בלי חברות

בלי חברות

אני בת 26 ונמצאת בזוגיות 5 שנים (אנחנו גרים ביחד) אף פעם לא היו לי חברות, גם לא בתור ילדה. בתור נערה הייתי מאוד ביישנית ומופנמת (אני עדין כזאת אבל פחות), ולא יותר מדי נשית (לדעתי בגלל זה אבל אנחנו לא בטיפול הפסיכולוגי שלי כרגע)... הייתי טום בויעד בערך בגיל 20 שחל איזשהו מהפך. אבל מכיוון שכך היה, ומכיוון שלא היו לי חברות... התרכזתי במין הגברי... וכבר כנערה הייתי מוקפת בחברים טובים שאיתם ביליתי ואיתם הסתובבתי ואיתם שוחחתי ובעצם, הם היו "חברותי הטובות ביותר". בגרנו ואנשים התחילו להתרחק זה מזה, להתפזר בכל רחבי הארץ לצורך לימודים, עבודה, נכנסו למערכות יחסים... ופתאום מצאתי את עצמי ללא שום חיים חברתיים פרט לחבר שלי... שאני מאוד מאוד מאוד אוהבת אבל... זה נעשה קצת מדכא. מכל אותה קבוצת חברים אני בקשר רק עם שלושה, ורק עם אחד הקשר עדין עמוק ומשמעותי אבל לא תמיד אנחנו רואים עין בעין (הוא למשל חושב שעלי להיפרד מבן זוגי, ובכל פעם אחרי שהוא אומר את זה אני מקבלת עליו סיבוב שנמשך כמה שבועות). ניסיתי להכיר חברות אבל לאט לאט אני מתחילה להפנים את העובדה שאני לא יודעת איך להתנהל עם נשים. כל כך קל לי עם גברים, אני יוצרת חברויות ברגע אבל נאלצת להציב גבולות כדי לא לגרום לחבר שלי לחששות, ועם נשים זה נורא מסובך ואף פעם לא מגיע למקום אליו אני מכוונת... אפילו בעבודה, כולן נורא מחבבות אותי והכל אבל לעולם לא יתקשרו לפטפט בערב, או יציעו לעשות משהו. ומצד שני, בן זוגי מכיר אותי היטב ומודע לבעייתיות, הוא גם הכיר אותי דרך חבר משותף, בכל אותם ערבים שבהם הייתי הבחורה היחידה באיזור. הוא מקבל בקושי את הקשר שלי עם אותו ידיד ותיק, איך הוא יקבל ידידויות עמוקות ויומיומיות עם ידידים חדשים? נמאס לי מסופשים שבהם נרקבים לבד בבית, או מבקרים משפחה, או יוצאים עם זוגות חברים משעממים אפילו יותר מאיתנו... חסרים לי אנשים לדבר איתם ולבלות איתם וזה מתחיל כ"כ להציק שלפעמים המחשבה על פרידה בלתי נמנעת. אבל אז מה, לעולם לא אהיה במערכת יחסים כי עולמי החברתי מורכב רק מגברים?

אני משתתפת בהמון מסגרות

למעשה מציפה לחלוטין את הזמן הפנוי שלי. את אחת המסגרות בחרתי במיוחד עקב ציפיה שיהיה שם רוב נשי בעל תחומי ענין דומים לשלי ובאמת ישנו רוב נשי במפגשים, מספר נשים אפילו מעניינות אותי ומוצאות חן בעיני מאוד ועדין מעבר לפטפוטים בהפסקות אני לא מצליחה להעביר את האינטרקציה ביננו שלב. למסגרת אחרת הצטרפתי יחד עם אותו ידיד שדיברתי עליו, שלו הצלחה מרובה עם נשים, תוך שהמטרה של שנינו (אם זה לא היה נואש זה היה מצחיק) היא שאדבק אליו ואולי כך אצליח להעמיק קשרים עם הנשים במסגרת. הוא כבר בקשר רציף עם חלקן, לי זה פשוט לא עובד. ותמיד איכשהו עם הגברים באותן מסגרות זה עובד נהדר... יש קליק מיידי (וטבעי בהתחשב בעובדה שהשתתפותנו במסגרות הללו מוכיחה שיש לנו לפחות תחום ענין זהה אחד, לרוב זה גם משליך על השאר), אבל אני לא צריכה חברים גברים, אני צריכה חברות, נשים.

אולי זאת באמת הבעיה, אני לא כ"כ יודעת מה

לעשות ומצפה שזה יתפתח באופן טבעי. כנראה שכן צריך לעשות ולא שמתי לב שגברים בדר"כ עושים את זה במקומי, כך שלי זה נראה פשוט וקל. אני מפתחת שיחה... אבל מעבר לזה, אני לא כל כך יודעת מה לעשות. גם השיחה מאוד מוגבלת כי היא הופכת מקסימום משיחת חולין של שני זרים בהתחלה לשיחת חולין בין שתי מכרות תוך כמה שבועות, אבל לא לשיחות עומק או אפילו לשיחות שאחריהם אני יודעת משהו משמעותי על אותה אשה.

אוקיי, מבינה אותך

הקטע הוא שלא מגיעים לשיחות עומק בלי לחשוף מעצמך קצת עומק. זה לספר מעבר לשם-גיל-מאיפה, אלא לשתף קצת דעות, תחושות, אולי פרטים על הבן זוג וכו'. וגם לשאול שאלות בחזרה (כמובן בצורה עדינה ולא חוקרת). תנסי לפתח איתן אינטרקציה באווירה קצת פחות פורמלית- בית קפה? סיבוב שופינג?- בצורה הכי קלילה שיש שלא תגרום לזה להשמע כמו דייט... "היי, יש לי זיכוי לזארה, בואי נקפוץ אחרי הX ותעזרי לי לבחור משהו" "אני גמורה מעייפות, חייבת קפה להתרענן. בואי איתי שאני לא אלך לבד" וכו'.. בסה"כ את נשמעת אחלה ואת ממש ממש מוזמנת להצטרף לחבורה שלי

hamudik

New member
תארגני ערב סושי אצלך ותראי איך כולן קופצות../images/Emo13.gif

אם את מחפשת רק אנשים לקשקש ולהנות איתם

זו ממש לא בעיה. צעירים מתים על לצאת בחמולות, וכל מה שאת צריכה לעשות זה ליזום. ארגני יציאה לאיזו מסיבה שווה לדוג', תזמיני את הבנות מהעבודה וזה יתגלגל לבד. אם את בקטע של למצוא חברות-אמת... זה קצת יותר מסובך. קשה לחפש את זה, זה בד"כ מגיע לבד ומתפתח מתוך מסגרות חברתיות כמו צבא, לימודים וכו'. אני רק יכולה להמליץ לך להעמיק את הקשרים עם כל המכרות שלך. נסי לצאת עם זוגות מהעבודה של בן זוגך, עם בנות מהעבודה, בנות משפחה. אולי תגלי בהיכרות מעמיקה שיש בינכן הרבה במשותף? או אולי אחת מהן תכיר לך חברה שלה ותהפכו פתאום לח(א)בורה? בקיצור, קחי יוזמה ואני מאחלת לך בהצלחה

אני מחפשת גם וגם ../images/Emo13.gif

אני מחפשת לא להרגיש לבד, בראש ובראשונה. אני יכולה לתת את הבוקר הזה כדוגמא, חבר שלי הלך לעבודה בעוד שאני בחופש, ומהבוקר אני מטפסת על הקירות ולא מוצאת את עצמי. ניסיתי לקרוא, לטייל בחוץ, לשחק עם החתולה, אבל בסופו של יום זה כל מה שאני עושה כל הזמן- לבדי. לקחתי את הטלפוטן ועברתי על ספר הטלפונים אולי 4-5 פעמים, כאילו שבחיפוש הבא אני כן אמצא מישהו שאפשר להתקשר אליו, להגיד לו לקפוץ או לקבוע איתו בבית קפה. משהו לעשות. מישהו לדבר איתו. אינטרקציה אנושית. יצאתי עם הבנות מהעבודה כמה פעמים, כשהן יצאו כולן יחד (מה שלא קורה הרבה כי לכל אחת יש את החיים החברתיים שלה) והיה ממש כיף, אבל אני לא יודעת איך להפוך דבר כזה לקבוע ולא רוצה "ליפול" על אף אחת

תשמעי, לכולנו יש ימים שאנחנו "נופלים"

על אחרים. לי אישית יצא ממישהי מהעבודה ש"נפלה" עליי לבוא איתה לשופינג את אחת החברות הכי טובות שלי כיום.
תנסי לא לפחד מהדחייה, מקסימום יגידו לך שלא מתאים.. תזכרי שכל מה שאת צריכה זו סה"כ חברה ממש טובה אחת וזה ממלא חיים שלמים.

כן, הבנתי אותך

זה כנראה החלק שבי שדורש עבודה, ליזום ולקחת חלק אקטיבי יותר ביצירת הקשרים. עכשיו אני רק צריכה למצוא אישיות אחרת שתתאים לעשיה הזאת, יש לי את כל החג להתאמן מול המראה

too addictive

New member
פשוט תגידי

"ואוו, ראיתם את המבצע\הסרט החדש שיצא\המקום שהחדש שנפתח בלהבלה, ותשאלי בהתלהבות "יאללה, מי בעד?". אני מאמינה שהתלהבות מדביקה אנשים, ואם אנחנו מנסחים נכון את הבקשות שלנו, אנחנו יכולים לקבל ל-90% תשובה חיובית. ואם את רואה מישהי שהיית רוצה איתה זמן 1על1, ניראה לי שופינג זה הכי קל..... פשוט להיות תקועות יחד חצי יוםף ואז לסגור אותו בבית קפה. זה בסדר "לפול" על אנשים, הם גם יכולים להגיד לא, ואולי בכלל את תביני שזה לא מדבר אליך.

רוב הבנות הן קנאיות, צרות עין ונחשיות.

לשישים אחוז מהבנות שתפגשי אי אפשר לקרוא חברות וזה בדוק. אני מעדיפה את הידידים הגייז שלי. כמו חברה, רק גבר ומפרגן.

למעלה