דלק קבוצה

yel5

Well-known member
לא לגמרי.
המניה ממשיכה להניב פירות מתוקים. אוטוטו היא חוצה 200 שח.

בורסה 2008

Well-known member
דלק קבוצה מוכיחה כרגע את טענתי, שיש לה המון סיבות וטריגרים לעלות עוד מבלי להתחשב בדלק קידוחים והאפסייד שלה.
מפתיחת השרשור הזה דלק קידוחים ירד בכ-2% ודלק קבוצה עלתה בכ-15%.
על מה? בעיקר בעקבות הנפקה מוצלחת של אג"ח חדש ובסכומים גדולים בהרבה מהתחזיות, ואולי קצת על איזו ידיעה שפורסמה על המימון מחדש שהולך ומתקרב באיתקה.
לדעתי יש עוד הרבה טריגרים בקנה בחודשים הקרובים כל עוד מחירי הנפט באיזורים האלה.

מחזיק

• Like
Reactions: dw

dw

Well-known member
מנהל
דלק קבוצה מוכיחה כרגע את טענתי, שיש לה המון סיבות וטריגרים לעלות עוד מבלי להתחשב בדלק קידוחים והאפסייד שלה.
מפתיחת השרשור הזה דלק קידוחים ירד בכ-2% ודלק קבוצה עלתה בכ-15%.
על מה? בעיקר בעקבות הנפקה מוצלחת של אג"ח חדש ובסכומים גדולים בהרבה מהתחזיות, ואולי קצת על איזו ידיעה שפורסמה על המימון מחדש שהולך ומתקרב באיתקה.
לדעתי יש עוד הרבה טריגרים בקנה בחודשים הקרובים כל עוד מחירי הנפט באיזורים האלה.

מחזיק
מה שנכון נכון.
בתקופה האחרונה מניית דלק קבוצה הניבה תשואה עודפת באופן משמעותי על מניית (יה"ש) דלק"ד.
בדיעבד היה נכון להחזיק גם מניות דלק קבוצה בתיק.

בורסה 2008

Well-known member
מימוש אלים מאד בדלק ביומיים האחרונים. האם משהו השתנה בסביבה? לא ממש. הנפט ירד קצת אך עדיין בערכים גבוהים מאד.
צריך לזכור שדלק עשתה יותר מ-250% במשהו כמו חצי שנה, אז מימושים שכאלה הגיוניים סך הכל, במיוחד ביום אדמדם כמו היום.
כל עוד לא נכנס נתון חדש, לא רואה סיבה להתרגש מזה.

משקיע88

Well-known member
כרגע דלק קבוצה מנועה לפי ההסדר מלבצע השקעות חדשות שאינן בגדר תחזוק הקיים. כשתפרע את מרבית החוב תוכל להשקיע ככל שתבחר. לא כעת.

yel5

Well-known member
אהבתי את הראיון. מגיע להנהלת דלקב כל הכבוד על הניהול החכם והרגיש של הספינה במים סוערים ובסכנת התהפכות ולנו המשקיעים שזיהינו שהספינה מספיק חזקה כך שלא רק שלא תתהפך אלא תגיע לחוף מבטחים.

Reem88

Well-known member
גם היום אגח"ים בטוחים שנותנים 10% תשואה זה יפה מאד.

למישהו יש אלטרנטיבות טובות יותר לכסף?

בורסה 2008

Well-known member
קשה להבין מה בדיוק מדכא את דלק קידוחים באופן קבוע. אני חושב שישנה הסכמה דיי גורפת שהיא נסחרת בזול, והשאלה היא מה הסיבות.
1. חשש מתחרות בשנים הקרובות שתוריד את המחיר בשוק המקומי?
2. חשש מביטולי הסכמי ייצוא עם מדינות שכנות שיחסינו איתן מתנדנדים באופן קבוע?
3. מאבקים חברתיים/חרמות של גופים מוסדיים?

על פניו דלק קידוחים משדרת רק עוצמה. רק לפני כמה ימים הודיעה שבשל רמות ההפקה בחציון הראשון, תקדים קידוח שהיה אמור להתבצע עוד כמה שנים לשנה הבאה.

אז אפשר לחלום על הנפקה בלונדון ויציאה מהשוק הישראלי המדכא, אבל אפשר גם אחרת- חלקו דיבידנד!!! למה שומרים כל כך הרבה עודפים בחברה שמרוויחה בקצב של 400M$ בשנה? יש לכם תכניות? ספרו לנו עליהם בבקשה. אם לא, חלקו כבר דיבידנד וקבעו תשואה.

top102

Active member
אני גם מחזיק במניה ואני חושב שהסיבה היא שבכל נקודת זמן מנסים להתערב בחוזים ולקחת מהם משהו. היו אין סוף משפטים אבל עדיין הממשלה התחלפה והיו כבר אמירות לגבי צורך לבדוק את הסוגיה. לגבי דיוודנדים אני חושב שלחברה יש חוב ומחיר הגז תנודתי ויש תוכניות לקידוחים אחרים. אני החלטתי שברגע שיהיו עליות אני יוצא.

בורסה 2008

Well-known member
אני לא רואה התערבות בחוזי הגז הפנימיים, במיוחד כשמחיר הגז בעולם עולה בחדות ודווקא כאן התחרות מרסקת את המחיר.
מחיר הגז תנודתי אבל החוזים נסגרים לטווח ארוך. שים לב שהקורונה בקושי השפיעה על דלק קידוחים, וההשפעה שהייתה היתה בגלל הסגרים וירידה בצריכה המקומית בעיקר. היתרון של לווייתן הוא שהוא מייצא יותר וחוזי הייצוא נסגרים במחירים נוחים יותר. תמר בינתיים סוגר חוזים עם חברת החשמל במחירי רצפה. זה הימור שיצליחו לסגור חוזי ייצוא, אבל נראה שהביקוש לייצוא רק הולך וגובר משנה לשנה.
מבין אותך לגמרי שהתייאשת, אך אני חושב שכשיש עיוות כלכלי, יש הרבה טריגרים שיכולים לסגור אותו. יכול להיות שאני טועה. נחיה ונראה.
בהצלחה בכל מקרה

top102

Active member
הניסיון שלי בשוק ההון אומר שיש סיבה לזה והיא אמתית ואני לא מבין אותה. דלק''ד לא חזרו לרמות שהיו לפני הקורונה ו צריך להבין למה. גם האנליסטים לא חושבים שיש פה אפסייד גבוה. לכן אני אצה כש יהיו עליות.

Reem88

Well-known member
חרם של המוסדיים על מניות הגז-נפט בגלל זיהום אוויר.

בורסה 2008

Well-known member
אגב, עוד נקודה- כל ירידה במחיר אומרת הרבה פחות הכנסות למדינה, שגם ככה משוועת לכסף לאחר משבר הקורונה. כרגע זה נגד האינטרס של המדינה להיכנס בזה.

בורסה 2008

Well-known member
ימים קשים עוברים על קבוצת דלק וגרורותיה.
האם אני רואה לזה סיבה אמיתית? לא ממש.
החשש כרגע בשוק הוא מהתפשטות מחודשת של הקורונה. רואים את זה בכל הנכסים(נפט, אג"ח 10 שנים ארה"ב למשל) וגם במניות שחוטפות במיוחד.
המצב פה יחסית טובה לשאר העולם בגלל שיעור המחוסנים, אך אפילו בהנחה שנגיע לעוד סגר, דלק קידוחים הוכיחה בשנה שעברה שהסגרים לא ממש משפיעים עליה כל עוד זה לא שיתוק מוחלט, וגם אז יש את הייצוא שרק גדל מרבעון לרבעון.
לגבי איתקה, זה תלוי מחיר נפט. מחיר הנפט עדיין מאד גבוה ביחס לשנה האחרונה גם אחרי המימוש, ומעניין אם בשל החשש החוזר מהקורונה איתקה תגדיל קצת גידורים במחירים הנוכחיים.
מה כן צריך לעשות? לסיים את סאגת המימון באיתקה שנמרחת כבר יותר מחצי שנה, ולסיים את ההנפקה של איתקה בזמן בתקווה שבמחיר סביר.
שני המהלכים האלה יסדרו סופית את התזרים ויתנו לקבוצה את אורך הרוח כדי להנות משתי החברות האלה.

אגב, אותו דבר אני חושב גם על בזן כשמרווח הזיקוק חוזר שוב לאיזורים נורמליים יותר וכשהמשק בישראל חזר לשגרה, לא רואה סיבה אמיתית לשחיטה של בזן בשבועות האחרונים.

אם השוק ימשיך לרדת אז כמובן שגם המניות האלה ילכו עם השוק, אבל אם השוק יתייצב אני מצפה משתי המניות האלה לתיקון חד מאד.

מחזיק ולא ממליץ בשום אופן :)

ימים קשים עוברים על קבוצת דלק וגרורותיה.
האם אני רואה לזה סיבה אמיתית? לא ממש.
החשש כרגע בשוק הוא מהתפשטות מחודשת של הקורונה. רואים את זה בכל הנכסים(נפט, אג"ח 10 שנים ארה"ב למשל) וגם במניות שחוטפות במיוחד.
המצב פה יחסית טובה לשאר העולם בגלל שיעור המחוסנים, אך אפילו בהנחה שנגיע לעוד סגר, דלק קידוחים הוכיחה בשנה שעברה שהסגרים לא ממש משפיעים עליה כל עוד זה לא שיתוק מוחלט, וגם אז יש את הייצוא שרק גדל מרבעון לרבעון.
לגבי איתקה, זה תלוי מחיר נפט. מחיר הנפט עדיין מאד גבוה ביחס לשנה האחרונה גם אחרי המימוש, ומעניין אם בשל החשש החוזר מהקורונה איתקה תגדיל קצת גידורים במחירים הנוכחיים.
מה כן צריך לעשות? לסיים את סאגת המימון באיתקה שנמרחת כבר יותר מחצי שנה, ולסיים את ההנפקה של איתקה בזמן בתקווה שבמחיר סביר.
שני המהלכים האלה יסדרו סופית את התזרים ויתנו לקבוצה את אורך הרוח כדי להנות משתי החברות האלה.

אגב, אותו דבר אני חושב גם על בזן כשמרווח הזיקוק חוזר שוב לאיזורים נורמליים יותר וכשהמשק בישראל חזר לשגרה, לא רואה סיבה אמיתית לשחיטה של בזן בשבועות האחרונים.

אם השוק ימשיך לרדת אז כמובן שגם המניות האלה ילכו עם השוק, אבל אם השוק יתייצב אני מצפה משתי המניות האלה לתיקון חד מאד.

מחזיק ולא ממליץ בשום אופן :)
זה שאתה (או אני) לא רואה סיבה לירידות - לא אומר שאין סיבה. ממרום שנותיי - אני בטוח שיש סיבה לכל דבר...
מחיר הנפט צפוי לרדת, יש אוטוטו עסקת אופ"ק חדשה.
ונראה שזה ממש לא פשוט להנפיק את איתקה-(

זה שאתה (או אני) לא רואה סיבה לירידות - לא אומר שאין סיבה. ממרום שנותיי - אני בטוח שיש סיבה לכל דבר...
מחיר הנפט צפוי לרדת, יש אוטוטו עסקת אופ"ק חדשה.
ונראה שזה ממש לא פשוט להנפיק את איתקה-(
מחיר הנפט היום כבר מבטא את ההשלכות של הסכם OPEC שפורסם אתמול --

בורסה 2008

Well-known member
שמע, יכול להיות שאני טועה, אבל אם תמיד אחשוב שיש סיבה לכל תזוזה בכל מניה בשוק, ואין שום עיוות אף פעם בין השווי האמיתי לבין השווי שוק, אז מה אני עושה בשוק ההון? יכול להיות שיש סיבה שאני לא יודע עליה כרגע, אך אני לא יכול לקבל החלטות על סמך זה. גם זה ש"מחיר הנפט צפוי לרדת" זה לא נתון שאומר שום דבר. יש מחיר בשוק לנפט וזה הנתון הרלוונטי. לפני שבוע מחיר הנפט היה "צפוי" להגיע ל-100$ לפי כל מיני הערכות. גם אז לא הסתמכתי על כך. אם אתה מאמין שמחיר הנפט צפוי לרדת בכזאת רמת ביטחון. תתכבד ותמכור חוזים על הנפט :)

אני העמסתי היום את אגח לה החדש.מגובה במניות דלק"ד ונסחר מעט מתחת לפארי עם קופון של 7.2%.
חיכיתי כדי שזה יסחר מתחת לפארי כי מאז ההנפקה נסחר מעל.גם אם הנפט ירד ל 50-60 $ לחבית
קבוצת דלק לא תיכנס לעניות דעתי למצוקה גדולה ותשלם את האגחים.
יש לי גם אגחים נוספים של הקבוצה שניקנו במחירי מצוקה ומורווחים אבל אגח לה מיועד אצלי לאחזקה
לתשואה שוטפת ורווח מהקופונים.

dw

Well-known member
מנהל
מזכיר שעוד מעט דלק קבוצה חייבת לבצע הנפקת אקוויטי, בהיקף 50 מלש"ח.
אם אינני טועה הם חייבים להנפיק עד ה 5/8.

חבל שתשובה לא ניצל את רמת השיא של המניה, סביב ה 20 אלף נקודות, כדי להנפיק במחיר מעולה (מבחינתו). 5% דיסקאונט למול מחיר השוק והיו סוגרים עיסקה.
אם הנפט ימשיך לרדת אז הם עוד יאמרו תודה אם ימצאו קונים ב 10000.

למעלה