👑הכתר עונה שישית👑

dilia snake

Well-known member
ניתוח יפה מוואלה.

It's Always Sunny

Well-known member
ניתוח יפה מוואלה.

בדיוק היום קראתי את הכתבה ורציתי להביא אותה, אז אני שמחה שפירסמת אותה כי חסכת לי |4U|

dilia snake

Well-known member
ההבדלים בין הסדרה למציאות

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מה זה הפרק הזה? :-D
נועד להמשיך לעצבן אותי
למה הארי מגולם ע"י הג'ינג'י הכי מכוער באנגליה?:-D:-D:-D
ניסיון נוסף של הסדרה להתחנף למשפחת המלוכה?
רגע אחד זה דרמת תיכון ואז טלנובלה ואז קרינג'.
הכל קרינג'
ועדיין הלבנה של צ'ארלס וקמילה.
במיוחד של צ'ארלס.
זה כאילו הפרק נועד לענות להרגשה (שבפרק וויל מביע) שעל צ'ארלס יש אשמה על מה שקרה לדיאנה. ולהבהיר שזה לחלוטין לא נכון והסיבה היחידה שמרגישים ככה זה כי הוא עדיין חי והיא מתה, אבל בעצם זה הכל אשמתה.
ולפחות פיליפ עשה משהו הפרק.
כן, מדהים. בעוד המלכה עדיין דמות שולית מאוד בסדרה.
קיוויתי שהוא קצת יותר יתייחס לזה שהוא היה אבא נוראי, אבל כנראה אפילו ללכלך עליו זה כבר אסור.
ואני לא מבינה מה המטרה של הפרק הזה ולמה הוא תקוע עכשיו בסיפור ולא נגיד מאוחר יותר.
זה דווקא ברור.
הקטע זה שהפרק מתרחש ממש חודשים בודדים אחרי המוות של דיאנה.
וזה להבהיר שאומנם וויליאם כעס על צ'ארלס, אבל זה היה רק לחודשים בודדים ואז הוא הבין שאבא שלו הוא מושלם.

*מה שמגוחך זה שהפרק הזה מתרחש חודשים ספורים אחרי הפרק הקודם, אבל החליפו את השחקנים של וויליאם והארי. ממש לא ברור למה לא חיכו לפחות עוד פרק אחד כדי להחליף אותם.
ואני מנסה לחשוב על מה היה הפרק אבל 90% ממנו היה סתם אנשים שותקים עם מוזיקה של יום הזיכרון.
כתבתי על מה הפרק היה למעלה.
צ'ארלס הוא מושלם וזה טעות לכעוס עליו על המוות של דיאנה.
דיאנה הייתה לא בסדר, אבל ננסה להזכיר את זה מעט מתוך כבוד למותה.
(וזה היה אוסקר מהעידן המוזהב בתפקיד המנהל?:-D:-D)
לא המנהל, אבל כן.
בהתחלה לא הייתי בטוח אם זה באמת הוא, אבל כן.

יותר מזה, אני רוצה להוסיף שכבר מיציתי מזמן את עלילות דיאנה-צ'ארלס-קמילה. מן הסתם, זה מאוד הגיוני שהם לא יקפצו בזמן אחרי מה שקרה בחלק הראשון של העונה אבל כל כך בא לי להגיע לשנות האלפיים, להתמקד בדמויות אחרות, לפעמים אולי לראות את אליזבת' יותר בפרק.
אני מבינה שהעלילה הזו חשובה כדי להראות את התמודדות של וויליאם אחרי מותה של דיאנה אבל בו זמנית, כל כך הרבה פרקים בחצי הראשון הוקדשו לסיפור שלה שאני כבר מרגישה שקיבלתי יותר מדי מהסיפור הזה.
אין לי משהו יותר יעיל להוסיף על הפרק כי אני מתוסכלת מהכיוון שהעונה הזאת לקחה (יותר נכון מחלוקת הפרקים) וכל כך מתבאסת שאני לא מצליחה ליהנות מהסדרה כמו פעם :-/
לחלוטין הרבה יותר מידי התעסקו בזה.
אבל הפרק הזה עוד יחסית במקום. זה שעשו את שלושת הפרקים הראשונים של העונה על החודש האחרון של דיאנה זה הטעות המרכזית.

העניין הוא שהיה חלק בפרק שבו וויליאם שיטח בפני צ'ארלס למה הוא כועס על צ'ארלס שחשבתי שסוף סוף יתייחסו לכך שהוא לא בסדר. אבל לא.

dilia snake

Well-known member
זה כאילו הפרק נועד לענות להרגשה (שבפרק וויל מביע) שעל צ'ארלס יש אשמה על מה שקרה לדיאנה. ולהבהיר שזה לחלוטין לא נכון והסיבה היחידה שמרגישים ככה זה כי הוא עדיין חי והיא מתה, אבל בעצם זה הכל אשמתה.
אני לא מאמינה שניסחת את מה שחשבתי יותר טוב ממני, זה גם הציק לי אבל לא ידעתי איך לתאר את זה. כאילו מצד אחד זה הגיוני שאתה כועס על מישהו בגלל שאתה לא יכול להתעמת עם המת. אבל זה ממש מרושע לטעון שדיאנה אשמה במוות של עצמה.
(מצד שני צ'ארלס ודיאנה התגרשו וצ'ארלס חזר לקמילה והוא יכול לעשות מה שהוא רוצה איתה. טכנית דיאנה יכלה לגלות בגרות להישאר באנגליה בזמן זה, ואז הכל לא היה קורה, אבל עדיין היא לא אשמה).
קיוויתי שהוא קצת יותר יתייחס לזה שהוא היה אבא נוראי, אבל כנראה אפילו ללכלך עליו זה כבר אסור.
הוא גם עשה תואר בפסיכולוגיית ילדים ויעוץ אבל ופתאום הוא כשיר לתת עצות למרות שעד אותו רגע אם לא היית אליזבת' הוא היה נוהג בך ברגישות של בול עץ.
וזה להבהיר שאומנם וויליאם כעס על צ'ארלס, אבל זה היה רק לחודשים בודדים ואז הוא הבין שאבא שלו הוא מושלם.
הו, וואו, כ"כ.
העניין הוא שהיה חלק בפרק שבו וויליאם שיטח בפני צ'ארלס למה הוא כועס על צ'ארלס שחשבתי שסוף סוף יתייחסו לכך שהוא לא בסדר. אבל לא.
צ'ארלס שלנו? המושלם? מתנת אלוהים למין האנושי? לא יכול להיות שהוא עשה משהו לא בסדר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מה זה הדבר הפרק המוזר הזה?
הוא מתמקד בדמויות משנה שבכלל בקושי הכרנו.
מי זאת האישה הזאת שראו הרבה פעמים בפרק הזה?
נראה לי בעצם שזכור לי...
אלישבע? אליעזר?
אני בטוח שזה יחזור לי מתישהו.

אוקי ברצינות זה באמת היה כל כך נחמד לקבל שוב פרק שמתמקד במלכה ובקושי בצ'ארלס
(אם כי כמובן צ'ארלס הוצג בתור בן המלוכה היחיד שהוא בעד קידמה, כי בלי קצת להאדיר אותו זה לא יהיה אוות דבר)

הבעיה היחידה שלי עם הפרק היא שכבר עשינו את זה בעבר.
ואני לא מתכוון לפרקים שמתמקדים במלכה,
אני מתכוון לפרקים שמתמקדים בזה שהמלכה מרגישה שבית המלוכה לא פופולרי כבר ומתלבטת האם לעשות שינויים מסויימים.
כלומר חוץ מהחלק עם טוני בלייר, זה ממש נעשה בדיוק כבר לפחות פעם אחת, ואולי אפילו פעמיים.
היה פרק ממש טוב עם מישהו שטען דברים כאלו בפניה ובסוף בעקבות זה היא התחילה לתת מידי פעם לאנשים רגילים לבקר בארמון. ועוד כמה דברים.

הקטע של התפקידים המסורתיים שהם תחת בית המלוכה, כמו האחראי לכל הברבורים היה משהו מצחיק.
העניין הוא שכל זה טוב ויפה שזה באמת אדם שיודע מה הוא עושה ויש לו משמעות,
אבל הגיוני שזה יהיה תחת הממשלה הנורמלית.

העניין עם טוני בלייר כן היה טוב.
אני גם זוכר את זה שטוני בלייר היה מאוד מאוד פופולרי (אחותי גם גרה באנגליה בתקופה ההיא).
אפילו נכנסו קצת לאמריקאים אם כי בלי זה שמישהו בעצם ישחק את קלינטון.
והייתה התייחסות קטנה לנצחון של ג'ורג' W בוש ב2000.

אני מניח ומקווה שנראה גם מה קורה עם 9/11.

- החלום של אליזבת'- ברגע שהיא הלכה ברחובות לבד, חשדתי שזה חלום. ואז כשדובר על הכתרה התחלתי לתהות אם מדובר על ההכתרה של צ'ארלס, וזה גרם לי לחשוב שאולי זה foreshadowing לעובדה שצ'ארלס הוא המלך כיום. אבל אז ראו את טוני בלייר ואליזבת' כמובן התעוררה מהחלום.
אני חשבתי שאולי היא חולמת שהיא עזבה את המלוכה עבור שוויליאם יהפוך להיות מלך. אני זוכר שזה דובר הרבה בשנים שוויליאם היה פופולרי שאנשים רוצים מלך צעיר ורוצים שהמלכה תוותר על המלוכה בשביל וויליאם.
(אני מניח שזה לא יצוין בסדרה כי שם צ'ארלס הוא אדם מושלם)
- היה מאוד נחמד שהתמקדו בטוני בפרק הזה, כבר הרבה זמן לא הקשר בין ראש הממשלה למלכה לא היה במרכז הפרקים ולא ידעתי כמה אני מתגעגעת לזה עד שראיתי את הפרק הזה.
זה באמת היה משהו עקבי שמאוד אהבתי בסדרה - מערכת היחסים של אליזבת עם ראשי הממשלה השונים החל מצ'רצ'יל. ואהבתי גם שהיא אמרה שטוני בלייר הוא הכי פופולרי מאז צ'רצ'יל.
- אני שמחה שמראים שאליזבת' מחפשת דרך לגרום לבית המלוכה להיות קצת יותר עדכני, זה מחזיר אותי לפרק עם לורד אלטרינגהם שבו הוא אמר לאליזבת' שעל מנת שבית המלוכה ישרוד הוא צריך להתעדכן ולהשתנות.
יפה שאת אפילו זוכרת את השם.
כמו שאני אמרתי, לי זה הרגיש קצת כאילו חוזרים על פרק שהיה לנו. אם כי ברור שרפורמות באמת נדרשו שוב ושוב כל כמה זמן.
- עוד דבר שהצחיק אותי: אחרי שבלייר מצליח לשכנע את קלינטון להתערב במה שקורה בסרביה, כולם מהללים את בלייר. בפגישה השבועית עם אליזבת', היא אומרת לו שהיא מקווה שהוא לא החליק בדרך, אני אוהבת את ההומור שלה :-D
כן, זה חמוד
- המנהג שבו צריך היה לזמן את שר הפנים כדי לחזות בלידה המלכותית נשמע נוראי ;-# אני מקווה שזה לא נכון, ואם זה באמת נכון אז אני שמחה שהפסיקו עם הדבר הזה.
אני מניח שדבר כזה הם לא המציאו.
נשמע באמת מגוחך ונוראי.
- למרות שאני בטוחה שאליזבת' לא נהנתה לראות את בלייר לא מצליח לשבות את קהל הנשים, אני מניחה שלפחות זה גרם לה קצת לנשום לרווחה, כי למרות הכל זה הוכיח שגם בלייר לא מסוגל להרשים את כולם.
כן, נראה לי שהיא מאוד נהנתה לראות אותו קצת נופל.

*אגב, אחד הדברים שדיברו עליו בנושא הרפורמות זה לגבי עניין העדפת בנים על בנות בירושה.
כלומר המצב היה שאם לאליזבת היה אח קטן אז הוא היה יורש את המלוכה לפניה.
ואני יודע שזה באמת לא קיים כבר כי איפשהו קראתי שאם משהו יקרה לבן הבכור של וויליאם אז הירושה תעבור לבת שלו ולא לבן הצעיר.
(אגב, מעניין מה הם אמורים לעשות במקרה של תאומים)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי, שוב פרק שבו המלכה היא דמות שולית,
אבל לפחות הפעם גם צ'ארלס הוא דמות שולית.
ואפילו מוצג לא בתור מושלם - אם כל הגיחוך של האובר פאניקה מזה שהארי עשה וויד.

חוץ מזה, זה היה פשוט יחסית חמוד.

די מטריד שאמא של קייט הכתיבה לה מה לעשות כדי שהיא תשיג את וויליאם.
אני תוהה עד כמה כל זה נכון או מדויק,
כי נראה לי מאוד מביך אם לאחר מעשה וויליאם גילה שאמא של קייט שלחה אותה לאותה אוניברסיטה כמוהו על מנת לחזר אחריו.
אם כי זה פחות מביך מאשר אם קייט עצמה בחרה באוניברסיטה בשביל זה.
ותכלס זה מאוד אפשרי שהיא עשתה את זה ואחר כך טענה שזאת הייתה אמא שלה.

אולי אני קצת יותר מדי מרחמת על וויליאם אבל חשבתי שזה טבעי לחלוטין שבשלב מסוים הוא יתפרץ על מישהו ולא יהיה נחמד כי הוא אנושי ולא מתחשק לתת לו חתימות כל הזמן. מה שכן, קייט ולולה צודקות גם לגבי העובדה שזה לא בסדר שהוא מגדיר אישה לפי כמה היא שווה.
אהבתי את הקטע הזה כי לחלוטין לא ציפיתי שהסצנה הזאת - הכל כך קלאסית של החברה שלך תופסת אותך מדבר עם מישהי אחרת ומגיבה באופן מוגזם - תסתיים בכך ששתיהן דוחות אותו.
והוא באמת יצא אדיוט גמור.

וויליאם מתלבט אם לעזוב את הלימודים וקייט שולחת לו בסוף הפרק הודעה שבה כתוב שהיא מבקשת שלא יעזוב את הלימודים.
זה היה חמוד (אפילו שהיא עדיין יוצאת עם מישהו אחר)
מעניין איך אמא שלה גילתה שהוא שוקל לעזוב?
מעניין לאן זה יילך :-P:
חחחחחח מאוד מסקרן.
- וויליאם מקבל את התשובה שלו לגבי הקבלה לאוניברסיטה, הארי מביא לו קונדום :-D המלכה האם לא שומעת שום דבר מהשיחה:-D|פנים|
הקטעים עם המלכה האם נורא מצחיקים
עם הקונדום היא חשבה שזאת סוכרייה
וגם הקטע עם הציונים שלו שהיא כל הזמן לא שומעת.
זה הזוי שהיא בכלל עדיין בחיים, היא בטח כבר כל כך זקנה.
ואני זוכר שבעונה הראשונה של הסדרה היה פרק שהתמקד בה וזה שהיא כבר לא יודעת כל כך מה לעשות עם החיים שלה. כבר אז היא הייתה מבוגרת (כבר סבתא)
- השומר של וויליאם שעומד בצד ופשוט מחכה. אני יודעת שזה התפקיד שלו אבל זה עדיין מצחיק. במיוחד כשוויליאם יוצא לריצה והוא רץ ביחד איתו :-D
זה היה נחמד הקטעים איתו.
וזה שוויליאם שואל אותו אם הוא ראה אם קייט חייכה אליו והוא אמר שהוא מנסה לשים לב למתנקשים וחוטפים, לא לדברים כאלו.
מה הקטע? נשארו 4 פרקים והם עוסקים בפרק שלם בדבר כזה? כאילו מה הפואנטה?
תראי ברור היה שיהיו לפחות שני פרקים שיתמקדו במערכת יחסים של וויליאם עם קייט.
אפילו רק בעונה 4 דיאנה קיבלה כמה פרקים שהתמקדו בה.
זה הגיוני שיתמקדו בשלב מסויים בסיפור של מי שתהפוך להיות המלכה.
וגם בהתבגרות של וויליאם. זה עדיין הרבה פחות מכמות הפרקים שהתמקדו בצ'ארלס.

אני רק מקווה שארבעת הפרקים שנותרו לא יהיו רק הסיפור של וויליאם וקייט

חוץ מזה שאימא של קייט(קרול) מוצגת בצורה הזויה, כאילו היה דחפה בכוח את קייט לויליאם וזה גם מציג את קייט רע כמו גרופית של ויליאם שהמטרה שלה היה לתפוס לעצמה נסיך.
זה לחלוטין מרגיש מוזר.
ולדעתי בכוונה מציגים את אמא של קייט בתור הגורם הדוחף כדי שקייט תצא בסדר ולא בתור גרופית יותר מידי.
הארי כזה "אוי אוי אוי אני מסכן, אני צריך לעשות בושות כדי שאח שלי יראה טוב" זה דפוק לגמרי, תפסיק לרחם על עצמך ותתנהג בבגרות.
זה הרגיש די מגוחך.
כאילו החליטו לתמצת את הסיפור של הארי לשיחה אחת. איך כבר בשלב הזה כשהוא עוד בתיכון הוא מרגיש שהוא הכבשה השחורה? הוא עדיין לא ממש יצא לעולם. מאוחר יותר כשהוא היה בחוץ כבר זמן מה אז הוא נתפס ככזה בתקשורת. ולכן זה מרגיש כאילו הם אומרים כאן שאין להם כוח (או זמן) בעצם לעשות פרקים שמתמקדים בו אז פשוט יסכמו את זה במילה.
זה בעצם קצת כמו שהסדרה כמעט התעלמה מפרשיות שהיו עם האח של צ'ארלס והיו רק סצנות בודדות שבהן התייחסו לזה כמשהו אגבי.
אני חושבת שהם מנסים לרצות את הצופים עם דברים "צהובים" במקום לעשות מה שנכון וללכת על מה שהפך את הכתר לכתר.
תראי חלק מזה זה פשוט הסיפור שיש.
אבל בהחלט מרגיש שהם מתמקדים יותר בסיפורים העסיסיים מאשר בסיפורים טובים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
עוד משהו לגבי פרק 6X06
היה לי מעניין ומחדש לגלות שבמדינות כמו הולנד, שבדיה, נורווגיה ובלגיה אומנם יש גם בתי מלוכה, אבל בכל אחת מהן תחום ההשפעה, רמת הטקסיות, התארים ואולי גם מידת הכסף שיש לבתי המלוכה הוא שונה. וכנראה באנגליה בית המלוכה במיוחד נותר משמעותי.

dilia snake

Well-known member
מה זה הדבר הפרק המוזר הזה?
הוא מתמקד בדמויות משנה שבכלל בקושי הכרנו.
מי זאת האישה הזאת שראו הרבה פעמים בפרק הזה?
נראה לי בעצם שזכור לי...
אלישבע? אליעזר?
אני בטוח שזה יחזור לי מתישהו.
:-D :-D :-D :-D

די מטריד שאמא של קייט הכתיבה לה מה לעשות כדי שהיא תשיג את וויליאם.
אני תוהה עד כמה כל זה נכון או מדויק,
כי נראה לי מאוד מביך אם לאחר מעשה וויליאם גילה שאמא של קייט שלחה אותה לאותה אוניברסיטה כמוהו על מנת לחזר אחריו.
אם כי זה פחות מביך מאשר אם קייט עצמה בחרה באוניברסיטה בשביל זה.
אין דרך שזה לא יהיה מטריד/מוזר. אם קייט באה לאוניברסיטה במטרה להתלבש על ויליאם זה קצת דוחה, אם אימא שלה דחפה אותה זה דוחה אחרת(אבל הם נשואים כבר יותר מעשור, אז מי אני אשפוט?).
תראי ברור היה שיהיו לפחות שני פרקים שיתמקדו במערכת יחסים של וויליאם עם קייט.
אפילו רק בעונה 4 דיאנה קיבלה כמה פרקים שהתמקדו בה.
זה הגיוני שיתמקדו בשלב מסויים בסיפור של מי שתהפוך להיות המלכה.
וגם בהתבגרות של וויליאם. זה עדיין הרבה פחות מכמות הפרקים שהתמקדו בצ'ארלס.
כאילו התירוץ של פיטר מורגן, שלסדרה קוראים "הכתר" אז צריך להתמקד גם בויליאם וצ'ארלס. בפועל התוצאה היה שהפרקים שלא מתמקדים במלכה חלשים בצורה ניכרת וזה מרגיש כמו לקרוא פנאי פלוס.
זה בעצם קצת כמו שהסדרה כמעט התעלמה מפרשיות שהיו עם האח של צ'ארלס והיו רק סצנות בודדות שבהן התייחסו לזה כמשהו אגבי.
אנדרו בכלל עשה משהו מעניין בין פרגי לג'פרי אפשטיין?
כאילו החליטו לתמצת את הסיפור של הארי לשיחה אחת. איך כבר בשלב הזה כשהוא עוד בתיכון הוא מרגיש שהוא הכבשה השחורה? הוא עדיין לא ממש יצא לעולם. מאוחר יותר כשהוא היה בחוץ כבר זמן מה אז הוא נתפס ככזה בתקשורת
אני חושבת שפיטר מורגן היה עצבני על הארי, אז הוא משחיר אותו מעכשיו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי, אז אתמול לא הצלחתי לישון אז התקדמתי עם הסדרה
ואז היום בבוקר קצת ועכשיו קצת ו...
סיימתי.

אני אחזור אחורה לכתוב על הפרק הקודמים, אבל אני אקפוץ רגע קדימה
באופן מפתיע, אני די מרוצה.
קודם כל יחסית לשתי העונות האחרונות (ובמיוחד יחסית לחלק גדול מהעונה הזאת) הפרק יכול להיחשב כמושלם, פשוט כי הוא לא נוראי.

אבל מעבר לזה הפרק היה צריך איכשהו להרגיש כמו סיום הולך לסדרה הזאת,
שזה דבר שנראה לי מאוד קשה לעשות כשברור שהסיפור לא הסתיים.
כי אליזבת עדיין בחיים.
ומילא אם אליזבת הייתה עדיין בחיים בהווה שלנו, אז הייתי אומר "טוב, אי אפשר להמשיך את זה עד הסוף"
אבל היא כבר כן מתה.
ותהיתי ממש אם בעוד שנה יודיעו שהחליטו שכן לעשות לסדרה עוד עונה או שתיים על מנת להגיע לסוף חייה של אליזבת (עם שחקנים עוד יותר זקנים),
אבל אחרי הסוף הזה אני מרגיש מסופק שזה באמת הסוף.

שזה ממש טוב, כי אם שתי העונות האחרונות הרגישו צהובות מאוד, אז אני אפילו לא רוצה לדמיין עד כמה צהובה הסדרה הייתה נהיית אם היא הייתה ממשיכה לפרשת מייגן מרקל.

חלק מאיך שהם עשו סגירה יפה זה פשוט על ידי כך שהביאו את קלייר פוי ואוליביה קולמן.
זה אולי טריק זול (או יקר, אני מניח שהיה צריך לשלם להן), אבל זה עובד.
לא באמת היו חייבים להביא אותן לצרכי הסיפור. אני בטוח שהיו יכולים להראות את אליזבת עושה דיאלוג עצמי בדרך אחרת.
אבל הנוכחות של שתיהן כן נגעה ברגש הנוסטלגי לסדרה. וגם זה מחזק את התחושה של כמה זמן שעבר.

הדבר האחר והמשמעותי יותר מבחינת תוכן זה שהביאו סיפור שבו אליזבת מתקרבת ממש להחלטה של לעזוב את הכתר.*
זה בעיקרון ההחלטה הכי חשובה והכי נוגעת לנושא העיקרי שכל הסדרה סובב סביבו.
כל הסדרה עוסקת במה שאליזבת מקריבה למען התפקיד והנה הגיע רגע שבו היא קרובה ללהעביר את זה הלאה, לקבל את החיים שלה חזרה.

אבל יותר משמעניין היה הסיבות שלה להעביר את הכתר (כפי שהעבירה אוליביה קולמן) היו הסיבות שהיא בחרה בסוף לשמור אותו (כפי שהציגה קלייר פוי).
במיוחד מה שהיא אומרת לעצמה שהיא אף פעם לא אמרה בקול רם - שיש בה משהו מיוחד שאף אחד אחר לא יוכל לעשות את זה טוב באותה מידה.
זה גם בערך מה שפיליפ אומר לה בסוף הפרק.
אם כי פיליפ גם מוסיף על כך שהוא מרגיש שכל המוסד ייפול בלעדיה, אבל באופן פטליסטי לא אכפת לו.

הפרק גם התייחס למה שקרה בסופו של דבר - המלכה זקנה מאוד מתה והכתר עבר למלך זקן.

מה עוד היה:
החתונה. יש סגירת מעגל מסויימת כי הסדרה התחילה עם החתונה (של אליזבת ופיליפ) ונגמרת בחתונה.
גם היה לי סוג של סיפוק מרושע על כך שצ'ארלס וקמילה נאלצים לשבת בכנסייה ולבקש סליחה על החטאים שלהם ועל הwickedness שלהם.
חוץ מזה הנאום של המלכה באמת היה מצחיק מאוד.*

היחסים של וויליאם והארי ממשיכים להתדרדר.
אני שמח שלא ניסו לעשות כאילו הם הגיעו לאיזה סיום מוצלח, כי אנחנו יודעים מה קורה בעתיד.
אבל הרגיש לי שכן השאירו אותנו עם סוג של תמונה לעתיד או משהו כזה (לא מוצא מילים).
זה ברור שהמצב עם הארי מורכב וגם וויליאם מבין את זה. אבל זה גם לא אומר שהוא יידע נכון מה לעשות.
(אולי היה מקום קצת יותר לחבר בין מרגרט והארי)

גם היה את העניין עם תיכנון ההלוויה שזה אני מניח גם נועד לגרום לפרק להרגיש יותר כמו סיום בכך שהוא נוגע בהלוויה עתידית. אבל זה פחות עבד עבורי. כל הקטע של תכנון ההלוויה של עצמך מרגיש לי קצת מורבידי, אבל יותר מזה משעמם.

*החלטתי להתייחס למה שהיה בפרק כפשוטו כאילו זה מה שהיה באמת.
מאיך שזה מתואר אף אחד לא יכל לדעת באמת אם אליזבת תיכננה להעביר את המלוכה לצ'ארלס. אולי היו שמועות על זה, אבל קשה לי להאמין שזה משהו שיודעים בוודאות. ומאיך שאליזבת מתוארת בסדרה קשה לי להאמין שהיא הייתה מכריזה את זה בנאום בלי להתייעץ על זה עם המון אנשים (כלומר לא רק עם עצמה בזמנים אחרים).
תכלס יותר מעניין אותי אם הנאום המצחיק שהיא נתנה בחתונה הוא אמיתי. זה בטח משהו שאנשים זוכרים אז אם שינו את זה אז זה זיוף גדול יותר. אני מקווה שזה כן הנאום האמיתי שהיא נתנה.

dilia snake

Well-known member
אוקי, אז אתמול לא הצלחתי לישון אז התקדמתי עם הסדרה
ואז היום בבוקר קצת ועכשיו קצת ו...
סיימתי.

אני אחזור אחורה לכתוב על הפרק הקודמים, אבל אני אקפוץ רגע קדימה
קודם כל יחסית לשתי העונות האחרונות (ובמיוחד יחסית לחלק גדול מהעונה הזאת) הפרק יכול להיחשב כמושלם, פשוט כי הוא לא נוראי.

כי אליזבת עדיין בחיים.
ומילא אם אליזבת הייתה עדיין בחיים בהווה שלנו, אז הייתי אומר "טוב, אי אפשר להמשיך את זה עד הסוף"
אבל היא כבר כן מתה.
ותהיתי ממש אם בעוד שנה יודיעו שהחליטו שכן לעשות לסדרה עוד עונה או שתיים על מנת להגיע לסוף חייה של אליזבת (עם שחקנים עוד יותר זקנים),

שזה ממש טוב, כי אם שתי העונות האחרונות הרגישו צהובות מאוד, אז אני אפילו לא רוצה לדמיין עד כמה צהובה הסדרה הייתה נהיית אם היא הייתה ממשיכה לפרשת מייגן מרקל.

חלק מאיך שהם עשו סגירה יפה זה פשוט על ידי כך שהביאו את קלייר פוי ואוליביה קולמן.
לא באמת היו חייבים להביא אותן לצרכי הסיפור. אני בטוח שהיו יכולים להראות את אליזבת עושה דיאלוג עצמי בדרך אחרת.
אבל הנוכחות של שתיהן כן נגעה ברגש הנוסטלגי לסדרה. וגם זה מחזק את התחושה של כמה זמן שעבר.

הדבר האחר והמשמעותי יותר מבחינת תוכן זה שהביאו סיפור שבו אליזבת מתקרבת ממש להחלטה של לעזוב את הכתר.*
כל הסדרה עוסקת במה שאליזבת מקריבה למען התפקיד והנה הגיע רגע שבו היא קרובה ללהעביר את זה הלאה, לקבל את החיים שלה חזרה.

אבל יותר משמעניין היה הסיבות שלה להעביר את הכתר (כפי שהעבירה אוליביה קולמן) היו הסיבות שהיא בחרה בסוף לשמור אותו (כפי שהציגה קלייר פוי).
במיוחד מה שהיא אומרת לעצמה שהיא אף פעם לא אמרה בקול רם - שיש בה משהו מיוחד שאף אחד אחר לא יוכל לעשות את זה טוב באותה מידה.
אם כי פיליפ גם מוסיף על כך שהוא מרגיש שכל המוסד ייפול בלעדיה, אבל באופן פטליסטי לא אכפת לו.

מה עוד היה:
החתונה. יש סגירת מעגל מסויימת כי הסדרה התחילה עם החתונה (של אליזבת ופיליפ) ונגמרת בחתונה.
גם היה לי סוג של סיפוק מרושע על כך שצ'ארלס וקמילה נאלצים לשבת בכנסייה ולבקש סליחה על החטאים שלהם ועל הwickedness שלהם.
חוץ מזה הנאום של המלכה באמת היה מצחיק מאוד.*

אני שמח שלא ניסו לעשות כאילו הם הגיעו לאיזה סיום מוצלח, כי אנחנו יודעים מה קורה בעתיד.
אבל הרגיש לי שכן השאירו אותנו עם סוג של תמונה לעתיד או משהו כזה (לא מוצא מילים).
זה ברור שהמצב עם הארי מורכב וגם וויליאם מבין את זה. אבל זה גם לא אומר שהוא יידע נכון מה לעשות.

גם היה את העניין עם תיכנון ההלוויה שזה אני מניח גם נועד לגרום לפרק להרגיש יותר כמו סיום בכך שהוא נוגע בהלוויה עתידית. אבל זה פחות עבד עבורי. כל הקטע של תכנון ההלוויה של עצמך מרגיש לי קצת מורבידי, אבל יותר מזה משעמם.

מאיך שזה מתואר אף אחד לא יכל לדעת באמת אם אליזבת תיכננה להעביר את המלוכה לצ'ארלס. אולי היו שמועות על זה, אבל קשה לי להאמין שזה משהו שיודעים בוודאות. ומאיך שאליזבת מתוארת בסדרה קשה לי להאמין שהיא הייתה מכריזה את זה בנאום בלי להתייעץ על זה עם המון אנשים (כלומר לא רק עם עצמה בזמנים אחרים).
תכלס יותר מעניין אותי אם הנאום המצחיק שהיא נתנה בחתונה הוא אמיתי. זה בטח משהו שאנשים זוכרים אז אם שינו את זה אז זה זיוף גדול יותר. אני מקווה שזה כן הנאום האמיתי שהיא נתנה.
אני חושבת שגם אני וגם אור פספסנו את זה שסיימת לגמרי, אני מבטיחה שזה לא בכוונה ואני אענה לך אח"כ.

dilia snake

Well-known member
תודה לאל הטוב שזה הולך להיחסך מאיתנו.
הקטע הוא שכמו שאני ואור כבר כתבנו קודם, אין שם באמת דרמה, כי אנחנו יודעים שאליזבת' מתה בשיבה טובה בזמן שהיא עדיין המלכה. אז אין שם מתח ודרמה אמיתיים. וזה לא שמדובר באירועי היסטורי שאפשר להציג בצורה אחרת ולתת זווית מעניינת, אין פה כלום, זה רק כדי בסוף להבהיר שאליזבת' הייתה תופעה ייחודית ושאף אחד לא ישתווה לה. ואם זו כל המטרה של הפרק אז זה מפוספס(שלא נדבר על זה שהמוות שלה כ"כ כ"כ קרוב, כולנו זוכרים את ההספדים שלה).
*המטרה של כל הסדרה זה מעין מכתב אהבה של פיטר מורגן למלכה, אבל זה התפזר נורא בעונות האחרונות ואני חושבת שאולי עוד מוקדם היסטורית להסתכל חלק מהדברים כי ההיסטוריה מתרחשת מול העיניים שלנו.
**ואם המטרה היא להראות שהאישה שלא רצתה/נולדה להיות מלכה היא המיוחדת והמתאימה ביותר, אז זה הופך את אליזבת' לקלישאה ואני לא חושבת שזה הוגן כלפיה.
זה מרגיש לא אמין, צ'ארלס מושלם, איך מישהו מושלם צריך לקבל מחילה מאלוהים? אם כבר, צ'ארלס היה צריך לתת לאלוהים מחילה!
הקטע הוא שרוב הג'וס בין הארי לוויליאם התחיל רק אחרי שהארי פגש את מייגן. לפחות ע"פ הגרסה הרשמית.
ולהעליב את מרגרט?
כל הקטע של תכנון ההלוויה של עצמך מרגיש לי קצת מורבידי, אבל יותר מזה משעמם.
(y).
היינו בהלוויות של שניהם!
ומאיך שאליזבת מתוארת בסדרה קשה לי להאמין שהיא הייתה מכריזה את זה בנאום בלי להתייעץ על זה עם המון אנשים
בטוח היא הייתה מערבת את פיליפ לכל הפחות ועוד כמה אנשים כולל ראש הממשלה.
לא באמת היו חייבים להביא אותן לצרכי הסיפור. אני בטוח שהיו יכולים להראות את אליזבת עושה דיאלוג עצמי בדרך אחרת(קלייר פוי ואוליביה קולמן).
הם היו צריכים לעשות את זה בצורה קצת יותר מוצלחת, במיוחד אחרי שהצלקות מדודי ודיאנה עוד טריות.

It's Always Sunny

Well-known member

כי אליזבת עדיין בחיים.
אבל היא כבר כן מתה.
ראיתי שהרבה אנשים רוצים עונות נוספות ושיגיעו לשנות ה-2010 ובהתחלה גם אני חשבתי איך זה יכול להיות אבל עכשיו אני מרוצה שסיימו באמצע שנות ה-2000. השאלה שלי (וזה מכוון לכולם): האם לדעתך יכול להיות סוף יותר טוב לסדרה בהתחשב בעובדה שאליזבת' לא בחיים והסיפור שלה נגמר או שזה הסוף האולטימטיבי עבורך?
אני שואלת כי הזכרת שהיה מתאים לסיים ככה אם אליזבת' הייתה עדיין בחיים ולא ידוע מה יהיה הסוף לסיפור שלה אבל אנחנו יודעים איך הסיפור הסתיים, אז סיקרן אותי לדעת אם אתה מעדיף שהסדרה תסתיים עם נגיעה קטנה לעתיד (שאותו אנחנו יודעים) או פתוחה כמו שקיבלנו.

|כן|

חחח, אפילו לא חשבתי על הכסף, צודק.

אומנם זה היה טריק זול (כמו שכתבת) אבל אני ממש רציתי לראות אותן אז שמחתי שהן הופיעו, לא משנה באיזו צורה.

המשפט האחרון שלך גורם לי לתהות האם זה באמת היה אפשרי (באופן היפותטי כמובן) לאליזבת' להעביר את הכתר ולחזור לחיים רגילים.
הרי גם אם היא הייתה פורשת לפני שהייתה מתה, יש לי תחושה שעדיין היא הייתה מקבלת תשומת לב ציבורית.

אותי מעניין למה אוליביה הציגה את הצד של העברת הכתר בעוד קלייר הציגה את הצד של שמירת הכתר.

ועוד שאלה שמופנית לכולם: אתם מסכימים עם מה שאליזבת' ופיליפ אומרים?
ניק, תוכל בבקשה להסביר מה הכוונה באופן פטליסטי?

והיא גם אומרת שזה יעבור עוד פעם למלך זקן אחר כך. זה מעניין כי עכשיו אנחנו חיים בתקופה הזו ואנחנו גם נראה (כנראה) את התקופה שוויליאם יהפוך למלך.

מה עוד היה:
יפה מה שאמרת לגבי החתונות כי תמיד מבחינתי סגירת מעגל הייתה שיראו את כל הכהונה של אליזבת' כי בעונה הראשונה היא הפכה להיות המלכה אבל כמו שציינתי מקודם, אני יותר מבסדר שלא עשו את זה.

למה משעמם?

:-D:-D:-D על המשפט בסוגריים.

*המטרה של כל הסדרה זה מעין מכתב אהבה של פיטר מורגן למלכה, אבל זה התפזר נורא בעונות האחרונות ואני חושבת שאולי עוד מוקדם היסטורית להסתכל חלק מהדברים כי ההיסטוריה מתרחשת מול העיניים שלנו.
מעניין שזה אמור להיות מכתב אהבה למלכה (זכור לי ששמעתי את זה פעם בראיון של פיטר מורגן) אבל בעונות האחרונות המלכה קצת מאבדת פוקוס.

**ואם המטרה היא להראות שהאישה שלא רצתה/נולדה להיות מלכה היא המיוחדת והמתאימה ביותר, אז זה הופך את אליזבת' לקלישאה ואני לא חושבת שזה הוגן כלפיה.
נקודה מעניינת.

זה מרגיש לא אמין, צ'ארלס מושלם, איך מישהו מושלם צריך לקבל מחילה מאלוהים? אם כבר, צ'ארלס היה צריך לתת לאלוהים מחילה!
:-D
נראה לי שאני אקח את כל הציטוטים שלך ושל ניק מהשרשור הזה (על צ'ארלס) והם הולכים להיות הציטוט החודשי שלי.

dilia snake

Well-known member
האם לדעתך יכול להיות סוף יותר טוב לסדרה בהתחשב בעובדה שאליזבת' לא בחיים והסיפור שלה נגמר או שזה הסוף האולטימטיבי עבורך?
עם כל הבדיחות על זה שאני יכולה להיות תסריטאית בעצמי. אני חושבת שהם יכלו לכתוב סוף יותר טוב. בלי לזה שלא הייתי מעלה על דעתי אפילו כשאני שיכורה לתת לאליזבת' לדבר עם עצמה צעירה(אם הם רוצים להביא את קלייר פוי ואוליביה קולמן, הייתי הולכת לדוגמא על פלאשבקים להכתרה של אליזבת' ולהכתרה של צ'ארלס כנסיך ווילס.) ואני חושבת שהייתי הולכת על מסר גדול יותר, או משנה את זה בצורה אחרת שכן יכלול את המוות שלה, מאשר הסוף הדיי נבוב הזה.
המשפט האחרון שלך גורם לי לתהות האם זה באמת היה אפשרי (באופן היפותטי כמובן) לאליזבת' להעביר את הכתר ולחזור לחיים רגילים.
אני חושבת שהיא לעולם לא הייתה יכולה לחזור לחיים נורמליים, אני חושבת שכל עוד היא הייתה בחיים הצל שהיא הייתה מטילה על צ'ארלס היה גדול יותר מזה שהיא מטילה עליו עכשיו שהיא מתה.
חוץ מזה שאם היא הייתה עושה את זה אחרי 5 דקות אנשים היו מתחילים להפגין שהם לא רוצים את צ'ארלס ודורשים ממנה לחזור להיות מלכה.
דיי כן, אבל אם צ'ארלס לא יחרב לגמרי הכול, אני חושבת שיהיה מעניין לראות את וויליאם בתור מלך.
נראה לי הוא מתכוון שאחרי שאליזבת' תמות מבחינתו של פיליפ כול העסק יכול ללכת לעזאזל.
למה משעמם?
כי זה באמת היה לא מעניין במיוחד ולא הייתה שם שום אמירה או ערך מוסף .
נראה לי שאני אקח את כל הציטוטים שלך ושל ניק מהשרשור הזה (על צ'ארלס) והם הולכים להיות הציטוט החודשי שלי.
תרגישי חופשי |לב| .

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הקטע הוא שכמו שאני ואור כבר כתבנו קודם, אין שם באמת דרמה, כי אנחנו יודעים שאליזבת' מתה בשיבה טובה בזמן שהיא עדיין המלכה. אז אין שם מתח ודרמה אמיתיים.
אוקי אבל זה שאנחנו יודעים איך זה נגמר זה משהו שנכון לגבי כל הסדרה. זה לא משנה מבחינתי את רמת המתח או הדרמה.
:-D :-D :-D
הקטע הוא שרוב הג'וס בין הארי לוויליאם התחיל רק אחרי שהארי פגש את מייגן. לפחות ע"פ הגרסה הרשמית.
אולי זה לא אמיתי, אבל גם זה דבר שנכון לגבי הרבה דברים שכבר היו בסדרה.
ראיתי שהרבה אנשים רוצים עונות נוספות ושיגיעו לשנות ה-2010 ובהתחלה גם אני חשבתי איך זה יכול להיות אבל עכשיו אני מרוצה שסיימו באמצע שנות ה-2000. השאלה שלי (וזה מכוון לכולם): האם לדעתך יכול להיות סוף יותר טוב לסדרה בהתחשב בעובדה שאליזבת' לא בחיים והסיפור שלה נגמר או שזה הסוף האולטימטיבי עבורך?
אני שואלת כי הזכרת שהיה מתאים לסיים ככה אם אליזבת' הייתה עדיין בחיים ולא ידוע מה יהיה הסוף לסיפור שלה אבל אנחנו יודעים איך הסיפור הסתיים, אז סיקרן אותי לדעת אם אתה מעדיף שהסדרה תסתיים עם נגיעה קטנה לעתיד (שאותו אנחנו יודעים) או פתוחה כמו שקיבלנו.
אני כן חושב שהיה יכול להיות אולי טוב יותר אם הסדרה הייתה מסתיימת רק כשהיא באמת מתה.
אבל זה לא נראה לי לחלוטין הכרחי, כלומר אני כן חושב שהצליחו לסגור את הסיפור יחסית טוב עם הפרק שקיבלנו.
ואם זה היה ממשיך היינו נאלצים לסבול את הדרמות של הזמן האחרון ולפי איך שהסדרה עסקה בכל סיפור דיאנה אז זה כנראה היה יוצא נוראי לחלוטין.
הרי גם אם היא הייתה פורשת לפני שהייתה מתה, יש לי תחושה שעדיין היא הייתה מקבלת תשומת לב ציבורית.
היא בטוח לא הייתה חוזרת לחיים נורמליים של ממש. כלומר החיים שלה עדיין היו של סלבריטאי ממשפחת המלוכה לפחות ויותר.
אבל היא כן הייתה משתחררת מחלק מהאחריות והעבודה.
אותי מעניין למה אוליביה הציגה את הצד של העברת הכתר בעוד קלייר הציגה את הצד של שמירת הכתר.
אני גם תהיתי אם יש סיבה לזה או שסתם בחרו ככה. לא עולה לי שום סיבה לחלוקה הזאת.
לגבי זה שאליזבת' מושלמת לתפקיד של המלכה והאחרים לא יוכלו לעשות את זה...
נראה לי שזה קשה מידי לקבוע. היא הפכה להיות מלכה בעידן אחר לחלוטין. קשה כאילו לשפוט לפי אותו סטנדרט.
אבל בתכלס נראה לי שצ'ארלס יעשה עבודה מספיק טובה.
אני מתכוון שלפיליפ לא אכפת מה יקרה אחרי שהם ימותו כי הוא כבר יהיה מת.
והיא גם אומרת שזה יעבור עוד פעם למלך זקן אחר כך. זה מעניין כי עכשיו אנחנו חיים בתקופה הזו ואנחנו גם נראה (כנראה) את התקופה שוויליאם יהפוך למלך.
זה די מורבידי מצידי, אבל הרבה פעמים מתחשק לי שצ'ארלס ווויליאם ימותו ביחד באיזו תאונה ואז הבן של וויליאם (אני אפילו לא זוכר את שמו) יהפוך להיות מלך ממש צעיר.
למה משעמם?
לי נראה משעמם באופן כללי לתכנן אירוע כלשהו. והלוויה זה נשמע לי עוד יותר משעמם לתכנן.

dilia snake

Well-known member
הסרטון הזה מדרג את רמת האמינות של העונות. לטענתם עונה 4 היא הכי פחות מדויקת והראשונה הכי קרובה למציאות.

למעלה