אז, איך בוחרים את הסדרות שלכם?

X יו יו S

New member
סליחה טעות שלי

עשיתי את חישוב למתי אני אראה את זה
ואני רואה בקצב של יס

אז, איך בוחרים את הסדרות שלכם?

ולא, זה לא שרשור של שאלה מה אני רואה עכשיו. לא חסר לי מה לראות.......

הכוונה שלי היא- איך אתם מחליטים שבא לכם לראות את הסדרה, ולמה.

ניקח את 'באנשי'- לא בגלל העירום שיש בכל פרק, אלא בגלל שהגיבור הראשי "מזייף" את השם שלו וקורא לעצמו לוקאס, שזה אחד השמות האהובים עליי אי פעם.

וכמובן- עוזר שיש בסדרה גם חתיכים.
באנשי או חאנשי?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
החלטתי להקפיץ את השרשור הזה מהעבר הרחוק
כי זאת שאלה שתמיד רלוונטית ואפשר לקרוא מה אנשים ענו על זה בעבר
(אנשים שכבר לא כאן, וכמה שכן עדיין כאן)
וגם לשים תגובות חדשות (חדשים וישנים)

*עדי|חזיר| - את נחשבת לחדשה לפי זה

didalf

Well-known member
החלטתי להקפיץ את השרשור הזה מהעבר הרחוק
כי זאת שאלה שתמיד רלוונטית ואפשר לקרוא מה אנשים ענו על זה בעבר
(אנשים שכבר לא כאן, וכמה שכן עדיין כאן)
וגם לשים תגובות חדשות (חדשים וישנים)

*עדי|חזיר| - את נחשבת לחדשה לפי זה
ג'יזס מה הקפצת שרשור מלפני מאתיים שנה?:-D
היית פשוט פותח חדש.
אגב בגללך אני גם חיפשתי הודעות ישנות שלי כי כמובן ומסתבר ששנה אחרי שאלתי אותה שאלה|בוקס|

אבל מי שעדיין פה מעניין אם התשובה שלכם השתנתה.

התשובה שלי היא אין לי מושג.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ג'יזס מה הקפצת שרשור מלפני מאתיים שנה?:-D
היית פשוט פותח חדש.
כי זה מגניב שזה מלפני כמעט עשור.
וגם מעניין באמת לראות דעות של עוד אנשים שבכלל לא כאן
וגם כי באמת מעניין אם דברים השתנו
אגב בגללך אני גם חיפשתי הודעות ישנות שלי כי כמובן ומסתבר ששנה אחרי שאלתי אותה שאלה|בוקס|

אבל מי שעדיין פה מעניין אם התשובה שלכם השתנתה.

התשובה שלי היא אין לי מושג.
זה מצחיק שגם אז אמרת שאת לא יודעת.
אל את זאת ששאלה את השאלה.

מעניין גם שב2014 כבר הייתי "גם ברוטוס"

מעניין ג שבתגובה שלי שם אני כותב על בריאן פולר ועל לי פייס. ועל שניהם כתבתי השבוע בהקשר לסדרה Wonderfalls

אין דבר כזה צירופי מקרים
הכל קשור

Lhuna3

Well-known member
מנסה פרק או שניים

ואז לפי ההרגשה של עד כמה בא לי להמשיך.
כלומר אני נותנת לרגש להחליט.
במקרים נדירים אני אכריח את עצמי בכח להמשיך למרות שלא בא לי, בגלל הייפ מאוד גדול של הסדרה (כפי שקרה במד מן עד שנשברתי).
אני חושבת ש"יבוא לי" להמשיך בעיקר אם יש דמות אחת לפחות שהתחברתי אליה, או שהעלילה מספיק מותחת/מסקרנת/מרגשת/עושה לי משהו.
בקיצור - שלא ישעמם לי. נראה לי שזו הדרישה הבסיסית הכי ממצה.

בקומדיה זה פשוט או שהצחיקו אותך או שלא.

הבעיה הבאמת קשה זה איך להחליט את מה לנסות בכלל, למה לתת צ'אנס, כי יש יותר מידי ואין לי כוח לנסות כל כך הרבה.
לצלוח פרק ראשון של סדרה חדשה לגמרי זה מאמץ מסויים, במיוחד שרוב הסיכויים שזה יהיה בזבוז.
אז כן, התשובה שלי עדיין אותו הדבר.
אולי אני אוסיף לגבי איך אני מחליטה מה לנסות בכלל, שלפעמים זה לפי המלצות מסוימות, ולפעמים לפי סינופסיס שנשמע לי לטעמי. ולפעמים כי משהו זכה בפרסים שגרמו לי להסתקרן.
אני נוטה לחשוב שיש סיכוי שאוהב סדרה כאשר היא עושה עלי רושם של מד''ב שאני מחשיבה ''אמיתי'', או שהיא מצחיקה/שנונה לפי הטעם של ההומור שלי, או שהיא דרמה משפחתית.
אני נוטה להמנע מסדרה אם היא על בלשים פותרים תעלומת רצח, או שהיא בכלל מתמקדת בתעלומה שאני יודעת שהתשובה שלה לא מעניינת בעיני, או שהיא מאוד פרוצדורלית בלי עלילה מתמשכת מספיק משמעותית.
אבל זה לא חד משמעי, ויש מקרים שאני כן אתן צ'אנס לסדרות כאלה.

didalf

Well-known member
זה מצחיק שגם אז אמרת שאת לא יודעת.
זה מה שבאמת מצחיק|למטה|
יותר קל לי לענות מה יגרום לי לשלול סדרה - כל דבר שמתעסק בעל טבעי/פנזטיה/מד"ב/גיבורי על וכד'. לא סובלת את הדברים האלה.
ותראו אותי היום:-D

אל את זאת ששאלה את השאלה.
כי עניין אותי איך אחרים חושבים.

אז כן, התשובה שלי עדיין אותו הדבר.
אולי אני אוסיף לגבי איך אני מחליטה מה לנסות בכלל
את חייבת להוסיף משהו, בכל זאת שודרגת שתי גרסאות ללונה3.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ותראו אותי היום:-D
חחחחחח זה באמת מצחיק
את חייבת להוסיף משהו, בכל זאת שודרגת שתי גרסאות ללונה3.
בדיוק.
מה הסיכוי שלונה 1 היא דומה ללונה 3.
או אולי לונה 2 הייתה שונה מלונה 1, ואז היא חזרה לעצמה בלונה 3.
רגש, תקציר, יוצרים, שחקנים, רעיון

באז, דברים ששמעתי באינטרנט, דברים ששמעתי מאנשים, טריילר... זה שילוב של המון דברים.
למשל החלטתי להתחיל לראות The Fosters על זוג לסביות עם כמה ילדים (ביולוגיים, מאומצים, אומנה) ואני לא בטוח למה. אולי כי זוג לסבי נשוי נשמע לי מעניין, אולי כי מצב שבו אנשים שונים מצורפים למשפחה לא שגרתית נראה לי מעניין. ואולי כי הילד מהמכשפים מוויברלי פלייס גדל וגם זה מעניין.
justified התחלתי כי היה שם את שיין מהמגן וכי הכובע של הגיבור נראה לי מגניב - לא ידעתי כלום וגיליתי תוכנית מעולה.
הרבה פעמים פשוט אם זו סדרת מד"ב או פנטזיה אני אנסה לכמה פרקים.
קומדיות אני הרבה יותר מנסה, כמעט כל סדרה קומית שיוצאת. רואה כמה פרקים ואז את הרוב נוטש ונשאר עם מה שמצחיק אותי. במקרה של קומיוניטי נטשתי ואז חזרתי כי ראיתי במקרה פרק מצחיק מהמשך עונה 1.
כן, זה עדיין די העניין
*ושוב צירוף מקרים כי השבוע כתבתי משהו על כך שלריילן גיבנס יש כובע מגניב.

שילוב של המון דברים

אבל הדבר העיקרי הוא תחושת בטן. והתחושת בטן נובעת בעיקר מהתיאור של הסדרה והצפיה בטריילר שלה
מעבר לזה משתלב גם עניין של שחקנים ויוצרים. למשל את חניבעל היה לי ברור שאני אנסה בגלל שבריאן פולר מעורב.
Halt and catch fire היה לי ברור שאני אנסה בגלל השחקן הראשי.
אבל באמת הדבר העיקרי הוא עלילה. ובמידה מסוימת סוגי דמויות שאני שומע עליהם. אני מודה שאם אני שומע שבסדרה יהיה דמות ראשית (או משנית קבועה) של הומו זה מושך אותי יותר.
וכמובן יש עניין של שילובים בין גורמים שונים - למשל את הסדרה Backstrom לא חשבתי שאני אנסה לפי הטריילר, אבל אז שמעתי שתומאס דקר (שאני מאוד אהבתי ביומני שרה קונור) ישחק שם הומו. רק בשבילו או רק בשביל הדמות אולי לא הייתי מנסה, אבל השילוב כנראה ידחוף אותי לתת לסדרה כמה פרקים.

אגב, השבוע מתחילות שתי סדרות שאני מתכוון לנסות:
extant - שאני מתכוון לנסות כי הרעיון של הסדרה נראה לי מסקרן לפי הטריילר
finding carter - ששמעתי עליה לראשונה כי מסחק בה אלכסיס דניזוף (מאנג'ל), אבל בעיקר כי הרעיון שלה נראה לי מעאוד מעניין מהרגע ששמעתי עליו (קצת כמו הצד העמוק של האוקיינוס שזה סרט שאני אוהב)

דיבורים מסביב והמלצות מהפורום באות לידי ביטוי לגבי סדרות שאני מחליט לראות בשלב מאוחר יותר. זאת הסיבה שראיתי לבסוף את שובר שורות, זאת הסיבה שאני מתכנן לראות הקילינג והסמויה והסיבה שאני גם שוקל לראות האישה הטובה (באופן מוזר מה שדחף אותי לחשוב יותר על האחרונה זה טריילר לקומדיה שבו דיברו עליה)

מה יגרום לי לשלול סדרה - אם היא לחלוטין לא מסוג הסדרות שמעניינות אותי - כלומר פרוסידוראלית משטרתית.
אבל מעבר לזה העניין הוא לא שאני שולל סדרות, אלא פשוט אני לא מנסה לראות את הכל ויש כל כך הרבה סדרות שיוצאות שאני משקיע רק באלו שממש מושכות אותי.
גם זה עדיין די נכון.
אני עדיין אסכים לראות בלי מחשבה סדרה שבה תומאס דקר משחק הומו.
מה בכלל קורה איתו? (מגגל לבדוק)(אוי, הוא משחק בSwimming with Sharks שגם ככה רציתי לראות בגלל קירנן שיפקה - עכשיו אני צריך להוסיף אותה לרשימה שלי)

אני אולי אוסיף שמאוד יגדיל את הסיכוי שאני אראה סדרה אם מישהו אחר מהפורום גם רואה אותה כי אז אני יכול לדבר איתו עליה.
זאת הסיבה שמחר אני אראה את הפרק הראשון של הצהובות.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מעניין אם ‏ננבור מספיק עמוק בעבר של האינטרנט נמצא גם הודעה שלך נגד סדרות עם הומואים.
חחחחחחחחחחחחחח
איזו הודעה מ2003 שבה עדי הצעירה סופר הומופובית בפורום של Rebelde Way
כי מישהו בפורום אמר שהוא מקווה שפבלו ייצא מהארון.

didalf

Well-known member
מעניין אם ‏ננבור מספיק עמוק בעבר של האינטרנט נמצא גם הודעה שלך נגד סדרות עם הומואים.
נהההה
ליטרלי ההודעה הראשונה שלי בפורום הזה זה לבקש איפה אפשר לראות הכי גאים שיש:-D
(כרגיל הקישור עקום, עמוד 2 הודעה 50)

It's Always Sunny

Well-known member
בהתחלה לא הבנתי מאיפה צץ השרשור הזה (במיוחד כשקלטתי את התאריך שלו, ביוני 2013 סיימתי כיתה ט' :oops:)
אני תיכף אחשוב על תשובה, קודם צריכה לקרוא את כל מה שרשום :-D

מעניין ג שבתגובה שלי שם אני כותב על בריאן פולר ועל לי פייס. ועל שניהם כתבתי השבוע בהקשר לסדרה Wonderfalls

אין דבר כזה צירופי מקרים
הכל קשור
🤔🤔

It's Always Sunny

Well-known member
אוי ואבוי, יש מצב שאני הולכת למצוא את עצמי עכשיו יושבת וקוראת שרשורים ישנים |פנים|:-D
למזלי, היום תיכננתי רק לראות את אטלנטיס אז יש לי זמן.

It's Always Sunny

Well-known member
זה מרגיש לי מוזר להגיב למשהו שנכתב לפני כמעט עשור, במיוחד כי מרבית הסיכויים שהדעות השתנו.

במקרים נדירים אני אכריח את עצמי בכח להמשיך למרות שלא בא לי, בגלל הייפ מאוד גדול של הסדרה (כפי שקרה במד מן עד שנשברתי).
@Lhuna3
זה השתנה?

הבעיה הבאמת קשה זה איך להחליט את מה לנסות בכלל, למה לתת צ'אנס, כי יש יותר מידי ואין לי כוח לנסות כל כך הרבה.
לצלוח פרק ראשון של סדרה חדשה לגמרי זה מאמץ מסויים, במיוחד שרוב הסיכויים שזה יהיה בזבוז.
זה מרגיש רלוונטי היום יותר מתמיד (כמות הסדרות והזמן). אני מניחה שהדעה שלך לגבי הפרק הראשון נשארה פחות או יותר אותו הדבר. למרות שהיום לחלק מהסדרות לרוב יש עונות קצרות, אז יכול להיות שתתני צ'אנס בכל זאת?

דקסטר עוד שבועיים וחצי, שו"ש עוד חודשיים בדיוק.
זה מרגיש כאילו זה היה לפני נצח ;-# לפעמים אני מתבאסת שלא הכרתי את הסדרות האלה בזמן שהן שודרו, אני מרגישה שהפיק של הטלוויזיה היה פחות או יותר לפני עשור. כמובן, שיכול להיות שזו הנוסטלגיה שאני חווה כרגע.
אם את מסתכלת על הסדרות האלה היום (אחרי שאת יודעת איך הן הסתיימו), את מעריכה אותן יותר או פחות? (בקטע של הייפ, זכור לי שהרבה התאכזבו מהסוף של דקסטר אבל כשהיא הייתה בעונות הראשונות היא זכתה לשבחים).
אני זוכרת כשהייתי בכיתה י', שמעתי לראשונה על שובר שורות מהמורה שלי לתקשורת. זה היה ב-2013-14, אז שובר שורות הסתיימה כבר, אבל לא הכרתי את הסדרה בכלל (גם לא היה לי מאיפה להכיר אותה) אז הייתי בטוחה שזו סדרה חדשה. ואז נכנסתי לויקיפדיה וגיליתי שהסדרה הזו יצאה ב-2008 (כלומר כשהייתי ביסודי ;-#) ודי הייתי בהלם שלא שמעתי עליה בכלל. היום אני יכולה לומר שדי חייתי מתחת לסלע בשנים ההן :-D

קודם לפי ז'אנר
אני לא רואה בכלל קומדיות אז אם סידרה מוגדרת מראש כקומדיה או דרמה-קומית רוב הסיכויים שאני אפילו לא אתחיל לקרוא תקציר שלה,דרמות בית חולים אני גם לא אוהבת,אבל מאוד אוהבת סדרות משטרה.אחרי זה אני קוראת תקציר ורואה כמה עונות יש לה ומה האורך של כול עונה:אני לא אתחיל לראות סדרה שנמצאת עכשיו בעונה 6-7 ולכול עונה יש בממוצע 22 פרקים, מצד שני אני לא אתחיל סדרה שמראש אני יודעת שבוטלה אחרי עונה אחת אבל אין לי בעיה לתת צ'אנסים לסדרות חדשות.אחרי שאני מחליטה מה לראות אני מחליטה אם להמשיך או לא אחרי פרק אחד או שניים בד"כ.
@dilia snake
מעניין ונחמד שבסופו של דבר נתת ל-svu צ'אנס :-): את עדיין לא אוהבת סדרות בית חולים? אם אני לא טועה את רואה שיקגו med. זה בגלל שאת רואה את כל סדרות השיקגו?

ויש גם עיניין של גיוון מאחר וגם ככה אני נורא בררנית כדי שאני לא ארגיש אני רואה את אותו הדבר רק עם שחקנים ונופים אחרים אני לא אראה יותר מ-2-3 סדרות מאותו ז'אנר במקביל.
הא, מעניין. את מחשיבה את הסדרות שאת רואה היום מאותו ז'אנר? (כי אני זוכרת שאת רואה את כל השיקגו, חוק וסדר, ncis)

רגש, תקציר, יוצרים, שחקנים, רעיון

באז, דברים ששמעתי באינטרנט, דברים ששמעתי מאנשים, טריילר... זה שילוב של המון דברים.
למשל החלטתי להתחיל לראות The Fosters על זוג לסביות עם כמה ילדים (ביולוגיים, מאומצים, אומנה) ואני לא בטוח למה. אולי כי זוג לסבי נשוי נשמע לי מעניין, אולי כי מצב שבו אנשים שונים מצורפים למשפחה לא שגרתית נראה לי מעניין. ואולי כי הילד מהמכשפים מוויברלי פלייס גדל וגם זה מעניין.
justified התחלתי כי היה שם את שיין מהמגן וכי הכובע של הגיבור נראה לי מגניב - לא ידעתי כלום וגיליתי תוכנית מעולה.
הרבה פעמים פשוט אם זו סדרת מד"ב או פנטזיה אני אנסה לכמה פרקים.
קומדיות אני הרבה יותר מנסה, כמעט כל סדרה קומית שיוצאת. רואה כמה פרקים ואז את הרוב נוטש ונשאר עם מה שמצחיק אותי. במקרה של קומיוניטי נטשתי ואז חזרתי כי ראיתי במקרה פרק מצחיק מהמשך עונה 1.
@טוני החתול
אני אוהבת את הנימוק שלך לגבי justified :-D
איך אתה מרגיש לגבי קומדיות היום? עדיין צופה בהרבה או שמעדיף דרמות?

אני אישית אהבתי את טארה, אבל אני מבין שיש אנשים שלא אהבו.
הסיבה שזו לא דוגמא טובה אבל היא שהיא אף פעם לא נחשבה לאיכותית ברמה שזה שמעל הזכיר. אני מאוד נהניתי ממנה אבל לא הייתי שם אותה באותה רמה כמו הסופרנוס.
הנחתי שזה אתה לפי מה שכתבת על טארה.
ולמען האמת, זה די מרגש אותי לראות את מה שכתבת כי פעם הייתי יושבת מול המחשב ולא תמיד הסכמתי עם מה שכתבו בפורומים אבל לא טרחתי ליצור דיון (גלשתי הרבה באנונימיות). אז לראות מישהו שמגן על סדרות כאלה או אחרות (משהו שאני לא הייתי טורחת לעשות) גורם לי לנחת. זה נשמע מאוד שולי אבל מבחינתי זה חשוב :-]

תוכניות כמו הסופרנוס והסמויה (האחרונה לא ראיתי בכלל) ידועות כאיכותיות מאוד וגם שנים אחרי שנגמרו הן מופיעות בערך בכל רשימה של תוכניות טובות.
ראית מאז את הסמויה, נכון? (שואלת מי שלא ראתה הסופרנוס או הסמויה :-D)

לאחרונה פורסמה רשימה כזאת של 101 התוכניות הטובות ביותר והסופרנוס הגיעה מקום ראשון, הסמויה מקום 9 ושובר שורות מקום 13, טארה בכלל לא דורגה.
so, הגיע הזמן להודות בכך שאני מכירה את הרשימה הזו יותר מדי טוב |מובך|
אני לא תמיד מסכימה עם רשימות כאלה (למשל, משפחת קוסבי מופיעה ברשימה הזו אבל היום אני לא בטוחה אם זה היה עובר) ואני לא חושבת שיש מישהו שאי פעם יסכים.
זו רשימה קצת גנרית. אבל אני לא מאשימה את מי שהרכיב אותה, תמיד יהיה מי שיתלונן שהסדרה האהובה עליו לא נמצאת, יש יותר מדי סדרות טובות (זה היה נכון לפני עשור וזה נכון אפילו פי שניים עכשיו).
אני כן מעריכה את הניסיון ליצור רשימה שיש בה ייצוג של סדרות מכל עשור (למרות שיכלו לבחור קומדיות עכשוויות, מי יודע מה היו הקריטריונים שלהם? |חבול|)
ואני חושבת שאין לי פואנטה, סתם כתבתי דברים שעולים לי לראש בלי מטרה.

אבל כן יש מקרים גם שסדרות איכותיות מאוד שהרבה אנשים אוהבים ויש אנשים שממש א אוהבים אותם. אני מאוד אוהב מד מן (מקום 7 ברשימה הנ"ל) ולדעתי היא אולי התוכנית הכי איכותית שיש כרגע, אבל יש אנשים שהיא משעממת אותם.
אתה עדיין חושב ככה? (על מד מן)

** אני עדיין חושבת על תשובה.

Lhuna3

Well-known member
או אולי לונה 2 הייתה שונה מלונה 1, ואז היא חזרה לעצמה בלונה 3.
לא מזכירים את לונה 2 כי היא התחילה את מלחמת הדאלקים בגאליפריי ואנחנו מעדיפות לשכוח את זה.
אני אולי אוסיף שמאוד יגדיל את הסיכוי שאני אראה סדרה אם מישהו אחר מהפורום גם רואה אותה כי אז אני יכול לדבר איתו עליה.
זאת הסיבה שמחר אני אראה את הפרק הראשון של הצהובות.
כנ"ל.
אוי ואבוי, יש מצב שאני הולכת למצוא את עצמי עכשיו יושבת וקוראת שרשורים ישנים |פנים|:-D
:-D כן, זה כמו ליפול למחילת ארנב כשזה קורה, קשה לצאת מזה.

@Lhuna3
זה השתנה?
לא השתנה.
זה מרגיש רלוונטי היום יותר מתמיד (כמות הסדרות והזמן). אני מניחה שהדעה שלך לגבי הפרק הראשון נשארה פחות או יותר אותו הדבר. למרות שהיום לחלק מהסדרות לרוב יש עונות קצרות, אז יכול להיות שתתני צ'אנס בכל זאת?
תראי, תמיד יכול להיות, אבל זה עדיין פחות יקרה.

זה מרגיש כאילו זה היה לפני נצח ;-# לפעמים אני מתבאסת שלא הכרתי את הסדרות האלה בזמן שהן שודרו, אני מרגישה שהפיק של הטלוויזיה היה פחות או יותר לפני עשור. כמובן, שיכול להיות שזו הנוסטלגיה שאני חווה כרגע.
התקופה ההיא באמת הרגישה כמו פיק של הטלוויזיה, בעיקר בעליה של סדרות דרמה מאוד איכותיות ומוערכות.
מה שהדגיש את זה בעיני היה שבעבר היו הרבה שחקני טלויזיה שניסו "לפרוץ לקולנוע" כי כוכבי קולנוע נחשבו לכוכבים הרבה יותר גדולים, לא משנה כמה מפורסם ואהוב היית בתור שחקן טלויזיה, זה היה נחשב פחות. (אבל רובם עשו סרטים שנכשלו).
ואז בתקופה הזאת התחילה הערכה גדולה יותר לכוכבי דרמות טלויזיה, ופתאום שמענו גם על כוכבי קולנוע שדווקא מנסים לעבור לטלויזיה (ורובם כיכבו בסדרות שנכשלו).
(זה כמובן לא כזה חד, תמיד היו מן הסתם מעברים בשני הכיוונים, אבל אלו היו הטרנדים הבולטים.)
אם את מסתכלת על הסדרות האלה היום (אחרי שאת יודעת איך הן הסתיימו), את מעריכה אותן יותר או פחות? (בקטע של הייפ, זכור לי שהרבה התאכזבו מהסוף של דקסטר אבל כשהיא הייתה בעונות הראשונות היא זכתה לשבחים).
אכן הסוף של דקסטר היה גרוע לכל הדיעות, ובכלל העונות האחרונות שלה (יש הסכמה על עונות 1-4 שהיו טובות, עונה 5 שנויה במחלוקת, 6 והלאה אני חושבת שכבר די קונצנזוס שזה התדרדר).
אני מניחה שאם הייתי צופה היום בדקסטר לראשונה, אז הייתי עדיין נהניית ממנה מאוד, אבל אולי מעריכה אותה כפחות איכותית מאיך שהערכתי אותה בזמנו (לא רק בגלל איך שהיא נגמרה, אלא בכללי).
לגבי שובר שורות אני נוטה להאמין שעדיין הייתי מעריכה אותה כאחת מהאיכותיות ביותר בכל הזמנים. (וגם הסיום שלה בעיני היה מושלם אז לא נפגמה בשום שלב, לפחות בשבילי.)
אני זוכרת כשהייתי בכיתה י', שמעתי לראשונה על שובר שורות מהמורה שלי לתקשורת. זה היה ב-2013-14, אז שובר שורות הסתיימה כבר, אבל לא הכרתי את הסדרה בכלל (גם לא היה לי מאיפה להכיר אותה) אז הייתי בטוחה שזו סדרה חדשה. ואז נכנסתי לויקיפדיה וגיליתי שהסדרה הזו יצאה ב-2008 (כלומר כשהייתי ביסודי ;-#) ודי הייתי בהלם שלא שמעתי עליה בכלל. היום אני יכולה לומר שדי חייתי מתחת לסלע בשנים ההן :-D
וואו :-D
משפחת קוסבי מופיעה ברשימה הזו אבל היום אני לא בטוחה אם זה היה עובר
האמת שבא לי לראות קצת משפחת קוסבי כדי להזכר ולשפוט אם זה עומד או לא במבחן הזמן (אם מתעלמים כמובן ממה שיודעים היום על ביל קוסבי).
נ.ב. תמיד הטריד אותי שבעברית קראו לזה "משפחת קוסבי" כי בסדרה בכלל השם משפחה שלהם היה האקסטבל. אז זה היה תרגום מטופש (במקור "המופע של קוסבי").

didalf

Well-known member
בהתחלה לא הבנתי מאיפה צץ השרשור הזה (במיוחד כשקלטתי את התאריך שלו, ביוני 2013 סיימתי כיתה ט' :oops:)
אני זוכרת כשהייתי בכיתה י', שמעתי לראשונה על שובר שורות מהמורה שלי לתקשורת. זה היה ב-2013-14, אז שובר שורות הסתיימה כבר, אבל לא הכרתי את הסדרה בכלל (גם לא היה לי מאיפה להכיר אותה) אז הייתי בטוחה שזו סדרה חדשה. ואז נכנסתי לויקיפדיה וגיליתי שהסדרה הזו יצאה ב-2008 (כלומר כשהייתי ביסודי ;-#)
די להזכיר לנו שאנחנו זקנים;-(

לא מזכירים את לונה 2 כי היא התחילה את מלחמת הדאלקים בגאליפריי ואנחנו מעדיפות לשכוח את זה.
:-D:-D

לגבי שובר שורות אני נוטה להאמין שעדיין הייתי מעריכה אותה כאחת מהאיכותיות ביותר בכל הזמנים. (וגם הסיום שלה בעיני היה מושלם אז לא נפגמה בשום שלב, לפחות בשבילי.)
|כן||כתר||מאוהב|

It's Always Sunny

Well-known member
:-0:-D

התקופה ההיא באמת הרגישה כמו פיק של הטלוויזיה, בעיקר בעליה של סדרות דרמה מאוד איכותיות ומוערכות.
מה שהדגיש את זה בעיני היה שבעבר היו הרבה שחקני טלויזיה שניסו "לפרוץ לקולנוע" כי כוכבי קולנוע נחשבו לכוכבים הרבה יותר גדולים, לא משנה כמה מפורסם ואהוב היית בתור שחקן טלויזיה, זה היה נחשב פחות. (אבל רובם עשו סרטים שנכשלו).
ואז בתקופה הזאת התחילה הערכה גדולה יותר לכוכבי דרמות טלויזיה, ופתאום שמענו גם על כוכבי קולנוע שדווקא מנסים לעבור לטלויזיה (ורובם כיכבו בסדרות שנכשלו).
(זה כמובן לא כזה חד, תמיד היו מן הסתם מעברים בשני הכיוונים, אבל אלו היו הטרנדים הבולטים.)
וואו, האמת שאני די זוכרת את הטרנד של הכוכבי קולנוע מככבים בסדרות משלהן. את המקרה הפוך, אני פחות מכירה אבל ממש זכור לי שפתאום טלוויזיה נהייתה המדיום הכי חם ופתאום זה כבר היה יותר לגיטימי להמשיך בקריירה בטלוויזיה גם אם היית כוכב/ת קולנוע מופרסמ/ת.
מעניין שאת מדברת על דרמות כבתור הלהיט של השנים האחרונות, כי יש לי תחושה שהסיטקומים בעיקר שייכים לשנות ה-90 (אני לא בקיאה אם כמה יש כאלה שמצליחים בימינו). למרות שיש לי תחושה שמה מצליח היום זה יותר דרמדיות ופחות סיטקומים קלאסיים.

אכן הסוף של דקסטר היה גרוע לכל הדיעות, ובכלל העונות האחרונות שלה (יש הסכמה על עונות 1-4 שהיו טובות, עונה 5 שנויה במחלוקת, 6 והלאה אני חושבת שכבר די קונצנזוס שזה התדרדר).
אני מניחה שאם הייתי צופה היום בדקסטר לראשונה, אז הייתי עדיין נהניית ממנה מאוד, אבל אולי מעריכה אותה כפחות איכותית מאיך שהערכתי אותה בזמנו (לא רק בגלל איך שהיא נגמרה, אלא בכללי).
מתי התחלת לצפות בסדרות האלה? כשהן התחילו או כשהן היו באמצע?

האמת שבא לי לראות קצת משפחת קוסבי כדי להזכר ולשפוט אם זה עומד או לא במבחן הזמן (אם מתעלמים כמובן ממה שיודעים היום על ביל קוסבי).
אני מניחה שראית את משפחת קוסבי בעבר?
אני תמיד מתלבטת אם כדאי לראות את הסדרה, בעיקר בגלל ביל קוסבי. למרות שכן ראיתי סמולוויל (והשחקנית של קלואי גייסה נשים לכת). אני לא יודעת למה במקרה אחד זה בסדר מבחינתי ובמקרה אחר פחות.
באותה מידה, אני בסדר עם באפי.

נ.ב. תמיד הטריד אותי שבעברית קראו לזה "משפחת קוסבי" כי בסדרה בכלל השם משפחה שלהם היה האקסטבל. אז זה היה תרגום מטופש (במקור "המופע של קוסבי").
נכון! אבל התרגומים בעברית תמיד היו לא ממש טובים. אני מניחה שאת מכירה את Sliders (גולשים בזמן) והתרגום המוזר של השם של הסדרה?

די להזכיר לנו שאנחנו זקנים;-(
מה, לא מה פתאום. רק בשאלון של הסיכום חודש לא מזמן הגענו למסקנה שכולם צעירים בנפש ;-)

האם זה רמז שאני צריכה לצפות בשובר שורות? אני אעשה את זה מתישהו. מבטיחה.
אם כבר אני שואלת את השאלה הרטורית הזו, אני אשמח אם תמליצו לי על סדרות שנחשבות איכותיות שנהניתם מהן (נניח שובר שורות). יש לי בקשה אחת, אם אפשר שהסדרות האלה לא יהיו מהעשור האחרון.
(לא חשוב לי ז'אנר, יכול להיות הכל מהכל)

למעלה