The shit hit the fan

elad 2808

New member
It's all about the money../images/Emo46.gif

נראה שהקפדתם היתרה של הפקחים על עבודתם מתבצעת משום מה רק באיזורים שצלילה עולה בהם כסף (גנים יפנים, חוף אלמוג) והחיבה היתרה שלהם לצלילות מודרכות, שהוכח שהרווח היחיד מהם הוא כספי ולא אקולוגי, מעוררת תהיות בנוגע לאינטרסים שלהם וזאת בלשון המעטה. ובנימה אישית, אני אמנם מוריד את הסכין לפני צלילה בחוף אלמוג, אבל בחורף תמיד צולל עם כפפות (מי אמר שצריך לסבול?) ובשאר איזורי השמורה עם הכל (ויצא לי מס' פעמים להשתחרר מחוטי דייג ולשחרר כלובים לא חוקיים בשמורה עם הסכין). מעולם לא פגעתי בערכי טבע מוגנים, להיפך. ולקותי- כירושלמי ובעל אינטרס בנדון אני מציע לך כל עזרה אפשרית.

חי בר

New member
וכנראה שמקפידים בעיקר מתחת לפנס

מה, באמת רצית שפקח יטריח את עצמו עד לקצה העולם (המערות) בשביל לעשות משהו באמת מועיל? יותר נוח לשבת בסככה ולצעוק על אנשים עם מגפון, מדי פעם לעשות איזה אימונצ'יק בצלילה חופשית ואם אפשר לגבות כמה ג'ובות מצוללים כדי להעשיר את הקופה הציבורית, למה לא? בעיניי זה די מטופש שאוסרים צלילה עם סכין או כפפות כי זה כביכול מעודד לכסח אלמוגים. באותה מידה אפשר לאסור על אחזקת סכינים בבית כי זה יכול לעודד בעלים/חברים קנאיים לרצוח את נשותיהם. בגלל שפה ושם יש איזה אידיוט אחד לא נראה סיבה מספיק טובה להטיל הגבלות דרקוניות על ציבור שלם. שיתמודדו כמו שצריך עם אלה שבאמת עושים נזק במקום להטפל לצוללים שלא עשו שום דבר רע. בתור אחד שכבר יצא לו להסתבך באילת עם חוטי דייג אני בחיים לא צולל יותר בלי כלי חיתוך צמוד אליי- כן שמורה לא שמורה בכל מקום יש חוטי דייג.

הערה וסיפור

אני לא מומחה גדול לפגיעה בחופש הפרט וכו', ככה שבטח יהיו כאלה שיזעקו כאן חזק יותר ממני. לכן אני מתמקד במה שנראה בעיני כחמור ביותר - הנחיית הפקח לבצע עלייה מיידית מעומק 15 מ', ע"פ דברי קותי. מה שקותי אולי לא יודע, זה שנועם משי הוא מדריך צלילה. מה שהופך את ההוראה שלו מטפשית, מסוכנת ומעידה על בורות, להתרשלות מקצועית פרופר. לתשומת ליבם של עורכי הדין. ואיך סחבק יודע שנועם משי הוא מדריך צלילה? או, אני שמח ששאלתם. חבר טוב סיפר לי לפני זמן רב את הסיפור הבא. לפני שהעליתי אותו כאן, הרמתי טלפון אליו כדי לודא שוב את הפרטים. חברי עבר לפני מס' שנים קורס מדריכי צלילה. הקורס התקיים באוניברסיטה באילת. לדבריו, רק מעטות מהצלילות התקיימו בחוף האוניברסיטה (העמוקות שביניהן) וברובן התעקשו המדריכים לקיים אותן במקומות אחרים באילת, כדי לא לגרום נזק לחוף האוניברסיטה. רוב התרגולים הרדודים התקיימו בחוף אקווה ספורט, למשל. חברי הגיע לקורס עם מודעות נמוכה לשמירת הסביבה ולא הבין את ההתעקשות, שגרמה לאובדן זמן יקר, ללוגיסטיקה מיותרת ולסחיבת ציוד למרחקים. לקראת סוף הקורס תוכננה צלילה דרומית לאוניברסיטה. לפני הכניסה למים הופיע פקח של השמורה והודיע שהכניסה למים אסורה לצוללים במקום זה. מדריכי הקורס, שלא רצו להתווכח, הורו לחניכים לנוע דרומה, לנק' כניסה אחרת. הפקח יצא שוב ממכוניתו, ושוב התעקש על איסור כניסה. המדריכים דרשו הסברים, ואז הודיע הפקח שכל השטח אסור לצלילה, למעט "ממש מול כפר הצוללים. שם מותר להיכנס למים". זה המקום לציין שחלק מהמדריכים בקורס היו מה שנקרא "מאושיות ענף הצלילה" וכזכור לא קיימו צלילות במקומות שחששו לפגוע בהם בגלל מס' המשתתפים הרב ולכן שאלו כמה שאלות: אם משתתפי הקורס, ביחד ולחוד, יגיעו לצלול באותה נקודה בדיוק לאחר סיום הקורס, האם ימנעו זאת מהם? התשובה היתה, סביר להניח שלא. האם הפקח מודע לכך שצוללים יכולים לצלול כרצונם גם לאיזור "האסור" לאחר שנכנסו מנק' הכניסה "החוקית"? ובכן, הוא לא יכול להשגיח על הכל. מדוע הוא לא עוצר צוללים שנכנסו במקביל, ורמתם כצוללים כנראה נמוכה משל אלה שאותם עצר? כאן אמר שהוא מצפה מהשואלים (כזכור, אושיות וכו') לשמש דוגמה. במה שונה השטח מול כפר הצוללים ממה שמימינו ומשמאלו? לא נתקבלה תשובה ברורה. בשלב זה, מספר חברי, הגיע המדריך העצבני של הקורס (יוחאי רוזנבלט), ושאל את הפקח בבוטות, האם לעובדה שהוכשר כמדריך ועבד במועדון "כפר הצוללים" יש קשר למה שאסור ומה שמותר בשמורה, פלוס כמה אזכורים על עבירות פליליות בתחום המוסר שבוצעו במים המותרים שמול הכפר. כאן הפקח פשוט ויתר והלך. המדריכים? המשיכו להקפיד על מודעות לסביבה. משתתפי הקורס? גם כן הקפידו (הורידו להם נקודות אם לא) וגם קיבלו בחינם שיעור באינטרסים. הפקח? נועם משי. זה רק סיפור, אבל אולי כדאי לבדוק טוב את חיבורי האינטרסים הסביבתיים-כלכליים באילת. אותי מעניין מי שיכנע את אנשי הרשות (חבר'ה באמת טובים) שהפתרון למצב השמורה הוא צלילות מודרכות.

ilanbt

New member
אם הנל אכן מדריך צלילה

אז יש לשלול ממנו את רישיון הצלילה וההדרכה. כמו כן זה אומר שיש לו את מלוא ההבנה לחומרת המעשה שהוא ניסה לבצע ואני חוזר וממליץ להגיש נגדו תלונה במשטרה ולפנות רישמית לרשות הצלילה בבקשה לנקוט באמצעים נגדו כי זה רק עיניין של זמן עד שהוא אכן יצליח לפגוע בצוללים.

קותי

New member
מספר תשובות

קודם כל תודה לכל מי שהביע תמיכה. באשר לאלה שכתבו הודעות בסגנון של "... מצאו להם עם מי להתעסק ..." אני רוצה להזכיר שמכל הסיפור הזה עדיין לא ברור מי יינזק. לא ברור שנצליח לנענע את העץ עליו יושבים האינטרסנטים, ולא ברור שנצליח לשכנע את הרשויות, אם בדרך משפטית או בדרך מנהלית, שהעוול וחוסר ההגיון חייבים להיפסק. צריך להיות ברור שחברי ואני עומדים כאזרחים פשוטים, מול רשויות שלטוניות, שיש להן נטיה לרצות להגן על הטעויות שלהן, ולכן המאבק יהיה קשה. באשר לעברה לכאורה על תקנות רשות שמורות הטבע (סכינים וכו' - עברה שברור לחלוטין שלא נעברה) חשוב להדגיש: ה"אזהרה" אינה עונש ואינה בעייתית במובן המעשי לגבי. המטרה שלי כרגע היא לתקוף את כל נושא האיסור המטופש והשרירותי הזה. כל דבר פחות מביטול האיסור על סכינים ייחשב בעיני ככישלון בנושא זה (ואני מודה שכבר יצא לי להכשל בחיי יותר מפעם או פעמיים
). בקשר למיהם האינטרסנטים הבוחשים בקערה, נועם משי ציין בפני שהדרך שבה נודע לו שאנחנו צוללים בשמורה היא מפי אחד מבעלי סירות הזכוכית ששטו באזור. לבעלי סירות הזכוכית יש אינטרס מובנה לנסות למנוע צלילות באזור מכיוון שברור להם שהמצאות צוללים עלולה להצר את צעדיהם מסיבות בטיחותיות. הדבר החמור הוא שפקח השמורה בוחר לעסוק בהיענות לצרכיהם של בעלי האינטרסים על ידי נסיון למניעת צלילה באזור המסוים ההוא במקום למלא את תפקידו האמיתי שהוא שמירת טבע. במאמר מוסגר עלי לציין שלקראת סוף הצלילה, בעוד נועם משי משנרקל מעלינו כדי שחס וחלילה לא נברח לו, עברה לידנו קבוצה עם מדריך. היה נראה שזהו קורס או קבוצה של צוללים מתחילים כי יותר מצולל אחד שקע מעת לעת וחבט עם הסנפירים באלמוגים שעל הקרקעית הרדודה יחסית. כמובן שנועם לא התייחס לנושא (יתכן שאפילו לא ראה אותו) מכיוון שזהו נושא זניח יחסית ל"דגים השמנים" שעלו בחכתו (אנחנו). ואחרון חביב (או שמא לא כל כך), כן, ידוע לי שנועם משי הוא מדריך צלילה. כן אני מתכוון להגיש כנגדו תלונה על המעשה החמור שלו שסיכן את בריאותנו (אם היינו מצייתים להוראתו) במקרה הפחות גרוע ואת חיינו במקרה היותר גרוע. כן, יידעתי אותו שאני עומד להגיש את התלונה (עוד ביום שבת) וקיבלתי את פרטיו לצורך זה - ממנו. התלונה כמובן לא תוגש למשטרה מכיוון שמטרתנו אינה לנסות להעניש אותו על מעשהו, אלא לרשות הצלילה. נעם פעל באותו רגע בתפקיד רשמי, כפקח הרשות לצלילה (זו התעודה שהציג בפני) ומעשהו החמור נעשה לא מתוך בורות - מה שברור מדרגת הצלילה שלו (מדריך צלילה). הרשות לצלילה אחראית על מעשהו גם בגלל התפקיד שבמסגרתו נטל לעצמו סמכות חמורה כל כך וגם בגלל היותה אחראית על הכשרת מדריכי הצלילה. המטרה שלנו בתלונה זו היא חינוכית מניעתית ואני מקווה שנועם יינזף בחומרה רבה (לפחות) על ידי אלה שהסמיכו אותו לתפקיד פקח צלילה. אם יישאר בתפקידו, אני מקווה שיוסבר לו באופן שאינו משתמע לשתי פנים שאסור לו לסכן את חייהם ובריאותם של הצוללים ואם יש לו משהו לומר להם, שיעשה זאת לאחר שיסיימו את פרופיל הצלילה שלהם באופו בטוח וללא התערבותו!

Wainshtein Lev

New member
קותי, חזק ואמץ!

אתה צודק כמובן באמרך ש"צריך להיות ברור שחברי ואני עומדים כאזרחים פשוטים, מול רשויות שלטוניות, שיש להן נטיה לרצות להגן על הטעויות שלהן, ולכן המאבק יהיה קשה.". אז צריך לעשות משהו בנושא! אתה לא צריך להשאר לבד, ואני מציע לך כעת כל עזרה שתצתרך וקורא כאן לכולם להצתרף. אתה צודק, צריך כבר להציב את הדברים והחוקים והתקנות במקומם המדוייק, בשלב ראשון, ובמקומם הנכון בסופו של תהליך. ואם לא נתאחד כולנו (ומקרה זה שלך ושל חבריך נותן לנו "תירוץ" לא רע כלל) לא נוכל לעשות זאת ונמשיך לאכול... את מה שפגע במאורר. אז אני הקטן חסר את הידע והיכולת (אין לי לא מעמד ולא היכרויות ולא כלום, בעצם) כדי לנהל ולפתח את המאבק, אבל אני מוכן לתרום ככל יכולתי וקורא לך ולאחרים כמוך, אנשים שמוכרים וידועים בעולם הצלילה הישראלי, לקום ולהתארגן. ובמחשבה נוספת, היכן התאחדות הצלילה עומדת בנושא זה? משיחה שהיתה לי עם לירון תירוש, עלה כי ההתאחדות אמורה לדאוג לאינטרסים של הצולל הפרטי. אולי כדאי לשאול אותם האם הם עולים על העגלה הזאת? (או שאני נאיבי?)

DJ69

New member
סירות הזכוכית

הם לא אלה שמדי פעם "מחנים" את הסירות שלהם על הריף ? ותגידו שלא יהיה מעניין ליבדוק כמה בקבוקים ופחיות עולים לסיפון כל הפלגה וכמה מיתוכם מוצאים את הדרך חזרה לידיהם של מסוממי אילת העוסקים במלאכת המיחזור המקודשת..... (ולא בעזרתנו הצוללים)

חי בר

New member
מי שיכנע אותם להרשות רק צלילות

מודרכות? לפני כמה חודשים נפגשנו עם אליאב בשמורה כדי לדבר על ממשק הצוללים ולהביע את הסתייגותנו מהרעיון הזה, וגם לומר את דעתנו לגבי אפשרות לשלב צוללים עצמאיים בממשק המפורסם שלהם. בשיחה עלה בין היתר הנושא של צלילות מודרכות ואליאב הביא בתור דוגמא שפנה אליו עם הצעה כזאת מדריך בכיר ממנטה. שאלנו אותו אם במקרה מדובר על אייל סייג אבל הוא לא ממש ענה לנו- יכול להיות שכן יכול להיות שלא. בכל מקרה אמר שממנטה פנו אליו. הוא לא ציין מועדונים אחרים במעמד זה. בנוסף, אמרנו לו שיש לנו ימבה דוגמאות של צלילות מודרכות שעושים נזק כדוגמת המערות, והוא אמר לנו לפנות לנעם משי ושהוא יבוא לטפל בבעיות אלו...כן, בטח...

שרקי..

New member
קותי פרסמתי הזהרה לפני שבועיים

על היתנהגות בוטה של הפקחים כלפי צולל שלא הכרתי.. הם ממש לא יאפשרו צלילה מצפון לדרום עד האוניברסיטה.... ובכדי למנוע טענות של לא ידענו סימנו את הגבול הדרומי בסרגלים שבוודאי דילגת מעליהם.. אני צולל שם הרבה וזינהיתי את השינוי במגמה המטרה שלהם היום לעקב לטרטר ולגרום לכך שאנשים יעשו את מה שהרשות רוצה אחרת יבלו את היום בעיסקי דוחות וחקירות במקום בלצלול

ספוקי

New member
אתם מתעלמים מנקודה מרכזית נוספת:

מדוע ולמה, ישנם צוללים בשמורה שיורדים לצלילות עם סכין וכפפות, בידיעה והסכמה של מנהל השמורה (ואחרי כוס קפה חם). לעומת זאת, צולל אחר, באותה דרגה בדיוק, נחשב כמי שפגע בערכי טבע מוגנים רק בגלל שהוא צלל עם סכין וכפפות?

ספוקי

New member
אתה לא צריך שום תמונה...

אני בסה"כ ציינתי עובדה. אני בכוונה לא מזכיר שמות, אם אותו צולל/ים מוכנ/ים להזדהות בשמם - פאדל. העובדה היא שיש בו צולל אחד, או יותר, שיורדים באופן קבוע לצלול בשמורה עם סכין וכפפות. כל פעם שהם נכנסים לשמורה, הם עוברים אצל מנהל השמורה, יושבים איתו על כוס קפה, מיידעים אותו שהם יורדים לצלול עם סכין וכפפות, והופ - למים.

סיפורי פקחים

אני מצרף את סיפור הפקחים הזה רק עתה כיוון שביומים האחרונים היתי עסוק בבדיקת הנסיבות שלא היו בהירות לי כלל ועיקר. ביום ראשון בבוקר לאחר סוף שבוע נעים במיוחד עמוס בצלילות ופגישות עם חברי פורום. התחיל זרם טלפונים של חברים מכירים ומוקירים, והמוטיב החוזר בכל השיחות מחוף אלמוג ודרומה -איך תפשו את ברווזגומי עורך צלילות הכרות לבחורה, ללא מועדון ללא ביטוח וללא הסמכה לקחו לו את תעודת צולל והוא צפוי לקנס של 3000 ש. מספר סיפורים טוב היה עוצר כאן מרגיש את המתח נבנה אצל הקוראים... אבל אני ממשיך ישר מסתבר כי ביום שישי האחרון בזמן שהתכוננו לרדת לצלילה בחוף הנסיכה (בתוך המצופים שלא יעלו לכם רעיונות) הצוללים שני חברים נכבדים מהפורום (שמות שמורים במערכת)מדריך צלילה+דיבמסטרצוללטכני3 +ברווזעוזרמדריך וכן ברווזון(הבן) שהוא JAOW בן 14 וחצי בסביבות 40 צלילות וקוקו ארוך קשור בגומיה. שזפה אותנו עינו של הפקח שגם החליף איתנו מילה או שתים . וכשאנו ירדנו לדרכנו נותר על החוף הפקח עם מחשבה מציקה והחלטה גמלה בליבו כי ברווז +בחורה עם קוקו =אינטרו (וכי איזה הסבר הגיוני אחר יכול לבוא בחשבון)עכשיו יש כאן דה-זה'וו כיוון שאם זכרוני אינו מטעני(בפקח)לפני כמה שנים ראה אותי הפקח יורד לצלילה עם בתי צוללת מוסמכת אז והזהיר אותי שלא לערוך צלילות היכרות.עכשיו כל אחד יודע ש דה זה'וו או כפל בתמונה מתרחש כשטוענים מחדש את המטריקס לצורך כניסת סוכן. ובעוד אנו צוללים להנאתנו בסביבות השרפרפים של נפטון דהר מיסטר סמית למנטה וניהל חקירה .האם אני עובד במנטה לא .איפה המעטפה של הציוד, אין כל הציוד שלי כולל מכלים ויש לי כרטיס חבר בעזרתו אני דוחס כאן הגרסאות סותרות בדבר מי אמר מה למה וכמה אבל אנשים במנטה קיבלו את הרושם שאכלתי אותה ובגדול. לאחר ברור כל חומר הרקע שמתי נפשי בכפי וצלצלתי לפקח, שדווקא שמח שצלצלתי כיוון הוא עצמו רצה לצלצל ולהזהיר אותי שלמרות היכרות רבת שנים איתי לא יוכל להתעלם מתפקידו ולהעלים עין מעברות על חוק הצלילה. לאחר שהבהרתי לו שאין לי כל ציפיות שימעל בתפקידו . נפגשנו הצגתי בפניו את המקרה מנקודת מבטי את התעודות שלי ושל בני כולל ביטוחים ונפרדנו כידידים כשאני שומר לעצמי בינתים את תעודת הצלילה שלי. על כן קחו לתשומת לבכם לא רק מתחת לפנס גם בכל השטח שבין הדלפק לים ונשמרתם לנפשותכם

ilanbt

New member
מה שבאמת מזכיר לי

שבפעם האחרונה שהייתי באילת לפני שבוע וקצת בחוף הנסיכה ניהל איתנו פקח שיחת תחקור קלה איפה צללנו וכו' נראה לי שיש להם מקור הכנסות חדש והם הולכים לנצל אותו עד הסוף אז היזהרו על הכיס שלכם.

flight1

New member
הקדשתי שעה שלמה לקריאת השרשור

ואני עדיין לא מבין מה הבעיה לצלול עם סכין בכיס המאזן ולא למול עניו של הפקח הפלצן, כפפות אין צורך (לפחות לא בתקופה זו) ואני בתור איש חוק (לא הפרט)כל עוד לא כתוב שאסור , מותר. ואני מחכה למפגש עם הפקח הליצן הזה (בעל האינטרסים המוהבהקים )

DJ69

New member
לא זו הנקודה ולא זה הפיתרון

חס וחלילה כשאני אצטרך להישתמש בסכין שלי, אני רוצה שהו יהיה הכי זמין שיש. יש אנשים שאוהבים על הרגל, יש שמשפצרים לכתף המאזן, יש על הקומבו ואני בטוח שיש עוד כמה דרכים. בכל מיקרה זה עיניין של נוחות. בכדי להנות מצלילה הציוד צריך להיות נוח לשימוש ולהתחיל לעשות שמיניות במים הכחולים תוך כדי פגיעה בנוחות השימוש בציוד בשביל שהפקח לא ישים לב לכך שיש לי סכין.......... (זה כמו ללבוש חולצה לבנה עם פס אלכסוני בשחור בכדי שהשוטר לא ישים לב שאני בלי חגורה.)

הליויתן

New member
סיפור מהחיים../images/Emo7.gif

פעם,לפני המון שנים,אנשים לימדו צלילה בישראל, בשביל למנוע תאונות וחפראי,ובשביל להסדיר ולהרויח,הקימו עמותה,העבירו חקיקה בכנסת,תרמו מזמנם ושכללו מערכי הדרכה,גבו אגרות ביטוח מנופחות,והסתובבו בכל העולם ליצג את ישראל בתחום הצלילה(כן,בטח).לימים,נכנסו לשוק הארגונים העולמיים הגדולים,בעזרת נציגיהם בארץ,ונגסו ביסים גדולים מהמונופול הישראלי שהוקם,נוהל וחי כולו מענף הצלילה.בצדק,הם תבעו הפרדה בין הראשות,לבין ההתאחדות המונופוליסטית. ומה קיבלנו? אז זהו,קיבלנו את כל הנקניק. במקום שאת הטיפול ברישוי הצלילה יעשו גורמים מתוך הענף,שמתפרנסים ממנו וחוששים מאבדן הכנסה עי החלטות מטומטמות ודרקוניות. קיבלנו 4 עובדי מדינה שיכורי כח. סמנכל בכיר מיותר. פקידה מיותרת. ושני פקחים,מתוכם אחד שלא הצליח יותר להחזיק מועדון צלילה בצפון,ואחד צעיר שאיני מכיר. מישהו צריך את הרביעיה הסודית? ממש לא! ומה הם עושים? מציקים ומנדנדים,והכל תחת המטריה המגינה של "שמירה על חוק הצלילה,ושלומם של הצוללים" ועכשיו,בשביל לממן את השערוריה שבאחזקת עובדי מדינה טפילים ומיותרים,מתחילים להכות בקנסות על ימין ועל שמאל. מעוניינים בדוגמאות ליעילותם המדהימה? מיותרהרי,כל אחד ואחד מכם כבר מכיר את הסיפורים(ולא שחסרים לי סיפורים להוסיף). טוב,ליויתן קשקשן,אז מה אתה מציע? אני מציע דבר מאד פשוט יש לבטל את הרשות! איך? בחקיקה! קברניטי העוסקים בענף מסונדלים,ופוחדים בצדק לפתוח את הפה. כלל הצוללים סובלים. והמדינה ממשיכה לשלם לארבעה פרזיטים שמוצצים את דמנו,והופכים עונג צלילה של שבת,לפשע! פרט לספרד,אין בכל העולם (למיטב ידיעתי)חוק צלילה! כל ארגון מסמיך לפי מערכיו,כמו שאנשיו מצאו לנכון,וזה עובד! למה אנחנו צריכים משטרת צלילה לעזזל? הפקידה,תמצא עבודה במקום אחר(אולי דלפקיסטית במרינה?) הסמנכל המהולל יחזור לדואר(ממנו בא) ושני הפקחים,גיבורי המדריכים,ילמדו חזרה,ודרך התחת,כמה מתיש להתפרנס מצלילה! סדנאי הרי זוכר בעצמו שנים של עבודה קשה! היית רוצה רמי סדנאי לחזור לזה ? ועוד עם בלבולי המוח האין סופיים של מישהו כמוך על הראש? שגם עלול בשרירות לב וטפשות לקחת ממך את תעודת ההדרכה? ולסגור לך את המועדון כי משהו לא נראה לו? ועוד בתחילת העונה,כשאתה יודע כמה קשה לשרוד עם מועדון בים התיכון? שכחת סדנאי! השמנת מהר מידי! אם אנחנו רוצים לעצור את זה,צריך ללכת לכנסת. יש די חברי כנסת שיהיה קל לקנות לעניין וכל אחד מהם ישמח לנפנף בזה שביטל חוק מטומטם! את הרשות צריך לסגור דבר אחר לא יעזור! חבל קותי לטפל בסכינים בשמורה כשאת השמנת גונבת הכמורה

קותי

New member
ליויתן, כל מה שאמרת נכון

אבל אני בטלן. עד שלא נטפלים לסכין שלי אני לא מתעצבן. עד שלא מנסים למנוע ממני לצלול במקום חוקי לחלוטין אני לא מתעניין בשמנת ובכמרים. האירוע האחרון היה הכרזת מלחמה. במלחמה כמו במלחמה. שני הקרבות הראשונים נכפו עלי ואני אנסה לנצח בהם. אם מישהו יפתח במלחמה הנכונה - לביטול רשות הצלילה - אני אצטרף. כרגע אין לי ענין להוביל מלחמה כזו. כפי שאמרתי, אני בטלן.

orbiter

New member
מסכים עם כל מילה ובנוסף בימים של

קשיים כלכליים ומיתון קשה - ראוי להוריד רשות בירוקרטית מיותרת לחלוטין ואת ספיחיה מנטל המיסים

למעלה