שרשור מתמטיקה יום שישי

למה לא אמרת שמדובר באינטגרל ?

בשביל למצוא אינטגרל של השבר הזה לא צריך בכלל חילוק פולינומים... לגלות לך איך, או שאתה רוצה לחשוב על זה ? (רמז : ℓn )

../images/Emo178.gif

מצטער שלא אמרתי.. אוי נו עכשיו אני רואה את זה מה שלמעלה זה הנגזרת הפנימית
. באמת נדרשות מאיתנו כאלה טכניקות? זה יותר ניחוש מאשר ידע.
. תודה.

כן, צריך להכיר את זה

זה לא "ניחוש" אלא טכניקה, יש המון טכניקות כאלה שרובן לא נלמדות בכלל בתיכון.

0Magic0

New member
חקירת פונקציה

מצא את תחומי העלייה והירידה של הפונקציה: y=x+2a/x^2-9a^2 a>0 כדי למצוא תחומי עלייה וירידה צריך לגזור, להשוות לאפס כדי למצוא את נק' הקיצון של הפוקציה וביניהן לבדוק את הסימנים של הנגזרת, נכון? אבל אני לא מצליחה למצוא את הפתרונות אחרי שאני משווה את הנגזרת לאפס... מישהו מוכן לעזור, בבקשה?

תחומי ירידה

לפי כלל המנה :
y'=[(x²-9a²)(x+2a)&#39
x+2a)(x²-9a²)']/(x²-9a²)²=0 (x²-9a²)1-(x+2a)2x=0 x²-9a²-2x²-4ax=0 -x²-4ax-9a²=0 Δ=(-4a)²-4(9a²)=-20a²<0​
מכאן שלמשוואה אין שורישם ממשיים, ולכן הנגזרת שלילית לכל x (בתחום ההגדרה). מכאן שהפונקציה יורדת לכל x בתחום ההגדרה.

10GaZ

New member
שאלה בסיסית בלוגים

עד כמה שאני זוכר נכון הביטוי הבא: (log5(5^-x כלומר לוג על בסיס 5 של 5 בחזקת מינוס איקס צריך לתת לי x- לא כך?

הסבר

הטעות היא בשורה הרביעית. אסור להוציא לוג מכל אחד משלושת הביטויים... לוג מותר להוציא רק מאגף שלם, כלומר לוג של אגף שמאל שווה ללוג של אגף ימין. ואז באגף שמאל מקבלים לוג של A+B , אבל אין לזה שום נוסחה, וזה לא מה שכתבת... כדי לפתור בכלל לא צריך לוגים, אבל אני מניח שאתה מכיר את הדרך הרגילה של סימון ב t .

10GaZ

New member
../images/Emo45.gif

יש מתכונת ביום ראשון, מה אתה אומר (לגבי התכוננות)? אני חלוד או שיהיה בסדר?

א. אתה חלוד ב. יהיה בסדר ../images/Emo8.gif

אני לא דואג לגביך בכלל, אבל העיקר שלא תיכנס לשאננות ותתרגל... בהצלחה !

10GaZ

New member
זו לא שאננות..

פשוט בכל הבגרויות (במתמטיקה) עד כה לא תירגלתי ובכולן הוצאתי 100, כנ"ל במתכונות. ההבדל בין אז לעכשיו הוא שכמעט 3 חודשים לא פתרתי תרגיל במתמטיקה והנה עכשיו אחרי 3 חודשים יש קצת פאשלות.. לא נורא אני מאמין שבמתכונת אני אעלה על הטעות שלי ולא אהיה עצלן כמו עכשיו
תגיד, קיבלת ממני את שני המיילים?

למעלה