שאלות ובקשות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.

meedas

New member
כביש 9

שאלות ובקשות (לא הכוונה)
כביש 9
במזל טוב נפתח כביש 9 החדש
נכון ששכחו לחבר אותו לחדרה, אבל הי, לפחות עכשיו הם התחילו לעבוד גם על זה...
&nbsp
ראיתי שבמחלף של חדרה הציבו עמודים של תחנות אוטובוס. כשיגיע היום ויפתחו את החיבור לעיר, האם אכן צפוי לעבור שם אוטובוס? ואם כן, ידוע מה ומי?
ואולי בכלל אלו תחנות של אוטובוס שנוסע את כל אורך הכביש בין 4 ל- 581?
&nbsp
תודה

טנק2

New member
ולכביש 6.

כביש 9
&nbsp
ראיתי שבמחלף של חדרה הציבו עמודים של תחנות אוטובוס. כשיגיע היום ויפתחו את החיבור לעיר, האם אכן צפוי לעבור שם אוטובוס? ואם כן, ידוע מה ומי?
&nbsp
תודה
ולכביש 6.
יכולים להיכנס לשם קווים מחדרה דרומה לכיוון כפר סבא, והלאה-לראש העין, מודיעין, ירושלים.

meedas

New member
חשבנו שאולי 947 ייסע משם

ולכביש 6.
יכולים להיכנס לשם קווים מחדרה דרומה לכיוון כפר סבא, והלאה-לראש העין, מודיעין, ירושלים.
חשבנו שאולי 947 ייסע משם
במקום להתחבר לכביש 6 במחלף עירון
ואולי האוטובוס מחדרה לאילת, אם כי הוא למיטב זכרוני נוסע לגם לנתניה אז אם ישלחו אותו משם יצטרכו לתת פתרון אחר לנתנייתים
&nbsp
אותי מעניינים יותר אוטובוסים מקומיים (ברדיוס שבין נתניה לזכרון, נגיד) - כאלו שאולי ישפרו את נגישות לשכונה שלי. צר עולמי וכו'

התכוונת ל-847, לא ל-947

חשבנו שאולי 947 ייסע משם
במקום להתחבר לכביש 6 במחלף עירון
ואולי האוטובוס מחדרה לאילת, אם כי הוא למיטב זכרוני נוסע לגם לנתניה אז אם ישלחו אותו משם יצטרכו לתת פתרון אחר לנתנייתים
&nbsp
אותי מעניינים יותר אוטובוסים מקומיים (ברדיוס שבין נתניה לזכרון, נגיד) - כאלו שאולי ישפרו את נגישות לשכונה שלי. צר עולמי וכו'
התכוונת ל-847, לא ל-947

כמו בשאר הכבישים המהירים

כביש 9
&nbsp
&nbsp
תודה
כמו בשאר הכבישים המהירים
אוטובוסים ימשיכו לנסוע בצירים האיטיים ורק המכוניות ינצלו את הכביש המהיר.
נדיר שאוטובוסים בקווים אזוריים מנצלים כבישים מהירים.

נחלאותי

New member
דיוק זמני ההגעה של הרכבת לב"ש ביום א'

שאלות ובקשות (לא הכוונה)
ראיתי שיש בלו"ז של יום א' רכבת שמגיעה לבאר שבע מרכז ב10:30, אז גם אמורה לעבור שם הסעה שאני צריך לעלות עליה בדרך למילואים. עד כמה הלו"ז מדוייק בשעות האלה?

olli3

New member
מנהל
כל עוד אין במסלול הרכבת אזעקה, סביר שתגיע בזמ

ראיתי שיש בלו"ז של יום א' רכבת שמגיעה לבאר שבע מרכז ב10:30, אז גם אמורה לעבור שם הסעה שאני צריך לעלות עליה בדרך למילואים. עד כמה הלו"ז מדוייק בשעות האלה?
בזמן. במידה ויש אזעקה בתוואי המסילה של הרכבת, הרכבת מאיטה למהירות של 30 קמ"ש למשך 10 דקות. זאת כמקדם ביטחון שבמידה ורקטה טיפול על המסילה או שרידי רקטה והמסילה תינזק, הרכבת לא תרד חלילה מהפסים.
&nbsp
ממקומות רבים בארץ תוכל לנסוע באוטובוסים לבאר שבע, ספציפית מת"א, זמן הנסיעה באוטובוס זהה לזמן הנסיעה ברכבת או ארוך יותר בכמה דקות ספורות.

Ofekalef1

New member
בפועל העיכוב יכול להיות קצת יותר משמעותי

בזמן. במידה ויש אזעקה בתוואי המסילה של הרכבת, הרכבת מאיטה למהירות של 30 קמ"ש למשך 10 דקות. זאת כמקדם ביטחון שבמידה ורקטה טיפול על המסילה או שרידי רקטה והמסילה תינזק, הרכבת לא תרד חלילה מהפסים.
&nbsp
ממקומות רבים בארץ תוכל לנסוע באוטובוסים לבאר שבע, ספציפית מת"א, זמן הנסיעה באוטובוס זהה לזמן הנסיעה ברכבת או ארוך יותר בכמה דקות ספורות.
יצא לי לנסוע ברכבת צפונה מב"ש, ולאחר שהייתה אזעקה מעט לאחר קריית גת, הרכבת נסעה 30 קמ"ש בסביבות 20 דקות, כמעט עד רמלה (עם הפסקה קצרה באמצע למשך כחמש דקות). הפקח אמר מראש שהרכבת תסע לעט כמעט עד רמלה כך שזה לא נבע מאזעקה נוספת, אבל לא הבנתי מה המקור להחלטה הזו.

olli3

New member
מנהל
כנראה רכבות נוספות בדרך...

יצא לי לנסוע ברכבת צפונה מב"ש, ולאחר שהייתה אזעקה מעט לאחר קריית גת, הרכבת נסעה 30 קמ"ש בסביבות 20 דקות, כמעט עד רמלה (עם הפסקה קצרה באמצע למשך כחמש דקות). הפקח אמר מראש שהרכבת תסע לעט כמעט עד רמלה כך שזה לא נבע מאזעקה נוספת, אבל לא הבנתי מה המקור להחלטה הזו.

scooby5

Member
זה נובע מחשש לנזק למסילה

זה נובע מחשש לנזק למסילה
יש מצב שנסעתי עם אופק על אותה הרכבת. קרה השבוע בערב.
גם נסעתי כבר שעה ורבע מבש לקרית גת בגלל אזעקה.

olli3

New member
מנהל
ואתם ממשיכים לנסוע ברכבות? :)

זה נובע מחשש לנזק למסילה

Ofekalef1

New member
כן...

כן...
מעדיף את זה על פני סיכוי נמוך לדעת שיש אזעקה ולדעת שהיא באזור שלך, לקוות שהנהג יעצור ואז להשתטח ליד הכביש...

אגב, זה קרה היום בקו 47 של אגד תעבורה מב"ש ללהבים. לפי מה שהבנתי זה נפל ממש קרוב אליהם.

(ולמה הוספת תגובה מהירה לא עובד?)

olli3

New member
מנהל
ההוראה כיום היא שבנסיעה בין עירונית באוטובוס

כן...
מעדיף את זה על פני סיכוי נמוך לדעת שיש אזעקה ולדעת שהיא באזור שלך, לקוות שהנהג יעצור ואז להשתטח ליד הכביש...

אגב, זה קרה היום בקו 47 של אגד תעבורה מב"ש ללהבים. לפי מה שהבנתי זה נפל ממש קרוב אליהם.

(ולמה הוספת תגובה מהירה לא עובד?)
על הנוסעים להשתטח על רצפת האוטובוס ולא לרדת ממנו.
&nbsp
הבעיה היא שיש מקומות שדווקא כן ניתן להתחבא בהם (בשטח בין עירוני), בשטח עירוני ההנחיה היא לתפוס מחסה. ולמרות שפיקוד העורף מסר שיש גם מקום לשיקול דעת, הנהגים נדרשים להנחיה הזאת באופן גורף, להודיע לפני כל נסיעה שבמידה ויש אזעקה, מתכופפים ולא יורדים מהאוטובוס.

Ofekalef1

New member
ואיך מודיעים להם על אזעקות?

&nbsp
הבעיה היא שיש מקומות שדווקא כן ניתן להתחבא בהם (בשטח בין עירוני), בשטח עירוני ההנחיה היא לתפוס מחסה. ולמרות שפיקוד העורף מסר שיש גם מקום לשיקול דעת, הנהגים נדרשים להנחיה הזאת באופן גורף, להודיע לפני כל נסיעה שבמידה ויש אזעקה, מתכופפים ולא יורדים מהאוטובוס.

olli3

New member
מנהל
יש המצאה מדהימה שנקראת רדיו :)

יש המצאה מדהימה שנקראת רדיו :)
הנהגים מאזינים לרדיו וכשיש אזעקה הם שומעים על כך. במידה ומדובר בתחנה איזורית של הרשות השנייה, האזעקות שבה הן לאיזור הכיסוי הרשמי של התחנה ואילו בתחנות הארציות יושב קריין שכל תפקידו הוא להשתלט על השידור של כל הרשתות ולהגיד היכן יש כרגע אזעקה, בזמן אמת, בדיוק כמו שבטלוויזיה קופצת התרעה.

Ofekalef1

New member
אגב, כבר שמעתי על שניים שעצרו בזמן אזעקה

&nbsp
אגב, כבר שמעתי על שניים שעצרו בזמן אזעקה
וירדו לכביש. שזה מוזר בהתחשב בזה שהנהלים הם להישאר באוטובוס. יכול להיות שהנהגים מעדיפים תמיד לצאת?

Ofekalef1

New member
יום שני, 16:38 מב"ש מרכז?

זה נובע מחשש לנזק למסילה
יום שני, 16:38 מב"ש מרכז?
בכל מקרה, חשבתי על הרעיון של רכבת נוספת אבל זה לא הסתדר לי.
בכל מקרה מחר אני שוב נוסע ברכבת, וסביר שתהיה לנו שוב אזעקה, אדווח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה