סקר חדש עלה

goldyboy

New member
של שלומי שבן

אחלה דיסק יש לו. וחבל שפספסתי את ההופעה שלו עם פורטיס.

yoavsc

New member
רוטבליט אדיר

ולו רק בגלל המילים של בלדה לעוזב קיבוץ.

לא היו. נקודה.

מאיר אריאל עשה עם העברית מה שאף- ישראלי- אחר לא עשה. אני גם לא נתקלתי בפלפולי לשון, משחקי מילים, העברת רגשות ומסרים כמו של אריאל, אצל אף- כותב- שירים- אחר! ברשימה ה-ע-נ-ק-י-ת שחוברה לה למען הסקר ישנם כאלה שנותנים פייט ראוי, ויותר מזה, אך אף- אחד מהם לא עשה את מה שמאיר עשה. אני לא יכול לתת לך דוגמאות פשוט כי אני מפחד שאם אתן דוגמא אחת, אחטא כי לא נתתי דוגמא אחרת. בכל אלבום שלו, פשוט תפתח את חוברת המילים, תקרא ותבין. יש לו שירים שצריך ללמד בבתי- ספר, באוניברסיטאות, בחוגים- לסיפרות- מודרנית. בכל אלבום ישנה כמות בלתי- ניתנת לשחזור, ו/ או חיקויי של פנינים, של מחרוזות שאין להן אח ורע בכתיבה העברית- וכל זאת עם כל- כך מעט כתיבה על הברור מכל- האהבה. זה לא שזה רע לכתוב על אהבה, וזה לא שהוא לא עשה את זה, אבל גם כשכן, זה אף- פעם לא היה בצורה הפשוטה של הסגנון (מישהו אמר מוריסי?). אין, לא היה, ולא יהיה עוד כותב שירים כמו מאיר איראל. לא בשילוב שלו של סגנון, שפה, ואיכות. באמת שאני לא רוצה לתת דןגמאות. פשוט תפתח חוברת של כל אלבום, ותבין. זהו.

תוצאות הסקר הקודם

הסקר הקודם כידוע עורר מחלוקת גדולה, והיו דרישות רבות להוסיף ולהוריד שמות, אז כפי שגנווב הבטיח בקרוב נעשה סיבוב שני, בנתיים הנה תוצאות הסקר: במקום הראשון, עם 24.66% רוברט פלנט וג´ימי פייג´ מלד זפלין, שניצחו ממש עם הבאזר את רוג´רס וגילמור(,23.29% והפרש של קול אחד)כך שלמרבה המזל, לא נזדקק לעזרת בית המשפט בשביל להביא את שני הזוכים יחד לטקס חלוקת הפרסים, מה שכן בשביל אכן להביא את הזוכים נזדקק למעל מיליון דולר, אז אם מישהוא מתנדב לתרום את הכסף, אולי באותה הזמנות נצליח לארגן גם איזו הופעה קטנה (אולי בפארק ברעננה, במיוחד בשביל פינק)
סך הכל השתתפו בסקר 73 מצביעים, מה ששוב מעיד עד כמה הפורום שלנו גדל

אתה קורע אותי הניבלונגים

שיבוא לפארק, למה לא.. יש אמפי חדש.. אם הפט שופ בויז והקרנבריז היו שם, אין סיבה שהם לא יבואו. כבר נגמרים לי הרעיונות לסקרים אז בבקשה מכם חברי פורום יקרים, תנו רעיונות לגנוב ולניבלונגים

ganooov

New member
אגב, ../images/Emo13.gif

אני אדליף כאן פרט אחד בודד - מי שהכריע את הכף לטובת הזפלינים היה דורון - הזכור לותיקי הפורום (כינויו היה "ג´וני דה דו"). אגב, הבחור בגמילה מהפורומים, אז אל תצפו לראות אותו כותב כאן - אבל הוא זיכרון נעים במיוחד
.

matanbu

New member
מה עם אילת?

תגיד להם לבוא לפה, בפעם הבאה שתתפוס אותם

Grimble Grumble

New member
למה להצביע ל...

פול סיימון? פשוט מאד: Away, I´d rather sail away like a swan that´s here and gone a man grows older every day it gives the world its saddest sound. בעצם אולי לפיט טאונשנד? Listening to you I get the music. Gazing at you I get the heat. Following you I climb the mountain, I get excitement at your feet. אולי בכלל עדיף בוב דילן? How many roads must a man walk down before you call him a man? Yes, and how many seas must a white dove sail before she sleeps in the sand? כמובן שחובה להצביע לגדול מכולם ג´יימס דאגלס מוריסון: Gently they stir, gently rise. The dead are newborn awakening with revaged limbs and wet souls, gently they sigh in rapt funeral amazment. ואולי בכל זאת לו ריד? They´re taking her children away because they said she was not a good mother. They´re taking her children away because of all the things they heard she had done. The black Air Force sargend was not the first one and all of the drugs she took, every one, every one. אוי פראנקי פראנקי... חובה להצביע בשבילו רק בגלל: Do you think that I´m crazy? Out of my mind? Do you think I creep in the nights and sleep in a phone booth? רוג´ר ווטרס ראוי לא פחות ולו רק בגלל: You radiate cold shafts of broken glass. You´re nearly a good laugh. Almost worth a quick grin. You like the feel of steel. רנדי ניומן? מי? מה? אה!: Into every life a little rain must fall but it´s not gonna rain forever, You can rise above, you can rise above it all ליאונרד כהן הגדול מכולם: I heard there was a secret chord that David played and it pleased the lord. But you don´t really care for music do you? או כמובן, האיש והאגדה מאיר אריאל: ואבא תמיד אומר, תעזבהו יום יעזבך יומיים, העגלה נוסעת אין עצור. קפצת ממנה היום - חלפו שנתיים, והנה נשארת מאחור. ניבלונגים, למה אתה עושה לנו כאלה חיים קשים?

|איקון של חיכוך ידיים בהנאה|

דקה לפני שהסקר עלה, אמרתי לגנוווב שאני שונא סקרים, במיוחד של משוררים, אבל מה זה מוסיקה, זה כיף, ולא קורה כלום אם משתעשעים, ואם אפשר לבחור בין קלפטון לגילמור, או הנדריקס, כפי שתגרום לעשות עוד כמה שבועות, אז גם זה אפשר (ולא זה לא יעזור אם תגיד שאתה מצטער
) אז בקיצור, אם התנור לך חם מידיי, לא כדאי להכנס למטבח....

Grimble Grumble

New member
אם רק הייתי יכול לקחת את הזמן אחורה

אז הייתי הולך חודש לאחור ושם את קלפטון שלך מול הנדריקס ואת ג´ורג´ האריסון מול ג´ימי פייג´... אה... בעצם את זה באמת עשיתי... אז כן ידעתי מה שאני עושה...

ganooov

New member
צ´מע, מותק - החיים קשים ../images/Emo25.gif ../images/Emo13.gif

. אני והניבלונגים התווכחנו קצת על הרכב הרשימה, ואני הצעתי להכניס משורר ישראלי (זה היה לי די ברור במה הניבלונגים יבחר, הוא זקן שקוף למדי). אגב, הצבעתי לרנדי ניומן, בעיקר בגלל שחשבתי שאף אחד לא יצביע לו. בכל מקרה, אין על ליאונרד כהן (דילן, עוף לי מהעיניים
). במובן מסויים אתה הענשת גם אותי וגם אותו, ידעת מה אתה עושה...

מדוע לא להצביע למאיר אריאל

אם מאיר היה כאן, הוא היה עורך שוב מסע בחירות ומשכנע עוברים ושבים מדוע לא להצביע עבורו. בדיוק כמו במסעו הכל כך ישראלי עם להקת כריזמה. משוררים ושירה לא ממש ניתנים לדירוג, אלא אם תחשיבו את האירוויזיון. זוכרים את הקטע של הגשש על פסטיבל הזמר המזרחי- פסטיבל עצב, יגון שכול וכאב- בו הזמר ששר את השיר המרטיט "לבד אשב כעץ עזוב" מבקש מהשופטים עוד נקודות, כי אבא שלו גמד, אחותו התחתנה עם פרסי ודוד שלו התאבד עם אקונומיקה (זה לפחות עוד 5 נקודות). אבל בשביל האתגר, נמשיך. אפשר בכל זאת לציין מה מושך בשירה של מאיר. בשביל זה כדאי לברר לעצמנו, מהו בכלל שיר טוב. מה ההשפעה שלו, האם הצגת דברים מנקודת ראות חדשה, מפתיעה? הכנסת ביטויים לסלנג וזכייה בחיי נצח? אולי דרך העברת הסיפור, ואולי רק ההערכה לעוצמת הביטוי ותימצות הרעיונות לכדי שורות ספורות (ראה השירה היפנית Haiku)? בואו ניקח לדוגמא את שיר כאב, שהטריד את מנוחתה של קודמתי. שיר רב שכבות, המטפל גם במהות הסיכסוך ישראלי ערבי: אופטימי ופסימי בעת ובעונה אחת לגבי סיכוי ההידברות- אופטימי ברמה האישית, בין פרטים חסרי דעות קדומות, פסימי ברמה הלאומית, בין עמים, בשל משקעי הדורות. ומטפל גם ביחסים המורכבים בין מאיר לנערתו, שבעקבות אהבתו השגרתית חומקת מידיו אל הצעיר הערבי הרגיש, שענה לה יפה כל כך בתרגילי קשר בתיאטרון. ובעצם מטפל גם במספר עצמו, ישראלי עצל מצוי, שמרוכז בעצמו ובורח מסביבתו ומבעיותיו בטכניקות ילדותיות. לא מפתיע שהוא נמלט אל הפטריוטיות ברגע של מבוכה. ועוד לא הידכרנו את השליטה בשפה, את חידושי הלשון, את השימוש במילים במשמעויות חדשות, בהטיות יוצאות דופן המעוררות מחשבה. העיקר, לטעמי, היא הרב גוניות אשר גורמת למיסתורין. הרבדים הרבים מאפשרים לקוראים שונים לראות משמעויות אחרות- ואפילו קורא יחיד, בחלוף הזמן, ימצא פתאום ששיר מדבר בכלל על משהו אחר... ואם כל זה לא ברור- אז באמת אל תצביעו למאיר.

Jam Head

New member
ווטרס....

ואין לי כח להתחיל להסביר את עצמי , כי זה יקח שעות.

למעלה