שרשור מתמטיקה יום שישי

tuty14

New member
בעיות הנדסיות ברמה של 3-4 יח"ל

מהספר של יואל גבע עמוד 237 בעיה ראשונה:: הגדילו את אורכו של מלבן נתון ב-25% והקטינו את רוחבו ב-X%. מצא את ערכו של X, אם ידוע ששטח המלבן המתקבל שווה לשטח של המלבן הנתון. שאלה::איך אני מבטאת את הקטנת רוחבו של המלבן ב- X% ?? בעיה שניה:: אם נקטין את צלעותיו של ריבוע ב-2 ס"מ וב-4 ס"מ, נקבל מלבן ששטחו מהווה 72% משטחו של הריבוע. מצא את אורך הצלע של הריבוע ואת אורכי הצלעות של המלבן. שאלה: פתרתי את הבעיה ויצאו לי שתי תשובות: 20 ו-1.429 (או כמו במחשבון 1.428571429) התשובה בספר היא 20, זה נכון שיצא לי גם 1.429? ואם כן אז למה מוותרים עליו ולוקחים את ה-20 בתור תשובה? (האמת זה לא נראה לי הגיוני) בעיה שלישית:: אם נקטין את אורכו של מלבן ב-16 ס"מ ונגדיל את רוחבו ב-6 ס"מ נקבל ריבוע ששטחו מהווה 80% משטח המלבן המקורי. מצא את אורכי צלעות המלבן שאלה:: הבעיה לא הצליחה לי... בבקשה תפתרו את הבעיה ותכתבו לי פה את המשוואה שבניתם... תודה רבה רבה רבה מראש אוהבתותכם שבת שלום תותי

k a l e n

New member
תשובה לשתיים

ה 1.429 לא הגיוני כיוון שמקטינים את הצלע ב-2, ואז תקטיני את 1.429 ב-2 ייצא לך צלע שלילית וזה לא הגיוני

mushit1

New member
../images/Emo26.gif

עשיתי היום מתכונת של 01, ואני רוצה לראות אם אחת התשובות שלי היתה נכונה. מישהו יכול לפתור לי את זה: בסדרה חשבונית הסכות של שמונת האיברים הראשונים הוא 88. הסכום של ארבע עשר האיברים הראשונים הוא 322. מצא את האיבר הראשון בסדרה ואת הפרש הסדרה.

Aveline

New member
אנליטית...

שלום לכולם! רציתי לבקש את עזרתכם בכמה תרגילים שלא הצלחתי. פשוט למדתי את כל הנושא של אנליטית לבד אחרי שלא הייתי דיהרבה זמן בבית הספר, וקצת קשה לי עם זה. התרגילים מצורפים בקובץ, ונמצאים גם בספרים הבאים: מתמטיקה ל-5 יח"ל-יואל גבע, חלק ד': עמוד 127 תרגיל 85. גיאומטריה אנליטית-בני גורן: עמוד 145 תרגיל 10, עמוד 146 תרגיל 16, עמוד 156 תרגיל 33, עמוד 158 תרגיל 15, עמוד 162 תרגיל 16 ועמוד 167 תרגיל 24. סליחה על ההצפה
פשוט יש לי מתכונת ביום שני, ואני בצרות. כמובן שכל פתרון, פתרון חלקי, הסבר, רמז או אפילו טיפ קטן יתקבלו בברכה! תודה מראש לכל מי שיקדיש מזמנו.

שאלון 006

אם למישהו כאן הייתה מתכונת ב-006 והוא יכול בבקשה להעלות אותה אני מאודה לו. שיהיה בהצלחה לכולםםםםםםםםםםםם נ.ב: הפועל חיפה נשארת בליגה לא משנה מה קורה נ.ב 2: מה יגמר לפני מה, אני או הלימודים????

111שיר

New member
שאלון 4------> מיקוד?

היכן כתוב החומר שכן יכלל בבגרות של שאלון 4?

stush

New member
שאלה...../images/Emo41.gif

למישהו יש במקרה את הזמן והרצון והסבלנות להסביר לי את הנושא של משוואות ממעלה ראשונה.. אני יודעת שזה אמור להיות קל, אבל לא הייתי בשיעור ולא הבנתי מההסברים בספר... ואם למישהו יותר נוח הנה המסנג'ר שלי - [email protected] תודה רבה רבה רבה

bhnadav

New member
מערכת משוואות בשני נעלמים?

אולי תתני איזשהוא תרגיל מהסוג הזה שלא הבנת מה צריך לעשות בו, ואז יהיה יותר קל להסביר

עזרה בבקשה

ספר 005 של בני גורן(תכלת ירוק) עמוד 126-127 (שאלות על המעגל): 8,9,10 תודה לכל מי שעוזר:]]

למעלה