"גויים לעתיד משבט השמאלנים" בדיוק כך !

שמלת תחרה1

Well-known member
ובכן ידידי , ברצוני להציג לכם מקצת מגזירות ממשלת השמאל שכנראה תושבע ביום ראשון.

ביטול חוק המרכולים: הצעת החוק תאפשר לכל עירייה לאפשר פתיחת מרכולים בשבת בכפוף לשינוי חוק עזר. הדבר לא יצריך את אישור שר הפנים שעד כה בלם את הרחבת חילולי השבת בערים בהם יש רוב חילוני בעיר.

"הבנתם ? 2000 שנות גלות ייחלנו לקיים מדינה בעלת מינימום צביון יהודי והנה עוד מעט לא נצליח להבדיל בין יום קודש ליום חול. יש המון בתי עסק הפתוחים בשבת אך זה לא מספיק עבור מוקיעי דת דת אבותיהם."

חוק ברית הזוגיות:
יאפשר לזוגות להתחתן גם שלא פי ההלכה, כך גם יקודמו חוקים נוספים שיאפשרו לזוגות שהם לא גבר ואישה להינשא, בניגוד גמור להלכה.

"ממש נהדר , אני מתמוגג מאושר."

תחבורה ציבורית בשבת:
שרת התחבורה תהיה מרב מיכאלי שתקדם בחקיקה תחבורה ציבורית בשבת, בסיעות החרדיות אומרים כי החלטה שכזו לא תוכל להשתנות אח"כ, לנצח, והיא תהיה אל-חזור.

"יאללה בלגן , תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע בכל מקום בכדי לטשטש לחלוטין את ההבדל בין יום קודש ליום חול."

גיור רפורמי:
במענה לפסיקת בג"צ, סיעות גוש השינוי יקבלו את הפסיקה ויקבעו כי כל רב עיר רשאי לגייר, המשמעות היא שרבנים רפורמים יגיירו גויים רבים שלא התגיירו לפי ההלכה ואלו יחשבו ליהודים מה שיצור תקלות בספר היוחסין ויביא גם לעשרות ממזרים בישראל.

"גיורים מוזרים שלא ע"פ ההלכה , נציף את עצמנו בגויים המתהדרים בכינוי "יהודים" ואלו יכפילו/ ישלשו ולמעלה מכך את קצב ההתבוללות במדינת ישראל - כאילו שלא מספיק לנו לדעת ש 50 אחוז מיהדות ארה"ב התבוללה בשבעים השנים האחרונות. איזו בושה."

"וזו רק נגיעה קטנה ממה שצפוי לנו בהמשך."

לסיכום - תמיד טענתי שרוב השמאלנים הם "גויים לעתיד" ואני עומד על דבריי באופן מוחלט.

אוווי ואבוי
עם היהודי הולך להגמר בארץ הקודש, יהיו ישראלים, וערבים, הערבים לא יסכימו שיגעו בדתם.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אוווי ואבוי
עם היהודי הולך להגמר בארץ הקודש, יהיו ישראלים, וערבים, הערבים לא יסכימו שיגעו בדתם.
לדעתי

כי לרובם המכריע של המוסלמים יש כבוד לדת אבותיהם - זה לא כמו "הגויים לעתיד משבט השמאלנים" אשר מרוב "נאורות וקדמה" שכחו מהיכן באו ולאן הם הולכים.

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
כי לרובם המכריע של המוסלמים יש כבוד לדת אבותיהם - זה לא כמו "הגויים לעתיד משבט השמאלנים" אשר מרוב "נאורות וקדמה" שכחו מהיכן באו ולאן הם הולכים.
בעייתי לקחת את המוסלמים כדוגמה, בסופו של דבר הפנאטיות שלהם פוגעת בהם יותר משהיא פוגעת באחרים. האם שאלת את עצמך פעם מדוע כמעט כל הארצות המוסלמיות מפגרות?

כוכבית מצויה

Well-known member
ובכן ידידי , ברצוני להציג לכם מקצת מגזירות ממשלת השמאל שכנראה תושבע ביום ראשון.

ביטול חוק המרכולים: הצעת החוק תאפשר לכל עירייה לאפשר פתיחת מרכולים בשבת בכפוף לשינוי חוק עזר. הדבר לא יצריך את אישור שר הפנים שעד כה בלם את הרחבת חילולי השבת בערים בהם יש רוב חילוני בעיר.

"הבנתם ? 2000 שנות גלות ייחלנו לקיים מדינה בעלת מינימום צביון יהודי והנה עוד מעט לא נצליח להבדיל בין יום קודש ליום חול. יש המון בתי עסק הפתוחים בשבת אך זה לא מספיק עבור מוקיעי דת דת אבותיהם."

חוק ברית הזוגיות:
יאפשר לזוגות להתחתן גם שלא פי ההלכה, כך גם יקודמו חוקים נוספים שיאפשרו לזוגות שהם לא גבר ואישה להינשא, בניגוד גמור להלכה.

"ממש נהדר , אני מתמוגג מאושר."

תחבורה ציבורית בשבת:
שרת התחבורה תהיה מרב מיכאלי שתקדם בחקיקה תחבורה ציבורית בשבת, בסיעות החרדיות אומרים כי החלטה שכזו לא תוכל להשתנות אח"כ, לנצח, והיא תהיה אל-חזור.

"יאללה בלגן , תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע בכל מקום בכדי לטשטש לחלוטין את ההבדל בין יום קודש ליום חול."

גיור רפורמי:
במענה לפסיקת בג"צ, סיעות גוש השינוי יקבלו את הפסיקה ויקבעו כי כל רב עיר רשאי לגייר, המשמעות היא שרבנים רפורמים יגיירו גויים רבים שלא התגיירו לפי ההלכה ואלו יחשבו ליהודים מה שיצור תקלות בספר היוחסין ויביא גם לעשרות ממזרים בישראל.

"גיורים מוזרים שלא ע"פ ההלכה , נציף את עצמנו בגויים המתהדרים בכינוי "יהודים" ואלו יכפילו/ ישלשו ולמעלה מכך את קצב ההתבוללות במדינת ישראל - כאילו שלא מספיק לנו לדעת ש 50 אחוז מיהדות ארה"ב התבוללה בשבעים השנים האחרונות. איזו בושה."

"וזו רק נגיעה קטנה ממה שצפוי לנו בהמשך."

לסיכום - תמיד טענתי שרוב השמאלנים הם "גויים לעתיד" ואני עומד על דבריי באופן מוחלט.

חלק מזה זו תגובת נגד להתנהלות של הרבנות.
אין שום סיבה לדרוש "הדרכת כלה" לפני הנישואין. אין שום סיבה לדרוש "פתק מהמקווה" מהכלה.
אין שום סיבה לדרוש גירושין ברבנות ממי שנישא שלא ברבנות.
ואלה רק חלק מהדוגמאות, אז כן החלק מהעם שהכפייה הזו מפריעה לו ינסה עכשיו לשנות את מה שהוא יכול. זה חלק ממהות הדמוקרטיה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
חלק מזה זו תגובת נגד להתנהלות של הרבנות.
אין שום סיבה לדרוש "הדרכת כלה" לפני הנישואין. אין שום סיבה לדרוש "פתק מהמקווה" מהכלה.
אין שום סיבה לדרוש גירושין ברבנות ממי שנישא שלא ברבנות.
ואלה רק חלק מהדוגמאות, אז כן החלק מהעם שהכפייה הזו מפריעה לו ינסה עכשיו לשנות את מה שהוא יכול. זה חלק ממהות הדמוקרטיה.
לדעתי

זו רחוקה מלהיות "תגובת נגד" - זו מאז ומתמיד הייתה מטרתם של "הגויים לעתיד משבט השמאלנים".

גם לי יש אי אילו ביקורות כלפי האורתודוקסיה אבל מכאן ועד "לשפוך את התינוק עם המים" הדרך ארוכה ובלתי אפשרית עבור כל יהודי הגאה ביהדותו.

השמאל "הנאור והליברלי" בז לדת אבותיו , הוא מתבייש בה בדיוק כמו הרצל חוזה המדינה שסירב לבצע ברית מילה בבנו ואף הקים תנועת התנצרות שמטרתה הייתה לנצר את יהודי אירופה ואם אינך מאמינה לי את מוזמנת לפתוח ויקיפדיה ולבדוק. (מחוסר ברירה הרצל הגיע למסקנה אותה ביטא בספרו "אלטנוילנד")

יהדות ארה"ב מתבוללת , משנת 1950 ועד שנת 2013 - 50 אחוז התבוללו וזו בדיוק המציאות אליה מנסה לגרור אותנו רובו המכריע של השמאל הישראלי אשר רובו ינק אוטואנטישמיות משחר ילדותו.

אני חילוני לחלוטין - מדוע איני רואה "כפיה" תחת כל חלוק אבן קטנטן ? ... והתשובה היא שאני לא מחפש אחריה כמו יהודי חרדי המחפש לטהר את ביתו מחמץ לקראת פסח.

לדעתי , רוב השמאל הישראלי אכול אובססיה של שנאה כלפי דת אבותיו וזה בא לידי ביטוי באין ספור דוגמאות.

דוגמא קטנה - הסתובבתי בעיר גבעתיים וראיתי דוכן הנחת תפילין ולצידו שני אברכים צעירים אשר מציעים להולכים ושבים להניח תפילין.....

ולפתע ראיתי יהודי אשר החל לצרוח עליהם תוך שהוא מנופף בידיו ושואג ממעמקי ליבו "מיסיונריות".

לאחר שהתרשמתי שהוא כמעט ותוקף אותם פיזית חצצתי ביניהם והבהרתי לו שיתחפף לאחור - היהודי נסוג והתקשר מול עיני לעיריית גבעתיים ודיווח על מיסיונריות.

אשכרה מדובר במחזה אשר אמור להיות לקוח מכל מדינה אחרת מלבד זו שהוקמה למען תת בית לעם היהודי שנרדף בשל דת אבותיו.

מיותר לציין כי לא מדובר במיסיונריות מפני שהפניה מבוצעת כלפי יהודים בלבד.

נערך לאחרונה ב:

כוכבית מצויה

Well-known member
זו רחוקה מלהיות "תגובת נגד" - זו מאז ומתמיד הייתה מטרתם של "הגויים לעתיד משבט השמאלנים".

גם לי יש אי אילו ביקורות כלפי האורתודוקסיה אבל מכאן ועד "לשפוך את התינוק עם המים" הדרך ארוכה ובלתי אפשרית עבור כל יהודי הגאה ביהדותו.

השמאל "הנאור והליברלי" בז לדת אבותיו , הוא מתבייש בה בדיוק כמו הרצל חוזה המדינה שסירב לבצע ברית מילה בבנו ואף הקים תנועת התנצרות שמטרתה הייתה לנצר את יהודי אירופה ואם אינך מאמינה לי את מוזמנת לפתוח ויקיפדיה ולבדוק. (מחוסר ברירה הרצל הגיע למסקנה אותה בחטא בספרו "אלטנוילנד")

יהדות ארה"ב מתבוללת , משנת 1950 ועד שנת 2013 - 50 אחוז התבוללו וזו בדיוק המציאות אליה מנסה לגרור אותנו רובו המכריע של השמאל הישראלי אשר ינק אוטואנטישמיות משחר ילדותו.

אני חילוני לחלוטין - מדוע איני רואה "כפיה" תחת כל חלוק אבן קטנטן ? ... והתשובה היא שאני לא מחפש אחריה כמו יהודי חרדי המחפש לטהר את ביתו מחמץ לקראת פסח.

השמאל הישראלי אכול אובססיה של שנאה כלפי דת אבותיו וזה בא לידי ביטוי באין ספור דוגמאות.

דוגמא קטנה - הסתובבתי בעיר גבעתיים וראיתי דוכן הנחת תפילין ולצידו שני אברכים צעירים אשר מציעים להולכים ושבים להניח תפילין.....

ולפתע ראיתי יהודי אשר החל לצרוח עליהם תוך שהוא מנופף בידיו ושואג ממעמקי ליבו "מיסיונריות".

לאחר שהתרשמתי שהוא כמעט ותוקף אותם פיזית חצצתי ביניהם והבהרתי לו שיתחפף לאחור - היהודון נסוג והתקשר מול עיני לעיריית גבעתיים ודיווח על מיסיונריות.

אשכרה מדובר במחזה אשר אמור להיות לקוח מכל מדינה אחרת מלבד זו שהוקמה למען תת בית לעם היהודי שנרדף בשל דת אבותיו.

מיותר לציין כי לא מדובר במיסיונריות מפני שהפניה מבוצעת כלפי יהודים בלבד.
זו אולי לא מסיונריות אבל זו בהחלט הטרדה.
הקמת דוכן ללא אישור מהווה הפרעה לסדר הציבורי ולכן אין פסול בלדווח עליה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
זו אולי לא מסיונריות אבל זו בהחלט הטרדה.
הקמת דוכן ללא אישור מהווה הפרעה לסדר הציבורי ולכן אין פסול בלדווח עליה.
לדעתי

יקירתי - אין בכך שום הטרדה או כפיה ומי אמר לך שאין לדוכנים אישור ?

בנמל תעופה בן גוריון בתוך הדיוטי פרי יש דוכן הנחת תפילין מאושר כחוק וגם שם יצא לי לראות התמרמרות של "גויים לעתיד משבט השמאלנים"

יש מתרימים העוברים מבית לבית ומתרימים עבור אין ספור נושאים - יאללה , הבה ונגדיר אותם כמטרידים.

אין כאן שום כפיה , הם מציעים - מי שרוצה מניח ומי שלא רוצה להניח לא מניח.

הכל חלק מהתקטננות הנובעת מאוטואנטישמיות סמויה....מחפשים כפיה כמו שמחפשים מחט בערימה של שחת , אובססיה בלתי נשלטת של שנאה עצמית.

נערך לאחרונה ב:

כוכבית מצויה

Well-known member
יקירתי - אין בכך שום הטרדה או כפיה ומי אמר לך שאין לדוכנים אישור ?

בנמל תעופה בן גוריון בתוך הדיוטי פרי יש דוכן הנחת תפילין מאושר כחוק וגם שם יצא לי לראות התמרמרות של "גויים לעתיד משבט השמאלנים"

יש מתרימים העוברים מבית לבית ומתרימים עבור אין ספור נושאים - יאללה , הבה ונגדיר אותם כמטרידים.

אין כאן שום כפיה , הם מציעים - מי שרוצה מניח ומי שלא רוצה להניח לא מניח.

הכל חלק מהתקטננות הנובעת מאוטואנטישמיות סמויה....מחפשים כפיה כמו שמחפשים מחט בערימה של שחת , אובססיה בלתי נשלטת של שנאה עצמית.
זו בהחלט הטרדה בדיוקק כמו שמי שמציעה לי להדליק נרות ביום שישי מטרידה אותי.
מי אמר לך שיש להם אישור?
אין כפייה אבל יש הפרעה הן למי שפונים אליו והן למי שצריך לתמרן יותר על מנת לעבור על המדרכה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
מי אמר לך שיש להם אישור?
אין כפייה אבל יש הפרעה הן למי שפונים אליו והן למי שצריך לתמרן יותר על מנת לעבור על המדרכה.

לדעתי

כפי שכתבתי - בדיוטי פרי בנמל בן גוריון קיים דוכן הנחת תפילין באישור וזה עדיין מפריע לגויים לעתיד משבט השמאלנים - במו עיניי ראיתי את המבטים רושפי השנאה ששוגרו לעברם ( וגם עימותים מילוליים) עת אני ובני בכורי הנחנו תפילין לפני טיסה לחו"ל - [כלומר גם דוכן מאושר יפריע לאוטואנטישמים באותה מידה.

מדינת ישראל הוקמה למען תת בית לעם היהודי אשר נרדף אלפי שנים בשל דת אבותיו וכל יהודי חייב להבין זאת אחרת מה ההבדל בין מדינת ישראל לכל מדינה אחרת ?

זה שהנושא מטריד אותך באופן אישי אינו אומר שהנושא מהווה הטרדה בעיני החוק אבל בהחלט יש מקומות שמוקמים דוכנים להנחת תפילין אשר לא קיבלו אישור רק שאיני מבין מדוע זה צריך להפריע ליהודי הגאה בדת אבותיו ?

וכן - רוב היהודים אשר אינם גאים בדת אבותיהם השתלטו על השלטון באופן דמוקרטי
שהרי אני תמיד טענתי שמטרתם היא מיגור היהדות בארץ ישראל ולכן פתחתי שרשור זה.

לדעתי - יש הרואים בכל סממן יהודי "הפרעה" וזאת ללא שום קשר אם הוא מאושר על ידי החוק או לא...והחיפוש הקטנוני אחר "כפיה דתית" מינורית ככל שתהיה רק מוכיחה שהם "גויים לעתיד"

דרך אגב - יש גם אנשי ימין נדירים שמוגדרים על ידי כגויים לעתיד
אבל כפי שאמרתי מדובר במקרים נדירים עד מאד.

נערך לאחרונה ב:

כוכבית מצויה

Well-known member
כפי שכתבתי - בדיוטי פרי בנמל בן גוריון קיים דוכן הנחת תפילין באישור וזה עדיין מפריע לגויים לעתיד משבט השמאלנים - במו עיניי ראיתי את המבטים רושפי השנאה ששוגרו לעברם ( וגם עימותים מילוליים) עת אני ובני בכורי הנחנו תפילין לפני טיסה לחו"ל - [כלומר גם דוכן מאושר יפריע לאוטואנטישמים באותה מידה.
זה שלחלק מהציבור זה יפריע באותה מידה לא אומר שצריך להפריע לאלה שמבחינים בין המקרים.
מדינת ישראל הוקמה למען תת בית לעם היהודי אשר נרדף אלפי שנים בשל דת אבותיו וכל יהודי חייב להבין זאת אחרת מה ההבדל בין מדינת ישראל לכל מדינה אחרת ?
זו לא סיבה לכפיית חוקים שלא מתאימים לכל הזרמים ביהדות.
זה שהנושא מטריד אותך באופן אישי אינו אומר שהנושא מהווה הטרדה בעיני החוק אבל בהחלט יש מקומות שמוקמים דוכנים להנחת תפילין אשר לא קיבלו אישור רק שאיני מבין מדוע זה צריך להפריע ליהודי הגאה בדת אבותיו ?
אכן לא מדובר כאן בהכרח על החוק
כי פניה בנושא אל עוברי אורח מטרידה את חלקם.
כי חסימת חלק מהמדרכה ע"י דוכן מפריע למהלך התקין של הוכי הרגל.

וכן - רוב היהודים אשר אינם גאים בדת אבותיהם השתלטו על השלטון באופן דמוקרטי שהרי אני תמיד טענתי שמטרתם היא מיגור היהדות בארץ ישראל ולכן פתחתי שרשור זה.

לדעתי - יש הרואים בכל סממן יהודי "הפרעה" וזאת ללא שום קשר אם הוא מאושר על ידי החוק או לא...והחיפוש הקטנוני אחר "כפיה דתית" מינורית ככל שתהיה רק מוכיחה שהם "גויים לעתיד"
לצערי הכפייה הדתית בארץ אינה מינורית. היא גם זו שגורמת להתנגדות גם לדברים קטנים.

דרך אגב - יש גם אנשי ימין נדירים שמוגדרים על ידי כגויים לעתיד
אבל כפי שאמרתי מדובר במקרים נדירים עד מאד.

שחר 676

Well-known member
מנהל
1
זה שלחלק מהציבור זה יפריע באותה מידה לא אומר שצריך להפריע לאלה שמבחינים בין המקרים.

זו לא סיבה לכפיית חוקים שלא מתאימים לכל הזרמים ביהדות.

אכן לא מדובר כאן בהכרח על החוק
כי פניה בנושא אל עוברי אורח מטרידה את חלקם.
כי חסימת חלק מהמדרכה ע"י דוכן מפריע למהלך התקין של הוכי הרגל.

לצערי הכפייה הדתית בארץ אינה מינורית. היא גם זו שגורמת להתנגדות גם לדברים קטנים.
לדעתי ולמיטב ידיעתי

1. לדעתי אשר אינה מחייבת אף אחד - מי שדוכן הנחת תפילין מפריע לו לוקה בשנאה עצמית. ( זכותו המלאה להיות אוטואנטישמי , מי אני שאפריע לו )

2. אין דבר כזה "זרמים אחרים ביהדות" יש או יהודים על פי ההלכה או כאלה שאינם יהודים.

לדוגמא : האם שמעת פעם על רב יהודי האוכל בשר חנזיר / נוהג על רכב בשבת ושמבחינתו מספיק שאחד מהוריו של אדם יהיה יהודי בכדי שנוכל לקבוע כי הוא יהודי. ?

הסייגים שמניתי מיוחסים לרפורמים ומה לעשות שהם מנוגדים להלכה ולכן יהודי כזה אינו יהודי - מיותר לציין כי הרפורמים מתבוללים בקצב הרבה יותר מואץ מאשר אחרים ודווקא מתירנות מעין זו הביאה את יהדות ארה"ב לשפל המדרגה בו היא מצויה היום. מה לעשות שהיא מביאה להתבוללות מוכחת.

האורתודוקסיה שמרה על יהדותינו 2000 שנות גלות - סטיה ממשעול זה תביא לחורבן דת אבותינו.

מעבר לכך - אף אחד לא כופה עליך להיות דתיה - תמשיכי להיות חילונית כאוות נפשך - גם אני חילוני !

3. יש דוכנים אשר אינם מוצבים על מדרכות , הם מוצבים ברחבות כניסה לקניונים וכדומה - וזה מפריע באותה מידה לאלו הסובלים משנאה עצמית.....נושא המדרכות הוא סתם תירוץ למרות שאני מוכן לקבל אותו שכן לא נרצה שאנשים ירדו לכביש ויסכנו עצמם בשל דוכן הנחת תפילין הממוקם על מדרכה צרה.

4. אני חילוני לחלוטין , אני נוהג בשבת , כותב , צופה בטלויזיה וכדומה....מדוע זה לא מפריע לי כפי שזה מפריע לאחרים ?

והתשובה היא שכל עולמי אינו סובב סביב הוקעת דת אבותיי. יש לי בהחלט אי אילו ביקורות כלפי אלמנטים מסוימים באורתודוקסיה אך אני מבין בהחלט שהיתרונות עולים בהרבה על חסרונות כמו כן אני מבין שנתיב/משעול זה מוביל להתבוללות ומאחר והקשר בין היהודי לחבל ארץ זה נעוץ ביהדותו אני מבטיחך שאם נאבד את יהדותינו ברבות הזמן נאבד את ארצנו לאיסלאם.

נערך לאחרונה ב:

כוכבית מצויה

Well-known member
1

1. לדעתי אשר אינה מחייבת אף אחד - מי שדוכן הנחת תפילין מפריע לו לוקה בשנאה עצמית. ( זכותו המלאה להיות אוטואנטישמי , מי אני שאפריע לו )

2. אין דבר כזה "זרמים אחרים ביהדות" יש או יהודים על פי ההלכה או כאלה שאינם יהודים.

לדוגמא : האם שמעת פעם על רב יהודי האוכל בשר חנזיר / נוהג על רכב בשבת ושמבחינתו מספיק שאחד מהוריו של אדם יהיה יהודי בכדי שנוכל לקבוע כי הוא יהודי.
הסייגים שמניתי מיוחסים לרפורמים ומה לעשות שסייגים אלו מנוגדים להלכה ולכן יהודי כזה אינו יהודי - מיותר לציין כי הרפורמים מתבוללים בקצב הרבה יותר מואץ מאשר אחרים ודווקא מתירנות מעין זו הביאה את יהדות ארה"ב לשפל המדרגה בו היא מצויה היום. מה לעשות שהיא מביאה להתבוללות מוכחת.

האורתודוקסיה שמרה על יהדותינו 2000 שנות גלות - סטיה ממשעול זה תביא לחורבן דת אבותינו.

מעבר לכך - אף אחד לא כופה עליך להיות דתיה - תמשיכי להיות חילונית כאוות נפשך - אני חילוני !

3. יש דוכנים אשר אינם מוצבים על מדרכות , הם מוצבים ברחבות כניסה לקניונים וכדומה - וזה מפריע באותה מידה לאלו הסובלים משנאה עצמית.....נושא המדרכות הוא סתם תירוץ למרות שאני מוכן לקבל אותו שכן לא נרצה שאנשים ירדו לכביש ויסכנו עצמם בשל דוכן הנחת תפילין הממוקם על מדרכה צרה.

4. אני חילוני לחלוטין , אני נוהג בשבת , כותב , צופה בטלויזיה וכדומה....מדוע זה לא מפריע לי כפי שזה מפריע לאחרים ?

והתשובה היא שכל עולמי אינו סובב סביב הוקעת דת אבותיי. יש לי בהחלט אי אילו ביקורות כלפי אלמנטים מסוימים באורתודוקסיה אך מבין בהחלט שהיתרונות עולים בהרבה על חסרונות כמו גם אני מבין שנתיב/משעול זה מוביל להתבוללות והקשר בין היהודי לחבל ארץ זה נעוץ ביהדותו , אני יכול להבטיח לך שאם נאבד את יהדותינו ברבות הזמן נאבד את ארצנו לאיסלאם.
גם לפי האורתודוקסיה יהדותו של אדם אינה נקבעת לפי מעשיו אלא עפ"י יהדותה של אמו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
גם לפי האורתודוקסיה יהדותו של אדם אינה נקבעת לפי מעשיו אלא עפ"י יהדותה של אמו.
לדעתי

ברור לחלוטין אך בקרב הרפורמים אדם שרק אביו יהודי ואמו אינה יהודיה - נחשב כיהודי.

כך או כך אני מכנה אותם "גויים לעתיד" שכן כרגע הם עדיין יהודים מכח יהדותה האורתודוקסית של אמם..... אך לדעתי רוב הסיכויים שהמשך שושלתם נדונה להתבוללות

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
ברור לחלוטין אך בקרב הרפורמים אדם שרק אביו יהודי ואמו אינה יהודיה - נחשב כיהודי.

כך או כך אני מכנה אותם "גויים לעתיד" שכן כרגע הם עדיין יהודים מכח יהדותה האורתודוקסית של אמם..... אך לדעתי רוב הסיכויים שהמשך שושלתם נדונה להתבוללות
בזה הרפורמים צודקים, התורה עצמה מכירה בילדים כיהודים כאשר האב יהודי והאם לא, לדוגמה, ילדיו של משה רבנו. ציפורה המדיינית לא התגיירה, אך אף על פי כן ילדיה נחשבו יהודים כי משה היה יהודי.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מי אמר לך שיש להם אישור?
תשמעי קטע, אולי זה יישמע לך מוזר.
בחג סוכות האחרון לפני כעשרה חודשים בעת שצעדתי לכיוון הפארק להליכת הבוקר הרגילה שלי
אז בדיוק ראיתי יהודי שחוזר מתפילת שחרית בבית הכנסת.
עכשיו מאחר ואין לי סוכה ולא דאגתי מראש לארבעת המינים
אז הנה אני רואה בידו של היהודי לולב אתרוג הדס וערבה
אז במקום שהוא יבקש ממני כמו שהלובביצ'רים אשר מבקשים מהולכים ושבים שיניחו תפילין
פה זה היה הפוך, אני ביקשתי ממנו לברך על ארבעת המינים והיה לי חשש גדול שמא הוא ממהר ולא יהיה לו זמן עבורי.
אבל היהודי הטוב נאות בשמחה ואני הייתי פשוט מאושר.
נכנסנו לסוכה שהייתה בקרבת מקום ושם בירכתי בקול גדול ובאהבה רבה על המינים.
מה שאני מנסה להסביר כאן זה..
שמה שנראה בעיני האחד כ"דוכן של הטרדה"
בעיני אחרים זה נראה כמו הזדמנות פז שאין כדוגמתה
להתחבר ליהדות ועל הדרך לעשות עוד מצווה.

כוכבית מצויה

Well-known member
תשמעי קטע, אולי זה יישמע לך מוזר.
בחג סוכות האחרון לפני כעשרה חודשים בעת שצעדתי לכיוון הפארק להליכת הבוקר הרגילה שלי
אז בדיוק ראיתי יהודי שחוזר מתפילת שחרית בבית הכנסת.
עכשיו מאחר ואין לי סוכה ולא דאגתי מראש לארבעת המינים
אז הנה אני רואה בידו של היהודי לולב אתרוג הדס וערבה
אז במקום שהוא יבקש ממני כמו שהלובביצ'רים אשר מבקשים מהולכים ושבים שיניחו תפילין
פה זה היה הפוך, אני ביקשתי ממנו לברך על ארבעת המינים והיה לי חשש גדול שמא הוא ממהר ולא יהיה לו זמן עבורי.
אבל היהודי הטוב נאות בשמחה ואני הייתי פשוט מאושר.
נכנסנו לסוכה שהייתה בקרבת מקום ושם בירכתי בקול גדול ובאהבה רבה על המינים.
מה שאני מנסה להסביר כאן זה..
שמה שנראה בעיני האחד כ"דוכן של הטרדה"
בעיני אחרים זה נראה כמו הזדמנות פז שאין כדוגמתה
להתחבר ליהדות ועל הדרך לעשות עוד מצווה.
אין לי בעיה עם זה שיעמדו עם דוכן שהוצב כחוק במקום שלא מפריע לעוברים ושבין, עם שלט שקורא למי שרוצה להניח תפילין לבוא ולהניח.
יש לי בעיה עם ההצבה הלא חוקית, עם ההפרעה לעוברים במדרכה הן בפניה אליהם והן בחסימת הדרך.

למעלה