שרשור שאלות לאירוח 16.11

יקיצות מבוהלות

שלום לך, על פי התיאור ייתכן שהסימפטומים קשורים בהפרעת חרדה וכדאי לברר בכיוון זה. לעיתים הסימפטומים של התקפי חרדה מופיעים רק בשינה. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

רעידות

שלום, כדי לאבחן את בעיית השינה כדאי להפנותו לבדיקת שינה מלאה + צילום בוידאו. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

מלטונין

שלום, פני למכון השינה בתל השומר, 03-5340381, והמזכירה תוכל למסור לך איפה אפשר לרכוש מלטונין. אגב, ברוב בתי המרקחת דורשים מרשם. בברכה.

ITAYF

New member
ניתן להשיג מלטונין....

בבית מרקחת שור טבצניק ליד דיזינגוף סנטר....דורש מרשם רופא איתי

israeliko9

New member
הקשר בין הנכות לבעית שינה

שלום לך ד"ר דליה כנכה צה"ל אובחנתי במעבדת השינה של הטכניון ,עם דום נשימתי מעל המקובל בהרבה ,נחירות חזקות אשר מפריעות לסביבה האם יש באפשרותך לעזור לי , תודה רבה

../images/Emo182.gif שרשור שאלות לאירוח 16.11

התוכנית הפעם תעסוק בשינה. ביום רביעי בשעה 18:00 מיד לאחר סיום התוכנית תתארח בפורום ד"ר דליה שכטר-אמיר מהמכון לרפואת שינה, שיבא אתם מוזמנים לצרף את שאלותיכם לשרשור זה.

habubnik

New member
שלום ד"ר דליה

אני בת 24, סובלת מבעיות שינה (יקיצות אמצע מרובות, סיוטים, ושינה קלה בצורה מזעזעת) מזה שנים רבות , ובעבר הייתי מקבלת כדורי הרגעה (לא שינה) כדי שאוכל לישון חזק. מרבית הכדורים לא היו עוזרים, חלק היו עוזרים להתחלה ואח"כ מאבדים מהשפעתם. כל הטיפול עד היום היה מהפן הפסיכאטרי מפני שסברו שזו אי רגיעה רגשית. כיום אני לא ממשיכה עם הכדורים הללו, מפני שהם נשאו תופעות לוואי שהקשו עלי בתפקוד היומיומי. האם ייתכן בכל זאת שאני זקוקה לטיפול שונה? האם יש ביכולתך להמליץ על טיפול שכזה? רוב תודות.

בעיות שינה

שלום, את מתארת מס' בעיות בשינה ועל פניו ייתכן שהבעייה הבסיסית פסיכולוגית. בכל זאת נראה לי שהדרך הטובה לבירור היא ייעוץ במכון שינה ובמידת הצורך גם בדיקת שינה מלאה. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

קשיי הרדמות

שלום דליה, אני אמא לילד בן 15 עם ADHD ., שהיה עוד בינקותו מתקשה להרדם , אנו רגילים להיפר אקטיביות שלו ולכך שמתקשה להרדם בלילה, דקה ללא רגיעה כאילו לא לפספס דבר. לאחרונה הוא ביקש ממני לבדוק את נושא השינה אצלו אומר שמתעורר בדרך כלל בסביבות 04:00 לפנות בוקר , שיש לו כמה יקיצות בלילה. הוא לוקח בדרך כלל שני רטלין SR לאחרונה עברנו ל - LA . אבל זה לא קשור כי הבעיה היתה מאז ומתמיד רק שלאחרונה כנראה שהוא מודע לכך שאיננו ישן באופן רצוף. שאלתי אלייך ? במה יכולה להועיל לו בדיקת מעבדת שינה אם אנו יודעים מראש שקיימת בעיה ? האם יש טיפול לנושא? כיצד מופנים לבדיקה אנו מירושלים חברים בקופ"ח מאוחדת ?

קשיי הירדמות

שלום לך, קשיי ההירדמות שציינת מעלים אצלי את החשד שמא מדובר בהפרעה בתזמון השינה (שעון ביולוגי דחוי) שקיימת עם הפרעת קשב וריכוז במקרים מסויימים. האם קיים גם קושי לקום בזמן לביה"ס? ואולי קיימת הפרעת שינה אחרת שגורמת בצורה משנית להפרעת קשב וריכוז. אני ממליצה לך לפנות עם בנך לייעוץ במכון שינה. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

farfromhome

New member
שאלה תיאורטית

שלום ד"ר דליה, שאלה שמסקרנת אותי - הבנתי (אולי אני טועה) שהתופעה של דיבור מתוך שינה מתרחשת בשלב העמוק של השינה, לא בשלב של שנת חלום. עם זאת האנשים ששמעתי מדברים מתוך שינה נשמעו כאילו הם חווים משהו דמוי חלום - דיברו אל מישהו, הגיבו לכאורה למשהו שמישהו אמר. האם גם בשלב השינה העמוקה יש סוג של חלום? ואם לא איך אפשר להסביר את התופעה הנ"ל? תודה.

דיבור מתוך שינה

שלום לך, דיבור מתוך שינה עשוי להופיע בשלבי שינה שונים, לאו דוקא חלום או שינה עמוקה. הסבר לכך???? לא ברור. בברכה, ד"ר שכטר-עמיר

DarkYula

New member
מה הטלפון של קלאוס/מת'יאס/רודולף?:]

או.. איפה הם גרים בהאנובר??D:

מולחץ

New member
שלום ד"ר

אני בן עשרים ואני לא מצליח להרדם לפני השעה ארבע לפנות בוקר וזה לא משנה מתי אכנס למיטה. מה עושים. תודה מראש משה

קשיי הירדמות

שלום, אם יש גם קשיי יקיצה בהחלט ייתכן שמדובר בהפרעה בשעון הביולוגי. קשיי הירדמות עלולים לנבוע גם מאי שקט נפשי; צריכת קפאין לפני השינה; תסמונת הרגליים העצבניות (צורך להזיז רגליים עקב תחושה לא נעימה) ועוד. כדאי לפנות לבירור מסודר במכון שינה. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

למעלה