אשת השבוע שלנו

אני יכולה לומר את דעתי?

מסכימה עם מיכל על כל מילה. אני מודה שכשאני נכנסת לפורום (קוראת כמעט כל מילה אבל ממעטת לכתוב), קודם כל מעניין אותי מה כתבו בנות שאני מכירה אישית או שיצא לי לתקשר איתן וירטואלית מעבר לפורום. תקראו לזה "קליקה"? שיהיה. לגבי הכינויים הבדויים, הסברתי זאת פעם למרב. החברה הדתית/חרדית היא מאד "שכונתית". כולם מכירים את כולם (טוב, לא ממש את כ-ו-ל-ם) כי למדו יחד, מתפללים יחד או שהציעו שידוך לחברה את הבן של השכנה של.... חברה די סגורה. זו גם הסיבה שאני בשם בדוי (ולא רק זה אלא אפילו שיניתי אותו לאחרונה מחשש שיעלו עלי עוד מעט עקב "עודף אינפורמציה שנידבתי") והבת שלי לא תחשף פה ולו בשמה. אני רוצה את החופש לכתוב כל מה שבא לי (במיוחד בפוריות שאלה דברים מאד אישיים ולא חוויות משפחתיות כמו פה) בלי שהשכנה תספר לבת דודה כל מה שהיא קראה עלי. אני לא אלמונית לגמרי. הייתי במפגש הזכות להורות שהיה מפגש כללי (ודי פחדתי לפגוש שם אנשים שמכירים אותי ביומיום) ופגשתי שם הרבה אנשים מקסימים מכאן שלא הכרתי קודם ומאד טוב לי עם זה. שלא לדבר על חברות שיש לי מפה שאודה על האמת שהן החברות הכי טובות שיש לי! הובנתי?

הובנת בהחלט!

אני רוצה לומר שאני בוחרת במכוון לקרוא הודעות של "הבנות הדתיות" בפורום! מכיוון שזו הזזדמנות שלי להיחשף לדעות שאני פחות מכירה ביום יום ולהכיר בנות מקסימות שאלמלא הפורום אולי לא הייתי מכירה. הפתיחות שבה אתן כותבות (וזה בזכות השמות הבדויים) גרמו לי להפריך כמה וכמה דעות קדומות על המגזר הדתי ולהתחבר להורות גם מזוויות שונות.

אלהלי

New member
גם אני חשבתי הבקר על ענין הדעות

הקדומות,למרות שאני מחזיקה מעצמי כאחת שנקיה מסטראוטיפים,אני קולטת שלא ממש ולא תמיד ושאני מוצאת את עצמי קוראת את מה שכתבה דתיה זו או אחרת אני מופתעת. מופתעת מהפתיחות מהדעות מהסלנג מוצאת את עצמי חושבת "וואו זו דתיה לא רואים עליה
" וחשבתי על זה הבקר שאיזה כף שהפורום מאפשר את המפגשים האלה ההכרות הזאת ודיאלוג אחר לא רק בענין דתיים לא דתיים בכלל אנשים מסוגים שונים.

אני לא מאמינה שיש אנשים

שנקיים לגמרי מסטראוטיפים. גם אם הם לא במודע - הם קיימים איפה שהוא (הסטראוטיפים, כמובן). וגם אני מאד נהנית לשנות דעות קדומות מוטעות. ומה, לא רואים עלי שאני דוסית? ווי ווי ווי איך רואים

מרב.

New member
אני מסכימה עם מיכל-

מאוד נהנית מחבורת הדתיות שהכרתי כאן, אני מופתעת בעצמי מהכמות לא רק שהכרתי כללית, אלא באופן אישי. נעים לי וכיף לי, מעבר להכרות האישית המקסימה, זו קבוצה שללא שום ספק לא הייתי מגיעה אליה בחיים הרגילים, ללא הפורומים. ויותר מזה, שמחתי להכיר דתיות "אמיתיות" ולא רק כ"סמל", משהו מרוחק ובלתי נגיש. מאוד אוהבת אתכן
, חברותי שומרות המסורת

עמית@

New member
../images/Emo45.gif

וכך גם פגשתי את תאומתי הרוחנית, שלא ייאמן כמה אנחנו דומות, ושבחיים בחיים בחיים לא היינו מגיעות לכדי קשר, בטח לא קשר כזה קרוב ופתוח.

מיכל ק-ש

New member
מסכימה עם כל מילה. מרגישה שמזל גדול

נפל בחלקי שאני מכירה את שמש, באאבו ואת אמא של קיפי. אין מצב שהייתי מכירה אותן (בעיקר את שמש ואת אמא של קיפי) לולא הפורום (ולולא מרב.) גם אני אוהבת אתכן מאוד.

עידית ד

New member
איזה דביקות, אבל....

גם אני מחבקת ושמחה מאוווווווד על ההזדמנות הזו לפגוש את החברות הדתיות שלי שבלי הפורום הנ"ל מעולם לא היו נפגשות דרכנו
(רק שלצערי הקשר לא כל כך נשמר לאחרונה... שמש זה רמז!)

??? איך את מגדירה "לאחרונה"?

חברות, לא נותר לי אלא להסמיק ולהצטער שלא נפגשים בתדירות יותר גבוהה.

באאבו

New member
אני מניחה שזה דו כיווני../images/Emo36.gif../images/Emo26.gif

שגם אנחנו, כדתיות, באופן טבעי נוטות "להכיר לעומק" חבר'ה שהם על בסיס אותן השקפות כשלנו (למרות שאולי המקרה שלי קצת שונה כי אני "סוחבת" איתי חברויות קודמות)). בכל מקרה, גם אני מאד (מאד) שמחה שיצא לי להכיר אתכן. עוד הערה חשובה ודי חושפנית - לא מעט אני נתקלת במצבים בהם לא נוח לי להיות בסביבה של אנשים שאינם דתיים או מסורתיים (לא נובע מבושה חלילה אלא ממקומות אחרים על בסיס התנהגותי) ועם החברות שהכרתי כאן, בפורום - אני מרגישה הכי נוח בעולם והכי טבעי. לפני שאשכח שלא אני פה אשת השבוע, אפסיק את ההשתפכות - אני מניחה שהרעיון הובן.

love joy

New member
מסכימה עם כל מילה ...

למרות שאני לא הגעתי למפגש הזכות להורות כי פחדתי לפגוש שם אשים שמכירים אותי ביומיום. LOVE JOY

למעלה