שאלון ספרים לקראת שבוע הספר!

Ayelet 363

New member
...

מהו הספר האחרון שקראת? שסיימתי? משחקי הרעב. שקראתי אבל עדיין קוראת? ריקוד עם דרקונים.
אתה זוכר אולי את הספר הראשון שקראת לבד? לא. ספרי ילדים. הספר הראשון הרציני שקראתי, נראה לי, הוא הארי פוטר.
מהו ספר הילדים האהוב עליך? הארי פוטר נחשב? כי אחרת אין לי. אני זוכרת כל מיני לטובה, אבל בכללי.
אתה אוהב לקרוא? כן. אפילו שבשנתיים האחרונות אני קוראת ממש מעט.
מהו הספר האהוב עלייך ביותר, ומדוע? הספרים של רובין הוב. בגלל העלילה, הדמויות.
כמה ספרים קראת בחודש האחרון? (ואילו?) בקושי. פאנפיקים נחשבים? אחרת רק ריקוד עם דרקונים נחשב.
איזה ספר היית רוצה לקרוא? כל הספרים של רובין הוב שעוד לא קראתי. ועוד המון. יש רשימה ארוכה.
מה מופיע על כריכתו של הספר הקרוב ביותר אליך? מספרים, קלפים, קוביות.
כמה עמודים יש בספר זה? 351
האם קראת אותו? לא. אני גם לא מתכננת. הוא קשור למתמטיקה.
מה הספר הכי ישן שיש לך בבית? בטח ספר אומנות ישן של אמא שהיא מזמן לא הסתכלה בו. יש הרבה כאלה. או מילון. או תנ"ך.
והכי חדש? קנינו אתמול דיי הרבה.
קח ספר כלשהו – מהי המילה הראשונה שמופיע בעמוד 15? לקחתי את הספר על המתמטיקה (הוא ממש מאחוריי... |עצלך|). "רוצה"
מה כתוב בשורה השישית בעמוד 66 באותו ספר? "נחושת, לפי נםח, אנחנו צריכים בשביל לצקת אותו?"
כמה ספרים יש על מדף הספרים הקרוב ביותר אליך? הצלחתי לראות 23 אם אני לא טועה. אולי יש עוד מאחוריהם.
מהו סגנון/ז'אנר הספרים המועדף עלייך (היסטוריה, מתח, בלשים, פנטאזי, מד"ב וכו'...)? בעיקר פנטזיה. גם מד"ב מאוד אהוב.
האם ניסית לכתוב ספר בעצמך? ניסיתי לכתוב כל מיני סיפורים, לא ממש ספר. אני רוצה להיות סופרת ומשוררת (אבל זה לא יילך לי עם הכתיבה. ><)
אם כן – על מה היה הספר? לא יודעת. אבל בטוח שפנטזיה. אפילו בכל שיר או כמעט כל שיר שכתבתי (יחסית הרבה) יש מוטיב כלשהו של פנטזיה. לא בשביל מטאפורה או משהו כזה, או לפחות ל א רק- פשוט כי אני לא יכולה בלי.
יש לך מנוי לספריה? לא.
אתה מנצל אותו?
עדיף לקנות ספר או להשאיל מהספריה? אני אוהבת שהספרים האהובים עליי בבית שלי, אבל חבל על הכסף.
מה הספר האחרון שקנית? ריקוד עם דרקונים
גאווה ודעה קדומה
חלקים ב ו-ג של כל סיפורי שרלוק הולמס
האם אתה בוחר ספרים עפ"י מראה הכריכה שלהם? לפעמים.
באיזו שפה/שפות אתה מעדיף לקרוא? עברית. אבל תלוי באיזו רמה האנגלית. אני אוהבת לקרוא באנגלית, אבל בגלל אנגלית אפילו ויתרתי על ספר של רובין הוב, שאני מאוד אוהבת (מתכננת לחזור אליו).
מהו המקום המוזר ביותר בו קראת ספר? הבסיס? אפילו שזה לא מרגיש לי מוזר.
מהו הספר המוזר או יוצא הדופן ביותר שיצא לך לקרוא? או טרילוגיית סוחרי הספינות החיות של רובין הוב או מסעות טאף של ג'ורג' מרטין.
מהו השימוש המקורי ביותר שיצא לך לעשות בספר?
יש לך ספרים חתומים ע"י כותביהם? 2 ספרי ילדים כלשהם
יש ספרים שהחלטת לקרוא בעקבות סרט שראית עפ"י הספר? כן. לפני שנים קניתי את אבק כוכבים בעקבות הסרט. עדיין לא קראתי.
(אחותי אמרה שהספר גרוע ומשום מה בצפייה שנייה בסרט התלהבתי ממנו הרבה פחות מבפעם הראשונה).
אני גם רוצה לקרוא את בת בולין האחרת, אבל אני חושבת שהייתי רוצה לקרוא אותו גם לולא ראיתי את הסרט.

מהו הספר האחרון שקראת? אני חושבת שמשחקי הרעב הראשון..
אתה זוכר אולי את הספר הראשון שקראת לבד? אני זוכרת שקראתי הרבה ספרים של מנהרת הזמן וגלי

מהו ספר הילדים האהוב עליך? היה ספר אחד שאהבתי מאוד בגיל 5 בערך על ילדה שעושים לה צמות לפי ימי השבוע. הייתי כל כך מושפעת מהספר שביקשתי מאמא שלי שתעשה לי צמות כאלה.. איזה שנה הסתובבתי ככה

לא מזמן מצאתי שוב את הספר הזה, ויצא לי לקרוא אותו בבייביסיטר לילדה בת 5, והרגשתי סגירת מעגל

אתה אוהב לקרוא? מאוד. אני רק מאוד מצטערת שאני לא באמת קוראת כל כך הרבה ספרים..
מהו הספר האהוב עלייך ביותר, ומדוע? אני לא חושבת שיש לי ספר אחד אהוב. כל ספר שאני קוראת, בהנחה שאני באמת מסיימת אותו אני אוהבת. אני מאלה שאוהבים פסקות בספרים

כמה ספרים קראת בחודש האחרון? (ואילו?) היו יותר מידי בגרויות החודש...
אחד או שניים לצערי.
איזה ספר היית רוצה לקרוא? יש לי רשימה מפה עד הירח בערך...
מה מופיע על כריכתו של הספר הקרוב ביותר אליך? אני בשולחן נטול ספרים.
הולכת להביא מהחדר... הבאתי! (זה היה הספר הראשון שראיתי, אז טכנית עדיין עניתי על השאלה
)
כמה עמודים יש בספר זה? 206.
האם קראת אותו? עוד לא.. אני בדיוק מתכננת להתחיל

מה הספר הכי ישן שיש לך בבית? ספרים/ לקסיקונים מתקופת סבא וסבתא שהגיעו לבית שלנו.. אז אני מהמרת שהם משנות ה50 המאוחרות או שנות ה60
והכי חדש? מהספרים שלי- משחקי הרעב. מהספרים באופן כללי בבית, אולי הספר של החבר של אבא שלי הוא יותר חדש :)
קח ספר כלשהו – מהי המילה הראשונה שמופיע בעמוד 15? חלק (זה עמוד שער לתחילת הסיפור
)
מה כתוב בשורה השישית בעמוד 66 באותו ספר? "האס.אס., האס.דה והגסאטפו, כמובן," אמר בשקט. (מעניין, עכשיו אני באמת סקרנית לגבי הספר הזה!)
כמה ספרים יש על מדף הספרים הקרוב ביותר אליך? אני די משתמשת בשולחן בתור מדף בזמן האחרון, אז באזור ה12..
מהו סגנון/ז'אנר הספרים המועדף עלייך (היסטוריה, מתח, בלשים, פנטאזי, מד"ב וכו'...)? בערך הכל, אם התקציר מאחור מעניין אותי

האם ניסית לכתוב ספר בעצמך? כמה פעמים..

אם כן – על מה היה הספר? היו הרבה..
יש לך מנוי לספריה? כן, וגם הייתי הולכת לספריה ליד סבא וסבתא שלי
אתה מנצל אותו? פעם ניצלתי אותו יותר.. עכשיו לא, כי הספריה מאוד לא נגישה עבורי.
עדיף לקנות ספר או להשאיל מהספריה? זה תלוי בכמה טוב הספר... תמיד עדיף לקנות, אבל זה קצת יקר וקצת חבל על העצים...
מה הספר האחרון שקנית? שוב, נראה לי שחזרנו למשחקי הרעב. אני די מתכננת לקנות עוד, למרות שלא סיימתי אפילו את אלה שיש לי

האם אתה בוחר ספרים עפ"י מראה הכריכה שלהם? חחח זה מזכיר לי את הבלונדה ביפה והחנון שהסבירה ש"פאדיחה למכור ספר מכוער"
. אלא אם כן זה מקרה ממש קיצוני, אז לא.. אבל לא מעט פעמים אני בוחרת לפי התקציר מאחור.

באיזו שפה/שפות אתה מעדיף לקרוא? אני קוראת ספרים בעברית בדרך כלל.
מהו המקום המוזר ביותר בו קראת ספר? קראתי במטוס (או לפחות ניסיתי לקרוא במטוס, אבל היה חשוך מידי...). באופן כללי אני לא קוראת בהרבה מקומות, אני צריכה זמן בשביל לשבת ולהיכנס לעומק הסיפור ולעולם של הדמויות... יהיה לי קשה לעשות את זה אם אני יודעת שעוד מעט זמן אני צריכה לעזוב את הספר.
מהו הספר המוזר או יוצא הדופן ביותר שיצא לך לקרוא? לא יצא לי לקרוא הרבה ספרים מקוריים :-O
מהו השימוש המקורי ביותר שיצא לך לעשות בספר? חוץ מלכתוב עליו? לא נראה לי שעשיתי משהו ממש מוזר איתם..
יש לך ספרים חתומים ע"י כותביהם? לא נראה לי שיש לי...
יש ספרים שהחלטת לקרוא בעקבות סרט שראית עפ"י הספר? אז זהו, שאת משחקי הרעב קניתי לפני הרבה זמן והתחלתי לקרוא אותו אחרי שיצא הפרומו לסרט כדי שאני אקרא את הספר לפני שאראה את הסרט (וזה התברר כהחלטה ממש ממש נכונה). קרה לי משהו דומה עם הצגה שקניתי את הספר שעליה היא מבוססת וקראתי אותו לפני ההצגה...

הודגש וקומבן באמצעות מדגישומטיק 2.0

חחחח אז ככה

אם הכריכה ממש מגעילה ברמה שמפריעה לי להסתכל עליה, זה ישפיע על מה שאני אחשוב על הספר.. מצד שני, אם הכריכה מאוד יפה, זה ימשוך לי את העין, ואני אסתכל על התקציר של הספר..
אבל בשני המקרים התקציר/ההמלצות שקיבלתי על הספר הן אלו שיכריעו.

חחחח אז ככה

אם הכריכה ממש מגעילה ברמה שמפריעה לי להסתכל עליה, זה ישפיע על מה שאני אחשוב על הספר.. מצד שני, אם הכריכה מאוד יפה, זה ימשוך לי את העין, ואני אסתכל על התקציר של הספר..
אבל בשני המקרים התקציר/ההמלצות שקיבלתי על הספר הן אלו שיכריעו.

sivan3004

New member
שפת הסימנים של נועה

זה הספר ילדים

וואי שכחתי ממנו לגמרי חחח

נכון!!! לגמרי ברח לי השם שלו

יש לי אותו בחדר... עד היום אני זוכרת את זה

כשסיפרתי את זה לבנות שעשיתי עליהן בייביסיטר, הן הסתכלו עליי כאילו אני ענתיקה ומאיפה אני מכירה את הסיפור שלהן

sweet shir

New member
עונהה :)

מהו הספר האחרון שקראת? Mocking Jay אבל לא סיימתי אותו..
אתה זוכר אולי את הספר הראשון שקראת לבד? אממ נראה לי שג'ינג'י. חח איזה נוסטלגיות!
מהו ספר הילדים האהוב עליך? הייתי ממש תולעת ספרים שהייתי קטנה.
אבל וואי.. מטילדה. ואורה הכפולה!
אתה אוהב לקרוא? יאפ
מהו הספר האהוב עלייך ביותר, ומדוע? כמה טוב להיות פרח קיר, ה"פ, המשחק של אנדר, אשתו של הנוסע בזמן, if i stay... אני אפסיק פה כי הרשימה רק תמשיך.P:
כמה ספרים קראת בחודש האחרון? (ואילו?) ... no comment? חח אני חיייייייילת אין לי זמן נו. ):
איזה ספר היית רוצה לקרוא? ההוא שספיר דיברה עליו באחד הסכמשים האחרונים עם המילה אלסקה חח
מה מופיע על כריכתו של הספר הקרוב ביותר אליך? גליונות דף שכרוכים בסרט.
כמה עמודים יש בספר זה? 416
האם קראת אותו? קוראת כרגע
מה הספר הכי ישן שיש לך בבית? קונקורדנציה לתנ"ך? חחח
והכי חדש? מוקינג ג'יי וקצ'ינג פייר
קח ספר כלשהו – מהי המילה הראשונה שמופיע בעמוד 15? up
מה כתוב בשורה השישית בעמוד 66 באותו ספר? in bed, to be followed by hours of mind-blowing sex.
חחחחחחחחחחח אומיגד. זה לא ספר כזה!!!! זה במקרה!

כמה ספרים יש על מדף הספרים הקרוב ביותר אליך? 40
מהו סגנון/ז'אנר הספרים המועדף עלייך (היסטוריה, מתח, בלשים, פנטאזי, מד"ב וכו'...)? הממ האמת שאין לי ז'אנר ספציפי. אני מגוונת. אבל אני לא אוהבת היסטוריה/מתח/בלשים חח פשוט שהעלילה תזרום ותסחוף אותי :)
האם ניסית לכתוב ספר בעצמך? ממש לא חח
יש לך מנוי לספריה? אמור להיות, אבל אני לא יודעת אם הוא עדיין בתוקף חח
אתה מנצל אותו? כבר לא
עדיף לקנות ספר או להשאיל מהספריה? ספריה זה יותר כלכלי, אבל זה מרגש כזה לקנות ספרים חח
מה הספר האחרון שקנית? מוקינג ג'יי&קצ'ינג פייר
האם אתה בוחר ספרים עפ"י מראה הכריכה שלהם? לא ממש
באיזו שפה/שפות אתה מעדיף לקרוא? אנגלית.
מהו המקום המוזר ביותר בו קראת ספר? הממ מגדל שמירה בצבא? חח ישראל מעולם לא הייתה בטוחה יותר.
מהו הספר המוזר או יוצא הדופן ביותר שיצא לך לקרוא? המממ סיפורו המוזר של הכלב בשעת לילה?
כאילו הוא לא הזוי, אבל אפשר לקרוא לו יוצא דופן.
מהו השימוש המקורי ביותר שיצא לך לעשות בספר? לא יצא לי לעשות מעשים מגונים עד כה בספרים... אני אעדכן אם המצב ישתנה חח
יש לך ספרים חתומים ע"י כותביהם? לא. אבל פעם ביסודי שלחתי מכתב לסופרת חח לא זוכרת למה! נראה לי לדורית אורגד.
יש ספרים שהחלטת לקרוא בעקבות סרט שראית עפ"י הספר? יומנה של ברידג'ט ג'ונס ווידוייה של שופוהליק (רק כי אני ממש אוהבת את הסופרת). בטח יש עוד חח
אבל בד"כ אם יש סרט שהטריילר שלו מוצא חן בעיניי ואני מגלה שהוא מבוסס על ספר, אני פשוט אקרא את הספר לפני. ואם אני רואה את הסרט אני כבר לא רואה פואנטה לקרוא את הספר חח

neurotica

New member
האמת, קראתי את ג'ינג'י בתור ילדה

וזה לא השאיר עלי שום רושם. מצד שני, כאמור, אני די סנילית אז בודדים הספרים שכן.

aesu

New member
אני לא חושבת שקראתי אפילו

ספר אחד מהסדרה של ג'ינג'י, אבל בכל זאת שנאתי אותה, לא ברור לי למה.
בטח חשבתי שהיא יותר מידי מיינסטרים.

למעלה