"גויים לעתיד משבט השמאלנים" בדיוק כך !

שמלת תחרה1

Well-known member
לדעתי

חכי...המהפכה רק התחילה.

ואין לי שמץ של ספק שחלק מהם יהיו רפורמים - הולכת להיות כאן מהפכה בתחום הגיור - מה שנקרא "גיור לכל דורש".

החרדים מזדעקים ובצדק רב.

מעניין איזה תפקיד ימלא "הרב" הרפורמי גלעד קריב ? חחחח
לא ברור, מדוע אנשים רוצים להתייגר, גיור רפורמי, כול אדם הוא רפורמי, עד שהוא מקבל על עצמו דת.

SupermanZW

Well-known member
מזה רפורמי?
זרם רפורמי קיים במספר דתות, האם את מתכוונת ליהודי רפורמי, נוצרי רפורמי (אגב, רפורמה של איזו שנה ושל איזה זרם, כי יש עשרות תתי-זרמים רפורמים בנצרות), זורואסטרי רפורמי, או משהו אחר?

שמלת תחרה1

Well-known member
זרם רפורמי קיים במספר דתות, האם את מתכוונת ליהודי רפורמי, נוצרי רפורמי (אגב, רפורמה של איזו שנה ושל איזה זרם, כי יש עשרות תתי-זרמים רפורמים בנצרות), זורואסטרי רפורמי, או משהו אחר?
לעניות דעתי ( עזוב מילון) רפורמי זה אגם המחפש לעצמו דת, מחקה דת כול שהיא, ולוקח ממנו את מה שקל לו לבצע, או מתאים לו לקיים. לכן בכול דת יש מותר ואסור, מין הסתם מי שעושה רק מה שמותר או מעגל פינות או חילוני. וכול רפורמי מעגל פינות לטובתו.

SupermanZW

Well-known member
לעניות דעתי ( עזוב מילון) רפורמי זה אגם המחפש לעצמו דת, מחקה דת כול שהיא, ולוקח ממנו את מה שקל לו לבצע, או מתאים לו לקיים. לכן בכול דת יש מותר ואסור, מין הסתם מי שעושה רק מה שמותר או מעגל פינות או חילוני. וכול רפורמי מעגל פינות לטובתו.
לא, בהגדרה רפורמי הוא אדם המקיים דת (שהוא כבר משתייך אליה) ע"פ רפורמה מסוימת שנערכה בה, אשר על שמה נקרא אותו זרם דתי או תת-זרם (של אותה דת) בכינוי "רפורמי/ת". אדם המחפש לעצמו דת אינו רפורמי אלא פשוט "מחפש דת", פשוטו כמשמעו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
הראיתי שמה שכתבת - "הם מציעים - מי שרוצה מניח ומי שלא רוצה להניח לא מניח" - מנוגד לפסיקת בג"ץ.
הראיתי שרב בישראל מצפצף על הפסיקה ודבריו, שמצוטטים בתחתית הדף, הם לא פחות מהודאה באשמה.
הבאתי את הקטע הרלוונטי מפסה"ד, הנוגע למה מותר ומה אסור והצגתי דרך לטפל בהטרדות המדוברות, למי שייחווה אותן.

דרך אגב, צורת ההתבטאות שלך, עם שלל הכינויים הפוגעניים, החוזרים על עצמם שוב ושוב (דבר שמעיד על כוונה), היא עבירה על חוק איסור לשון הרע. כדי שתבין באיזה בוץ אתה נמצא, אמליץ לך לעיין בוויקיפדיה, בערכים: "לשון הרע" ו-"חוק איסור לשון הרע". בשלב הזה, אסתפק בהגשת תלונה להנהלת הפורומים של תפוז. בהמשך, תלוי בתגובתם, אשקול גם פניה לערכאות.
הם מציעים אך לא בנמל תעופה בן גוריון.
הם מציעים במקומות אחרים ואין לי שום בעיה בנושא , ההיפך.

עכשיו תקשיב טוב - אני מתעב אותך ואת דומיך , זו דעתי עליכם.

אז אנא ממך פנה לכל מי שאתה רוצה...זה מעניין לי את האצבע הקטנה של הרגל.

לכל אדם יש דעה וזו דעתי עליכם.

פנה לאיזה גורם שתרצה , אני עומד על כך.

בינתיים אתה תמשיך לקרוא את דעתי.

זכור יקירי - לדעתי אתה ודומיך הם "גויים לעתיד משבט השמאלנים".

יש בפורומים של תפוז כאלה אשר הסיתו במודע לפגיעה פיזית באנשי ציבור כמו גם אין ספור התבטאויות גזעניות ופוגעניות אך מקרים אלו אינם מעניינים את הטהרנים , הצדקנים והצבועים באשר הם. חחחח

לך תתלונן כפרה...לך הישר לערכאות , ילד שכמותך. חחחח

עכשיו "לך חפש מי...."

עוד סותם פיות שמאלני נכנס לפורום - מה יהיה ?

נערך לאחרונה ב:

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

כי עזבת את הפורום שבהם הם היו מגובים על ידי הנהלה מוטה ושמאלנית
ולכן הם מיהרו להחליף ניק ולבוא לכאן כדי שוב להתעמת איתך.
אני קראתי בזמנו את השירשורים שלך שם.
אתה עשית להם , "בית ספר".
הם עדיין "חמים" עליך. |חיוךרחב|

נ.ב.
אמרתי לך לא פעם שחר
אתה סתם מתבזבז כאן בין השורות.
לך תהיה פרשן פוליטי ברדיו ובטלויזיה, או לפחות איזה טור בעיתון.
שם לפחות תעשה מזה קצת כסף.

שחר 676

Well-known member
מנהל
כי עזבת את הפורום שבהם הם היו מגובים על ידי הנהלה מוטה ושמאלנית
ולכן הם מיהרו להחליף ניק ולבוא לכאן כדי שוב להתעמת איתך.
אני קראתי בזמנו את השירשורים שלך שם.
אתה עשית להם , "בית ספר".
הם עדיין "חמים" עליך. |חיוךרחב|

נ.ב.
אמרתי לך לא פעם שחר
אתה סתם מתבזבז כאן בין השורות.
לך תהיה פרשן פוליטי ברדיו ובטלויזיה, או לפחות איזה טור בעיתון.
שם לפחות תעשה מזה קצת כסף.
לדעתי ולמיטב ידיעתי

הביאו לכאן עוד סותם פיות שמאלני שחושב שהוא מעניין לי את האצבע הקטנה של הרגל. חחח

השמאל אוהב לסתום פיות , ואני מדבר חסימת יאיר נתניהו ועשרות פעילי ימין ברשתות החברתיות על "עבירות" אשר בעטיין לא נחסמו פעילי שמאל.

וגם בפורומים של תפוז נתקלתי במנהלי פורום סותמי פיות ונטולי תודעת חופש ביטוי משבט השמאלנים.

אתה מבין ? השמאלן הזה מאיים שיפנה לערכאות ואני אומר - לך על זה כפרה , יש לך את ברכת הדרך ממני.

וולאכ יש בתפוז אנשי שמאל שהסיתו לפגיעה ישירה באנשי ציבור ( ואני יכול לנקוב בשמם ) , כאלו אשר התגזענו/התבטאו בצורה הבוטה המחליאה ביותר אך זה מעולם לא הפריע לכל שמאלן טהרן/צדקן וצבוע ולא ראיתי ולו איום אחד בפניה לערכאות. הווווו הצביעות.

מעולם לא היו סותמי פיות גדולים מן השמאלנים.

נערך לאחרונה ב:

דגלמנגל

Well-known member
הם מציעים אך לא בנמל תעופה בן גוריון.
הם מציעים במקומות אחרים ואין לי שום בעיה בנושא , ההיפך.

עכשיו תקשיב טוב - אני מתעב אותך ואת דומיך , זו דעתי עליכם.

אז אנא ממך פנה לכל מי שאתה רוצה...זה מעניין לי את האצבע הקטנה של הרגל.

לכל אדם יש דעה וזו דעתי עליכם.

פנה לאיזה גורם שתרצה , אני עומד על כך.

בינתיים אתה תמשיך לקרוא את דעתי.

זכור יקירי - לדעתי אתה ודומיך הם "גויים לעתיד משבט השמאלנים".

יש בפורומים של תפוז כאלה אשר הסיתו במודע לפגיעה פיזית באנשי ציבור כמו גם אין ספור התבטאויות גזעניות ופוגעניות אך מקרים אלו אינם מעניינים את הטהרנים , הצדקנים והצבועים באשר הם. חחחח

לך תתלונן כפרה...לך הישר לערכאות , ילד שכמותך. חחחח

עכשיו "לך חפש מי...."

הם מציעים... - עפ"י ציטוט דברי הרב, בדף שהבאתי, ברור לכל, שההצעה נעשתה בשדה התעופה ולא בשום מקום אחר.

תראה, אני מבין שאתה כועס. כתיבתך, מראשית השרשור, היתה רצופה דברי בלע. מן הסתם, אוצר המלים שלך אינו עשיר דיו, להביע את רעיונותיך.
אכן, פניתי (בעצת עו"ד) אל הנהלת הפורומים של תפוז והצגתי את עמדתי. אני מניח, שבנוסף לניקוי הדף מביטוייך הציוריים, גם ננזפת. ואולי אף הוזהרת.
כעסך עוד גובר, על שאינך מצליח להוציאני מכלי ולגרום לי לרדת לרמה שלך; להשתולל ולהשליך חפצים וירטואליים. אגב, שמתי לב, שמדבריך האחרונים,
נעדרו, כל אותם ביטויים, שהיו הדבק המייצב שלך, שבלעדיהם אתה כמעט מגמגם, חוזר על דבריך מספר פעמים, מבקש העצמה באותיות ענק.
כמה שקוף ומשעשע.

אין לי בעיה עם התיעוב שלך אותי, התחושה היא הדדית.
הסתה לפגיעה פיזית, באנשי ציבור, לא תמצא בדברי ועל התבטאויות פוגעניות, כתבתי לך לעיל, בשורה השלישית.
שנינו נמשיך לקרוא, זה את דבריו של זה ושנינו נגיב זה לזה, בהבדל אחד; אני אכתוב בחופשיות, כהרגלי ואילו אתה תיאלץ לרסן את עצמך.

תיהנה :)

שחר 676

Well-known member
מנהל
הם מציעים... - עפ"י ציטוט דברי הרב, בדף שהבאתי, ברור לכל, שההצעה נעשתה בשדה התעופה ולא בשום מקום אחר.

תראה, אני מבין שאתה כועס. כתיבתך, מראשית השרשור, היתה רצופה דברי בלע. מן הסתם, אוצר המלים שלך אינו עשיר דיו, להביע את רעיונותיך.
אכן, פניתי (בעצת עו"ד) אל הנהלת הפורומים של תפוז והצגתי את עמדתי. אני מניח, שבנוסף לניקוי הדף מביטוייך הציוריים, גם ננזפת. ואולי אף הוזהרת.
כעסך עוד גובר, על שאינך מצליח להוציאני מכלי ולגרום לי לרדת לרמה שלך; להשתולל ולהשליך חפצים וירטואליים. אגב, שמתי לב, שמדבריך האחרונים,
נעדרו, כל אותם ביטויים, שהיו הדבק המייצב שלך, שבלעדיהם אתה כמעט מגמגם, חוזר על דבריך מספר פעמים, מבקש העצמה באותיות ענק.
כמה שקוף ומשעשע.

אין לי בעיה עם התיעוב שלך אותי, התחושה היא הדדית.
הסתה לפגיעה פיזית, באנשי ציבור, לא תמצא בדברי ועל התבטאויות פוגעניות, כתבתי לך לעיל, בשורה השלישית.
שנינו נמשיך לקרוא, זה את דבריו של זה ושנינו נגיב זה לזה, בהבדל אחד; אני אכתוב בחופשיות, כהרגלי ואילו אתה תיאלץ לרסן את עצמך.

תיהנה
הקשב נא שמאלן שלי , "גוגל מוגל" או איך שקוראים לך - אני לא שניתי ממנהגי ולו לרגע קט ואני מבטיחך ששום גורם מהנהלת הפורומים לא פנה אלי. - אתה משתולל מכעס שהרי אם לא כן לא היית מאיים בפניה לערכאות / הנהלת הפורומים.

הניסיון לסתימת פיות היא תופעה שמאלנית המוכרת לי היטב אז חזור לפרקליט שלך ותראה לו את הפוסט שכתבתי זה עתה.

קרא באיטיות "ולך חפש מי ........אותך" חחחח

לדעתי ולמיטב ידיעתי

אני תמיד טענתי שאין צבועים/גזענים/טהרנים גדולים ממרבית השמאלנים.

רובם מקבלים צמרמורת וצרבת כשהם מבחינים ביהודי מניח תפילין ברחוב , הם זועקים "האאההה , הטרדה , מיסיונריות , מדינת הלכה" אך אם הם חולפים על פני קבוצה של פועלים מוסלמים הכורעים ברחוב ומתפללים הם מתמוגגים "הווּו יש לנו כאן דו קיום נפלא".

תראה , זה לא סתם שאני מכנה אותם "גויים לעתיד משבט השמאלנים" - אני באמת מאמין שהם מצויים בעיצומו של תהליך רב דורות של התבוללות. איזה סוג של חינוך אנשים כאלה יעניקו לצאצאיהם ? והתשובה היא מורשת של שנאה עצמית לכל מה שמגדיר אותם יהודים , אוטואנטישמיות מובהקת.

אני חילוני לחלוטין , קשה לי לשמור שבת , קשה לי לא לצפות בטלויזיה , לא לקחת את הילדים לים בשבת וכדומה אבל אני משתדל לפקוד בית כנסת פעמיים בחודש , קידוש כל יום שישי , מניח תפילין מידי פעם ומעניק לילדיי תחושת גאווה בדת/מסורת/היסטוריה של בני עמנו שכן אנחנו יודעים היטב מהיכן באנו ולאן אנו הולכים ואני מבטיחכם שהחינוך אותו אני מעניק להם יצמצם למינימום את הסיכוי שהם אי פעם יתבוללו שכן לא היינו רוצים שהיהדות תגיע למצבם של השומרונים שאוטוטו נעלמים מעל במת ההיסטוריה בשל הטמעות בדתות שונות משלהם.

אני מביט בגועל על אותם גויים לעתיד המחפשים עדויות לכפיה דתית מינורית קטנטנה ובלתי מורגשת , מחפשים אותה תחת כל חלוק אבן קטן , כאילו היו חרדים המטהרים את ביתם מחמץ לפני פסח....הרי רוב הדברים כלל לא מפריעים להם , זה לא מזיז להם את האצבע הקטנה של הרגל , הכל נובע משנאה תהומית אל עבר מה שמבדיל אותם משאר העמים.

אני רואה את שני החותנים השמאלנים שלי שאף פעם בחייהם לא נסעו בתחבורה ציבורית ולמרות זאת הם זועקים בעד תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע בכדי שלא נוכל להבדיל בין יום קודש לחול.

חלק ניכר מן הגויים לעתיד לא יטריחו את עצמם להתלונן לפיקוח העירוני כשהם מבחינים במסעדות אשר שולחנות העסק שלהם ממוקמים על רבע משטח המדרכה או דוכן מפעל פיס באמצע המדרכה או רוכל המציע את מרכולתו וכדומה....אך כשהם מבחינים בדוכן קטנטן של הנחת תפילין הם בהחלט שוקלים להתלונן וחלקם אכן מתלוננים וכל כך מדוע ? אין צורך לחזור על התשובה.

הם אשכרה מחפשים אלמנטים שכלל לא מפריעים להם ברמה האישית רק בכדי להוקיע את דת אבותיהם.

אני כבר הודעתי לחותנים שלי שאני הצלתי את המשך שושלתם מהתבוללות מוחלטת....הבת שלהם ( אשתי ) היתה ארכי שמאלנית שונאת דת אבותיה לפני שהכירה אותי והיום היא ימנית מתונה וחילונית , מדליקה נרות בשישי ומטמינה פתקים בכותל בתואנה שאם זה לא יועיל זה בטח לא יזיק.

Reply

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל

שחריקו. אני רואה שמצאת לך פינה למחזר אתה השטויות שלך.....

טוב מאוד. חוק מטומטם . הרי לאריה דרעי "הצדיק" לא היו ביצים לסגור מרכולים בתחנות דלק מחוץ לערים שכן הדבר יפגע בחבר שלו גם תשובה.
וכשפוגעים בחברים - נחתכים המזומנים. ושנינו יודעים שכסף זה הדבר שהכי חשוב לסוכני הביטוח של אלוהים.

חוק עזר הכוונה שבשכונות חרדיות לא יפתחו מרכולים ובחילוניות כן. וכל עיר תוכל להחליט בהתאם לאוכלוסיה שגרה בה. הרי זה מה שקורה בפועל .
אין לי כוונה להטריד חרדים. אבל מאידך אין צורך שיסתובבו גם הם בין הרגלים ויפקחו על מעשינו בשבתות וחגים.

תיקון: ייחלנו למדינה שתאפשר צביון יהודי. קיבלנו אחת שכזו. אין ולא יהיה מצב שימנעו מאדם לשמור שבת.

אני מתמוגג הרבה יותר. חוקי הלכה אינם מחייבים. חוקים אזרחיים כן. וצריך חוקים שיאפשרו לאנשים לחיות ולהינשא גם בניגוד לחוקי הלכה.
אולי הגיע הזמן שבמקום למנוע זכויות של אחרים רק תדאג שזכויותיך ישמרו.

ובא לציון גואל.

לא לממזרים. מקסימום למצב שיהיו אנשים שיוכרו כיהודים על פי הלאום ולא על פי תקנות החרדיות. למי שזה לא מתאים שיתחתן רק בתוך הקהילה שלו וידפוק לעצמו את ה ד.נ.א בעוד כמה דורות קדימה. אבל אל תדאג. כשמציבים בפני הפינגוונים מציאות פתאום הם ממציאים פסקי הלכה המתיישרים עם המציאות. הרי כשהיה להם נח הם בצעו גיורים המוניים של אדומים וכנענים בין היתר. שלא להזכיר ביעדים מרוחקים על מנת לשמר קהילות. אז זאת לא תהיה הפעם הראשונה שזה קורה. הרי אין מצב שהם ישלימו עם יהודים שלא יוכלו לסחוט אותם.

בסופו של יום רפורמים הם יהודים ולדעתי טובים יותר מכל חרדי. והמדינה הזו נוצרה למען קירוב לבבות בין יהודים , לא הפרדתם.

גם הקראים חשבו פעם על פרושים - הרפורמים של לפני כ2000 שנה - שהם מבצעים גיורים מוזרים. בסוף ראינו מה נשאר מהם .

מסקנה - האבולוציה פועלת גם בנושא זה: מי שלא מחדש ומתעקש לחיות בעבר במקום לצעוד עם הזמן לכיוון העתיד סופו להיכחד. כי אם זה לא היה כך, שום רב שכונתי לא היה מרשה לך לחרבש את מוחנו בשבת קודש.

שבת שלום.
אני רואה שהפכתי להיות אבן שואבת לכל מיני "גויים לעתיד משבט השמאלנים" - נהדר .

אין לי כח להתייחס לשאר ההבלים שכתבת ולכן אענה לך בפוסט שכתבתי היום - נראה לי שהוא יענה על רוב הגיגיך אז אנא ממך קרא באיטיות ובריכוז רב - אני מדבר עליך ( בין השאר )

לדעתי ולמיטב ידיעתי

אני תמיד טענתי שאין צבועים/גזענים/טהרנים גדולים ממרבית השמאלנים.

רובם מקבלים צמרמורת וצרבת כשהם מבחינים ביהודי מניח תפילין ברחוב , הם זועקים "האאההה , הטרדה , מיסיונריות , מדינת הלכה" אך אם הם חולפים על פני קבוצה של פועלים מוסלמים הכורעים ברחוב ומתפללים הם מתמוגגים "הווּו יש לנו כאן דו קיום נפלא".

תראה , זה לא סתם שאני מכנה אותם "גויים לעתיד משבט השמאלנים" - אני באמת מאמין שהם מצויים בעיצומו של תהליך רב דורות של התבוללות. איזה סוג של חינוך אנשים כאלה יעניקו לצאצאיהם ? והתשובה היא מורשת של שנאה עצמית לכל מה שמגדיר אותם יהודים , אוטואנטישמיות מובהקת.

אני חילוני לחלוטין , קשה לי לשמור שבת , קשה לי לא לצפות בטלויזיה , לא לקחת את הילדים לים בשבת וכדומה אבל אני משתדל לפקוד בית כנסת פעמיים בחודש , קידוש כל יום שישי , מניח תפילין מידי פעם ומעניק לילדיי תחושת גאווה בדת/מסורת/היסטוריה של בני עמנו שכן אנחנו יודעים היטב מהיכן באנו ולאן אנו הולכים ואני מבטיחכם שהחינוך אותו אני מעניק להם יצמצם למינימום את הסיכוי שהם אי פעם יתבוללו שכן לא היינו רוצים שהיהדות תגיע למצבם של השומרונים שאוטוטו נעלמים מעל במת ההיסטוריה בשל הטמעות בדתות שונות משלהם.

אני מביט בגועל על אותם גויים לעתיד המחפשים עדויות לכפיה דתית מינורית קטנטנה ובלתי מורגשת , מחפשים אותה תחת כל חלוק אבן קטן , כאילו היו חרדים המטהרים את ביתם מחמץ לפני פסח....הרי רוב הדברים כלל לא מפריעים להם , זה לא מזיז להם את האצבע הקטנה של הרגל , הכל נובע משנאה תהומית אל עבר מה שמבדיל אותם משאר העמים.

אני רואה את שני החותנים השמאלנים שלי שאף פעם בחייהם לא נסעו בתחבורה ציבורית ולמרות זאת הם זועקים בעד תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע בכדי שלא נוכל להבדיל בין יום קודש לחול.

חלק ניכר מן הגויים לעתיד לא יטריחו את עצמם להתלונן לפיקוח העירוני כשהם מבחינים במסעדות אשר שולחנות העסק שלהם ממוקמים על רבע משטח המדרכה או דוכן מפעל פיס באמצע המדרכה או רוכל המציע את מרכולתו וכדומה....אך כשהם מבחינים בדוכן קטנטן של הנחת תפילין הם בהחלט שוקלים להתלונן וחלקם אכן מתלוננים וכל כך מדוע ? אין צורך לחזור על התשובה.

הם אשכרה מחפשים אלמנטים שכלל לא מפריעים להם ברמה האישית רק בכדי להוקיע את דת אבותיהם.

אני כבר הודעתי לחותנים שלי שאני הצלתי את המשך שושלתם מהתבוללות מוחלטת....הבת שלהם ( אשתי ) היתה ארכי שמאלנית שונאת דת אבותיה לפני שהכירה אותי והיום היא ימנית מתונה וחילונית , מדליקה נרות בשישי ומטמינה פתקים בכותל בתואנה שאם זה לא יועיל זה בטח לא יזיק.

אלפיני

Well-known member
ובם מקבלים צמרמורת וצרבת כשהם מבחינים ביהודי מניח תפילין ברחוב , הם זועקים "האאההה , הטרדה , מיסיונריות , מדינת הלכה" אך אם הם חולפים על פני קבוצה של פועלים מוסלמים הכורעים ברחוב ומתפללים הם מתמוגגים "הווּו יש לנו כאן דו קיום נפלא".
זה בגלל שבישראל מוסלמים לא דוחקים בבני דתות אחרות לבצע את מנהגיהם.
להפך לא מפריע לי שיהודים מתפללים. חבל שהם לא עושים זאת בזמן צפירת יום הזיכרון לחללי צה"ל לדוגמה במקום להתעלם מהמעמד.

טעות קשה מצדך. מורשת שתשמר את הזכות ברמה הלאומית. שתלמד לכבד אבל גם לשמור על גבולות אל מול כפייה שמנגד.

שומרונים נכחדו גם בגלל טבח , גם בגלל שנאלצו להתאסלם, וגם בגלל שעוד יותר מיהודים הדת שלהם הפכה אנכרוניסטית יותר והם לא היו מוכנים להפתח. רק בדורות האחרונים התחילו לקבל יהודים אליהם לקהילה.

גם אנחנו כמשפחה מבצעים קידוש . ותאמין לי שצאצאי וצאצאי משפחתי יודעים מצוין מהיכן הגיעו כי הם קוראים חומר בנושא. היו לנו כבר ויכוחים בנושא. מה שעדיין קשה לכך להפנים זה שאדם חילוני, במיוחד אם הוא גם איזה סוג של אתאיסט לא יקבל על עצמו את הגרסה הנוצרית/מוסלמית לאלוהות ולכן ישמור על היהדות כמוצא אתני.

צר לי להגיד זאת באופן כה בוטה, אבל החינוך שאתה מעניק לילדיך יהיה חסר ערך במידה וגם להם תטיף לאותם ערכי שנאה ופלגנות במקום לסובלנות כפי שאתה נוהג להפגין בפורומים.

ממש לא. לא מזיז לי מה חרדים עושים בביתם הפרטי. זה נובע ממקרים בהם שוטפים מח לילדים חילוניים בבתי ספר תחת איומים וללא רשות הורית. אני אישית עברתי את זה כילד. הדבר לא מתקבל על הדעת בשום פנים ואופן. כל שאני מבקש שיצאו לי מהוריד. זה מאוד פשוט : כפי שאינני מוכן שנוצרי ינסה לשכנע ילד תחת אחריותי להמיר את דתו אינני מוכן שיהודי יעשה זאת. אותו חוק. אותה לוגיקה.

החותנים שלך אולי לא זקוקים לתחבורה ציבורית. יש אחרים שכן. כמו שאתה והחותנים שלך יכולים לנסוע בשבתות יש אחרים הצריכים לעשות זאת גם בשבתות. הצורך בתחבורה בין אם ביום חול או שבת הוא אותו צורך. ואין סיבה שיוציאו הון עתק על מוניות במידה ואין להם רכב. זה גם לא צריך להפריע לאף אדם המחליט לשמור על שבתות כהילכתן.

ברור מדוע. י
אתן לך דוגמה: אני עובר ליד בית חבד בעירי כמה פעמים בשבוע. יש שלט גדול . מקום בולט וכל זה לא מפריע. מי שרוצה שיגש. אבל בשביל החבדניקים זה לא מספיק. נותנים להם אצבע, הם רוצים כבר את כל היד. לכן כשהיוצאים להתחיל לשדל לדחוף אנשים פנימה אז זה מעצבן. כן , בדיוק כמו שיחת טלמרקטינג או רוכל שנדבק אליך ברחוב. אתה לא היית מתעצבן אם הייתי שולף סנדוויץ חזיר מהתיק ושואל אותך האם אתה רוצה לטעום?
חיו ותנו לחיות. זה הכל.

שחר 676

Well-known member
מנהל
זה בגלל שבישראל מוסלמים לא דוחקים בבני דתות אחרות לבצע את מנהגיהם.
להפך לא מפריע לי שיהודים מתפללים. חבל שהם לא עושים זאת בזמן צפירת יום הזיכרון לחללי צה"ל לדוגמה במקום להתעלם מהמעמד.

טעות קשה מצדך. מורשת שתשמר את הזכות ברמה הלאומית. שתלמד לכבד אבל גם לשמור על גבולות אל מול כפייה שמנגד.

שומרונים נכחדו גם בגלל טבח , גם בגלל שנאלצו להתאסלם, וגם בגלל שעוד יותר מיהודים הדת שלהם הפכה אנכרוניסטית יותר והם לא היו מוכנים להפתח. רק בדורות האחרונים התחילו לקבל יהודים אליהם לקהילה.

גם אנחנו כמשפחה מבצעים קידוש . ותאמין לי שצאצאי וצאצאי משפחתי יודעים מצוין מהיכן הגיעו כי הם קוראים חומר בנושא. היו לנו כבר ויכוחים בנושא. מה שעדיין קשה לכך להפנים זה שאדם חילוני, במיוחד אם הוא גם איזה סוג של אתאיסט לא יקבל על עצמו את הגרסה הנוצרית/מוסלמית לאלוהות ולכן ישמור על היהדות כמוצא אתני.

צר לי להגיד זאת באופן כה בוטה, אבל החינוך שאתה מעניק לילדיך יהיה חסר ערך במידה וגם להם תטיף לאותם ערכי שנאה ופלגנות במקום לסובלנות כפי שאתה נוהג להפגין בפורומים.

ממש לא. לא מזיז לי מה חרדים עושים בביתם הפרטי. זה נובע ממקרים בהם שוטפים מח לילדים חילוניים בבתי ספר תחת איומים וללא רשות הורית. אני אישית עברתי את זה כילד. הדבר לא מתקבל על הדעת בשום פנים ואופן. כל שאני מבקש שיצאו לי מהוריד. זה מאוד פשוט : כפי שאינני מוכן שנוצרי ינסה לשכנע ילד תחת אחריותי להמיר את דתו אינני מוכן שיהודי יעשה זאת. אותו חוק. אותה לוגיקה.

החותנים שלך אולי לא זקוקים לתחבורה ציבורית. יש אחרים שכן. כמו שאתה והחותנים שלך יכולים לנסוע בשבתות יש אחרים הצריכים לעשות זאת גם בשבתות. הצורך בתחבורה בין אם ביום חול או שבת הוא אותו צורך. ואין סיבה שיוציאו הון עתק על מוניות במידה ואין להם רכב. זה גם לא צריך להפריע לאף אדם המחליט לשמור על שבתות כהילכתן.

ברור מדוע. י
אתן לך דוגמה: אני עובר ליד בית חבד בעירי כמה פעמים בשבוע. יש שלט גדול . מקום בולט וכל זה לא מפריע. מי שרוצה שיגש. אבל בשביל החבדניקים זה לא מספיק. נותנים להם אצבע, הם רוצים כבר את כל היד. לכן כשהיוצאים להתחיל לשדל לדחוף אנשים פנימה אז זה מעצבן. כן , בדיוק כמו שיחת טלמרקטינג או רוכל שנדבק אליך ברחוב. אתה לא היית מתעצבן אם הייתי שולף סנדוויץ חזיר מהתיק ושואל אותך האם אתה רוצה לטעום?
חיו ותנו לחיות. זה הכל.
לדעתי ולמיטב הבנתי

אני עונה לך בנימוס אך אין ביכולתי לעדן את מחשבותי על התנהגותכם. קח זאת בחשבון.

1. אף אחד לא דוחק לעשות מאומה , מי שרוצה מתפלל ומי שלא רוצה לא עושה זאת.
טענות "הכפיה" שלכם נובעים מאוטואנטישמיות , אתם סובלים משנאה עצמית ואין לי ספק שבחלוף הדורות המשך שושלתכם תתנדפנה מן היהדות - בדיוק כמו בארה"ב.

2. מה זאת אומרת "מורשת שתשמר ברמה לאומית" ? - ברגע שמספיק מאיתנו יתבוללו לא תהיה לך לאומיות יהודית. אתם עוד לא השכלתם להבין שברגע בו תאבדו את יהדותכם יאבד הקשר עם נחלת אבותיכם , אתם תאבדו אותה לאיסלאם.

3. היהודים עברו אין ספור תלאות - הרבה יותר מהשומרונים ולמרות זאת אנו עדיין כאן ואילו הם מצויים פסע לפני אבדן מוחלט. האורתודוקסיה היהודית אחראית להישרדות הדת היהודית 2000 שנות גלות. שים לב שיהדות ארה"ב נכחדת בקצב שיא ואתה יודע היטב שהצדק עימי. בתוך 63 שנים מחצית מיהדות ארה"ב התנדפה.....אינך מבין שכל דרך זולת האורתודוקסיה ( על מגרעותיה ויתרונותיה ) תוביל לאבדן הזהות היהודית ?

נסה לחשוב בפרספקטיבה של מספר דורות קדימה - לא לחינם אני מכנה אתכם "גויים לעתיד".

אני לא מתבייש לומר שאני שונא אתכם אבל איני שונא אתכם רק בשל הניסיון לעקור את היהדות מעם ישראל - אני שונא אתכם גם בשל צביעותכם וגזענותכם שאין שווה לה בעולם כולו - אתם בזים לי בדיוק כפי שאני בז לכם וההבדל בינינו הוא שאין בי מוסר כפול , אני לא צבוע.

4. אף אחד לא מנסה להמיר את דתכם , אין כאן שום מיסיונריות שכן אתם יהודים....בינתיים יהודים.

כל סממן יהודי גורם לכם בחילה...בכל זוטה אתם רואים כפיה..... העם היהודי שרד את ההיסטוריה כיהודי למרות יהודים מסוגכם וזאת אמירה מאד עצובה אך מוצדקת לחלוטין.

אני חילוני בדיוק כמוך....למה אני לא מרגיש כפיה ?

5. החותנים שלי הם דוגמא לשמאלנים המחפשים כפיה דתית כמו זה המחפש מחט בערימה של שחת - שנאתם לדת אבותיהם אינה יודעת קץ , אני יכול להשוות אותה אך ורק לשנאתם לנתניהו....הם אשכרה איבדו קשר עם המציאות , הם לא מסוגלים לנהל שיח ענייני.

התחבורה הציבורית היא בסה"כ דוגמא לדבר שכלל לא מפריע להם באופן אישי.....שניהם פנסיונרים משועממים המעבירים את ימיהם בחיפוש קטנוני אחר "כפיה" דתית , אובססיה מוחלטת הנגרמת מאוטואנטישמיות......לא סתם הקדוש ברוך הוא הביא להם אותי כחתן , אני השבתי את בתם אל ליגת הנורמלים וכעת יש להם נכדים שישמרו על המשך שושלת יהודית.

אני אדם חילוני , אין בי קיצוניות דתית , אני אדם מתון ולמרות מתינותי אני מתעב אתכם שכן אין לי ספק מהי מטרתכם הסופית - אתם בזים לדת אבותיכם , לועגים לה , מגחיכים אותה......גם לי יש אי אילו ביקורות על האורתודוקסיה אך אני נזהר שלא לשפוך את התינוק עם המים.

6. אני עדיין לא מבין מה הבעיה בפניה לאדם להניח תפילין...רוצה יניח , לא ירצה לא יניח.
זו דת אבותיכם , אתם יהודים , לא ?
מילא , אם היינו בגולה אז ניחא אבל אנו מצויים במדינת היהודים אשר ניתנה לנו בשל שנאת העולם לדת בה דבקנו....מה רע במעט ציביון יהודי ? מבחינתכם זה מאד מפריע ולדאבוני זה נובע משנאה עצמית ולכן אין לי ספק שאתם צועדים על משעול המוביל החוצה מן היהדות.

אלפיני

Well-known member
אני עונה לך בנימוס אך אין ביכולתי לעדן את מחשבותי על התנהגותכם. קח זאת בחשבון.
אין לי בעיה עם הנימוס שלך. בניגוד למשהו ששנינו מכירים. הבעיה היא במחשבות שלך. אתה מאשים באנטישמיות במקום לבחון את עצמך.
לא מבין את ההתעקשות של אנשים שמותך להיכנס להרגלים של אחרים. שם לב שכל דברים שציינת אינם מגבילים את האמונה עצמה מגנים על כיבוד גבולות של אחרים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אין לי בעיה עם הנימוס שלך. בניגוד למשהו ששנינו מכירים. הבעיה היא במחשבות שלך. אתה מאשים באנטישמיות במקום לבחון את עצמך.
לא מבין את ההתעקשות של אנשים שמותך להיכנס להרגלים של אחרים. שם לב שכל דברים שציינת אינם מגבילים את האמונה עצמה מגנים על כיבוד גבולות של אחרים.
אני בסה"כ אומר שביני לבינך ( שני חילונים ) יש מכנה משותף והוא דת אבותינו.

אני לא אומר לך להיות דתי , לשמור שבת , לא לנסוע בשבת וכדומה....תמשיך להיות חילוני בדיוק כמו שהיית , גם אני כמוך....כל שאני מקווה הוא לקורטוב של כבוד למה שמאחד ביני ובינך שכן בין אם נרצה ובין אם לא..... כל עוד אתה יהודי יש בינינו "שותפות גורל" הנובעת מהיסטוריה משותפת , מסורות משותפות , קולקטיב משותף.........אז הציעו לך להניח תפילין , מה כבר הביג דיל ? ....תגיד "לא" ותמשיך הלאה. למה להפוך זאת לחזות הכל ?

לדעתי זו סתם התקטננות - למה לי כחילוני זה לא מפריע , למה אני לא עושה מכך ביג דיל , ...איפה זה בכלל מפריע לי בחיי ? זה כלל לא מפריע.

אלפיני

Well-known member
אני בסה"כ אומר שביני לבינך ( שני חילונים ) יש מכנה משותף והוא דת אבותינו.

אני לא אומר לך להיות דתי , לשמור שבת , לא לנסוע בשבת וכדומה....תמשיך להיות חילוני בדיוק כמו שהיית , גם אני כמוך....כל שאני מקווה הוא לקורטוב של כבוד למה שמאחד ביני ובינך שכן בין אם נרצה ובין אם לא..... כל עוד אתה יהודי יש בינינו "שותפות גורל" הנובעת מהיסטוריה משותפת , מסורות משותפות , קולקטיב משותף.........אז הציעו לך להניח תפילין , מה כבר הביג דיל ? ....תגיד "לא" ותמשיך הלאה. למה להפוך זאת לחזות הכל ?

לדעתי זו סתם התקטננות - למה לי כחילוני זה לא מפריע , למה אני לא עושה מכך ביג דיל , ...איפה זה בכלל מפריע לי בחיי ? זה כלל לא מפריע.
אני אומר לא. לפעמים זה מגיע לנדנוד.
אבל הבעיה הגדולה שלי היא לא עם החרדי הפשוט . אתו אני דווקא מסתדר מצוין. זה המנהיגים שלו שמפריעים לי.

אספר לך סיפור לגבי חוק המרכולים. ברשות המוניציפלית שלי ישנו סופרמרקט הפתוח בשבתות מזה שנים. יום אחד תפסתי את הבעלים לשיחה ושאלתי אותו איך הוא יכול לתפקד לנוכח הקנסות, התשובה שלו הייתה " אבא שלי חבר מרכז ליכוד, אז אף אחד לא מעז להתעסק איתי ". אתה מתחיל להבין איך עובד הקטע?

אז במקרה גם איך שיצא חוק דרעי ראש העיר עצמו בעיר שלי מיהר ויזם חקיקה מוניציפלית המאפשרת לפתוח מקומות בשבת על בסיס ההחרגות של תל אביב ולמעשה ניטרל את חוק דרעי בעיר. אבל אתה מבין עד כמה זה עקום? למה בבת ים, אשדוד, או ראשון לא אם האוכלוסיות חילוניות?

אין לי דבר נגד יהדות. יש לי הרבה יותר בעד. אני רק לא מוכן לשום חוק בכפייה.

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני אומר לא. לפעמים זה מגיע לנדנוד.
אבל הבעיה הגדולה שלי היא לא עם החרדי הפשוט . אתו אני דווקא מסתדר מצוין. זה המנהיגים שלו שמפריעים לי.

אספר לך סיפור לגבי חוק המרכולים. ברשות המוניציפלית שלי ישנו סופרמרקט הפתוח בשבתות מזה שנים. כשדרעי יצר את חוק המרכולים
המתנתי כמה שבועות והמקום המשיך לעבוד. יום אחד תפסתי את הבעלים לשיחה ושאלתי אותו איך הוא יכול לתפקד לנוכח הקנסות
התשובה שלו הייתה " אבא שלי חבר מרכז ליכוד, אז אף אחד לא מעז להתעסק איתי בקטע הזה". אתה מתחיל להבין איך עובד הקטע?
מאז ראש העיר עצמו בעיר שלי מיהר ויזם חקיקה מוניציפלית המאפשרת לפתוח מקומות כאלה לפי ההחרגות של תל אביב ולמעשה ניטרל את חוק דרעי בעיר שלי. אבל אתה מבין עד כמה זה עקום? למה בבת ים, אשדוד, או ראשון לא אם האוכלוסיות חילוניות?

אין לי דבר נגד יהדות. יש לי הרבה יותר בעד. אני רק לא מוכן לשום חוק בכפייה.
תראה , "קומבינות" תמיד היו ותמיד היו.....ולכל כלל יש יוצא מן הכלל אבל אני מבקש ממך להביט על התמונה הגדולה ובסה"כ יש המון עסקים הפתוחים בשבת......מנסים לשמור על איזשהו איזון עדין , סוג של סטטוס קוו ואיני רואה שום בעיה בנושא דווקא מפני שבהחלט יש לא מעט עסקים הפתוחים בשבת.

אינך מבין שמדובר במדרון חלקלק ? .....אם נפתח הכל בשבת....אם נאפשר תחבורה ציבורית מלאה בשבת עד מהרה נתחיל לעבוד גם בשישי שבת במסות ענקיות...ואט אט תחושת השבת תתנדף לה וזה יהיה עוד שלב באיבוד הזהות היהודית.

למה לי זה כלל לא מפריע ?

אם תעשה סקר בכל מדינת ישראל תגלה שרוב האנשים מבקשים שימי החופש השבועיים שלהם יחולו בסופ"ש.

השבת היא חלק מאורח חיים יהודי מאז ומתמיד....אם לא נצליח להבדיל במעט בין יום קודש לחול יכולנו להשאר בניכר.

דגלמנגל

Well-known member
אינך מבין שמדובר במדרון חלקלק ? .....אם נפתח הכל בשבת....אם נאפשר תחבורה ציבורית מלאה בשבת עד מהרה נתחיל לעבוד גם בשישי שבת במסות ענקיות...ואט אט תחושת השבת תתנדף לה וזה יהיה עוד שלב באיבוד הזהות היהודית.

למה לי זה כלל לא מפריע ?

אם תעשה סקר בכל מדינת ישראל תגלה שרוב האנשים מבקשים שימי החופש השבועיים שלהם יחולו בסופ"ש.

השבת היא חלק מאורח חיים יהודי מאז ומתמיד....אם לא נצליח להבדיל במעט בין יום קודש לחול יכולנו להשאר בניכר.
לך זה לא מפריע, מפני שאתה לא באמת חילוני.
אתה הולך לבית הכנסת בקביעות, מניח תפילין בקביעות ומדליק נרות שבת בקביעות. אתה למעשה, דתי, שבוחר, מתוך נוחיות, אלו מצוות לקיים ואלו לבטל.

אצל חילוני, אלוהים שייך לעולם הדמיון. להתפלל לאלוהים, זה כמו להתפלל לחביתה, מביצים שטרם הוטלו. היא קיימת בצלחת ...בדמיון.
אצל חילוני, העולם לא נברא לפני פחות מ-6,000 שנה, האדם לא נברא מעפר, בדמותו הנוכחית והאישה לא נבראה מצלע של הגבר.
ועם זאת, יש בדת היהודית ערכים נפלאים ובתנ"ך - פיוט ופרוזה, ללקק את האצבעות. אפשר לכבד ולהעריך את כל אלה, מבלי להפוך את הדת לתכלית החיים ומבלי לעבוד את הרבנים, שסרסו, בגמרא, את המצוות התנ"כיות, בטענה, שאלוהים מסר אותן למשה בסיני, ביחד עם לוחות הברית.

לך זה לא מפריע, מפני שאינך פתוח, לשמוע דעות אחרות משלך. מי שאינו מחזיק בדעתך, הוא שמאלני, לא יהודי, שונא דת אבותיו, אוטואנטישמי... ואתה שונא אותו.
דע לך, ששנאה מגיעה מתוך פחד, לא מתוך עוצמה. זה שמשוכנע בצדקת דרכו, אינו חושש לבקר אותה, כמו גם לשמוע דעות אחרות. הפחדן אוטם את אוזניו ודוחה כל ניסיון, להכיר לו דברים חדשים, השונים מאלו שכבר ידועים לו.

חותניך, פנסיונרים משועממים, שמחפשים רמזים לכפיה דתית ולכן מקדמים תחבורה בשבת. האומנם?
ניסית פעם להבין אותם? או שבגלל השקפת עולמם הם פסולים מראש. הם עושים דברים שאתה לא עושה, הם נחים הרבה יותר ממך, הם פועלים בקצב שונה משלך, העירנות ומהירות התגובה שלהם, כבר לא מה שהיו פעם. בקרוב, אולי, יפסיקו לנהוג ואם ילדיהם, שעובדים כל השבוע, לא יטרחו לבקר אותם, הם גם לא יראו לא אותם ולא את נכדיהם, שמשמחים אותם לעת זקנה. אתה אינך רואה כל זאת, מנקודת מבטם. די לך בכך, שהם חילוניים ולכן גם שמאלנים ואוטואמטישמיים, על מנת שייחשבו בלתי ראויים להבנה ולהתחשבות. יחסך אליהם, לא מגיע מתוך עוצמה.
אני מקווה שתקרא את דברי בשום לב ותקדיש להם מחשבה ולא תירה תשובה אוטומטית, מהמותן.

למעלה