mishelli

New member
גם לעידן היתה תקופה כזאת

ו... עבר לבד!!!. עכשיו אם הוא רואה ילדים שמרביצים הוא ישר רץ להלשין... אני חושבת שזאת באמת תקופה וזה עובר. אני הסברתי לו שאם הוא ירביץ אז ירביצו לו בחזרה. בסוף זה יסתדר לבד, אחרי שילדים התחילו להחזיר. איך אופיר מתייחסת לטל? היא התרגלה אליה? הגיוני מאד שזה בגלל טל. כמה שנתתי לעידן חום ואהבה הוא המשיך לקנא בגילי, למרות שהוא אומר שהוא מאד אוהב אותו. אולי במקום להרביץ לטל היא מוציאה את זה על ילדים אחרים? וזה לא אומר כלום עליכם!!! אולי היא רואה שאנשים מבחוץ מתלהבים מטל? עידן כל הזמן רואה שחברות שלי ואנשים בשכונה משתגעים על גילי, וזה מאד מעליב אותו, כמובן שאני מעירה להם

חני ב

New member
לדעתי המצב ששירי מתארת

הוא הרבה יותר חמור מהסבר של קנאה. איזה ילד לא מקנא באחותו/אחיו? אין דבר כזה, אבל האם כל מי שמקנא מגיב בכזו אלימות כלפי אחרים וכלפי ילדים זרים? לא חושבת.

עדי 4

New member
שירי,../images/Emo24.gifגם ממני

הרבה אין לי להוסיף על כל התגובות שקיבלת פה. צריך לזכור שזה שלב התפתחותי שהרבה ילדים עוברים, חלקם משתחררים ממנו מהר וחלקם יותר לאט. מקווה שהיועצת תצליח להנחות את הגננות איך לנהוג בכאלה מקרים. בינתיים כמו שאמרו לך תמשיכי להיות גאה באופיר שלך, אל תאשימי את עצמך בנשיכות.

אמאורית

New member
שירי קבלי ../images/Emo24.gif ע-נ-ק-י

אני ממש יכולה להרגיש את הבטן המתכווצת כשהייתה לך כשנכנסת לגן. זו תחושה מאוד לא נעימה, ובהחלט יש מקום גם לדבר עם האמהות, ולהסביר שאתם עובדים ומטפלים באופיר בנושא. מעבר לכך, בהחלט הייתי פונה ליועצץ סו או אחרת, ועוזרת לאופיר לצאת מהעניין. אהבתי את רעיון הפידבק החיובי, פשוט לזרוק את אופיר לכיוון אחר, שאם היא תהיה בסדר אז היא תתוגמל בדברים שהיא אוהבת. שוב
גדול לך וגם לאופיר!

אלינקה

New member
שירי זה קורה../images/Emo24.gif

אילני שלי חזר בתחילת השנה עם שעונים כל יום, הוא לא יודע להחזיר (אני מקווה שלא ינשך אף פעם אבל אי אפשר לדעת)אני פנתי לגננת והיא אמרה שיש ילדה אחת שכנראה מאוד אוהבת אותו(הוא באמת מתוק) וכל פעם שהוא יושב לידה היא נושכת אותו הם פשוט הפרידו בניהם מאז הוא לא מלא שעונים אני לא יודעת איך היתי מרגישה אם הוא היה ננשך בצורה קשה אבל אני כן יודעת שבגן שלו הן מנסות לתת לילד שנושך ביסקויט לנשוך זה יותר טעים מילד.

אפשר לאמר משהו ???

קודם כל שירי המון חיבוקים ממני - התקופה שעוברת עליך בזמן האחרון לא פשוטה בכלל !!!!
אח"כ לקחת צעד אחד אחורה ולהרגע !!!! גם אם אופיר מדברת ורוב הילדים בגן וורבליים לא אומר שצריך מיד לחשוב שהשלב עבר וזהו - לא יהיו נשיכות בגן ! זהן שלב נורמלי ואם לא יעשו ממנו יותר מידי רוח וצלצולים הוא יעבור מהר מאוד! לדעתי הענין יצא מכל פרופורציה גם בגן וגם בבית יש דרכים הרבה יותר פשוטות להתמודד עם הבעיה הזאת (ואני אומרת זאת בתור אמא נשוכה וגם בעלת מקצוע שלמדה והיה לה במשפחתון ילד שלא הפסיק לנשוך) . את יכולה להבהיר לאופיר מיד כששמעת שהיא נשכה את הילד הזה - אפילו לידו - שאנחנו לא נושכים ! אפשר להביא לה את הספר נשיקה נשיכה - לא זוכרת של מי הוא - אבל אם את רוצה תשלחי לי מסר ואבדוק לך .... וחוץ מזה יש לי חוברת שלמה על הנושא - אם את מעוניינת תצרי איתי קשר ואוכל לעזור ... בגדול להרגע ולא להוציא דברים מפרופורציות תהיי בטוחה שמחר הכל ישכח וכולם ירצו לשבת לידה - לילדים יש זיכרון קצר מאוד! המון נשיקות חיבוקים וחיזוקים גם לך וגם לאופיר! נטלי

שירי ל

New member
אפשר ואף רצוי, בשביל זה שאלתי ../images/Emo8.gif

נטלי, אני אשמח לדעת באילו דרכים את התמודדת עם סיטואציות כאלה אצלך במשפחתון. ברור שדברים כאלה קורים בגנים (איפה הבת שלי למדה את זה אם לא בגן?
) אבל, לדברי הגננות המקרה קיצוני במיוחד. תשמעי, אני לא צריכה שיום אחד היא באמת תוציא לאיזה ילד עין או תשלח אותו לבית חולים!...

עלי - מחר אני מעבירה לך הכל ...

עכשיו קצת מאוחר את מוותרת לי נכון ?
אבל באמת ילדים לא לומדים דברים כאלה - הם באים עם זה בילד אין !!!! בכל מקרה תקחו בחשבון שאם לא עושים מזה עניין - כבר הגענו לחצי מפתרון הבעיה - ותדעי שגם הגננת אחראית לזה במקצת הרי על התנהגות הילדים היא אחראית בשעות הגן - יש משקל כבד מאוד לצורה שהיא מתייחסת לנושא הזה - אבל בהרחבה מחר בבוקר - מבטיחה !

שירי, מציעה לך לפנות

לרות מפורום "ייעוץ להורים" בYNET. היא מקסימה ומקצועית! אפשר לכתוב לה גם למייל וגם לדבר בטלפון אם לחוצים. המייל שלה [email protected]

osnat2

New member
מצטרפת להמלצה על רות

אשה מאוד חמה ומסבירת פנים. שווה נסיון

siv30

New member
../images/Emo24.gif תתעלמי , תמיד מלחשים

כל מה שלא תהיי, כל מה שלא תעשי, תמיד הנשמות הטובות ילחשו. תתעלמי, לדעתי לא צריך לעשות מזה ביג אישיו כי ככה רק מקצינים את הבעיה (הילדה מרגישה שככה היא מקבלת יותר תשומת לב, נחמד לה ונעים לה, היא לא יודעת לעשות את ההפרדה, היא ממשיכה). אז קבלי חיבוק חם מכל ה
אל תדאגי הכל יסתדר בסוף.

שירי ל

New member
אני לא בטוחה שזה פיתרון נכון...

לא כל כך מעניין אותי מה אומרים האחרים. אבל זה שילדים לא רוצים לשבת לאכול לידה- זו כבר הבעיה שלה, ולא של אחרים...

siv30

New member
תראי לילדים יש דינמיקה משלהם

אני בטוחה שאם כל "רעש" יחלוף הכל ירגע, היא פחות תרגיש לחוצה, את פחות תרגישי בבעיה והילדים האחרים יחזרו לשבת לידה. אני חושבת שזה שיעור טוב עבורה, היא לומדת את המשמעות של המעשים שלה. אומנם זה אכזרי ולא נעים, אבל בכל זאת לתלוש לילד אחר אצבע בתור נקמה או סתם כי היא רוצה תשומת לב גם אכזרי וקצת יותר לא נעים. אני מודה שאני הייתי מרגישה במצוקה אפילו יותר גדולה משלך וכבר כתבתי פה שגם לילד שלי שהוא בן שנה ושלושה חודשים יש בעיית נשיכות. אבל אני גם רואה מאידך שכל כמה דפים משהי אחרת כותבת על הבעיה הזו ומכאן אני מסיקה שזו בעיה מוכרת בין ילדים. אני חושבת באמת שצריך לעשות סוויצ', כי סה"כ אנחנו בדרך כלל משדרים לילדים שלנו את המתחים שלנו (הרי אנחנו שקופים להם) ללכת ליועצת זה כבר נראה לי ממש להרחיק לכת. אני בתור ילדה הייתי ממש נכנסת ללחץ ממהלך כזה ואני חייבת להגיד לך שאני שונאת יועצות מאז שאחת מהן בבית הספר עשתה לי משפט שדה.... מקווה שאת לא נפגעת ממה שכתבתי ושאולי הצלחתי לתת לך נקודות חשיבה קצת אחרות.

meira

New member
שירי יקירה - המון ../images/Emo24.gifים

ממש לא יודעת מה להגיד לך חוץ מזה שמרגישים את כאב הלב שלך חושבת כמו כולם שהיעוץ המחודש זה הדבר הכי טוב שיכול להיות - קודם כל למצוא פתרון ולעזור לאופיר כי בטוח שנורא קשה לה. לא פחות חשוב - שההורים והגננת יראו ויבינו שאת עושה הכל כדי לפתור את המצב שאכן בעייתי, שאת לא אדישה ושמאוד אכפת לך. מקווה שאופיר תמצא את השלווה

למעלה