שרשור גמילה לחול המועד
|טי

• פותח הנושא aaa1
  • פורסם בתאריך

liatt83

New member
אמנן אנחנו חדשים בעניינים אבל ממליצה על

פוטטי
משרת אותנו בשבוע האחרון נאמנה.

buzhietta

New member
טכניקה מעולה שעובדת לי בכל מקום שהוא לא הבית

על הקרש מעמידה אותה עם הרגליים (הנעליים), ואז היא כורעת ואני מחזיקה אותה בידיים. יוצא שאין לה שום מגע עם הקרש.
אחרי זה מעבירה מגבון על קרש ושלום על ישראל.
בגועל הנפש הזה אני לא מוכנה שהיא תגע, ובעצמי אני גם לא מתיישבת...
גם פיפי וגם קקי היא עושה ככה יופי.

שונצו

New member
כן. עוד לא יצא לי להיות איתה בשירותים

ממש דוחים, אבל כשכן היינו, נניח באלה של משרד הפנים בבית שמש (גועל נפש), אז פשוט שמתי קצת נייר טואלט על האסלה.....

ששת22

New member
מעדכנת ויש לי כמה שאלות

אז היום זה היום ה 5 של הגמילה (אני לא לוקחת בחשבון את שישי כי היא נפלה ושברה את השן ועם כל הנסיעות, המצב רוח שלה והנסיונות כל הזמן להרדים אותה
יצא שרוב היום היא הייתה עם טיטול).
רואים שהיא מבינה שהיא צריכה להתאפק, היא עושה קקי ופיפי בסיר. אתמול היה רק פספוס אחד.
היום היו משהו 4 פספוסים גם כי לא הייתי איתה אלא אחותי וגם כי ביומיים האחרונים זה ממש נהפך להיות מאבק כוחות הישיבה על הסיר.
וכאן מגיעה השאלה: איך גורמים לה לשבת על הסיר? יש ממש רגרסיה בקטע הזה. בהתחלה הייתי מצליחה לשכנע אותה ועכשיו ממש קשה.

יושב על הישבנון אבל לא עושה כלום....

צוציק בן 2.3, התחלנו אתמול בצהריים גמילה.
במשך היום הוא בלי חיתוך - אם בבית אז ערום, בחוץ עם תחתונים ובגדים.
בשנת צהריים ולילה עם חיתול.
הוא מפשפש חופשי על הריצפה ומודיע פיפי - אחרי. לפעמים כשמצאתי אותו באמצע פישפוש הוא רץ וברח...
אני חוזרת על המנטרה שפיפי וקקי עושיםפ באסלה (עם ישבנון כמובן)
הוא מוכן לשבת על הישבנון כשאני אומרת הולכים לעשות פיפי / בוא נראה אם יש פיפי וגם מוכן לנסות ולהשקות עץ כשאנחנו בגינה.
אבל כלום לא יוצא.... היתה רק פעם אחת שפישפש מעט באסלה ועשינו חגיגה גדולה וקראנו לכלב לראות.
מאז הוא מבקש לקרוא לכלב לראות כשהוא על הישבנון, אבל לא עושה כלום באסלה. רגעים אחרי ירידה מהאסלה עושה חופשי על הריצפה....

בכדי להאריך את השהיה על האסלה בתקווה שיעזור, התחלתי להקריא לו את סיר הסירים בשירותים. הוא מבקש עכשיו לקרוא את הספר אבל עדיין לא עושה כלום באסלה....

זה סביר?
מה עושים כשהוא מפשפש תוך כדי ישיבה על הכיסא בארוחה?
להרים אותו לאסלה? לתת לסיים ואז לצטט את המנטרה?

איך מגיעים לעשייה בפועל על הישבנון? כאמור לא מתנגד ללכת לאסלה, אבל לא יוצא כלום....

אגב הוא מאוד אוהב את השירותים, לשחק עם נייר טואלט, לשחק עם מברשת האסלה, לגעת במים שבאסלה...
איך מעודדים ביצוע באסלה???

liroller

New member
לא קל כל העניין הזה...

אז אנחנו בסוג של טרום גמילה כבר כמה חודשים, שבמהלכו גילי עשתה פיפי באסלה ובסיר פעמים ספורות והיה גם קקי באסלה פעם אחת. אבל זה לא היה באופן קבוע ורק ביום חמישי האחרון הורדנו חיתול במטרה לא להחזיר.
החלטתי לעשות את זה בהדרגה (באופן יחסי) וביום חמישי הורדתי את החיתול למשך חצי יום - עד השנ״צ ולאחריו החיתול לא ירד שוב - היו המון פספוסי פיפי ואפס הצלחות (סיר או אסלה).
ביום שישי, שוב החיתול ירד לחצי יום - ושוב המון פספוסים ואפס הצלחות.
ביום שבת החיתול ירד למשך חצי יום - קצת פחות פיפי (יותר התאפקויות) אבל עדיין אפס הצלחות.
ביום ראשון החיתול ירד ליום שלם, פחות פספוסים, יותר התאפקויות והצלחה אחת (פיפי בסיר), הידד!

מאתמול אנחנו מראים לה את ״האסלה הקסומה״ די הרבה - כמה פעמים ביום והיא כ״כ אוהבת שהיא מבקשת שוב ושוב... יש קטע מסויים שלאחריו היא מבקשת ללבוש תחתונים ואני זורמת איתה. (היא מסרבת להתלבש כי לא נעים לה בבגדים הרטובים, אני זורמת איתה, אלא אם כן יוצאים מהבית ואז אני פשוט מחליפה לה מייד אחרי שמפספסת).
בין פספוס אחד לבא אחריו אני שואלת אותה די הרבה פעמים אם היא רוצה לעשות פיפי/ קקי בסיר/ אסלה ולרוב התשובה היא לא, לעתים רחוקות מסכימה לשבת אבל לא יוצא כלום...

הבוקר כשקמה לא הסכימה להוריד חיתול, בעלי קם איתה וזרם עם הבקשה, לא הוריד לה חיתול וגם אני כשקמתי מאוחר יותר לא לחצתי להוריד את החיתול... היא חטפה איזה וירוס והיא לא מרגישה טוב (שיעול, גרון מעט אדום וחום שעלה במהלך היום) אז די הרפיתי היום מהגמילה...
מקווה להמשיך מחר בכוחות מחודשים של כולנו ועם יותר הצלחות

בנוסף, לפני שבוע גמלתי אותה (לגמרי!!!) מציצי בזמן חופשה בפריז, היא עדיין מבקשת בערך פעם ביום אבל אני מצליחה לשכנע אותה לאכול/לשתות משהו אחר במקום (לרוב חלב פרה או ענבים שהיא מאוד אוהבת)...
היום העברנו אותה למיטת מעבר, אבל זה מצריך פוסט בפני עצמו... בזמן כתיבת שורות אלה היא עדיין לא ישנה, אבל לפחות יושבת בשקט על המיטה ומשחקת בלי לבוא לסלון כל 2 דקות, מקווה שתלך לישון בקרוב
)

אני תוהה אם אלו לא יותר מדיי שינויים בבת אחת ואם לא כדאי לחכות עוד קצת לגמילה...
פשוט עכשיו זו הזדמנות טובה כי יש לה חופש מהגן ובאוגוסט צפוי להצטרף אח קטן שבטח ישפיע הרבה יותר מהשינויים האחרונים...

מצטערת על המגילה, תודה לכל מי שהגיעה עד הלום
ותודה מראש על העצות!

kramerkaren

New member
באמת הרבה שינויים

הדבר הכי מהותי שגיליתי מה"טרום גמילה", זה שכשהיא הייתי מוכנה לזה - הגמילה עצמה, הצעד הנוסף ההוא, היה כמו בספרים, כמו הבן של השכנה - שמורידים את הטיטול ותוך יומיים נגמר הסיפור.
אני הייתי ממשיכה עם הבלי חיתול בבית, לזרום איתה, להציע לה (לא כשאלה של "האם יש לך פיפי" אלא משהו עובדתי יותר "בואי לעשות פיפי" ולראות מה קורה. אחרי כמה פעמים של הצלחה כל העסק כבר יסתדר לה בראש.

liroller

New member
תודה

עכשיו שלחתי אותה לגינה עם בעלי בחיתול לבקשתה
(לפני זה הסתובבה בבית בפיג'מה ללא חיתול במשך קרוב לשעתיים ולא עשתה פיפי בכלל)
טוב, נמשיך לזרום עד שתהיה יותר מוכנות מצידה

Mנטה

New member
גם אצלי בלגן נוראי
|טי

תקציר הפרקים הקודמים: התחלנו לפני שנה להציג את הסיר כאופציה, הילדה היתה בת שנתיים. דחינו את הורדת הטיטול לאחרי הלידה כי חששנו מרגרסיות, בדיעבד: טעות. הורדנו טיטול באוגוסט ספטמבר ומאז הולכת בלי, ישנה בלילה עם.

מצב לפני חודש: חלק מהזמן הולכת בעצמה לשירותים, חלק מהזמן מזכירים לה, יש שבועות שלמים שחוזרת נקיה מהגן ויש רצפים של כמה ימים שחוזרת עם שקיות.
בבית, יש ימים שמפספסת ויש ימים שלא.
אין פספוסי קקי, לא קיים.

בשבועיים האחרונים:
המצב התמידי של פספוס, פשוט לא ניגשת לשירותים בכלל. עושה קקי בתחתונים כל יום.

אסטרטגיה:
לא להעיר כלום, לא להגיד כלום, לא לדבר על זה.
תוצאות:
אחרי 4 ימים, התחילה ללכת מיזמתה לשירותים, אחרי יומיים התארחנו לחג ואז גם הזכרנו לה, הכל חזר אחורה ושוב קקי בתחתונים ופספוסי פיפי אינסופיים, לא חושבת ללכת לשירותים בכלל.

היום דיברתי אתה, שאלתי אותה אם היא שוב תינוקת שהיא עושה פיפי במכנסיים (היום נשבר שיא כשלראשונה בחייה שיחקה בקקי עם הידיים שלה). שאלתי אותה אם היא רוצה שנזכיר לה ללכת לשירותים ואם היא רוצה להפסיק לעשות במכנסיים. אמרה שכן והיה נשמע לי שהיא מאוד רוצה ולא יודעת איך. החלטתי לשנות תכנית.

התכנית החדשה:
כל פיפי בסיר מזכה במדבקה, כל קקי בסיר מזכה ב2 מדבקות.
3 מדבקות נותנות אפשרות ללבוש שמלה יפה. כמובן אם עושים פיפי בשמלה צריך להחליף אותה ומתחילים מהתחלה.

מה דעתכם? הקטע ההתנהגותי בגמילה מחריב את הכל או עוזר? הכנסתי אותנו למלחמות כוח נוספות או שאפשר לשלב פרסים וגמילה?
מענין אותי לשמוע, כי אנחנו נורא לא התנהגותיים בד"כ והפעם נראה לי שאולי זה מתאים דוקא, אשמח לשמוע דעות.

kramerkaren

New member
בגיל שלה? אחרי שנה בתהליך?

נראה לי בהחלט בסדר גמור.
היא גם מספיק גדולה בשביל ההבנה של פרסים, של הצטברות פרסים, של ההשלכה של פרסים.
את גם נותנת לה רק חיזוקים חיוביים.
בגלי שנתיים הייתי אומרת שזה נורא, שזה מיותר, ששבחים זה כל מה שילד צריך, שאי אפשר לתת פרס על משהו שהילד לא בשליטה עליו (כמו בגמילת לילה, למשל) - בגיל 3? לכי על זה. בעיקר שבאמת נראה שכל ההתמודדות היא התנהגותית\רגשית\פסיכולוגית.
תעדכני איך הולך.

kramerkaren

New member
רק דבר אחד

על העניין של "תינוקת" הייתי מוותרת. זה נראה לי קצת מקטין ומשפיל.

Mנטה

New member
עדכון יום ראשון בתכנית

6 מדבקות שזה אומר פעמיים שמלה חדשה
5 פספוסים שזה עדין הרבה
קקי בסיר ולא בתחתונים שזאת הקלה גדולה
תסכול אחד שסוף סוף חשף את הרגשות האמיתיים בענין הזה, שעד עכשיו היו חבויים עמוק בפנים
ומוטיבציה להמשיך

נראה לי שסך הכל אפשר לומר שהיה מוצלח.
מה שכן, התחלתי לדאוג שזה שאני מזכירה לה ללכת וכו', שוב יקח ממנה את האחריות על הענין הזה וששוב היא לא תלמד לזהות בעצמה את הפיפי המתקרב.
כל הזמן אני משננת לעצמי שאם בגן יש הרבה ימים יבשים לגמרי, כנראה מדובר במשהו התנהגותי ולא פיזיולוגי, אבל קשה לי להירגע מזה.

אורקוש

New member
גם מתייעצת

אצלנו לאחר כמעט חודש בשבוע האחרון היה ממש אחלה, ולפני יומיים אפילו החל לומר יש לי פיפי והלכנו יחד לשירותים ועשה יפה
ואפילו החל לעשות בעמידה במקום בישיבה.
ואז בא אתמול והוא פספס 3 פעמים
פעם אחד אמר לי עשיתי פיפי והחלפתי לו
פעם שנייה לא אמר אפילו ורק שהורדתי למקלחת ראיתי שרטוב
פעם שלישית בערב זה היה, אמר יש לי פיפי ועשה ישר.
במשך היום עשה גם כמה פעמים בשירותים בלי בעיה.
בן שלוש ורבע, בלי חיתול יום ולילה, בלילה לא מפספס בכלל.

kramerkaren

New member
רגרסיה זה חלק מהתהליך,

מאד נפוץ.
זה שילוב של משחקי השליטה שלהם, השעמום עם התהליך, ה"אני יודע יותר טוב" של הגיל ועוד כל מיני. להזכיר טיפה יותר ללכת, זה יעבור. מבטיחה.

duda100

New member
לפעמים יש רגרסיה דוקא כשהם כבר לגמרי גמולים

אצלינו מהרגע הראשון הייתה גמילה מוצלחת. נרשמו רק שני פספוסים והשאר הכל בשרותים. אחרי בערך חודש נטול פספוסים התחילו ימים של פספוסים ברצף. מהתייעצות הבנתי שלפעמים דווקא אחרי שהם לחלוטין משתלטים על המנגנון, הם נרגעים קצת ופחות בכוננות ודווקא אז אם הם שקועים בתוך משחק מעניין לא בא להם ללכת לשרותים... לא בתרגשנו יותר מדי, חזרנו על המנטרה של "פיפי עושים בשרותים" וזה עבר. גם עכשיו שנה אחרי (בת 3 וחודשיים) פעם בכמה שבועות יש פספוס

יהלום29

New member
גמילת לילה

איך יודעים מתי הזמן לנסות?
האם צריך לחכות לחיתולים יבשים?
כשהבן שלי ישן בצהריים בבית הוא נרדם מאד חזק והרבה פעמים מרטיב במיטה ובכלל לא מתעורר.. מדובר על שינה של שעתיים. אז זה אומר שהוא לא בשל לגמילה בלילה נכון?
הבת לא מרטיבה בצהריים, אבל לא תמיד מתעוררת עם חיתול יבש (למרות שאני חושבת שלפעמים היא עושה בבוקר פשוט)
אז לה כן להוריד?
איך מציגים לבן את זה שאחותו מורידה והוא לא?

למעלה