שרשור שאלות לאירוח 16.11

arikp55

New member
כדורי מלטונין 3 MG

האם קיים נזק/חשש להתמכרות בשימוש בכדורי מלטונין 3 מ"ג?אני לקוח אותם בשני מצבים: לטיפול בג'ט לג(יעפת) במקרה של קשיים בהרדמות (ללא קשר לטיסות) תודה אריק

nassi1

New member
../images/Emo23.gifתינוקת בת 8 חודשים

לעיתים מתעוררת לא בשביל לאכול, כשמרגיעים אותה נרדמת שוב, אבל בהמשך קמה כדי לאכול. עד איזה גיל אוכלים באמצע השינה? האם יש סיבה להתעוררות שאינה לצורך אוכל? ואיך להביא לכך שתישן יותר מ- 3 שעות ברצף ולהרגילה לשינת לילה ארוכה ורצופה?

ITAYF

New member
בעיות שינה לעובדי משמרות

ד"ר שלום ... אני עובד משמרות מזה 5 שנים וסובל מבעיית שינה הבאה לידי ביטוי בהתעוררות אחרי מס שעות שינה מועט ( גם לאחר שעות ערות רבות)... בשנים הראשונות הדבר לא הפריעה אך לאחרונה הבעיה החמירה ומפריעה לי בחיי היום יום... האם הפיתרון הוא שימוש במלטונין??? מה אופן השימוש ואיכן ניתן להשיגו תודה מראש איתי

עבודת משמרות

שלום לך, לא ציינת את סדר המשמרות ואת שעות העבודה והשינה. בכל מקרה, הפרעות השינה שכיחות למדי בקרב עובדי משמרות. הפיתרון מורכב ויש להתאימו לכל אחד. לכן קשה לי לומר לך אם ליטול מלטונין ואיך אלא רק לאחר בירור. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

nassi1

New member
תינוקת בת 8 חודשים ../images/Emo23.gif

לעיתים מתעוררת לא בשביל לאכול, כשמרגיעים אותה נרדמת שוב, אבל בהמשך קמה כדי לאכול. עד איזה גיל אוכלים באמצע השינה? האם יש סיבה להתעוררות שאינה לצורך אוכל? ואיך להביא לכך שתישן יותר מ- 3 שעות ברצף ולהרגילה לשינת לילה ארוכה ורצופה?

בת 53

בתקופת מחלתה של אמי התקשתי להרדם, רופאת המשפחה רשמה לי כדורי שינה, מאז עברו שנתיים וחצי ואיני מצליחה להרדם ללא הכדורים. מה עושים? הלנצח אזדקק להם? כמו כן, במהלך היום עיני עייפות ואדומות. בתודה

קשיי הירדמות

שלום, בעייה מוכרת: נדודי שינה מופיעים עקב מתח, דיכאון וכד', מתחילים עם כדורי שינה ולא ניתן לשוב לשינה טבעית. בדרך כלל הפיתרון הוא ע"י טיפול התנהגותי-קוגניטיבי (שנעשה ע"י פסיכולוגים שעובדים בטכניקה זו), עם ירידה הדרגתית מאוד בכדורי השינה. בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

haririy

New member
השלמת שעות שינה

שלום דוקטור , תמיד אמרו לי שאפשר להשלים שעות שינה ,אולם קראתי לאחרונה שזה שטויות ואין דבר כזה להשלים שעות שינה. מה הוא הנכון?

m m 80

New member
חוסר בשינה

שלום ד"ר מזה 11 שנה אינני מצליח לישון רצוף וכל הלילה מוצא עצמי מסתובב בבית וללא שינה דבר שגורם לי לאכול בלילות מחוסר מעש הזמן היחיד שאני באמת נרדם זה בין השעות 7:00 בבוקר ל 8:45 ואז אני צריך לצאת לעבודה האם יש פיתרון לדבר? תודה רבה שמואל

drugdealer78

New member
לא זוכר/חולם שום חלום...

לד"ר שכטר-אמיר שלום רב! שמי צחי ואני בן 27, שאלתי היא האם העובדה שאינני זוכר חלומות מהווה בעיה, למעשה אינני זוכר את הפעם האחרונה בה זכרתי חלום. הייתי אומר שאינני חולם אך למיטב הבנתי לא קיים מצב כזה. האם יכולה להיות לכך קשר לעובדה שגם בחיי היומיום אני נוטה לשכוח דברים? בתודה מראש צחי

חלומות

שלום, אני מניחה שאתה חולם ורק לא זוכר את החלומות. רובנו לא זוכרים את החלומות! להפרעות בזיכרון יש גורמים רבים. אם זה מטריד ומדאיג - גש לאבחון נוירולוגי! בברכה, ד"ר דליה שכטר-עמיר

קשיים בשינה

אני בת 54, וסובלת מאז ומתמיד מבעיות שינה מד פעם והן חולפות, אך עתה מזה זמן רב הבעיות החמירו לפעמים קשה לי להרדם אך בדרך כלל למרות שאני נרדמת אני מתעוררת מאד מוקדם משהו כמו 4 בבוקר,כל היום אני עייפה וצריכה הרבה בשביל להתרכז, יש הרבה בעיות בבית בעלי חולה ולא מתפקד והכל עלי, כמו כן לפני כשנתיים חליתי באפילפסיה בעצם היו רק שני התקפים ומאז אני מטופלת בטגרטול,אני עובדת ומתפקדת היטב בעבודה למרות הקשיים, נבדקתי במעבדת שינה ונאמר לי שהשינה אינה טובה אך כדאי שאתיעץ עם פסיכולוג, התיעצתי הציעו לי תרופות ביניהן תרופות שינה שאינני מעונינת לקחת ולהתמכר להן, מה דעתך מה ניתן לעשות אשמח אם תיעצי לי, או תפני אותי למקום אחר, אני גרה באזור חדרה. תודה לך.

רותיתי1

New member
הפסקת נשימה

אני בת 25 לעיתים תקופות לפני שאני נרדמת או באמצע השינה אני מפסיקה לנשום ולא יכולה לזוז ממש משותקת בלי יכולת לזוז בכלל או לדבר ואחרי כמה שניות זה עובר ואני מרגישה גם שזה מגיע לפעמים זה קורה כמה פעמים בלילה ואני ממש מפחדת לחזור לישון

ב א ב ל

New member
קשיי הרדמות ויקיצות

שלום רב ד"ר דליה שכטר, אני בחורה בת 17.5, תלמידה ביב', וברצוני לשתף אותך בבעייתי. יש לי בעיות שינה בפרט לקראת מבחנים. פעמים רבות יום לפני מבחן קשה לי להרדם, ואני עשוייה להשאר ערה שעות רבות, ורק לאחריהן להרדם. זה מאוד מלחיץ ומעצבן ופוגע בתפקודי במבחנים. יתרה מכך, לפעמים דווקא שאני נרדמת מהר (גם לפני מבחנים), אני מתעוררת לאחר כמה שעות, ולא מצליחה אח"כ להרדם. יום לאחר מכן אני פשוט מותשת, ומחכה כל היום ללילה (כי ביום אינני מסוגלת כמעט להרדם). מה את מציעה לעשות?

מתח לפני השינה

שלום, כדאי לתרגל טכניקות הרפייה בלילות כאלה. יש להשיג בחנויות ספרים ספר וקלטת בנושא זה. אפשר לנסות גם תכשירי הרגעה טבעיים שנמכרים ללא מרשם. בברכה.

ב א ב ל

New member
תכשירי הרגעה טבעיים

תודה על תגובתך האם תוכלי להמליץ לי על תכשירי הרגעה טבעיים מומלצים?

שוב נוחרת

שלום דליה, זה כמה שנים שאני סובלת, כן, סובלת מנחירות. בעבר הופנתי למעבדת שינה בירושלים, פעמיים, אך לצערי לא יכולתי להירדם ולישון כמו בבית. תוצאות המעבדה לא היו אמיתיות, והרופא אמר שהוא לא רואה חריגה גדולה, לכן הוא לא מתרגש. עד היום אני נוחרת כל לילה, בעלי אומר שזה חזק ביותר, אני מתעוררת מיובש בפה, אני עייפה ועוד. מה עלי לעשות שעדיין לא עשיתי? אשמח לתגובתך. תודה

למעלה