שרשור שאלות לאירוח 2.11

vivush11

New member
ספר מצוין לדיכאוניים שביננו

גם אני דיכאוני, וגם לי לא היה מושג מה זה בכלל דיכאון. הייתי בטוח שזה בכלל קשור לעצב. כשלא יכולתי יותר לסבול (וחבל שרק אז) פניתי לעזרה מפסיכולוגית התנהגותית( בהבריוריסטית), שאיבחנה אצלי את המחלה הזאת. וואו, איזו הקלה , אז מתברר שהסבל הזה לא נורמלי ויש דרכים להתמודד איתו. בנוסף, היא המליצה לי על ספר שממש עזר לי, שם הספר : "בוחרים להרגיש טוב" , ספר מאוד פראקטי וקריא, מומלץ בחום

erezsha77

New member
שאלה לפרופסור.....

שלום רב!!! רציתי לדעת מנסיונך הרפואי, מה הסיכויים שתרופות אשר עזרו למישהו שסבל מדיכאון וחרדות לא יעזרו שוב בהישנות הבעיה? יש לציין שמהפסקת התרופות עד להתחלתן מחדש עברו כשבועיים... אני שואל שאלה זו מכיוון שלקח זמן רב עד שהרופא הצליח לייצב אותי בפעם הראשונה ואני חושש שמא גם הפעם. בעבר ניסיתי לא מעט סוגי תרופות: ציפרמיל,ציפרלקס,סרוקסט,רמרון,אפקסור --> כל אלה לא עזרו כלל עד השילוב שבין מרוניל,לוסטרל וליתיום. תודה מראש, ארז.

תשובה לארז

שלום ארז, לצערי, אינני רופא ואינני מתמצא במידה מספקת בעניין הטיפול התרופתי בדיכאון, כך שלא אוכל לענות לשאלותיך. עם זאת, התופעה של אפקטיביות משתנה של תרופות ידועה ולעיתים החלפת תרופה או שינוי במינון עשויים להביא להשפעה מחדש.

dalmati

New member
דמנציה וביפולרי בגיל השלישי

אמא אחרי אשפוז מטופלת בדפקין ןזיפרקסה ואלטרוקסין איזון בלוטת התריס ועוד תרופותלבעיות פיזיות. סיעודית. מקבלת מינון מוקטן של זיפרקסה - 12.5 מ"ג ליום. רעבה כל הזמן ואוכלת באופן בלתי נשלט. וככלל מאוד מאנית. צורך וביצוע שליטה על הסובבים. האם יש תרופות אחרות לאיזון מחלתה. תוצאות סי.טי. לא הראו תופעה יוצאת דופן במוח בהתחשב בגילה 80+. האם יש מענה בקהילה (איזור נתניה) או: במקום קרוב לאנשים במצבה ובגילה? האם אוכל לקבל ייעוץ איך להתמודד? יש עזרה בבית, אך כל בני המשפחה מופעלים. אשמח לכתובות, טלפונים, לצורך ייעוץ וטיפול. וכן - אפשרויות אחרות לאיזון מחלותיה. שרי

עמותת קולות -ניתן לפנות באינטרנט

שלום לכולם, עמותת "קולות - העצמה לצרכנים בבריאות הנפש" קמה במטרה לקדם תהליך של שינוי חברתי עבור אלו המתמודדים עם מחלות נפש, להלחם בסטיגמה ולקדם את מעמדם החברתי והתעסוקתי של המתמודדים. העמותה מפעילה פרוייקטים ייחודיים בשיקום, ונותנת מענה לזכויות בשיקום בבריאות הנפש דרך אתר העמותה. באתר קיים מידע רב על זכויות ומסגרות שיקום,מאמרים ומידע על הפרעות נפשיות. כמו כן, לעמותה אתר נוסף www.voices.co.il שהוא אתר ייחודי במינו הנותן בית ובמה לכתיבה אישית של אנשים המתמודדים עם הפרעות נפשיות. אתם מוזמנים לבקר באתרים ולפנות אלינו: www.voices.org.il - אתר העמותה בברכה, דפנה בר יעקב, מנכל"ית

למעלה