אז, איך בוחרים את הסדרות שלכם?

Lhuna3

Well-known member
@Lhuna3 ניסית לראות אבודים כשהיא יצאה או בשלב יותר מאוחר?
כששודרה בטלויזיה בישראל.
לגבי הנותרים, הייתי צריכה להתאפק כדי לא לפתוח את הספויילרים ;-# ממש התחשק לי לקרוא את ההסברים אבל נראה לי שעדיף שלא.
ברור שלא לקרוא. אף פעם לא כדאי לקרוא ספוילרים, ובעיקר לסדרות דרמה ומתח.

It's Always Sunny

Well-known member
כששודרה בטלויזיה בישראל.
אז פחות או יותר בתקופה שהיא יצאה?
ידעת לגבי ההייפ סביבה?
ואיך הרגשתי לגבי הנותרים? היית בסדר עם לצפות בה או שלקח לך זמן להשתכנע? (בגלל היוצר)

ברור שלא לקרוא. אף פעם לא כדאי לקרוא ספוילרים, ובעיקר לסדרות דרמה ומתח.
נכון, אבל זה מאוד מפתה, האוטומט שלי זה לפתוח תיבות ספויילרים :-D |פנים|

Lhuna3

Well-known member
אז פחות או יותר בתקופה שהיא יצאה?
ידעת לגבי ההייפ סביבה?
ואיך הרגשתי לגבי הנותרים? היית בסדר עם לצפות בה או שלקח לך זמן להשתכנע? (בגלל היוצר)
אני חושבת שהיא שודרה בארץ במקביל לארה"ב, אבל לא בטוחה שמהעונה הראשונה (שכאמור רק אותה ראיתי, וקצת מהשניה), אז נגיד שבערך. כמובן שידעתי על ההייפ, מהייפ בד"כ קשה להתעלם חחח
בנותרים צפיתי ב-VOD הרבה אחרי יציאתה. אני לא זוכרת אם בכלל ידעתי שהיא מאותו יוצר של אבודים. (בכל מקרה אני לא נוהגת להחרים על סמך יצירה אחת. אבל כן מפתיע שניק צפה בה לאור זאת.)

נכון, אבל זה מאוד מפתה, האוטומט שלי זה לפתוח תיבות ספויילרים :-D |פנים|
אוי ואבוי לך! |שוטר|:p

keren or5

Well-known member
הכת רוצה לערער לחלוטין על יסודות החברה ולמנוע מצב שאנשים פשוט ימשיכו בחיים שלהם כרגיל כאילו הדבר הזה לא קרה.
הן פשוט לא מוכנות שהעולם ימשיך בחיים רגילים כאילו זה לא קרה.
אני שמעתי את ההסבר הזה כבר- והשאלה שתמיד הרגישה מתבקשת- אבל למה?

למה הם רוצים שאנשים לא ישכחו את מה שקרה? למה?

הן יודעות שאף אחד לא יכול לעשות כלום בשבילן. הן עושות דברים אבסורדיים ולא מוסברים כי העולם הפך לאבסורדי ולא מוסבר, יש להן כאב עצום שאין לו הסבר וסיבה הגיונית, ואם העולם יתעלם מהן הן יגרמו גם לאחרים כאב בלי הסבר ובלי סיבה הגיונית.
(זה כמובן לא מצדיק אותן, רק מסביר).
זה גם חלק מהתשובה שנשמעת לי סבירה לשאלה שהסדרה מעלה "מה יקרה בעולם אם...", אז אחד הדברים שאולי יקרו זה שיהיו יותר אנשים נורמטיביים שיתערערו עד כדי הצטרפות לתנועות/כתות הזויות, כי מנהיגים כריזמטיים של תנועות כאלו נותנים לאנשים אבודים "משהו להאחז בו".
אבל העולם כבר אבסורדי ולא מוסבר! יש שאמרו שהסדרה היא מטאפורה ל-9/11, וגם אם לא. לא קשה לחשוב על דברים מזעזעים ואבסורדים שקורים בעולם שיכולים לגרום לאנשים להשתגע. מלחמות, רוע אנושי, רוצחים סדרתיים, טראומות בין לאומיות וטראומות אישיות. הרי אנשים גם בעולם המציאותי שהתערערו כ"כ מדברים שקרו להם בחיים עד כדי כ שהם מפתחים אמונות מוזרות, מצטרפים לכתות, עוברים מניפולציות ע"י מנהיגים כריזמטיים, לא צריך את המאורע המחולל של הסדרה כדי להסביר את הדברים האלה! אין שום התנהגות שראיתי בשתי העונות הראשונות שלא ראיתי גם ככה אנשים עושים ברמה זו או אחרת במציאות. ראיתי סדרות דוקומטריות שבהן אנשים שהיו שייכים לכת מסבירים מבחינה פסיכולוגית מה יגרום לבן אדם לעשות דבר זה בצורה שאשכרה הבנתי! אני לא צריכה הסבר למה יש כתות בעולם אלא למה דווקא האנשים ה*ספציפיים* שאנחנו רואים בסדרה בוחרים לעשות את מה שהם עושים, אחרת למה שהם יעניינו אותי? למה לי לצפות בהם?
אני חושבת שעליתי בזמן שכתבתי את התגובה על סיבה נוסת שאני עדיין יותר אוהבת את אבודים- באבודים אנחנו מתחילים את הסדרה שהדמויות יודעות מה שאנחנו יודעים- כלומר לא יודעים כלום-זה מאפשר לי להזדהות איתם הרבה יותר- אמנם אני לא מבינה מה קורה, אבל גם הם לא. בעיקר בעונות הראשונות. בנותרים זה כאילו הדמויות הם חלק מהתעלומות- הן יודעות משהו שאני לא- מה שאיכשהו גורם לי להתעצבן עליהן לא בגלל המעשים שהם עושים- אלא בגלל שאני לא מבינה למה הם עושים וזאת השאלה!

לא צפיתי בנותרים אז אני לא מרגישה שאני יכולה להביע דעה בנוגע לאבודים והנותרים אבל מה שכתבת היה מעניין מאוד.
תודה :-):
ראית את אבודים יותר מפעם אחת?
את כל הסדרה? לא. אני חושבת שיש עונות שראיתי יותר מפעם אחת, כנראה לקראת מתי שיצאה עונה חדשה (נניח יכול להיות שלפני עונה 3 יצאה צפיתי שוב ב-1ו-2 למשל). ואולי יש פרקים שממש אהבתי שראיתי מה פעמים.
לגבי הנותרים, הייתי צריכה להתאפק כדי לא לפתוח את הספויילרים ;-# ממש התחשק לי לקרוא את ההסברים אבל נראה לי שעדיף שלא.
סורי! זה בטח סופר מבאס, אבל אם את באמת מתכוונת לראות מתישהו אז אל תקראי.

It's Always Sunny

Well-known member
אני חושבת שהיא שודרה בארץ במקביל לארה"ב, אבל לא בטוחה שמהעונה הראשונה (שכאמור רק אותה ראיתי, וקצת מהשניה), אז נגיד שבערך. כמובן שידעתי על ההייפ, מהייפ בד"כ קשה להתעלם חחח
אוקיי, אז לגבי משהו אחר, אני יוצאת מנקודת הנחה שלכולם יש סדרות עם הייפ שהם פחות התלהבו מהן וסדרות כמעט בלי הייפ שהם אהבו. יש סדרות שאת ממש אוהבת והן לא הכי פופולאריות?

בנותרים צפיתי ב-VOD הרבה אחרי יציאתה. אני לא זוכרת אם בכלל ידעתי שהיא מאותו יוצר של אבודים. (בכל מקרה אני לא נוהגת להחרים על סמך יצירה אחת. אבל כן מפתיע שניק צפה בה לאור זאת.)
יש סדרות שיצא לך לוותר עליהן בגלל יוצר?

את כל הסדרה? לא. אני חושבת שיש עונות שראיתי יותר מפעם אחת, כנראה לקראת מתי שיצאה עונה חדשה (נניח יכול להיות שלפני עונה 3 יצאה צפיתי שוב ב-1ו-2 למשל). ואולי יש פרקים שממש אהבתי שראיתי מה פעמים.
יצא לך לצפות בסדרה כשהיא יצאה?
אני שואלת כי מעניין אותי לדעת מה היה גודל תיאוריות הקונספירציה.

סורי! זה בטח סופר מבאס, אבל אם את באמת מתכוונת לראות מתישהו אז אל תקראי.
כן, את צודקת.

keren or5

Well-known member
יצא לך לצפות בסדרה כשהיא יצאה?
אני שואלת כי מעניין אותי לדעת מה היה גודל תיאוריות הקונספירציה.
כן. כלומר לא בטוחה שצפיתי בל פרק בדיוק מתי שהוא יצא, אבל הייתי פחות או יותר מסונכנת עם שאר העולם בצפייה. נדמה לי שאת עונה 1 ראיתי בבינג' מדיסק שאחותי הביאה, היו כמה עונות שהפרק שודר בטלוויזיה בישראל איזה 3 ימים אחרי שהוא יצא בארה"ב, והדודים היו אז בחיתוליהם ועשו בעיות, אז תמיד הייתה לי התלבטות אם להשיג מהם או לחכות (לפעמים חיכיתי ולפעמים לא), את העונה האחרונה אני זוכרת שראיתי רק דרך הדודים ובזמן הכי מהר אחרי שהפרק יצא, כי כבר אז הייתה לי אובססיה קלה והייתי ממש מחכה ליום בשבוע שזה ייצא.

אני מודה שבעיקר קראתי דיונים אז בפורום אבודים בתפוז ולא בשום מקום אחר, אז לא יודעת אם נחשפתי לתיאוריות הכי הזויות שהיו, אבל אני מאמינה שידעתי את רוב התיאוריות הפופולאריות (חלק מהם נראו לי יותר טובות מהפתרונות האמיתיים).

Lhuna3

Well-known member
למה הם רוצים שאנשים לא ישכחו את מה שקרה? למה?
א. כי כואב להן ואין להן יכולת לסגירת מעגל, להשלמה, בגלל התעלומה שאין דרך לפתור.
ב. כי איך אפשר לשכוח דבר כזה ולהמשיך הלאה?? המציאות הפכה למשהו אחר ממה שהכרנו, לכזאת שאנשים יכולים להעלם ממנה סתם כך בכל רגע אקראי בלי שום סיבה והסבר. זה אבסורד גם בעיני להתייחס כאילו לא קרה (גם אם עושים את זה פשוט כי אין שום דבר שאפשר לעשות), וזה תסכול גדול שלא מניח. נראה לי.
אבל העולם כבר אבסורדי ולא מוסבר!
זה נכון לומר על היקום והקיום באופן כללי (למה משהו קיים בכלל) אבל זאת לא הרמה שאנשים ממוצעים חושבים עליה.
המאורע שקרה בסדרה הפך את התעלומה הלא מוסברת למשהו שמשפיע ישירות על חיי אנשים, שלוקח מהם את היקירים שלהם, שיכול לקחת בכל רגע אותם עצמם. עכשיו תגידי "אבל אנשים גם יכולים סתם למות". נכון, אבל לא באופן על טבעי ובלתי מוסבר.
כמובן שיש תעלומות לפעמים כמו מקרי מוות לא מפוענחים, אבל זה לא ברמת העל טבעי, ולא בסדרי גודל כאלה.
יש שאמרו שהסדרה היא מטאפורה ל-9/11, וגם אם לא. לא קשה לחשוב על דברים מזעזעים ואבסורדים שקורים בעולם שיכולים לגרום לאנשים להשתגע. מלחמות, רוע אנושי, רוצחים סדרתיים, טראומות בין לאומיות וטראומות אישיות. הרי אנשים גם בעולם המציאותי שהתערערו כ"כ מדברים שקרו להם בחיים עד כדי כ שהם מפתחים אמונות מוזרות, מצטרפים לכתות, עוברים מניפולציות ע"י מנהיגים כריזמטיים, לא צריך את המאורע המחולל של הסדרה כדי להסביר את הדברים האלה!
כאמור - מאורע על טבעי, ובסדר גודל ענק, זה דבר מאוד שונה בעוצמתו, בעיני. זה משנה את איך שהייתי רואה את כל המציאות. ברמה מאוד מאוד משמעותית.
אין שום התנהגות שראיתי בשתי העונות הראשונות שלא ראיתי גם ככה אנשים עושים ברמה זו או אחרת במציאות. ראיתי סדרות דוקומטריות שבהן אנשים שהיו שייכים לכת מסבירים מבחינה פסיכולוגית מה יגרום לבן אדם לעשות דבר זה בצורה שאשכרה הבנתי! אני לא צריכה הסבר למה יש כתות בעולם אלא למה דווקא האנשים ה*ספציפיים* שאנחנו רואים בסדרה בוחרים לעשות את מה שהם עושים, אחרת למה שהם יעניינו אותי? למה לי לצפות בהם?
אני חושבת שעליתי בזמן שכתבתי את התגובה על סיבה נוסת שאני עדיין יותר אוהבת את אבודים- באבודים אנחנו מתחילים את הסדרה שהדמויות יודעות מה שאנחנו יודעים- כלומר לא יודעים כלום-זה מאפשר לי להזדהות איתם הרבה יותר- אמנם אני לא מבינה מה קורה, אבל גם הם לא. בעיקר בעונות הראשונות. בנותרים זה כאילו הדמויות הם חלק מהתעלומות- הן יודעות משהו שאני לא- מה שאיכשהו גורם לי להתעצבן עליהן לא בגלל המעשים שהם עושים- אלא בגלל שאני לא מבינה מה הם עושים וזאת השאלה!
לא מזדהה במקרה הזה, אבל שמחה שהסברת :)

Lion_Heart

Well-known member
them fighting words
חחחחחחחח
אבל באמת שאני כל כך כל כך כל כך לא מסכים

ואגב יש לי באמת בעיה קצת עם העובדה שאבודים היא אחת הסדרות השנואות עלי אי פעם
בעוד הנותרים היא בין עשרת הסדרות האהובות עלי אי פעם
כי שתיהן סדרות של דיימון לינדלוף
וכן, אפשר באמת לראות את הדמיון לפעמים.

אבל הנותרים הבהירה לי מה האבודים הייתה יכולה להיות, או אולי אמורה להיות אם לא הייתה מפלצת עשן, המון מקרי מוות, כל מיני קטעי מסתורין מגוחכים, ערבוב של מיליון דברים מוזרים ולא קשורים, בנייה של דברים שלי Payoff.
או במילים אחרות: הנותרים זה כמו אבודים עם מורידים את כל הדברים הגרועים של אבודים.
ועם סיום שהוא מספק פי טריליון לפחות.

ואולי אם היו מתמצתים את אבודים ל28 פרקים במקום ה121 שהיו, אז היא הייתה טובה יותר.
שניה...מה זה הנותרים?...באנגלית ,כלומר, כי האם יש סיכוי שראיתי את הסדרה ה"מהוללת" הזאת?

Lhuna3

Well-known member
אוקיי, אז לגבי משהו אחר, אני יוצאת מנקודת הנחה שלכולם יש סדרות עם הייפ שהם פחות התלהבו מהן וסדרות כמעט בלי הייפ שהם אהבו. יש סדרות שאת ממש אוהבת והן לא הכי פופולאריות?
כן! הנותרים! :-D
מניחה שעם השנים היו לא מעט, אבל לא זוכרת עכשיו בשלוף.
אה, נשכרתי עכשיו בסדרה שוודית מעולה בנטפליקס בשם ריטה. (ניסיתי לשכנע פה אנשים לצפות בה עד שהתייאשתי :))
גם מקביל סדרה מעולה בעיני שלא זכתה למספיק תשומת לב (זה מד"ב).
יש סדרות שיצא לך לוותר עליהן בגלל יוצר?
כן, נגיד מהזמן האחרון יש את הסדרה דאהמר בנטפליקס, שההייפ עליה מאוד גרם לי להסתקרן, אבל בגלל ראיין מרפי אני מאמינה שאני לא אוהב את זה. (למרות שמודה שחיבבתי את "הנורמלים החדשים" שלו בזמנה). אני גם לא אצפה יותר בשום דבר של דארן סטאר.

dory30

Well-known member
בשנים האחרונות- שילוב של המלצות בתקשורת, צפייה בטריילרים, המלצות בתפוז (לא רק בפורום זה) וכמובן שמות של שחקנים ויוצרים שאני מכיר- אם יש. אותו כנ"ל לגבי סרטים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אבל העולם כבר אבסורדי ולא מוסבר! יש שאמרו שהסדרה היא מטאפורה ל-9/11, וגם אם לא. לא קשה לחשוב על דברים מזעזעים ואבסורדים שקורים בעולם שיכולים לגרום לאנשים להשתגע. מלחמות, רוע אנושי, רוצחים סדרתיים, טראומות בין לאומיות וטראומות אישיות. הרי אנשים גם בעולם המציאותי שהתערערו כ"כ מדברים שקרו להם בחיים עד כדי כ שהם מפתחים אמונות מוזרות, מצטרפים לכתות, עוברים מניפולציות ע"י מנהיגים כריזמטיים, לא צריך את המאורע המחולל של הסדרה כדי להסביר את הדברים האלה! אין שום התנהגות שראיתי בשתי העונות הראשונות שלא ראיתי גם ככה אנשים עושים ברמה זו או אחרת במציאות. ראיתי סדרות דוקומטריות שבהן אנשים שהיו שייכים לכת מסבירים מבחינה פסיכולוגית מה יגרום לבן אדם לעשות דבר זה בצורה שאשכרה הבנתי!
טוב, כמו שלונה אמרה בערך.
העולם אולי אבסורדי, אבל הוא לא לא מסובר. כלומר אין שום דבר משמעותי שאין לו הסבר. אולי בהרבה מקרים אני לא מבין את ההסבר, אבל ההסבר קיים. וכשרואים איך באיזה אירוע דתי המטיף מעלה איש נכה על הבמה וגורם לו ללכת לראשונה אז זה כאילו לא מוסבר, אבל תכלס קל לנחש שעובדים עלינו.
לעומת זאת בעולם שלהם קרה אירוע שלא ניתן לו שום הסבר. אין לאף אחד מושג למה זה קרה, אבל גם אין שום דרך להתכחש לכך שזה באמת קרה. וזה נורא מטריד.
עכשיו הגיוני שלהרבה אנשים בעולם שלנו עברו דברים שהם יותר טראומטיים. והרבה אנשים מרגישים לפחות שהם עברו משהו שבאותה מידה אי אפשר להסביר. אבל האנשים האלו הם בכל זאת מיעוט.
לכן גם כמות האנשים שמצטרפים לכתות הזויות הוא נמוך מאוד. ולכן הגיוני שבעולם שלהם יש פשוט כמות הרבה יותר גדולה של אנשים שמצטרפים לכתות ודברים כאלו.
אני לא צריכה הסבר למה יש כתות בעולם אלא למה דווקא האנשים ה*ספציפיים* שאנחנו רואים בסדרה בוחרים לעשות את מה שהם עושים, אחרת למה שהם יעניינו אותי? למה לי לצפות בהם?
אבל על רוב האנשים הספציפיים אנחנו באמת מקבלים תשובות לגבי למה הם הצטרפו לכת. אנחנו מגלים מה הם עברו.
אם כי האנשים בנמצאים בguilty remnant הם ממש לא הדבר המרכזי שמעניין אותי ולכן לא מפריע לי שהמיקוד של הסדרה הוא לא עליהם.
אני חושבת שעליתי בזמן שכתבתי את התגובה על סיבה נוסת שאני עדיין יותר אוהבת את אבודים- באבודים אנחנו מתחילים את הסדרה שהדמויות יודעות מה שאנחנו יודעים- כלומר לא יודעים כלום-זה מאפשר לי להזדהות איתם הרבה יותר- אמנם אני לא מבינה מה קורה, אבל גם הם לא. בעיקר בעונות הראשונות. בנותרים זה כאילו הדמויות הם חלק מהתעלומות- הן יודעות משהו שאני לא- מה שאיכשהו גורם לי להתעצבן עליהן לא בגלל המעשים שהם עושים- אלא בגלל שאני לא מבינה למה הם עושים וזאת השאלה!
זה דווקא מעניין הטענה הזאת כי היא מרגישה לי ממש לא נכונה.
כלומר אני מבין את הבסיס: באבודים באופן כללי השורדים יודעים אותו דבר לגבי האי שעליו הם התרסקו. שזה כלום.
אבל את כותבת "בנותרים הדמויות הם חלק מהתעלומות - הן יודעות משהו שאני לא" וזה לחלוטין משהו שנכון לומר על אבודים. אנחנו אומנם לא יודעים את זה מיד, אבל בעצם כל אחד מהדמויות הוא תעלומה בפני עצמה. וזה דווקא משהו שאהבתי באבודים בעיקרון. זה שמתחו את התעלומות האלו יותר מידי זמן (כמו העבר של קייט) זה כבר בעייתי.

didalf

Well-known member
בנותרים זה כאילו הדמויות הם חלק מהתעלומות- הן יודעות משהו שאני לא- מה שאיכשהו גורם לי להתעצבן עליהן לא בגלל המעשים שהם עושים- אלא בגלל שאני לא מבינה למה הם עושים וזאת השאלה!
וואי זה ממש מה שעצבן אותי בדה נברס, אחת הסיבות ששנאתי אותה.
[לא ראיתי הנותרים או אבודים]

למעלה