בלי חברות

1Shir

New member
לצערי, אני אענה לך תשובה לא מספקת

לדעתי את נמצאת במצב מאוד מורכב. משולש כזה בעייתי. אם הידיד שלך ובן הזוג לא היו חברים, זה היה פחות בעייתי, אבל נוצר מצב שאין לך את הספייס שלך עם חברים אחרים. אני מאוד מבינה אותך. אני מבינה גם את בן זוגך, הוא קנאי ויש לו בעיות לשחרר אותך. אני מבינה גם את הידיד של שניכם, שחושב שהקשר הזה לא טוב עבורכם
אין ספק שיש משהו בדבריו. משהו בזוגיות שלכם לא דופק כמו שצריך. הסיטואציה שלך היא לא הסיטואציה של "כולם" מבחינת ידידים, ואני לא בטוחה שזה הגיוני שהחבר שלך לא מפרגן לך להכיר ידידים חדשים. בכל אופן, יש ביניכם פער מסוים שהורס (ובצדק) את הקשר שלכם. תראי, אתם די צעירים. אתם צריכים לשקול ברצינות (אולי אפילו טיפול זוגי) איך אתם פותרים את המחלוקות האלה, כי לדעתי ככה זה לא יכול להמשיך. אתם תיפרדו עוד שנה. אולי תעלי את הבעיה שלך בפורום "זוגיות במשבר" כאן בתפוז, יש שם חבר'ה חכמים ומנוסים, אמנם די ציניים וקרים לפעמים, אבל אולי שם תקבלי תובנות שלא חשבנו עליהן

נוכחות אותו ידיד בחיי פחות בעייתית

כי הוא למד לקבל את זה, באיזשהו אופן. הוא הצליח להבין שאני בכל זאת זקוקה למישהו נוסף חוץ ממנו. אין לי חברות, אני ממש לא קרובה למשפחה שלי ובעצם כל מה שיש לי בעולם זה את בן הזוג שלי. הסברתי לו שאם לא יהיו לי חיי חברה אני עוד עלולה להעשות מאוד תלותית בו... הבעיה, אם אאלץ לתמצת אותה- היא שאין לי חיי חברה ושזה מדכא אותי. ושכן, לפעמים ביני לביני אני מאשימה את הקשר ביננו (לא אותו) במצב הזה... קשה לי להאמין שניפרד בעוד שנה, בכל זאת אנחנו יחד כבר 5 שנים (וגרים יחד כמעט מההתחלה), אנחנו מאוד קשורים ואוהבים אחד את השני. בכל אופן אנחנו אומנם צעירים אבל כתבתי רק את גילי, הוא בן 31
האמת היא שיש לי סיפור די דבילי אפילו, יש לו כרטיס באתר בשם אוקייקיופיד שאם מישהו כאן מכיר זה סוג של אתר הכרויות שכזה, אבל כביכול לא רק... הכרטיס קיים הרבה לפני ומאוד מושקע וכשהתחיל הקשר ביננו הוא שם תמונה של שנינו, שינה סטטוס לבמערכת יחסים וזנח אותו. לא מזמן אותו ידיד מדובר שלי פתח כרטיס באתר גם כן וביקש ממני להעביר ביקורת על הכתוב, נכנסתי דרך הכרטיס של חבר שלי כי לי אין כזה וקלטתי שהוא מקבל לא מעט מסרים מכל מני נשים, שהוא בכלל לא קורא כבר שנים. האחרונה שבהן אפילו הבחינה בכך שהוא תפוס וכתבה הודעה חמודה ושנונה לגמרי שממנה משתמע שהיא לא מחפשת ממנו שום דבר פרט לידידות כי הפרופיל שלו ממש דיבר אליה, הפרופיל שלה היה ממש חמוד גם כן... אז מה עשיתי? מיד קראתי לו והתחלתי לשגע אותו שהיא חמודה אש ושהוא -חייב- לענות לה, וככה לחצתי עליו גם בהמשך "נו, ענית לה שוב?" ועכשיו הם באמת משוחחים להם באופן קבוע. פתאום קלטתי מאיפה ההתלהבות שלי הגיעה, ושבעצם קיוויתי שלו תהיה לו חברה טובה אני ארגיש טוב יותר עם עצמי ואוכל לחזור ולהיות יותר טבעית ופחות לחוצה מהבחינה הזאת... אולי זה עוד יעבוד.. חח...

1Shir

New member
אני מקווה שלעולם לא תיפרדו ../images/Emo140.gif

אני פשוט אומרת איך זה נשמע מן הצד... לפי הבעיות שאת מציגה. ברור שאת מציגה כאן את מה שבעייתי ולא את הצדדים הטובים. אני עדיין חושבת שיש בעיה גדולה, והודעה שכתבת למעלה רק חיזקה את הדעה שלי. כתבת שחברך מקנא ומוציא את זה באופן לא מודע. נשמתי, את ודאי יודעת שהאויב הראשון של קשר הוא חוסר תקשורת ואי-שימת דברים על השולחן. בגלל זה הצעתי שתעשי עם חבר שלך שיחה מאוד רצינית לגבי כל העניין הזה. הוא בכלל שותף לכל התחושות שלך שאת מעלה כאן בשרשור? חשוב שהוא יהיה מודע לצורך העז שלך בחברים משלך (צורך מאוד ברור וטבעי), יתמוך בו ולא יגביל אותו בשום צורה! מותר לקנא, זה אפילו מובן, אבל אם יש לו אמון מלא בך (ואם אין לו, זאת כבר בעיה אחרת לגמרי...) - הוא לא אמור להגביל את זה. בין אם אלה גברים, נשים או חברים משותפים. אם בא לך אפשר להמשיך את השיחה בינינו במסרים (אולי אפילו נתחבר
) כי באמת יש בך משהו שנוגע (לא רק לי, נראה לי להרבה אנשים בשרשור הזה) ללב ויוצר עניין בך

דורון

New member
ידיד שלך מייעץ לך להיפרד מחבר שלך? את בטוחה

שהוא באמת ידיד שלך? בכל אופן אני חושב שזה חשוב שיהיה לך חברה או שתיים טובות ונתנו לך פה אחלה עצות איך להשיג כאלה. בקשר לידידים, אני לא חושב שבגיל הזה הגברים החדשים שתכירי במסגרות כאלה ואחרות יחפשו ידידות. את בעצמך רושמת שאת צריכה להציב להם גבולות, למה? איזה חלק במילה ידיד הם לא הבינו?

RieM

New member
יש סיכוי טוב

שברגע שהיא תסביר להם את משמעות המילה לאשורה, הם כבר לא יהיו ידידים שלה. אין ארוחות חינם, ידידי.

too addictive

New member
ברור

כי הדבר היחיד שגברים יכולים להפיק מקשר עם אישה זה סקס. אחרת? ארוחת חינם. עצוב.

לגבי השאלה הראשונה שלך, עניתי למעלה

ל1Shir/ RieM. לפחות עד כמה שהצלחתי להסביר את עצמי. לגבי הגבולות עליהם דיברתי, דיברתי על level הרבה יותר נמוך ממה שהבנת, זה לא שהם מנסים לנהתחיל איתי או משהו. כמו שאמרתי, אני תמיד מחפשת את הרגע הראשון לדחוף את ה"כן, וחבר שלי תמיד אומר ש..." או "גם חבר שלי ככה" וכו'... עובדת קיומו של חבר שלי ידועה לכל, והצורך שלי להכניס אותו בכל משפט שני על ההתחלה כבר נובע מתוך איזשהו צורך להעמיד את הגבול הראשון, ברור וחד משמעי. אבל בעיקרון התכוונתי לכך שאם הם כן מנסים ליזום קשר רציף (כמו זה שהייתי רוצה שאותן נשים שאני מעוניינת בחברותן תזומנה) אני מנטרלת את זה כבר בהתחלה, מהסיבות אותן הסברתי גם כן בתגובתי לשיר וריאם, וכך יוצא שבסופו של יום אין לי לא חברות ולא חברים, אין לי פשוט כלום.

אני ממש מבינה אותך :)

גם אני הייתי פעם ככה. וזה ממש הפריע לי, והרגשתי שאין לי מיומנויות חברתיות בכלל בכל הנוגע לרכישת חברות בנות :) אבל - כמו שכבר נאמר לך בהודעות הקודמות, צריך לעבור את המחסום של "לא נעים לי ליפול עליהן" ולעשות את הצעד הראשון. אני מניחה שאם הן מחבבות אותך (ויש לי הרגשה שכן משום מה..), הן ייענו בשמחה למשהו שתיזמי. את יכולה למשל להגיד "היום יש לי ערב חופשי. בא לך לבוא אליי?" או משהו בסגנון. ואז - לאט לאט ובזהירות תתפתח לה חברות. זה לא ייקרה באופן מיידי, ולא תתפתח לה חברות אמת ישר. בשביל זה צריך זמן וצבירת חוויות משותפת. אבל תעשי את הצעד הראשון ותראי שהכל מסתדר :)

נשמע ש...

שכל הפעילויות האלו שאת עשית נועדו רק כדי להשכיח ממך את העניין, אולי אפילו להדחיק, מעין "ריפוי בעיסוק" ולא ממש במטרה ליזום קשרים חדשים... אם את אומרת שדווקא נהנית עם חברות שלך ביציאה חברתית פעם אחת, אז יאללה למה שלא תעשו זאת שוב? נכון שלכל אחת יש את החיים שלה , ונכון שזה לא יכול להיות כל יום\ שבוע...אבל לפעמים צריך שיהיה פשוט מישהו שיארגן, תאמיני לי שאין אחת שלא אוהבת יחסי עבודה טובים עם הבנות שאיתה. הפתיחות החברתית תבוא בהדרגה, תנסי גם לקשקש איתם מעבר לשעות העבודה בצ'אט בפייסבוק למשל, לא חייב בטלפון (אם לא נוח לך...) תאמיני לי שזה יזרום לך:) את נשמעת בחורה ממש מעניינת ושיש לך המון מה להציע אז אין לך ממה לחשוש. בהצלחה!!!

תודה ../images/Emo13.gif -חדשות מרעישות

אני ברגע זה מנהלת צ'ט פייסבוק עם חברה לעבודה, והיא אפילו מספרת לי על דייט מלפני כמה ימים שלא מתקשר. איזו התרגשות!

Krishi

New member
ידיד שלך צודק לדעתי

הקשר הזה רק גורם לך לנבול. מעבר לבעיות שיש לכם בקשר, זה מונע ממך להיות מי שאת באמת ולהסתובב עם אנשים שעושים לך טוב (שבדרך כלל הם יהיו גברים). אלו לא נשמעים לי כמו חיים מאושרים במיוחד...

../images/Emo24.gif

נשמע שאת בחורה מאוד רגישה. אנשים כאן נתנו לך עצות פרקטיות אבל בינינו זה לא מה שישנה. יש לך איזה שהוא פצע בנושא הזה וזו הסיבה שלמרות הצורך שלך וההזדמנויות שהיו לך, לא נרקמו קשרים. בכל מקרה, אני מאחלת לך המון בהצלחה ואם תרצי לדבר מעבר לדפי הפורום אז בכיף
. נ.ב: לפי מה שכתבת חבר שלך לא קשור לעניין (לדעתי). המצב הנוכחי אמנם נוח לו, אבל כל השאר זה עניינים שקשורים אלייך...

תודה ../images/Emo13.gif אין לי ספק שאת צודקת

יש לי פצע בנושא הזה. זה לא שבחרתי במודע להתרחק מחברה נשית, גם כנערה היה לי קשה עם זה. גם בתיכון היו קבוצות קבוצות של בנות ואני הסתדרתי עם כולן ובהפסקות הייתי פעם פה ופעם שם, פעם עם אלו ופעם עם אחרות, אבל בכל קבוצה הרגשתי אאוטסיידרית... ידעתי שכולן מחבבות אותי אבל אף אחד לא חברה שלי, לא כזאת שאלך אליה אחר הצהרים או אלמד איתה למבחן, וזה נשאר איתי עד עצם היום הזה. אני חושבת שזה כמו כישורי למידה, כמו שבתיכון הברזתי הרבה ולא השקעתי יותר מדי בלימודים, ואחר כך השלמתי הכל בסבל ויסורים... ואז כשהגעתי לאוניברסיטה כולם סביבי ידעו איך לתקתק את הלימודים כמו שצריך, עם לוחות זמנים מדוייקים שבהם דד ליין זה דד ליין, ורק אני הייתי בשוק מהחיים ולקח לי זמן להבין מה נפל עלי בכלל. ככה היום אני משלמת בבעיות ההסתגלות האלה כי לא התאמנתי ביצירה ורכישת חברות במהלך כל חיי.

לעולם לא מאוחר מידי../images/Emo13.gif

תראי מה שכתבתי לך למטה, צריך פשוט ליזום ואז מי שזה יתאים לה תמשיך משם. לפעמים זה לא מתאים, לא צריך לקחת את זה אישית וישר לחשוב שזה משהו שקשור אלייך. בכל מקרה, התחושה שלך היא לא כזאת יוצאת דופן, כפי שראית בשרשור. קיבלת לא מעט הצעות (גם ממני), אני בטוחה שמתוכן תוכלי למצוא משהו נחמד אם תרצי.

למעלה