אם הייתן גבר- הייתן רוצות ילדים?

atomic kitten

New member
אם הייתן גבר- הייתן רוצות ילדים?

חשבתי על זה עכשיו- יכול להיות שאם הייתי גבר, כלומר לא צריכה להיות בהריון ללדת להניק וכו' ובעיקר גבר במשפחה שבה בעיקר האשה מטפלת בילדים, אולי כן הייתי חושבת על אחד? נראה לי שהעול הפיזי והנפשי על האשה כל כך הרבה יותר גדול... בתור גבר זה נראה יותר נסבל איכשהו

VampireLust

New member
לא חושבת

גם לאבהות יש אחריות גדולה על הילדים והם צריכים לעבוד קשה בישביל לפרנס את הילדים וגם להשתתף בחינוך ולתת תשומת לב לילדים.... בעע, לא, לא נראה לי שגם בתור גבר הייתי רוצה ילדים

XUXA141

New member
פרנסה

כל הדימוי של "הגבר העובד קשה כדי לפרנס את אשתו וילדיו" נראה לי קצת מנופח על ידי שוביניסטים שרוצים שירחמו עליהם ושיתנו להם מדליה, תוך התעלמות מכך שלהיות עם הילדים בבית (ולעשות הכל אם את כבר שם) זה קשה הרבה יותר והרבה פחות מתגמל. רוב הגברים לא שואבי מים וחוטבי עצים. יש המון עבודות שגברים עוסקים בהם שאינן עבודות פיזיות קשות או עיסוק בדברים לא נעימים כמו חיתולים צואים וחומרי ניקוי חריפים. ככה שהקטע של "אני קורע את התחת בשביל הפרנסה של הילדים" היא קצת אוי אוי אוי - כי זה "נורא קשה" לשבת במשרד, לקבל שכר וקידומים, לבנות לעצמך עתיד מסודר, לחזור הביתה מאוחר כשהילדים כבר נקיים ומסודרים, להנות מהם בדיוק את עשר הדקות לפני שהם נעשים מטרד, והבונוס - אם אתה מגיע הביתה יום אחד בשבוע לפני עשר בלילה אתה מקבל אות הצטיינות של אב השנה. בתכלס, אם אנשים היו מסתפקים בפחות, פחות פלזמות, פחות סלולרי מתקדם, פחות נסיעות לחו"ל, אנשים , כולל גברים, היו יכולים לעבוד פחות שעות ולהיות יותר עם הילדים, אבל למה להם? למה לוותר על כסף ועל שקט? מה האלטרנטיבה? להאכיל ילד בוכה? לאסוף צעצועים מהרצפה בגב כפוף? לשטוף כלים?

isola bella

New member
../images/Emo45.gif

מסכימה: זה אחד הסיבות מדוע איני רוצה ילדים נכון שיהיו אלו ש'יאמרו' לא כל הגברים כאלה.נכון, לא כולם כאלה. אבל יש מספיק הרבה כאלה. איזולה בלה

G r o m i t

New member
פרנסה.... כל מי שעובד כיום במשרד יודע

שלפרנס זה כן אוי אוי אוי! זה לא פשטני כמו שאת מתארת. זה לא "לשבת במשרד ולקבל קידומים ושכר" כדברייך ולא תמיד "לבנות עתיד מסודר". זה שנים של עבודה מרובת שעות ו/או מרובת לחצים, פוליטיקה ארגונית, לא תמיד קידומים ולא תמיד העלאות שכר. כן לפעמים דאגות מפיטורים (ראי המשבר האחרון) וכן הלאה. וכשנטל הפרנסה על כתפיך הדאגות חמורות יותר. המשרות ששכרן בצידן תובעות לרוב גם אחריות מוגדלת ושעות עבודה ארוכות יותר. זו המציאות כאן בארץ. מאידך, אני בהחלט מסכימה עם דברייך לגבי "אב השנה" על יום בשבוע. לחלוטין לא מסכימה עם החלוקה המגדרית של תפקידים בבית. אבל זה כנראה לא לדיון כאן או לדיון בשרשור אחר.

XUXA141

New member
העובדה היא...

שכמה שזה נשמע קשה כמו שאתה מתאר, גברים עדיין לא יוותרו על זה כדי להיות בבית עם הילדים. אז כנראה שיש להם סיבה טובה לא לוותר. כמו ששאלתי כמה וכמה פעמים - איך זה שנשים "מצליחות" למצוא משרות שנוחות לטיפול בילדים (למרות שזה עם שכר נמוך והתקדמות איטית) וגברים לא? אולי בגלל שהם מראש לא מחפשים או לא מוכנים להתפשר על שכר כי אין להם מגבלת ילדים?

משה1105

New member
אבל זה לא קשור

את מדברת על מצב שבו כבר יש ילדים ואז יש את ההשוואה עבודה במשרד או טיפול בילדים אבל הדיון כאן עוסק ברצון או אי רצון לילדים מלכתחילה. השאלה הייתה אם אתן הנשים הייתן גברים האם הייתן רוצות בילדים? השאלה לא הייתה בהנחה שיש לכן ילדים האם תעדיפו לעבוד קשה במשרד או לטפל בילדים? לכן הכותבת לדעתי ענתה נכון. אם היא הייתה גבר עדיין עול הפרנסה הוא קשה גם בעבודה משרדית ולכן היא לא הייתה רוצה לא עבודה משרדית קשה וגם לא ילדים. להשוות בין עבודה משרדית לטיפול בילדים זה לא רלבנטי ולהאשים גברים שהם מעדיפים משרד קשה על טיפול בילדים זה גם לא רלבנטי כי זו סיטואציה שמניחה שילדים כבר קיימים. גם אם נניח שעבודה קשה במשרד היא פחות קשה מטיפול בילדים (ואני לא קובע כאן עמדה) עדיין זה קשה וזה קשה ולכן עולה השאלה למה לא לוותר על שניהם? אני כמו הכותבת רוצה לוותר על שניהם.

XUXA141

New member
מה שהתכוונתי הוא

שהבחירה שהועלתה בשאלה היא לא רק "האם שינוי המין הוא ההבדל היחידי" כי בארץ לפחות, המין הוא רק חלק מההבדל. אמא = וויתורים רבים, רוב העול עליה. אבא = לא מוותר על כמעט כלום, האישה עושה הכל. לכן השאלה אם היית גבר האם היית רוצה ילדים, תלויה בחבילה שבאה עם זה - כלומר - יכול להיות שבתור אישה לא ארצה ילדים כי זה קשה לעשות הכל ולוותר הרבה, אבל לו הייתי גבר, והייתי מקבלת יחד עם איבר המין הגברי גם את ה"פטור" מעבודות הבית והילדים, אז מה אכפת לי שיהיו ילדים? אני הייתי רק נהנה מהם בלי צורך לטפל בהם, בעוד שבשביל אישה, כדי להנות מילדים היא צריכה גם להקריב הרבה.

efroch99

New member
השאלה לא נכונה

אני "מצליחה" למצוא זמן בבית לבישול, אלבל לא "מצליחה" להריץ סריקות אנטי וירוס על המחשבים שלנו בן זוגי "מצליח" להשקיע שעות של עבודה בטיפול הגינה, אבל לא "מצליח" להכניס את כוס הקפה שלו למדיח. מקווה שהדוגמאות ברורות.

לא בטוחה

לא בטוחה שאם הייתי גבר הייתי רוצה ילדים, כמו שכאישה אני לא בטוחה עדיין (נוטה לכיוון הלא, אבל לא בטוחה עד הסוף). מה שכן, אני בטוחה שאם הייתי גבר היה לי הרבה יותר קל להחליט ולא הייתי מתלבטת כל כך. יש לי הרגשה שהלחצים מהסביבה והציפיה הכללית מכל מי שבקושי יודע את השם שלך שתביא ילדים נמוכים יותר כשאתה גבר. או שאחד הגברים בפורום רוצה להאיר את עיני בנושא...

Go Leo Go

New member
הגבר כפנקס צ'קים

לדעתי, צריך להיות אידיוט טוטלי בשביל לתפקד כפנקס צ'קים פתוח למימון פנטזיה הורית. הרבה גברים מוכנים לתפקד ככה. מצד שני, לדעתי גם נדרשת אידיוטיות טוטלית בשביל לעוות את הגוף על מנת לממש פנטזיה כזו, ולא מעט נשים מוכנות לעשות את זה...

מארי 10

New member
לא בטוח בכלל...

אבל יתכן והיו לי פחות חרדות מאשר עצם המהלך שצריך לעבור מתוקף היותי אישה....

hagiti1976

New member
אין שום קשר

אז נכון - אין את ההריון ואת הלידה, אבל עדיין יש את עול הגידול, חוסר שעות שינה, כביסות, ניקיונות, תקועים בבית, הפסד עבודה וכסף... בקיצור - לא!

xslf

New member
אי־הרצון שלי בילדים אינו נובע

מפחד מהריון ולידה או הנקה (שלושתם דברים יפים מאוד בעיני), כך שעל פניו אילו הייתי גבר זה לא היה משנה. מצד שני, אילו הייתי גבר, חוויות החיים שעיצבו אותי היו שונות מאוד, כך שהייתי מניחה שהייתי אדם אחר, ואז- מי יודע...

תיקון קטן לעצמי

הריון ולידה הם לא דברים יפים בעיניי, אבל זו לא הסיבה שבגללה אני לא רוצה ילדים.

TheVillageIdiot

New member
אולי.

מעולם לא הייתי גבר אז אני לא באמת יודעת, אבל אחד מהדברים שבאמת מרתיעים אותי ביותר זו חלוקת התפקידים המסורתית. בשביל להצליח לצאת מזה צריך בן זוג שאפשר לבטוח בו באש ובמים, ולא מאלה שאומרים "כן, כן, בטח" ומפילים הכל עליך בסופו של דבר. ברגע שמגיעים לנקודת האל חזור, בהחלט עדיף להיות גבר, שהרי אפשר פשוט להחליט לחזור מהעבודה בתשע בערב במקום להתעסק בחיתולים. ואגב - חלמתי את חלום ההריון הראשון שלי לא מזמן. חלמתי שנולד לי ילד בלי שום התראה מראש, והתרוצצתי נואשות בנסיון לפתור את כל הבעיות שפתאום צצו ועם הרגשה מאוד כבדה שהחיים שלי הרוסים.

למעלה