שאלון ספרים לקראת שבוע הספר!

Ivy Mae

New member
And I am pretty sure that's the point

of reading fiction -- so someone else can say in a way you never would have something you recognize immediately

מהו הספר האחרון שקראת? Looking For Alaska
אתה זוכר אולי את הספר הראשון שקראת לבד? הממ וואו, לא.
מהו ספר הילדים האהוב עליך? ספרי רואלד דאל למיניהם, לפתן צימוקים הקטנה ומנהרת הזמן.
אתה אוהב לקרוא? יאפ.
מהו הספר האהוב עלייך ביותר, ומדוע? טוב, אז, אני לא יכולה לבחור אחד.
prep של curtis sittenfeld, אשתו של הנוסע בזמן וה"פ. אוי רגע וגם שני ירחים של שרון קריץ'.

כמה ספרים קראת בחודש האחרון? (ואילו?) 1 (ועוד מלא פיקים שחלקם באורך של ספר
)
איזה ספר היית רוצה לקרוא? שר הטבעות, the fault in our stars (ודה לנד אוף סטוריס :p)
מה מופיע על כריכתו של הספר הקרוב ביותר אליך? פרחים יבשים.
כמה עמודים יש בספר זה? 888 (יאא)
האם קראת אותו? אני באמצע. התחלתי לפני.. וואו אוקיי שנה ושמונה חודשים. (ותודה לאתר סימניה
) זה גן הקיץ, הספר השלישי בטרילוגיה של פרש הברונזה. והראשון היה מקסים והשני קצת פחות והשלישי.. לא מעניין אותי. X_X
מה הספר הכי ישן שיש לך בבית? אנציקלופדיות כלשהן מקום המדינה.
והכי חדש? גנבת הספרים.
קח ספר כלשהו – מהי המילה הראשונה שמופיע בעמוד 15? שריקות.
מה כתוב בשורה השישית בעמוד 66 באותו ספר? "אם כך זו אהבה, אם אתה שואל אותי." (אבק כוכבים
)
כמה ספרים יש על מדף הספרים הקרוב ביותר אליך? 21. (מעט, אני יודעת
90% מהם זה ספרים שקניתי לעצמי, אז.)
מהו סגנון/ז'אנר הספרים המועדף עלייך (היסטוריה, מתח, בלשים, פנטאזי, מד"ב וכו'...)? וול, הכל.
האם ניסית לכתוב ספר בעצמך? אהא, כשהייתי קטנה. יותר מאחד ועל הרבה דברים.

אם כן – על מה היה הספר? די בטוחה שפֵיות היו מוטיב חוזר.
יש לך מנוי לספריה? אכן.
אתה מנצל אותו? כן.
עדיף לקנות ספר או להשאיל מהספריה? לקנות! אפילו שאני לא עושה את זה מספיק כי אני חיילת ענייה ואיכשהו תמיד על הספרים הספציפיים שאני רוצה אין מבצע. אבל אני כ"כ אוהבת ספרים חדשים.

מה הספר האחרון שקנית? ספר לאימא. (אבל לעצמי האחרון היה mockingjay)
האם אתה בוחר ספרים עפ"י מראה הכריכה שלהם? כן.

באיזו שפה/שפות אתה מעדיף לקרוא? אם המקור באנגלית - באנגלית. אם הוא בכל שפה אחרת - בעברית.
מהו המקום המוזר ביותר בו קראת ספר? חוות שרתים.

מהו הספר המוזר או יוצא הדופן ביותר שיצא לך לקרוא? המ. אולי קורליין? מוזר בצורה מקסימה שכזו.
מהו השימוש המקורי ביותר שיצא לך לעשות בספר? להגביה מקרן.

יש לך ספרים חתומים ע"י כותביהם? לא.

יש ספרים שהחלטת לקרוא בעקבות סרט שראית עפ"י הספר? כן. אני לא זוכרת איזה, אבל זאת תמיד טעות מבחינתי לראות את הסרט קודם כי הכל איטי יותר בספר ואחרי שאני רואה את הסרט אין לי סבלנות. ואני לא אוהבת שיש לי שחקנים ומקומות בראש.

5ifi

New member
שני ירחים,

זה הסיפור על הילדה האינדיאנית ההיא שמחפשת את אמא שלה?
משהו עם לנשק עץ ויש לו טעם של דובדבן?

AccioMoon

New member
חחח קראתי את התיאור של הכריכה ואת המס'

עמודיםוישר - "אי זה גן הקיץ!" :p
וואו לקח לי מליון שנה לסיים אותו.

Ivy Mae

New member
מה בדיוק קורה לטרילוגיות בספר השלישי?

בכלל לא בא לי להמשיך אותו, אני לא זוכרת מה קרה :X

sweet shir

New member
כל הספרים שכתבתתתת

אמאלה שרון קריץ'! ורולד דאל ובמרחק נגיעה

(ומן הסתם שאשתו וה"פ אבל זה מובן מאליו)

נתקעתי בפרק הראשון של גן הקיץ לפני בערך שנה. לא בא לי לקרוא. כולם אמרו לי שהוא גרוע ;;

neurotica

New member
I'd rather be reading.

מהו הספר האחרון שקראת? "ההכתרה" של בוריס אקונין.
אתה זוכר אולי את הספר הראשון שקראת לבד? כנראה שזה היה הדבורה מאיה, אי שם בכיתה ב'.
מהו ספר הילדים האהוב עליך? האמת שאני לא זוכרת שום דבר שכ"כ התלהבתי ממנו בילדות חוץ מאליס בארץ הפלאות, אבל זה לא בדיוק ספר ילדים. אני מגלה עכשיו המון ספרי ילדים מעולים, למשל "שלושה לטנגו" שחפרתי עליו המון, או "זה ספר" שפשוט קורע מצחוק. (http://www.dafdaf.co.il/Details.asp?MenuID=1&SubMenuID=131&PageID=3067&Ot=%E6) (אפשר להכניס פה את land of stories אפילו שעדיין לא קראתי אותו?
)
אתה אוהב לקרוא? אולי הייתי צריכה לסדר את השאלות קצת אחרת.

מהו הספר האהוב עלייך ביותר, ומדוע? הטופ 3 שלי הם: אשתו של הנוסע בזמן, הארי פוטר, הנסיכה הקסומה.
(אולסו: האפיפיורית יוהנה, עושים היסטוריה, סדרת פרסי ג'קסון, מועדון קרב, יש ילדים זיגזג, גאווה ודעה קדומה, צילה של הרוח
אור, רשימת המלצות).
כמה ספרים קראת בחודש האחרון? (ואילו?) 2 ספרים של אקונין, "יומנה של קופאית" (שלקח שעתיים במשמרת משעממת למדי), אינספור ספרי ילדים.
איזה ספר היית רוצה לקרוא? משחקי הכס למיניהם, אבל רק אחרי תקופת המבחנים. חומריו האפלים, חוטים מקשרים, את הספר של יו לורי, כדורי הטניס של הכוכבים ובעיקר - Land of Stories.
מה מופיע על כריכתו של הספר הקרוב ביותר אליך? חרב עם השתקפות של עין. (גרייסלינג)
כמה עמודים יש בספר זה? זה ממוספר עד 471 ואז יש אפילוג או פרולוג של הספר הבא וזה כבר לא ממוספר ואין לי כח לספור.
האם קראת אותו? קוראת כרגע.

מה הספר הכי ישן שיש לך בבית? (רק אני פירשתי את השאלה הזו כישן, פיזית? לא מבחינת שנת כתיבה, אלא כמה אבק יש עליו כזה) כנראה ספר רוסי כלשהו מהספרייה הענקית של אמא שאני לעולם לא אקרא ממנה כלום.
והכי חדש? Graceling שהוא בכלל מהספריה.
קח ספר כלשהו – מהי המילה הראשונה שמופיע בעמוד 15? his. מרגש.
מה כתוב בשורה השישית בעמוד 66 באותו ספר? her and was always in the corner of her eye, tho she tried (מה היא ניסתה לא ידוע לי, עדיין לא הגעתי לשם)
כמה ספרים יש על מדף הספרים הקרוב ביותר אליך? אחד שאני צריכה להחזיר לחברה, כל השאר בארגז מחכים להתנייד.
מהו סגנון/ז'אנר הספרים המועדף עלייך (היסטוריה, מתח, בלשים, פנטאזי, מד"ב וכו'...)? בערך הכל.
האם ניסית לכתוב ספר בעצמך? נייט.
אם כן – על מה היה הספר?
יש לך מנוי לספריה? I AM THE SIFRIA!
אתה מנצל אותו? מאד. אנצל הרבה יותר אחרי המבחנים.
עדיף לקנות ספר או להשאיל מהספריה? אני אישית מעדיפה להשאיל את הרוב מהספריה. אם יש ספר שממש אהבתי, אני כנראה אקנה אותו. לא מעריצה גדולה של לקנות סתם ספרים, כל הספרים שקניתי אי פעם סתם כך במבצעים ברשתות יושבים על המדף שלי מאז הקריאה הראשונה והיחידה שלהם וצוברים אבק.

מה הספר האחרון שקנית? Land of Stories
(עוד 32 יום!!!!!!!1)
האם אתה בוחר ספרים עפ"י מראה הכריכה שלהם? לפעמים, כשאני לא מוצאת שום דבר שבא לי בספריה.
באיזו שפה/שפות אתה מעדיף לקרוא? בשפת המקור, בתנאי שאני מבינה אותה.
מהו המקום המוזר ביותר בו קראת ספר? הו מן, איפה לא קראתי? נראה לי שהכי מוזר היה כנראה בשיעור יהדות כלשהו.
מהו הספר המוזר או יוצא הדופן ביותר שיצא לך לקרוא? הספר השני של זו שכתבה את אשתו של, her fearful symmetry, הוא פשוט היה הזוי בצורה אחרת. (ולא טובה במיוחד)
מהו השימוש המקורי ביותר שיצא לך לעשות בספר? הממ, אנחנו משתמשים בספרים גדולים ושמנים כדי להחזיק את עץ האשוח מדי נובי גוד.
יש לך ספרים חתומים ע"י כותביהם? נופ. לחברה שלי יש חתול שחתום ע"י ניל גיימן, ד'ו. סתם רציתי לציין עובדה מגניבה זו.
יש ספרים שהחלטת לקרוא בעקבות סרט שראית עפ"י הספר? כן, די הרבה - קופצים לי לראש כרגע שוקולט ופחד ותיעוב בלאס וגאס. זה די נחמד, כי הספר תמיד טוב יותר מהסרט, אפילו שבסרט יש את ג'וני דפ, וככה לא נשארים עם טעם רע.

סתם PSA, אם אנחנו כבר בנושא ואני במילא מקדמת את האתר הזה כאילו הם משלמים לי, תקנו ספרים (באנגלית) דרך bookdepository.co.uk. המחירים בד"כ ממש זולים והמשלוח לארץ בחינם.

aesu

New member
איך בדיוק ה*חתול* חתום ע"י ניל גיימן?

("ספריה זה נחמד כשיש כרטיס ביד" זה לגמרי המוטו שלי. חוץ מהקטע של הכרטיס.)

neurotica

New member
אה, שכחתי לציין את זה שזו בובה.

בובה של חתול.
הוא חתם לה "מיאו, ניל גיימן".

אז המוטו שלך הוא בעצם "ספריה זה נחמד"?

aesu

New member
אוו, זה הרבה יותר חמוד מהרושם המקורי.

כי צער בעלי חיים וכל זה.
המוטו שלי הוא "All hail the mustache", אבל גם זה הולך.

neurotica

New member
כן, לא נראה לי שגיימן יחתום על חתול אמיתי.

אני חושבת שהוא איש מספיק נחמד בשביל לא להתעלל בבעלי חיים.

ו
.

sweet shir

New member
ואי רציתי לקרוא את האפיפיורית יוהאנה.

אבל חברה שלי די סיפרה לי את כל העלילה אז הלכה הפואנטה חח

neurotica

New member
אח, היתרונות בלהיות סנילית.

קראתי אותו לפני שנתיים ואני כבר לא זוכרת מה היתה העלילה, רק באופן ממש כללי, אז כנראה שאני אקרא אותו שוב בקרוב.
תקראי אותו בכל זאת, אני בטוחה שהיא לא סיפרה לך את זה לפרטי פרטים.

mich223

New member
ספרים, ספרים, ספרים

מהו הספר האחרון שקראת? גאווה ודעה קדומה, קוראת.
אתה זוכר אולי את הספר הראשון שקראת לבד? לא.
מהו ספר הילדים האהוב עליך?ספר ילדים-סטייל אליעזר והגזר או של גדולים יותר? בכל מקרה, לא יודעת.

אתה אוהב לקרוא? מאוד.
מהו הספר האהוב עלייך ביותר, ומדוע? הטירה הנעה.
והארי פוטר כמובן.
כמה ספרים קראת בחודש האחרון? (ואילו?) רק אחד :( איפה הימים היפים שהיו לי שלושה ספרים לגמור בשבוע!?
איזה ספר היית רוצה לקרוא? ברגע זה, כאילו?
ספר שעוד לא קראתי.
מה מופיע על כריכתו של הספר הקרוב ביותר אליך? הספר הקרוב ביותר הוא 'מחקרים בתולדות ישראל בתקופת בית שני', ועל הכריכה פשוט כתוב השם, אבל אני מניחה שלא התכוונת אליו. אז ילדה במעיל מביטה במשהו שנראה כמו מצפן ויש לה על הראש נמר, מצד שמאל שלה יש אישה בשמלה שחורה ומצד ימין דוב עם שיריון. וואו, מסובך.
כמה עמודים יש בספר זה?362
האם קראת אותו? אכן.
מה הספר הכי ישן שיש לך בבית? בטח איזה משהו שאבא שלי קיבל לבר מצווה.
והכי חדש? הספר החדש של אמונה אלון. (למרות שכרגע הוא לא בבית)
קח ספר כלשהו – מהי המילה הראשונה שמופיע בעמוד 15? 'אחרי'
מה כתוב בשורה השישית בעמוד 66 באותו ספר? 'הוא עדיין שם. אני חושב שאף פעם לא שנאתי את ההם בגלל מה שעשו לי כמו ששנאתי אותם על מה שעשו לו.'
כמה ספרים יש על מדף הספרים הקרוב ביותר אליך? ארר הוא רחוק.. אבל 26.
מהו סגנון/ז'אנר הספרים המועדף עלייך (היסטוריה, מתח, בלשים, פנטאזי, מד"ב וכו'...)? אני חושבת שאני די מתחברת להכל. חוץ מלביוגרפיות וספרי עסקים.
האם ניסית לכתוב ספר בעצמך? ששששש :)
אם כן – על מה היה הספר? ששששש :) 2
יש לך מנוי לספריה? אכן.
אתה מנצל אותו? פעם כל שבוע הייתי לוקחת 7 ספרים, אבל בזמן האחרון אין לי זמן לקחת וכבר אין שם יותר מדי ספרים מעניינים בכל מקרה.
עדיף לקנות ספר או להשאיל מהספריה? אם הספר ממש טוב, לקנות. שתמיד הוא יהיה לצידן ויתמוך ברגעים הקשים.
מה הספר האחרון שקנית?
אני לא מאמינה שלא הייתי בשבוע הספר. מתי הוא נגמר בכלל?
האם אתה בוחר ספרים עפ"י מראה הכריכה שלהם? מסתכלת, אבל זה לא רק מה שקובע.
באיזו שפה/שפות אתה מעדיף לקרוא? בשפת הקודש.
מהו המקום המוזר ביותר בו קראת ספר?כשהייתי קטנה ולא יכולתי לזוז בלי ספר, אמא שלי רצתה שאני אעשה משהו אחר אז התחבאתי מתחת לשולחן בסלון וקראתי שם.

מהו הספר המוזר או יוצא הדופן ביותר שיצא לך לקרוא? ארג, לא זוכרת.
מהו השימוש המקורי ביותר שיצא לך לעשות בספר? לקרוא אותו. סטיגידיש.
יש לך ספרים חתומים ע"י כותביהם? ספר קומיקס של שי צ'רקה. והוא של אחותי בכלל.
יש ספרים שהחלטת לקרוא בעקבות סרט שראית עפ"י הספר? לא שזכור לי.

היה נחמד!

AccioMoon

New member
אני חייבת להגיד שאנחנו פורום מאוד תרבותי

בהתחשב בעובדה שאנחנו מכורים לגלי.

למעלה