוף/להרוג חיילים - צה"ל ייכנס בהם בגדול, כמו שהוא בנוי ומתוכנן לעשות. גם לסורים יש גראדים שמגיעים כמעט לכל מקום בארץ, ובינתיים הגבול איתם הוא השקט ביותר שישראל ידעה מעודה... לישראל עדיף שהם ייתנתקו ממנה! (גם אם יש סוחרים ישראלים שיפסידו מזה).
 

respecta1

New member
שטויות, עזה זה לא לבנון

לא מבחינה צבאית ולא מבחינה פוליטית, על אף קאסם או טיל שיהיה על ישראל לא יכנסו בהם בגדול - כי תוך 5 דקות כל העולם עלינו.. בכל מקרה, להשוות אותם לסורים זה בכלל בדיחה.. לסורים יש מה להפסיד, לחמאס אין כי הוא גם ככה יוצא מנקודת פתיחה של אפס.
 

מוחמד5

New member
יבוא יום - כולםםםםםםםםםם אומרים

כך ,ותקום המדינה הפלשתינית .ואז יהיה הסדר חדש ואחר . ובמסגרת ההסכם יהיה מעבר מעזה לגדה המערבית,מעבר לגיטמי בין שני חלקי המדינה הפלשתינית. המצרים לא רצו ובצדק משהו שלא שייך אליהם..
 

גידעון1

New member
ובצדק?

אז להשאיר את השטח אצלנו זה כן בסדר?? איזה עיוורון מדהים!! המצרים דפקו את העזתים חזק אבל עדיין ישראל אשמה. פשוט מדהים אתה!
 

מוחמד5

New member
איזה שטח !!

מישהו ביקש "מכם" לשמור על השטח ? אני חוזר להודעה הראשונה שלי ,די לשמוע את סר"ן דני בכדי להבין איך ובאיזה צורה פועל הצבא בעזה ולמה הגענו לאן שהגענו, ההופעה שנתן סר"ן דני הייתה תשובת נחרצת לשאלה שתמיד עלתה "האם צה"ל - הוא צבא מוסרי? ממה שקלטו עדשות המצלמות ומיקרופונים צה"ל רחוק מאוד מלהיות צבא מוסרי וערכי ,רחוק מלהיות צבא מקצועי .
 

respecta1

New member
צבא מקצועי כמו צבא ארצות הברית

ובריטניה? או אולי כמו צבאות האיחוד האירופי.. כבר הראתי לך והבאתי לפה נתונים שמראים ללא שמץ של ספק שצה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם.. מה היית התגובה שלך שכחתי?.. משהו בסגנון "מעניין"
 

respecta1

New member
הצבא המוסרי בעולם.

אין צבא עם יותר חמלה מרגש מאשר צה"ל, העובדות מדברות בעד עצמן, נהרגו פחות מ10 אלף ערבים 'פלסטינים' מהסכסוך הזה בכל ה60 שנה שלו, מספר שלא קרוב למספר הרוגים בשום סכסוך אחר בטח כזה שארך כל כך הרבה זמן. הירדנים, הרגו בחודש אחד יותר 'פלסטינים' מאשר המספר הכולל של הערבים(גם פלסטינים)+יהודים בכל הסכסוך הערבי-ישראלי כמה הרוגים אמרו שיש בעיראק? מיליון-2 כתבו, מוצדק ככל שזה יהיה (הרי אמרנו שאין קשר אם זה מוצדק או לא, וזה מוצדק) חלק גדול מזה מטרוריסטים מוסלמים אז נשאיר כמה מאות אלפי הרוגים ע"י צבאות המערב? אז בוא נראה מה נשאר לנו - צבאות המערב שמשתתפים באפגניסטן ועיראק, פסלנו.. כמובן צבאות ערב, אפריקה, רוסיה. אז מה נשאר? רק צבאות של מדינות שלא נמצאים בסכסוך, כל המוסרים בתיאוריה למיניהם - שההיסטוריה מראה לנו כשהם נכנסו לסכסוך הם היו הכי קטלניים. להתעלם מהעובדות לא ישנה אותם סלטעון יקירי.
 
חמלה ורגש... ג'יזס איפה אתה חי?

כמה מדינות מערביות, שאיתן אתה בוודאי רוצה לעשות את ההשוואות, מחזיקות שלטון כיבוש במשך 40 שנה? בוא תתחיל מכאן. זה מה שאני הכי אוהב, שאחנו לא רק מסתפקים בזה שאנחנו כובשים והורגים, אנחנו גם רוצים לקבל על זה פרס הצטיינות שאנחנו יעני מוסריים. להיות מוסרי יותר מצבא ארה"ב זה לא חוכמה גדולה, כנ"ל מהצבא הסובייטי או הרוסי של פוטין, או מהסינים שהורגים בטיבט. זאת החברה שאנחנו נמצאים בה.
 

respecta1

New member
ומהאנגלי של בראון ובלייר?

ומהצרפתי של סרקוזי? ומהגרמני של מרקל? ומההולנדי של אלוהים יודע מי. אמרתי טענה, צה"ל הצבא הכי מוסרי בעולם, והבאתי נתונים שתומכים ב100 אחוז בטענה הזו, הרי אנחנו אומרים הכי מוסרי בהשוואה לצבאות אחרים בעולם ולא על פי הגדרות של פציפיסט יפה נפש קבע כמו שנהוג לעשות, ואין צבא אחר בעולם יותר מוסרי מצה"ל.
 
רוצה לתת למרקל לכבוש 40 שנה ולהשוות תוצאות?

רוצה לתת לבראון לנסות? לסרקוזי? להולנדי? לכל מדינות האם שלהם היה עבר קולוניאלי מלוכלך ואכזרי בזמנו, אבל הן ידעו לסיים אותו, וכך דאגו שהצבא שלהם לא יצטרך להיות "מוסרי" כמו צה"ל. אנחנו לעומת זאת ממשיכים עם זה עד היום. ואת זה אתה מוציא מהמשוואה המשונה שלך. אתה בוחר להשוות את קציר הדמים של הצבא הישראלי למדינות שנמצאות במלחמות כיבוש קצרות יחסית, ומנסה "להרוויח" נקודות על חשבון הזמן הארוך שאנחנו מטילים משטר כיבוש צבאי על השטחים. שלא לדבר על זה שאתה בכלל לא מכניס כפקטור את גודל האוכלוסיה באזור הכבוש. לכן בעצם השוואה כמו זאת שעשית היא בסופו של דבר לא ריאלית.
 

respecta1

New member
אם מדברים על העבר..

כמה מאות אלפים הם הרגו בכל העבר קולניאלי שלהם? אנחנו ממשיכים עד היום? בניגוד אליהם זה לא כיבוש קולינאלי אלא מדינה שחיה ומותקפת מטרור של המדינה השכנה לה, אין כיבוש כי רובו ככולו של השטח בריבונות חלקית של הפלסטינית ומכיוון שהם לא מטפלים אם בגלל לא רוצים או לא יכולים בטרור צה"ל צריך להכנס ולהיות שם. קציר הדמים? קציר דמים זה מאות אלפים בשניה לא 40 אלף ישראלים + ערבים+פלסטינים בסכסוך של מאה שנה שאין סכסוך אחד לא "כיבוש מתמשך" לא "כיבוש קצר" לא מלחמה פה ולא סכסוך שם, שום נתון לא מתקרב לנתון הקרוב למופלא הזה.
 
טרור של המדינה השניה? ../images/Emo6.gif

איזה מדינה? מדינת הגדה? מדינת עזה? בגדה יש כיבוש צבאי שמטרתו המשך תהליך ההתיישבות הציונית בגדה, ובעזה יש מצור יבשתי ימי ואווירי, נוכחות של עובר-ושב של כוחות יבשה בעזה והפצצות קבועות מהאוויר. ממש מדינה. הסיבה שהמאבק הצבאי הפלסטיני נמשך היא ההתעקשות של אולמרט וברק על המשך ההתנחלות, ועל אי פתרון בעית הפלסיטים הפלסטינית. הדבר היחיד ש"מופלא" בנתוני ההרג שמגיעים מהשטחים בשנים האחרונות (982 ילדים הרוגים מאז סוף ספטמבר 2000) זה שמרבית הישראלים ממשיכים לראות בזה בשנת 2008 (אחרי שהמדינות שהזכרת למעלה כבר עזבו את העבר הקולוניאלי שלהן) את השבבי עצים שלגמרי סביר שיתעופפו, כשממשיכים בפרויקט הקולוניאלי.
 

respecta1

New member
כן, רק שיופי שבשפה ה"פלשתינית"

ילדים זה חמאסניק בן 17 חבוב ישראל יצאה למלחמת מגן. הכיבוש נכפה על ישראל. הוא תוצאה, לא מטרה. ישראל כבר נפטרה מרוב הכיבוש הזה - גם בהסכמה במסגרת הסכמי אוסלו, וגם באופן חד-צדדי באמצעות ההתנתקות מעזה. אי פתרון בעית הפליטים הפלסטינית? לא מתפקידנו לפתור אותה. למעלה מ-40 מיליון איש עברו את החוויה של חילופי אוכלוסין. רובם כתוצאה ממלחמות. אין אפילו תקדים היסטורי אחד להכרה בזכות השיבה. זו המצאה פלשתינית, וכפי שהם מודים בעצמם, היא "הקלף המנצח לצורך חיסול ישראל". אכן, 650 אלף ערבים עזבו או נאלצו לעזוב את המדינה היהודית לאחר שהכריזו עליה מלחמת השמד, וכ-850 אלף יהודים עזבו או נאלצו לעזוב את מדינות ערב ולהגיע לישראל, בעקבות אותה מלחמה. מכל הפליטים בעולם רק הפלשתינים הונצחו ככאלה. רק להם הוקמה סוכנות נפרדת (אונר"א). רק הם נותרו כפצע מדמם כי מדינות ערב החליטו לשלול מהם זכויות.
 
"פלסטינית"? חבוב אתה זה שמדבר בציונית בלעדית

וכבול לעולם המושגים שלה. אז קודם כל באופן בלעדי באחריותינו לפתור אותה כי אנחנו אחראים לה. אנחנו מיוזמתנו גירשנו חלק המפליטים, ואנחנו מיוזמתינו הברחנו חלק מהפליטים, ואת כל אלה שברחו מפחד מיוזמתם כמו שקורה במלחמות, אנחנו אלה שסירבנו לאפשר להם לחזור לבתיהם לאחר המלחמה ומיהרנו להרוס את רובם והשתלטנו על אדמותיהם הפרטיות. יש הרבה יותר מתקדים אחד בהיסטוריה לזכות השיבה. והראשון ביניהם, אם זה מעניין אותך, זה שיבת פרס של היהודים שאתה מתגאה שהם אבותיך. אבל גם במאה ה-20 ישנן דוגמאות, אל תדאג. איזה נפטרנו מהכיבוש? צה"ל ממשיך לשלוט בגדול בכל פלסטין, עם כוחות חי"ר שולטים ישירות במרבית השטח ככולו, ובשאר יוצאים ונכנסים ככל שהם רוצים, עם מחסומים בין ישוב לישוב ובין עיר לעיר ושליטה מלאה במעברי הגבול. הכיבוש נכפה על ישראל?
בוא תסביר לנו חבוב- אם מישהו אנס את ישראל לכבוש, איך זה ולמה זה שישראל הקימה התנחלויות בשטח הכבוש, אם לא כדי לדאוג שהוא יישאר שלה למטרות אזרחיות ופוליטיות של המשך ההתיישבות הציונית בארץ ישראל? ומה קשרת פתאום את הפליטים היהודים ממדינות ערב לפליטים הפלסטינים? למדת מהתעמולה של משרד החוץ איך מנסים לנצל סבל של של קבוצת אנשים אחת כדי להצדיק את מה שעשינו לשניה שלא קשורה אליהם בכלל? אולי תזכיר גם את הפליטים הסרבים בבוסניה? ויש לי חדשות יקירי- מאות אלפי נשים וקשישים וילדים לא הכריזו מלחמת שמד ולא בטיח', איך הם יכולים? זה שישראל מנעה מהם לשוב לבתיהם עם תום הקרבות היה למטרה אחת- ניצול גירושם/הברחתם למטרה של הקטנת אחוז הערבים במדינה היהודית, שאם לא היו מגורשים היה מגיע לכמחצית מהאזרחים. זה שירדן נתנה לפליטים זכויות מלאות זה יפה מאד מצידה, זה ששאר מדינות ערב לא נתנו להן זה עצוב, אבל הן החליטו "לא לתת להם", ולא "לשלול מהם". פליט שמגיע למדינה זרה אין לו זכויות מלדות בה שאפשר לשלול אותן, אפשר רק לתת לו זכויות חדשות. למרבה הצער זה בדיוק מה שאנחנו לא עושים לפליטים שמגיעים לארצנו בשנים האחרונות, אבל כמובן למה לא לבוא בטענות לערבים שהם לא עושים מה שאנחנו בכלל לא חשבנו לעשות? בכל מקרה הפליטים האלה הם בגדול האחיות והבני דודים והסבתות של מוחה, של ויזארד, של דורבקי של ג'ונור. הם באו מהארץ והזכויות שלהם הן בארץ, לא עיראק ולבנון ומצרים צריכות היו להחזיר להם את האזרחות אלא ישראל שגירשה אותם.
 

respecta1

New member
זה מה שאתה אולי לא קולט

כי משום מה בסכסוך הזה יצרנו מידות מוסריות חדשות שלא היו קיימות לא פעם ולא היום בשום סכסוך אחר. חילופי אוכלוסיה קרו בהרבה סיכסוכים, וברובם ככולם זה היה הפתרון לסכסוך (פתרון שכל השמאל העולמי תמך בו ופה מתגלה הצביעות) תעמולה? לא רק שהפליטים היהודים לא משתווים לפליטים הערבים אלא שהפליטים הערבים פתחו מלחמה על ישראל בעוד שהפליטים היהודים לא נלחמו באף אחד אלא עזבו\גורשו רק בגלל שהם יהודים, כמו הציונים. "בגדול" זה מילת המפתח חבוב. פלסטין היא מדינה, מי שאומר שלא הוא מצחיק, יש היום מדינה בשם פלסטין יש למדינה אזרחים ריבונות אומנם חלקית אבל ריבונות מוסדות שלטון המנון דגל היא מוכרת ע"י שאר העולם וכל מאפיין אחר של מדינה.. המדינה הזו לא מטפלת בטרור שיוצא ממנה אז צה"ל נלחם שם ובנוסף לכך תומך בהכשרת לוחמים מטעם הממשלה המתונה יותר(טוב נו הכל יחסי)
 
לא נכון לומר שהרשות הפלסטינית היא מדינה

זה בדיוק מה שקומם את הציבור הפלסטיני מאז הסכמי אוסלו - מי שמקורב לצלחת מצליח לחקות חיים במדינה ריבונית (כמעט) לכל דבר, אבל רוב הציבור הפלסטיני פשוט לא הרגיש את זה מעולם.
 

respecta1

New member
אז מה?

גם איראן סוריה וכל מדינות העולם השלישי לא דואגות לאזרחים שלהן זה עושה אותן פחות מדינות?
 
למעלה