JX פרק 21

ange noir

New member
JX פרקים 18 ו19

הפרקים החדשים יחד אם שאר הפרקים שפורסמו עד כה, בלינק המצורף. ד"א: אני לא מציע לנסות לחפש באתר של SFiR כי הוא יעודכן רק מחר

ange noir

New member
מתקלה בכתיבה, תעזרו לי רגע

אני עובד כיום על הסיפור בסדרת האנג´ליט, ויש לי בעיה קטנה. למי שלא מכיר, מצ"ב לינק לסיפורים שנכתבו כבר ופורסמו. את גורמי הבעיה הספציפית אני אסביר למי שאין כוח לקרוא את הכל. הסיפור דן בדמות בת הדור השני של האנג´ליט, ודן בעיקר בילדותה ובהשפעה של המבנה התרבותי והגופני של הגזע שלה על הילדות הזאת והתפתחותה. כאן באה הבעיה, בני הגזע הזה, כפרטים, סובלים משתי הפרעות נפשיות קשות, נימפומניה וסדיטיות, בנוסף לא קימת בתרבות שלהם תפיסה של מערכת בין מינית, מגבלות על המיניות, תפיסה של סטיה או הגבולת שונות על אלימות מלבד שיקול דעת (דבר שיש להם). נטבל את זה בעובדה שהם מפותחים הרבה יותר מבני אדם של היום בכל דבר אפשרי (החל מטכנולוגיה וכלה בכך שיש להם יכולות המוגדרות כאל אנושיוץ) כל זה הופך אותם לפי הערכים האנושים לסוטים אלימים, חולי נפש ומסוכנים. אצלהם זה נורמליות. הבעיה שלי היא שאני לא ממש יודע איך להתיחס לכל זה מבחינת איך שהדמות תתאר את זה, לתת לה לתאר את כל זה בשוויון נפש ובציבעוניות (כמו שהדמות היתה עושה באמת), ברמיזות או הערות פה ושם (שזה מה שאני חושב לעשות, אבל זה לא ממש נשמע לי מתאים כי זה פשוט לא נראה לי מתאים), להתעלם מזה לגמרי (אבל אז הולך לי הסיםור קפוט במחינת מה שאני מסנה לתאר בו) או לעשות את ההתיחסות שלה לפי ערכים אנושיים (שאומנם יתן תיאור טוב של התרבות אבל לא של התפיסה שלה) תנו לי עצה בבקשה

הלדין

New member
הדמויות אכן נעלמות...

מיותר לציין שזהו מקרה ברור של השלכת דמות הסופר לתוך העולם הסיפורי. אלא אם אתה לא חובב אדינגס ואתה מתעב באמת ובתמים את פראצ´ט, ובמקרה זה אנג´ל נואר הוא הדמות המפורטת ביותר שלך. אנג´ל נואר הוא ישראלי, יתר על כן הוא חובב פנטסיה, מכאן שהוא שמע או אפילו השתתף בכנסים של האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה או באחד התאים הפועלים במקביל לה, ומכיוון שאתה כותב על העתיד הקרוב, זה צריך להיות מישהו מאלה החיים כיום. בפרק 16 או 17, ניסית להסביר כיצד פועל חילוף החומרים של ההומו סופריורס שיצרת, הסבר לא טוב במיוחד וסותר כמעט כל דבר שאנחנו יודעים על אבולוציה. אם יווצר הומו-סופריורס, יש להניח שההבדל העיקרי יהיה מנטלי, כדי ליצור הבדל בחילוף החומרים דרושים מיליונים רבים של שנים.

הלדין

New member
בכן...

כל עוד הם לא עושים את זה לאחרים, זה יוגדר כ-"מסכנים". שים לב שיש סאדו-מאזוכיסטים גם בחברה שלנו ואף אחד לא מעיר להם(כמובן אף אחד שיש לו נטייה לכך לא יודע איפה למצוא אותם). התייחסות למיניות כמובנת מאליו אתה יכול למצוא אצל היינלין(וכמו שכמה ציינו, המיניות השופעת בכתבי היינלין נוטה לחרוג לרמות אל-טבעיות). השאלה היא כמובן איך אתה מכניס את הסיפור לאתר שלך- אם תשלב בו את ההיבטים האלו, תצטרך לשים עליו סימון מיוחד "למבוגרים בלבד". כמובן קיימים הקלינגונים שהם חובבי סאדו-מזוכיזם. הגבר את רמת המיניות ויש לך את התערובת המושלמת. נ.ב. לכותב הודעה זו אין מושג ירוק בנושא מניסיון אישי.

ange noir

New member
אבל... אבל...אבל...

אני רוצה תאר חלקים מהילדות שלה, אתה יודע מה יעשו לי אם אני אכתוב משהו כמו "בגיל שבע נכנסתי למיטה עם בת הדודה שלי כדי לנסות מה שראינו שאמא ודודה עשו לילה לפני..."(סתם דוגמא בלי קשר לסיפור עצמו)? חמ"ז, אני לא רוצה שזה יהיה סיפור ארוטי, בטח לא SM, אין לי מספיק נסיון כדי לתת תיאורים אמינים במיוחד (זה וזה שהחברה שלי, שקוראת את זה, תהרוג אותי) בכ"מ בפורום האגודה ניתן לפרסם סיפורים בעלי גוון ארוטי (בתנאי ששמים לידם כתובית {למבוגרים בלבד})

הלדין

New member
בכן

אתה יכול לתאר את זה באמצעות דיאלוגים. ובטח אפילו להם יש איזשהו הגבלות. הדיאלוגים יכולים לבוא בצורת התרברבות, ניסיון להגן על דרך החיים הזו מפני צדקנים מתוצרת עצמית וכדומה. בקיצור, דיאלוגים יספקו את העבודה. הבעיה היא שאצלך דיאלוגים ממלאים חלק זעיר בלבד של העלילה ובטח יש סיבה לכך...

ange noir

New member
לא נכון

כבר כתבתי ופירסמתי פה שני סיפורים שהיו כל כולם דיאלוג (למרות שאחד מהם נטה יותר לכיוון המונולוג)

Sparks

New member
עצה מתחום פסיכולוגיה ... לא שאני

מתיימרת להיות מומחית בזה אבל בכל זאת. אני חושבת שמהש אתה מנסה לעשות זה לייצור נורמה. כלומר להגדיר מה הדרך הנורמטיבית להתנהג בחברה שיצרת. כדי לעשות את זה אתה יכול לעשות את מה שכולנו עושים באופן לא מודע כל החיים כדי לבדוק אם אנחנו נורמליים... משווים את עצמנו לאחרים ובודקים כמה יש מעלינו ("יותר" נורמליים) (אני מודעת לחוסר הדיוק של הביטוי הזה) וכמה יש מתחתינו ("פחות" נורמליים) השאיפה שלנו לצורך קבלה בחברה היא להיות כמה שיותר באמצע המשעמם והנורמלי. או בקיצור, אתה צריך נקודות השוואה... אתה יכול להכניס דמויות שהן סוטות מבחינת החברה הזו (מישהו שאינו נימפומן יתואר כמוזר ושונה) מקווה שהבנתי למה הכוונה ועזרתי.

Yuli Gama

New member
עוד משהו "קטן" מפסיכולוגיה

חיבת לציין שפרויד היה נותן לך צל"ש על הדמויות! הם הוכחה חייה להתנהגות לפי חוקי הפסיכואנליזה. אני לא מנסה לנמק את הדמויות שלך אני רק אומרת מה הוא הסבר התנהגות הגיוני לפי פרויד. האנג´ליט מונעים עלידי הייצרים. מקור ה אנרגיה של הייצרים הוא בין השאר בתהליכים פיזיקליים המתרחשים בגוף. מכאן נובע ש ה אנרגייה היצרית של האנג´ליט היא אדירה! קיימים שני ייצרים עיקריים. יצר החיי (לבידו) ויצר המוות (טטאנוס). המיקוד המרכזי של יצר הלבידו הוא כמובן (כפי ששמו מרמז) המין. האנג´ליט, לכן, אמורי כול הזמן לרצוח או להתאבד ולקיים יחסי מין...אם להתיחס לכוחם האדיר הם עד עלולים לשלב בין בשניים. הייצרים (שמקורם באיד) מוגבלים עלידי הסופר אגו (המצפון) שמכיל את כול חוקי האסור. אצל אנג´ליטים הוא מוקצן עד מאוד כי חוש האחריות שלהם פרופורציונלי לכוחם. אבל ה אנרגיה של הייצרים חייבת להשתחרר ו האגו (האני) שלהם דואג שהיא תופנה החוצה לפי חוקי המציאות(כלומר בגבולי ההיגיון...שלהם בכול מקראה) כול חוויה רגשית חזקה שמזיקה לתפקוד תקין מודחקת(הכללה מצידי אבל עדיף שאני קצאת יקצר). כול דבר מודחק לוחץ ומנסה לצאת, ואם הוא מצליח ומתפרץ החוצה האורכניזם מאבד שליטה ומשתגע. מכיוון שאנג´ליט חייב כל הזמן להגביל את כוחו,הוא מדחיק המון => כלומר כול מה שניתן לא להדחיק, הם צריכים לתת לו לצאת, כידי שלא ישתגעו. מכאן בא המיניות המוגזמת והמשיכה לרצח, המוגבלת רק עלידי חוש האחריות (הם משחחרים את יצר החיים והמוות, במידה שיכולים, בגרימת נזק מינימלית) כלומר. המיניות והנימפומנית בשילוב אם התאווה לרצח, זה לא פסיכוזה, כי אם צורך קיומי כידי לא להשתגע. (->זה או זה או שימוש לא מוגבל בכוחם) אפרופו :) יש לי גם הסבר להצדקה להתנהגותם בילדות. הכול לפי חוקי הדוד פרויד. לרשום? נ.ב אני שונאת אותו! פשוט שונאת! הוא היה סוטה! פדופיל! ונרקומן! אבל פרויד היה גם גאון בתחומו. או לפחות עד שמישהו חדש ימציא משהו פחות מגעיל.

ange noir

New member
כן תודה

אני לא מי יודע מה בפסיכולוגיה אז אני לא יכול להצדיק את פעולת הדמויות שלי מהבט זה להוציא אינטואיציה ואשמח אם תוכלי לעזור לי מבחינה זאת (את כבר עוזרת לי המון עם הסיפורים אז למה לא גם בקטע הזה) נ"ב הסיפור החמישי, "טלויק", נמצא כרגע בפורום הסיפורים של האגודה, (אם בא לך לקרוא)

Yuli Gama

New member
זה יותר הפוך

תודה לך! (אני עושה עכשיו אחלה חזרה לפני מבחן
) בסביבות הגילאיים 4-6 (השלב הפאלי) אצל ילדים הייצרים מתרכזים באיברי המין. זה גם הגיל שבו מתפתח תסביך אדיפוס- משיכה לאם ותסביך אלקטרא- משיכה לאב אצל בנים, בנות בהתאמה. אצל בני האדם חייבים לכוון ולהגביל זאת כידי שתיווצר זהות מינית מוגדרת וחד צדדית. אבל אצל אנג´ליט חלק חשוב בכוחם(מה שגם זהוא יצר השרדותי) זה היכולת לשנות את מינם. לכן אם יגבילו את התפתכות ילדיהם בשלב זה, הם עלולים להתפתח בצורה לא תקינה, אם בעיה רגשית קשה בקשר ליכולת שלהם. ולכן חשוב מאוד לעודד אצלהם משיכה לאם/אב כידי שחוסר מיניות חד צדדית, יתפתח כמו שצריך. זה גם גיל של משיכה חזקה מאוד בין המינים. אבל יותר בגדר סקרנות, עוד לא משיכה מינית למטרות יחסי מין. זה גם הגיל שבו הילדה מתחלה לכנות בבן שיש לו משהו שאין לה. היא חושבת שהיא עשתה משהו לא טוב ולכן היא נענשת. ילדה שלא מתגברת על רגש זה,כול החיים תחשוב שהיא נענשת על משהו. תתפתח אישיות לא יציבה וחלשה. לכן חשוב מאוד לעודד סקרנות של האנג´ליט הצערה כלפי המין השני כידי שתידע מה חסר לה ותבין שיש יתרון ליכולת לשנות מיניות (כלומר גם לה יש) זה יתרום לפתח אישיות חזקה ויציבה. (בגלל דברים כאלו אני ממש שונאת את פרויד! כלומר עקרונית הוא צודק אבל לדבר על זה.... אכן יותר קל לכתוב) בגילאים שש עד בגרות מינית פיזיולוגית (10-11 אצל בני אנוש) חלה הדחקה מוחלטת של כול מה שהתגלה בשלב הקודם (שלב החביון) חלה הפרדה מוחלטת בין המינים. הבנות/בנים מעבדות כול עיניין בבני המין השני. טוענים שזה קוראה כי : א. הסביבה מבקרת את המיניות המופרזת של הילדים בשלב הקודם,והם מדחיקים אותה. או ב. הגוף עוד לא מוכן פיזיולוגית ולכן חלה גם הדחקה רגשית. בשלב הזה נוסף רכיב לסופר-אגו (המצפון) כי הילדה לומדת שיש דברים שאסור. בגילאים...או יותר נכון מרגע הבגרות המינית. (השלב הגניטלי) ההדחקה מתחילה להיחלש,והייצרים שבים ומתמקדים באיברי המין. בשלב הילדות מתרחשות המון חוויות רגשיות שמודחקות ללא-מודע ומכיוון שבגיל הזה לאנג´ליט כבר יש כוחות (יש?) היא צריכה להגביל גם אותם. לכן היא לא יכולה להדחיק גם את מימוש היצרים הבסיסיים שלה (לפחות במידה מסוימת) כי היא עלולה להעמיס על סף הדברים המודחקים (ויש להם סף) בלא-מודע. כלומר היא צריכה לתת להם מוצא,והיא עושה זאת עלידי פעילות מינית ותחילת התפתכות משיכה לאלימות. ולכן זה לא פדופיליות ולא סטיות. זה פורקן עודף אנרגיה ייצרית והתפתחות תקינה לבני הגזע שלהם. כי אחרת הם ישתגעו וכוחם העצום יהיה ללא שליטה. נ.ב בחברה שלנו, בשנים האחרונות, הגיל שבו מתחילים ילדים לעסוק בפעילות מינית ירד דרסטית וניות עומד סביבות גילי 14-15. לכן לדבר על פידופיליות קצאת קשה. אני חושבת שפידופיליות זה לא פונקציה של גיל כי אם מה עושים עם זה. ניצול מיני של קטינות או תמונות פורנו שלהם -> זה פדופיליות. שני מתבגרים בני 15-14 שיודעים טוב מאוד מה הם עושים (והם אכן יודעים. סרטים + חינוך מיני בבתי ספר שמתחיל כבר בכיתה ו´) זה כבר לא בדיוק פדופיליות.

Yuli Gama

New member
טוליק

איך כידי למקם אותו לפי סדר קריאה? לפני "משטרה מקומית" או אחרי? האנג´ליט בסיפור הזה מוצג כדמות חביבה ולא מזיקה(יחסית לבני הגזע שלו בסיפורים אחרים). מן זקן/ילד תמהוני מעט שמחפס את עצמו. זה אמור להיות כך? (בעקבות מחיקת הזיכרון)?

ange noir

New member
הוא לא אנג´ליט

למעשה, עדיף לקרוא את "משטרה מקומית" לפני, כי אז תביני שהמספר הוא לא אחר מאשר הגיבור של "משטרה מקומית", פרנק רייט, AKA תופת. שהוא בכלל אנג´למיט שבאמת די מחפש את עצמו כל הזמן כי הוא לא ממש בטוח מי הוא. ד"א אם תביטי על הדמות משני הסיפורים יוצא שהוא לא כה סימפטי...

Yuli Gama

New member
הוא כן בגירסה של הסיפור שיש לי

ציטות: "מי אני, אני לא חושב שזה בעצם חשוב, אומר רק שאני אנג´ליט, מה זה עוד יתברר לכם." :) אולי בגירסה החדש הוא ירד דרגה. אפילו אם מביטים על הדמות משני הסיפורים, הוא דמות שמסמפטים לה. אני לא אומרת שהוא אישיות חביבה, אני אומרת שהוא דמות סמפטית. ד"א, תהיה בטוח שאני קראתי את הסיפור הזה...ואם כבר אז גם את שאר הדברים שהעלתה לאתר

ange noir

New member
זאת לא אותה דמות

המספר במשטרה מקומית שהערות אישיות שלו מופיעות במודגש הוא דמות שלא מופיעה בסיפור בכלל, אלא משמשת כמספר כל יודע שפה ושם זורק הערה. לעומתו המספר בטוליק הוא חלק מהסיפור ואם תשווי בין הסיפורים מהר מאוד תמצאי שזה תופת שהוא אנג´למיט (דבר שהוא לא אומר ממשית, אבל הוא אומר שהוא לא אנג´ליק ולא אנג´ליט אז זה פשוט אלימינציה). תופת באופן כללי הוא דמות די סימפטית, שמצליחה לעורר תגובות סימפתיות מהסובבים אותה

Yuli Gama

New member
אופס... צודק

SORRY, לא זכרתי :) זה היה אחד הסיפורים הראשונים שלך שקראתי. עד שהגעתי ל JX בכלל לא הבנתי מה כול העיניין עם שלושת הגזעים.

ange noir

New member
בפרק מאוחר יותר של הסבר על השינוי

הפיזי. זה אפילו די מצחיק אבל יש כמה אנשים שמתאימים לפרופיל של נואר (אחד מהם, אם מעניין אותך הוא גל וגם שלומקו נופל עליו). אני מסביר פה ושם איך מתבצעת הקפיצה האבולוציונית. ד"א, אני הולך לספילר לך קצת פרק עשרים ואחת זו הביוגרפיה שלו ואני מסביר שם המון דברים, קצת סבלנות. בכ"מ, לא אמרת אם זאת בעיה או פשוט סטזיס שטוב לסיפור.

הלדין

New member
כבר ציינתי שזה נראה כמו חיקוי אקסמן

מופיעה פה אותה בעיה שהייתה שם: איך בדיוק נקבע איזה מוטציה תקבל את כוח-העל או את כוחות-העל האופיינים לה? האם יש קשר לאישיות? משהו גנטי? מהמילה "מיטוכנדריון" אני מבין שאתה מבין משהו בביולוגיה.(מעטים יודעים, עד כמה שהבנתי, שמיטוכנדריון הוא צורת היחיד של מיטוכנדריה). מיטוכנדריה הם לא ´אברון´ אלא בעלי יכולת חלוקה נפרדת; אני מניח שההיתוך בגוף של ההומו סופריורס שלך הוא מבוסס על סוג כלשהו של אנזימים(אנזימים להיתוך הוא רעיון שאני עצמי משתעשע איתו). נעזוב ביולוגיה... בגדי טייטס? למה? זה לא בקומיקס, אלא בחיים האמיתיים. היגיוני שהם יהיו לבושים כמו כל אחד אחר מכיוון שהם לא סוחבים איתם מתפרה מיוחדת לצורך זה(אלא אם כן יש להם איש-עכביש בחבורה). לסיכום, דרך מצוינת לזהות חובב פנטזיה היא שזה שולף שם שאף אחד מהחוג הרחב לא מכיר. כולם יודעים מי זה אדינגס או טולקין; אף אחד לדוגמה לא יודע מי זו מק´קליפ(סדרת הד די נחמדה לדעתי). אתה יכול להמציא את השם.

ange noir

New member
זהירות ../images/Emo58.gif

טוב, כיוון שאתה כל כך סקרן, אסביר ואהרוס לך קצת את ההפתעה. מקור הכוח שלהם כמו שציינתי הוא אברון שהמצאתי ומכונה "אברון מרלין" שבו מתרחש היתוך קר על בסיס אנזימתי (אתה לא היחידי שהשתעשע ברעיון) שכעודפי האנרגיה נאגרים בעתודות הפרוסות בגוף למקרה הצורך. באשר לבגדים, אני מציג שם בכמה נקודות מספר דברים: אחד, התמרת חומר (אצל פרטים מסוימים) פשוט ללבוש מה שאתה רוצה ולשנות במחשבה הכל. שתים, הדמותיות המוצגות בהתחלה, כמו שאפשאר קצת להבין סובלות מעודף אסקפיזים, הם מחפשות מקבילים להם ומוצאים אותם במקומיקס ולכן הם מנסים לחכות אותם (איקונים של אופנה). שלוש, וזה בפרק שיש פה, יש להם והם לובשים כל בגד שזמין להם, כי זה מה יש. ועכשיו לרגע לו ציפית, מקור הכוחות, (לא יכלת לחכות שבועים שאני אפרסם את הפרק). יש בגוש שלהם אנזים מיוחד, שפעולתו מושפעת על התת מודע שלהם. האנזים הזה נבנה ומצתבר בכמויות בתאים (סכנה מגבירה את יצור האנזים). ברגע שכמות האנזים מגיעה לכמות מסוימת הוא משתחרר ומתחיל להשפיע על הגנום ועל מבנה התא. התהליך די אקזוטרמי, כיניתי אותו האצה, כי אשר הוא מסתיים, כל המבנה הפנימי של האורגזינים משתנה בהקף זה או אחר בהשפעה מסוימת של תת ההכרה. התוצאה היא יצור מפותח יותר וחזק יותר בתחומים מסוימים (הדמות של אש לדוגמה הופכה לפירוקינטית בעוד שהדמות של מלאך הפכה לאווטר של המוות) ובאשר לחובב פנטזיה, לא שמת לב להפניות ללאב קראפט, לפנטזיה שהינלין כתב ואפילו לסופר ישראלי בשם הדי בן עמר ויש עוד, הם פשוט לא מוזכרים בשם. למרות שיש ויכוח בהמשך בין מלאך לבין שד באשר לעותק של "בשורות טובות"

הלדין

New member
אתה לא רוצה לומר שהכל בין בלוטת

האדרנל לבין קליפת המוח? התיאוריה שלך לא מאורגנת. הווה ידוע לך שהתהליכים המתרחשים בתוך התאים אינם צורכים כמות גדולה של אנרגיה ולכן התאים אינם מפרקים ישירות גלוקוזה להפקת אנרגיה אלא ממירים אותם ל-ATP שמכיל את כמות האנרגיה הדרושה. רק 30% מכל זה הופך ל-ATP וכל השאר נפלט כחום(כדי להתמודד עם זה, עליך להילחם עם השד המכונה "תרמו-דינמיקה"). הגוף שלנו משקיע כמויות עצומות של אנרגיה כדי להיפטר מהחום הזה שהסף הוא 43 מעלות צלזיוס. מעבר לזה מתבצע יישור של כל האנזימים בתאי-הגוף. קיים פה מכשול מסוים- באטמוספירת כדור-הארץ קיימת כמות קטנה מאד-מאד של מימן ומכיוון שלא קיים תהליך הפוך שמחזיר את המימן לאטמוספירה, הגיבורים שלך ייחנקו מחוסר מימן בתוך כמה שעות אלא אם כן מקור המימן שלך אינו מהאוויר. אנזים? אנזים אינו יכול לשנות רצף גנטי. אנזים יוצר חלבונים ועל פי סוג אחד של חלבונים. או שמדובר כאן בוירוס או תעלול של בקרה הורמונלית... רק אלה יכולים לעשות זאת. אומנם במקרה של הורמון, ההוראה צריכה להיות על אחד הכרומוזומים וככל הנראה על גן-על מכיוון שהכוח של הסופר-גיבורים מורכב מכדי שגן אחד יהיה אחראי לו. מוליכים של כוח חשמלי? בני אדם הם אנרגיה קפואה. יצור בעל מערכת עצבים חזקה דיה יכול להפוך חלק מהמסה שלו לאנרגיה(כמו צלופח) ולהשתמש בה לצורכים שונים. הבעיה שפה כוחות העל הם עניין של דרגה ולא מופיעים בנפרד.

למעלה