אי שוויון.

LHOswald

New member
אבל

בשביל למגר מכאן את הדת, אתה תצתרך לזרוק מכאן את כל הדתיים, גם מוסלמים. ושוב פעם, אם אתה חושב שדתיים הורסים את המדינה יש לך בעיה גם עם דת וגם עם דתיים. והולנד זה טוב, אבל לא מתיישב עם מה שכתבת. להפריד דת מהמדינה אפשר להבין, אבל גם בהולנד יש הרבה נוצרים לא? פה יש לך בעיה עם יהדות בפרט, כי יש הגדרות לכל דבר. לגיטימי, אבל לא יקרה.

One Echoe

New member
ממש, ממש לא.

המטרה שלי היא כמובן להפריד את הדת מהמדינה, זו מטרה ראשונה. אחרי זה אפשר למגר את הדת במטרות עתידיות עם חינוך והסברה. אחרי זה מי שבא לו שישאר דתי, רק שלא יכפה את זה עלי. והולנד זו דוגמא מעולה. אמנם יש שם נוצרים אבל המדינה התנערה מהדת בצורה מפליאה. יקרה, יקרה.

LHOswald

New member
להפריד

דת מהמדינה בארץ לא יקרה מסיבה פשוטה - הדתיים והמוסלמים מתרבים הרבה הרבה יותר מהר מהחילונים, הדתיים הם הרוב, ויהיו עוד יותר רוב, וחוץ מזה, חרדים מחזיקים בחלק נכבד מהשוק, ככה ששום חברה לא תתעסק איתם. קיצר, בארץ זה יקרה רק בחלומות.

One Echoe

New member
../images/Emo128.gifהדתיים הם ממש לא הרוב.

והחלום הזה הרבה יותר קרוב משנדמה לך.

LHOswald

New member
אתה סתם זורק משפטים

בטח שכן. תיקח את כל מי שמאמין בין היהודים והערבים ושאר המיוטים בארץ, ויהיה לך רוב גדול. ויהיה רק יותר. זאת ארץ קדושה לכל הדתות המרכזיות, לא יכול להיות אחרת. תוסיף לזה גם שהרוב של אלה שיורדים מהארץ הם חילונים, ואני מבטיח לך שהדת תשאר פה במרכז העניינים. זה ברור כמו 2+2

One Echoe

New member
אתה מדבר על מסורתיים.

אני מדבר איתך על דתיים. המסורתיים יעשו מה שילך במדינה. אם המדינה תהיה חסרת דת, גם המסורת תרד. המסורתיים חסרי דיעה, אפשר להגיד ככה. הם עושים רק מה שהורגלו. אתה חלולם בהקיץ... ככל שהזמן עובר, הדת מתמגרת. לפני 40 שנה היינו הרבה יותר דתיים מהיום.

LHOswald

New member
לא, פשוט

הידע ביהדות יורד, אבל הדתיים נשארים דתיים. אתה מדבר על תהליך מאוד איטי. אני לא מדבר איתך על מה יהיה בעוד אלפי שנים. בינתיים יהדות קיימת הרבה מאוד זמן ואין סוף לזה. טוב מאוד.

One Echoe

New member
../images/Emo128.gif../images/Emo31.gif שטויות במיץ.

ידע ביהדות יורד? מה זה השטויות האלה? אין רצון לידע, אולי בגלל זה הוא יורד? אנשים מבינים שרבנים הם מסטולים ותו לא. אני מדבר איתך על מקסימום עוד 100 שנה. במקרה הטוב 50 שנה.

LHOswald

New member
אתה מסוגל להיות מציאותי לרגע?

מה גורם לך לחשוב שדווקא עכשיו זה יקרה? התהליך שאתה מדבר עליו נמשך כבר הרבה מאוד זמן. הדת מאוד חזקה אצל הדתיים עדיין, ואני בהחלט לא חושב שזה משהו שישתנה תוך פרק זמן כזה קצר.

One Echoe

New member
50 שנה זה לא " דווקא עכשיו ".

המדינה קיימת כולה 50-60 שנה. ובכל יום הדת מתמגרת, עוד, ועוד. הדתיים ישארו דתיים, המדינה לא.

LHOswald

New member
כבר הסברתי

למה אני חושב שזה לא נכון. הם מחזיקים את כולם בידיים, אין ברירה. לחברות ניתוק מהדת אומר הפסדים ענקיים, ואת המדינה הם גם מחזיקים בידיים. רוב העסקים לא יסכימו לאבד את כל ההכנסות מהדתיים תמורת יום נוסף של ההכנסות.

One Echoe

New member
זה בדיוק העניין.

שהם מיעוט. וככל שהזמן עובר, אנשים חוזרים בשאלה. והדת מתמגרת, ומתמגרת. אני מדבר איתך על ניתוק של המדינה כולה מהדת. וזה יקרה.

LHOswald

New member
לא מזיק

לפעמים לחשוב לפני שכותבים. אתה בדקת כמה אנשים חוזרים בשאלה וכמה בתשובה? מי אמר לך שהמאזן לטובת החוזרי בשאלה? אתה שוב שוכח את ההבדל "הקטן" שמשפחה חילונית ממוצעת זה 1-2 ילדים וכלב, ומשפחה דתית ממוצעת זה 4-5 ומעלה, בנוסף לחרדים שבעצמם בקושי זוכרים כמה ילדים יש להם. תחשוב, תחשוב קצת, זה בריא.

One Echoe

New member
זו עובדה קיימת.

ככל שהזמן עובר אנחנו נהיים פחות דתיים. אני לא צריך להסביר לך עובדות קיימות. צא ולמד.

LHOswald

New member
לא טענתי אחרת. להמרות שאפשר

לחלוק גם על זה. אמרתי משהו אחר. לקבור את הדת היום זה מוקדם לכל הפחות. זה שאין היום נביאים לא אומר הרבה. אגב, אין לך מה לשים נגד הטענות שלי הבנתי.

One Echoe

New member
איזה טענות?...

זה שחרדים מביאים הרבה ילדים? ברגע שהדת תתנתק מן המדינה, גם המצב הזה ישתנה... חרדים, בכל מקרה, הם מיעוט... וברגע שהתקציבים(כמובן, רק על ילדים שיוולדו) ירדו, הם יחשבו פעמיים אם להביא 40 ילדים... שאלוהים יעזור להם. מה זה היום? אמרתי לך, דבר איתי בעוד 50 שנה...

LHOswald

New member
אמרתי כמה פעמים כבר

אני טוען שלא תהיה ניתוק כיוון שזה יפגע באינטרסים של העסקים, גם קטנים, וגם חברות גדולות. בגלל זה רק אזרחים מן השורה כדוגמתך רוצים את הניתוק, אבל זה לא ממש מספיק. כשהיתה לכם נציגה, שינוי, הם לא ממש הצליחו במשימה. עוד 50 שנה מבחינה הסטורית זה כלום. רק יהיה יותר דתיים.

רולדההה

New member
כל הערבים משמים מיסים ../images/Emo98.gif

לא כמו החרדים, למשל, שלא ישתינו לכיוון הצבא, לא ילמדו באונברסיטה כמו הבחור הצעיר וירכשו מקצוע ואז ישלמו גם עליו מיסים. אתה יודע מה, אני בעד לזרוק גם את החרדים, או לפחות לקחת מהם את כל הזכויות שלהם כמו הקלות בארנונה או קצבאות ענקיות. מה דעתך?

למעלה