סקר חדש עלה

niraf

New member
מדוע לא להצביע למאיר אריאל

תראה, אני לא אומרת שמאיר אריאל לא מורכב ורב משמעי. אני לא יודעת אם הוא כתב אי פעם הייקו (3 שורות ושבע עשרה הברות, אם אני לא טועה...), ועד כמה הוא הצליח לתמצת את הרעיונות שלו, אני יודעת שלי זה לא עשה ולא כלום. אבל שירה, מה לעשות, זה עניין של רגש נטו. כמו שמוזיקאי לא נמדד רק בכמה מהר הוא יכול לנגן ועד כמה הטכניקה שלו טובה. קח כדוגמה את מלמסטין שדיברו עליו פה כל כך הרבה. הוא פשוט לא מזיז לי כלום. וככה גם מאיר אריאל. פשוט לא עושה לי את זה.
 
תקשיבי למילים של "ארול".

כששמעתי את השיר בפעם הרביעית (אני חושב), הזלתי דמעה. מזה הרבה הרבה זמן, בטח שלא בגלל שיר. הסוף של השיר הזה כואב כל כך, שבאמת צריך לבכות. "היא הבינה זאת ממילא, גם בלי מבטי שני אלה, היא ראתה את זה מזמן, היא אהבה אותו, אז מה, בכיתי גם אני איתה; אני מי שאהב אותה, ארול ארול" או גם בטרמינל לומינלט, "להיט הרדיו" של מאיר אריאל: "בואינג אדמדם מתחיל לרוץ ומתרומם, לאט לאט ממריא אל תוך האודם ההומם, דרך הדמעה של הליצן המשתומם..." כמה שהבנאדם היה מוכשר! לחשוב שהוא כתב את "אגדת דשא" כשהיה רק בן 18, על הדשא של קיבוץ משמרות. מהגדולות בבלדות העבריות, במיוחד בביצוע של אושיק לוי. תודה ושלום.
 

ganooov

New member
טרמינל לומינלט: ../images/Emo13.gif

זה השיר בשביל להבין כמה מאיר אריאל ז"ל היה גאון. אגב, הגיל לא משחק תפקיד בשירה, בכלל לא.
 
כשאנשים כותבים מתוך נסיון חיים

ומתוך השפעה שהם סופגים מהמציאות, ומאנשים אחרים, זה לא נכון להגיד שהגיל לא משנה.
 

ganooov

New member
נתקלתי במספר יצרות של אומנים ../images/Emo13.gif

צעירים מאוד, וברמה גבוהה, אם הגיל משנה שמהו - זה לא את הכשרון
.
 

goldyboy

New member
"לבד אבכה כעץ עזוב", אם כבר

של דני קליידרמן. אין על המערכון הזה, אין.
"לבד אבכה כעץ עזוב, כי את לכלכת הלכת ושוב. איך התרחקת בעינטוזים, מדוע לי עשית ברזים? למה למה למה מכרת לי אשליות? למה למה למה נגזר עלי לחיות? למה למה למה השארת אותי באויר? למה למה למה נגזר עלי לשיר?" מה רצית שאני אמכור, תירס?
 

JimmyBoy

New member
רק ג´ים מוריסון אנשים!

כי אין מה לעשות, כשזה מגיע למילים כנות, שאתה שומע שבאות עמוק מהלב, ואחר כך מתורגמות בצורה מושלמת עם שירה מחשמלת - רק ג´ים מוריסון. הקירבה למוות, הטשטוש של המילים.... משאירים אותי פשוט ללא מילים.... הצביעו ג´ים!
 

electricGirl

New member
אני מתלבטת קשות בין

ג´ים מוריסון לרוג´ר ווטרס. נראה לי שאני אלך על ג´ים... נו שיהיה ג´ים. אוף אתכם
 

Grimble Grumble

New member
חסר לי מישהו ברשימה...

והמישהו הזה עונה לשם ג´יימס פאטריק מוריסיי הוא אמנם פחות זקן משאר החברים שרשומים פה, אבל המלים שלו, אוי המלים שלו... למלים של מוריסיי יש יחודיות שאין לאף אחד מהכותבים שלו, שירים אבסורדיים לחלוטין, תמיד מוצא את המלה הנכונה... הקול שלי הולך אליו (אבל היות שהוא לא נוכח הקול שלי עובר במהירות לג´ים מוריסון)
 
מוריסי מהסמית´

והוא נשאר בחוץ..., אה..., משום שיש הגבלה על מקום, והוא לא עומד בקנה אחד עם שאר הנבחרים מבחינת כמות היצירה, ולדעתי האישית והבלתי קובעת גם לא מבחינת איכותה, או השפעתה על אחרים.
 

Grimble Grumble

New member
תיקון טעות קטן

שמו הוא כמובן סטיבן פאטריק מוריסיי ולא ג´יימס פאטריק... ג´יימס פאטריק הוא כמובן ג´יימס פאטריק פייג´...
 
אני איתך, חאבר!

ומה זה הדיבורים האלה על "כמות היצירה" ועל ההשפעה? הוא כותב אלבומים על- גבי אלבומים כבר כ- 17 שנה! לא מספיק?! תסתכל בכל אתר שמכבד את עצמו שמזכיר את ההשפעות שהיו לסמית´ס ושיש להן עד היום, על להקות מכל ז´אנר כמעט. ראה בעצמך כמה השפעה. ובל נשכח שהלהקה הוציאה ארבעה אלבומים ( לא כולל אוספים... ), במשךחמש שנות קיום בלבד! אני, שהתוודעתי לרוק הפרוגרסיבי, ול"אגדות- הרוק" רק בתחילת התיכון, העברתי את כל שנות ההתבגרות שלי על יצירות מופת כגון "LET ME LET ME LET ME GET WHAT I WANT" SHOPLIFTERS OF THE WORLD UNITE", "REAL AROUND THE FOUNTINE" "Rusholme Ruffians" ו- "Paint a Vulgar Picture". אין עליו, וחבל מאוד שהוא לא שם. למרות שהייתי נרקע בינו לבין מאיר אריאל... ואגב, לגרימבל, אתה מכיר את השיר Ouija Board, Ouija Board? הוא אומר שם את שמו האמיתי... סטיבן... (מתוך אלבום סולו שלו, "בונה דראג").
 
אההה... הבנתי למה התכוונת!...

אמנם רק בפעם החמישית שקראתי את זה, אבל בכל- זאת... ו-17 שנות יצירה, וההשפעות של הסמית´ס על להקות, מאז ועוד היום, הם קצת יותר משנות הפעולה של מוריסון, ומההשפעה של הדלתות...
 
מאיר אריאל, ללא שום סייגים.

מלך המשוררים, יושב לו למעלה, צוחק על כל שאר המועמדים שמתים היום, ומשתין על אלה שעדיין חיים. אל תעשו צחוק. תודה ושלום.
 
למעלה