האם תצאו עם מי שלא עשה צבא/שירות לאומי?

אותי לא שואלים

בעבודה הקודמת לא שאלו וגם בזו הנוכחית לא. וגם אם כן שאלו מתישהו בין לבין אז ייחסו לכך משקל שולי. וכן זאת צודקת זה באמת מעצבן ולא חוקי ואם לא היו מקבלים אותך חובת ההוכחה שהסיבה איננה שירות צבאי חלה על המעסיק. וכאמור בנציבות שירות המדינה שזה משהו ממשלתי אין ולא מופיע אפילו בטפסים איזכור לכך או אפילו פיפס בנושא כי זה ייחשב לאפלייה, למעט שב"כ, שב"ס ומשרד הביטחון ששם זה כן קריטריון.

אייבורי

New member
בהחלט מותר לשאול על השירות הצבאי

החוק אומר לא לשאול בנוגע לשירות מילואים
[במטרה לא להפלות את האנשים הערכיים אשר עושים מילואים]

ואכן חלה התדרדרות מוסרית בקרב עמנו, אם בעבר אנשים
אשר השתמטו משירות צבאי, קיבלו כתף קרה מהמעסיקים
היום פחות ופחות זה קורה וחבל.

השתמטות משירות צבאי מעידה על מערכת ערכים קלוקלת
ואני מקווה שמעסיקיך לא יגלו את המציאות המרה הזאת
בכיסם.

מה אתה אומר!?!?

אולי היית רוצה שזה יהיה ככה כי אתה מרגיש פרייאר שבזמן שטחנת בשמירות אני למדתי כבר באוניברסיטה, ביליתי עם חברות ועבדתי ולא בשביל 700 שקל בחודש. מבינה. כואב נכון. זה גם בטח כואב לך שאני זכאית לאותם תנאים במשכנתא כמוך נכון? באסה לך....אבל הנה לך קישור שכל מה שאמרת אינו..אלא קשקוש אחד גדול. כבר מזמן אסור לשאול על שירות צבאי....תעביר בלוח השנה שלך מאיטליה של שנות ה 30 לישראל לשנת 2013.....כי התפיסות שלך מתאימות רק לשם.....

www.moital.gov.il/NR/rdonlyres/.../תפקידפלוס.doc

במיוחד בשבילך הדגשתי את החשוב....
"להלן טיעונה של המדינה -
א. דרישת שרות צבאי כתנאי לקבלה לעבודה מהווה הפליה בקבלה לעבודה בניגוד לסעיפים 2(א) ו – 2(ב) לחוק שוויון ההזדמנויות. (ב) אוסרת הפליה עקיפה במובן זה שכל תנאי שאינו חיוני לביצוע המשרה, ייחשב כתנאי מפלה

והנה עוד קישור

http://www.kolzchut.org.il/he/שירות_צבאי_אינו_יכול_להוות_תנאי_מחייב_בקבלה_לעבודה

יש מבין???

אל תדאג. מערכת הערכם שלי כראה מספיק טובה בשביל המעסיקים שלי ואתה רק יכול לחלום על התנאים שיש לי בעבודה.....

אייבורי

New member
אני מבין שהשפה המשפטית בלבלה אותך

אבל למרות החוק שניסה להגן על גברים אשר משרתים בצבא
הרחיב בית המשפט וטען שאסור לדרוש תנאי שירות צבאי כתנאי לקבלה לתפקיד.

זה לא אסר על שאלות בנוגע לשירות הצבאי

הטיעון שלך לפאשיסם הוא טיעון חלש
רוב האוכלוסיה משרתת בצה"ל או בשירות לאומי
תורמת את חלקה, ואינה פאשיסטית.

לקחת את החולשה שלך, את ההתחמקות מהשירות הצבאי
ולהפוך אותה לאג'נדה, איננה מפארת אותך
ובוודאי לא מכאיבה לי.
בעיני את ושכמותך הם אנשים שאין נפשי חפצה ביקרם
ובכל מקום שיזדמן לי לגייס אנשים, גם אם שירות צבאי איננו תנאי הכרחי
אני אמצא מספיק טיעונים ערכיים לפסילתם.

מי שמדיר את עצמו מהחובות, שלא יצפה לזרועות פתוחות אצל "פאשטיסטים" כמוני

נראה לי שמי שהתבלבל פה זה אתה

זה בטח כי ישבת ותקתקת הרבה מול המחשב בקירייה....קורה....אני אפשט לך. אם אסור לדרוש שירות צבאי כתנאי לקבלה לעבודה משמע....נכון מסובך לך כנראה להבין....שאסור גם כן לשאול על זה...אחרת זה ייחשב כתנאי....מעבר לזה. חובת ההוכחה שהסיבה לאי קבלה לעבודה היא לא השירות הצבאי חלה על המעסיק....קאפיש? גם בנציבות שירות המדינה לא שואלים על שירות צבאי....כן כן המדינה....נו זו שחוקקה את חוק שירות הביטחון נוסח משולב....מכיר?

הטיעון שלי לפאשיזם איננו חלש. אחוז המתגייסים הולך ופוחת כל שנה....רוב חברותיי לא עשו צבא....וגם לא שירות לאומי. וטוב שכך. והן שמות אותך בכיס הקטן בכל מה שקשור לערכים וכישוריים אישיים. אתה בטח לא תחליט מי פאשיסט ומי לא.
יש אנשים (כמוך למשל) ששטפו להם את המוח מהגן שזה חשוב ללכת לצבא ו"לתרום" (בתיוק ניירות או בלאיים על ערבים בנשק במחסומים...) כדי "לא להיות אגואיסט" (נגיד לחיות על חשבוני ולגרבץ בין 8 ל 5 בקירייה ואז ללכת הביתה). אני משלמת מיסים על אותם מגרבצים? את חובותיי סיימתי כאן.

אני לא מרגישה שום חולשה בכך שלא שירתתי. אין לי שום בעיה עם זה ואני גם לא טורחת להסתיר את זה בשום הזדמנות. ומזל שאינך חפץ ביקרי כמו שגם אני אינני זקוקה לטובותיך.....

אני לא צריכה שתקבל אותי בזרועות פתוחות....אוי לי אם אתה תהיה סוג הבחורים שאצא איתם.....אני זוכרת שרק פעם או פעמיים היה איזה בחור ש"פסל" אותי בגלל התנאי הזה...ועל הדרך עשה לי טובה שלא נתקלתי בו...במקרה הוא גם היה איזה מתנחל....רק במקרה.....בן הזוג שלי שעשה צבא ממש לא מתעניין ב"קריטריון" הזה.....

אייבורי

New member
הדודה אמרה

שצייקובסקי אמר
"שאר הרוח הוא אורח שכדאי שלא יבקר את העצלנים"

לא לעשות צבא מעצלות, מפחדנות כי הצלחת למצוא פירצה
זה בסדר, אבל חוסר הענווה שלך וחוסר הערכה שלך
לאותם אנשים שכן עשו.
לא מעיד עליך טובות.

מאחר ומעולם לא שירתת בצבא, הרי התפיסה שלך כאילו
רוב החיילים אינם תורמים, היא תפיסה שנוחה לעצלנות שלך.
רוב החיילים תורמים את חלקם בצורה מכובדת ונאותה
וכדאי שתכבדי אותם ותמצאי קצת ענווה בהתלהמות הצעקנית שלך.

רוב החיילים תורמים

היא תפיסה שנוח לגבות בה פרייאריות....ואנחנו כבר יודעים מה קורה לפרייארים...הם לא מתים....

אייבורי

New member
לדעתי ולדעת הדודה

מי שכלכך מפחד לרגע אחד להיות פריאר, הוא אדם גס-רוח
שעיר פחדן ומנוול.

אני במקומך הייתי קצת שותק ואולי מתגאה בדברים שאת כן עושה
לא בדברים שלא עשית
ובטח נהנת מהביטחון שהמדינה מספקת לך.

בתור אחד שכ"כ זקוק לגיבוי של הדודה

אני כבר לא יודעת מי הפחדן פה.....אולי תדבר לשם שינוי בשם עצמך?
ואם כבר מישהו פה צריך לשתוק זה אתה עם הדיעות הקיצוניות שלך. אני דווקא יודעת יפה מאד מה אני עושה או לא עושה ובמה אני צריכה/לא צריכה להתגאות. אני עובדת ועובדת קשה. ואם אני הייתי מעבירה שנתיים על חשבון המיסים בתיוק ניירות דווקא בזה הייתי מתביישת יותר. אני פשוט לא הייתי מרשה לעצמי לחיות על חשבון אחרים.
אם היית במקרה בקרבי והגנת עליי אני אכן מורידה בפניך ובפניי כל מי ששומר עליי במחסומים את הכובע. אני מודה למי שעושה את זה יום יום. בשיא הרצינות.
מעבר לזה מכאן ועד לבוא ולהכפיש את כל מי שלא עשה צבא ולקבוע את זה כ"קריטריון" למשהו אם בכלל הדרך עוד מאד ארוכה וכדאי ככה....שתפתח קצת את הראש שלך. רק קצת....

אייבורי

New member
חלוקות דעותינו

אני תמיד שמח לנהל שיחות עם הדודה ולהעשיר את ידיעותי ודעותי.
אני לא רואה בזה פחדנות אלא כבוד וזכות.

אני באמת חושב שאת חיה בתוך שבט ישראל, נהנת מחום מהדורה
שמספק הצבא, חלק הם השומרים של מקוששי הזרדים
חלק הם מקוששי הזרדים, יש מגוון ענק של תפקידים
שכולם תומכי לחימה, החל ממודיעין ועד אפסנאות
וכולם חשובים.

לקרוא לאותם אנשים פאשיסטים, להתגאות באי הפריאריות שלך
הוא מעליב ודוחה.

האם זה קריטריון לבחור אנשים שסירבו לקחת חלק מהמאמץ החברתי.
כן בעיני יש פה בעיה ערכית.
ואנשים עם מערכת ערכים פגומה לדעתי, הם בהחלט פסולים

תהיה בטוח

שגם את ילדיי אדאג שלא לשלוח לצבא....אם בכלל אני אהיה עד אז בארץ (בתקווה שלא....) אז אני ממש לא מוטרדת. ומי שזה מפריע לו שיעתור לבג"צ או וואטאבר.....וכאמור מזל שאין אנו זקוקים לחסדיך.....עוד אחד עם תפיסה פאשיטסית....ודי.

אייבורי

New member
סעי לשלום

לפחות אם את כלכך גאה במעשיך

כיצד הצלחת להתחמק משירות החובה?

זה בכלל לא עיניין של גאווה

אתה לא מכיר אותי ולא יודע מה היו השיקולים שלי להתגייס או לא להתגייס ומה עשיתי במקום להתגייס....נכון?אני תרמתי בדרכים אחרות.ולא בשירות לאומי.
אתה רק עסוק בלהעביר ביקורת. אני רק יכולה לומר דבר אחד בוודאות. כשאנשים שומעים את הסיפור שלי הם מצדיקים אותי. לא אלאה אותך כאן בבחירה שלי לא לעשות צבא. שבעיניי הייתה מוצדקת לחלןטין. וממש לא מתוך עצלות. אלא מתוך מחשבה עמוקה והמון התחבטויות.

אייבורי

New member
בוודאי שזאת גאווה

את משפריצה פה השתלחויות ואמירות של פאשיסטים לכל עבר.
טוענת שמי ששירת בצבא הוא פריאר.

אני אומר לך, גם פקידה יכולה לעשות עבודת קודש
נכון שחלק מהמתגייסים באים כי חייבים
אבל אילו שמבינים שזאת תרומתם, עושים הרבה מעבר
והתפקיד נראה גם אחרת לגמרי.

פקידה זה לא בושה, פקידה טובה זה נכס אמיתי
ומי שמבזבז את זמנו, זה לא כי הצבא הכריח אותו לבזבז
אלא כי הוא בחר לעשות את זה.

איך אני אוהבת שישר זורקים לאוויר

"המערכת לא יעילה וכולן פקידות שמתייקות". כאילו שאם המערכת הייתה יותר יעילה, הם היו משנים את דעתם ומתגייסים.. אגב, לא חסר תפקידים (גם לבנות) שלא מתייקות כל היום ובהסתכלות לאחור, נכון התחלתי לימודים בגיל מאוחר יותר (ואולי אפילו מאוחר יותר יחסית לממוצע) אבל לא הייתי מוותרת בחיים על הפרק הזה בחיי. זה פרק שעיצב אותי מהרבה בחינות ואני ממש לא מרגישה פריירית לעומת מי שלא היה בצבא, מרגישה שזו חוצפה ממדרגה ראשונה שמי שלא תורם למדינה שהוא חי בה (ושוב אני מדגישה, לאו דווקא צבא.. למי שממששש לא יכול) זכאי לקבל זכויות שוות. מקווה שמישהו שם למעלה, יתחיל לעשות סדר, לי בכל אופן אין הערכה לגבי מי שחי את תרבות "המגיע לי" ופוטר את עצמו מחובות בתירוצים שונים.

בעיה שלך

עובדה שבמשרות ממשלתיות זה לא מעניין אפחד מי עשה/לא עשה צבא. חוצפה? לא. תפיסה פאשיסטית? זה יותר הכיוון....איזה מזל שלא את קובעת

למעלה