שרשור מתמטיקה יום לפני בגרות

רן88

New member
לא הגיוני, במקרה כזה מקבלים ביטוי

שלפי הבדיקה הוא לא נכון.

adidasss

New member
טעיתי בהסבר...

אתה מוסיף למונה את ההפרש בין המספר בו אתה צריך לחלק לבין השארית... במקרה שלך, צריך לחלק ב-9 והשארית היא 3...לכן מוסיפים למכנה 6...

רן88

New member
זו לא שארית 3, זה אומר שזה מתחלק,

לא? שארית 3 זה כשמחלקים, לדוגמה, 21 ב-9 ואז מקבלים 2 ושארית 3? לחלק 27 ב-9 זה לא קשור, נראה לי...

adidasss

New member
לא..אתה טועה

בדיוק ככה פותרים את התרגילים האלה... העניין הוא להפטר מהשארית.. בדיוק השבוע המורה שלי לימדה את זה (לשם שינוי היא לימדה משהו...)

adidasss

New member
תראה...

*דבר ראשון כמה הודעות קודם טעיתי וכתבתי מכנה במקום מונה... *דבר שני,הבנתי למה חשבת שאני טועה...אז צרפתי כמה דוגמאות, אני מקווה שתבין למה התכוונתי בהסבר...

מיכלוש7

New member
מההה??? לא הבנתי למה לעשות את

זה... אוף, אני קשת קליטה... אשמח להסבר מפורט... (יש לך אייסי במקרה? שלי-160623648)

מיכלוש7

New member
נראה לי ירד לי האסימון...!

פשוט מוסיפים את ההפרש בין המס' שאני מחלקת והשארית למונה, אז מוכיחים הוכחת אינדוקציה רגילה של התחלקות תוך התעלמות מהשארית?!

ArchangeI

New member
עזרה

האמת שגם אני לא יודע, אבל איך אומרים - מסתגלים.. נבדוק עבור N=1 21/3 = 3 והשארית שלוש.. V נניח שהטענה נכונה.. A = מספר שלם, dd2*10^k +1 = A 3/9 --------- 9 עכשיו, נבדוק את הנכונות עבור n=k+1 dd 10*2*10^k + 1 / 9 = A3/9 dd 10(2*10^k+1) -9 / 9 = A3/9 מספר שלם, אם שארית של 3 תשעיות פחות אחד, נותן מספר שלם אם שארית של שלוש תשעיות.. מקווה שזה נכון:) בהצלחה !

adar2010

New member
שורשים =\

מצטערת על מסת השאלות ..עשיתי את השלב הראשון של הגזירה. איך להמשיך?

רן88

New member
מצרף את הנגזרת בתמונה

מקווה שלא עשיתי טעויות בדרך. בהצלחה.

adar2010

New member
אני חושבת שיש פה טעות

ע"פ מה שרשמת, עכשיו משווים ל0, ומגיעים ל: 8=0 .. ומפה מה? מה עם נק' הקיצון?

צריך להיות מינוס בין שני הביטויים

שבנגזרת, ובטעות יצאו לו שני מינוסים שהפכו לפלוס... בהצלחה בבגרות !

אסף אא

New member
צמצמי את השבר,

עשי מכנה משותף, וכנסי איברים דומים. עקרונית את הגזירה כבר סיימת, עכשיו זה סתם טכניקה כדיי לעשות את זה יותר "יפה".

למעלה