תרבות, רבותיי... תרבות

EastGirl83

New member
תרבות, רבותיי... תרבות../images/Emo70.gif

המזרח התיכון הוא לא רק פוליטיקה. המזרח התיכון הוא לא רק דת. המזרח התיכון הוא לא רק מפה עם שטחים וכל הזמן חושבים ודנים על דרכים אסטרטגיות וכלכליות. המזרח התיכון הוא לא רק תהליכים, גורמים והשלכות. המזרח התיכון הוא מעבר לכל מה שנאמר - המזרח התיכון הוא נקודת מפגש בין המערב לבין המזרח שבא לידי ביטוי בתחום התרבות:
שירה (הן אם מדובר במקצב המדברי והמסורתי והן אם מדובר למוזיקה של ימינו על במות ענק ומופעים גדולים ברחבי העולם)
סרטים (גם אם מדובר על סרטים דוקומנטריים או על סרטים שוברי קופות)
הצגות
ספרטים
ועוד... כאשר כל הז'אנרים והסוגיות בעלות תכנים רבים ומשמעות מעמיקה בתחום התרבות, יכולים למצוא את הדרך לקבלת מפתח הלב, להיכנס לתודעת האדם ולהשפיע על מה שהוא מהרהר בנפשו. לכן, חשבתי לנכון, שמדי פעם אשרשר שרשור על סוגיה מסויימת מתחום התרבות ונראה כיצד המזרח פוגש את המערב. ולאור התחלה.............................. קבלו שיר........
של סאמי יוסוף - Sami Yusuf - Hasbi Rabbi שחייבת לציין, שהשיר עצמו לא מחייב לדבר אל המוסלמי בלבד. לאור הקליפ (יש קישור) ומילות השיר, אפשר לראות שבשיר ישנו מסר, הבא להאיר
לכולם ולומר.. שלמרות המודרניזציה, הטכנולוגיה... המרוץ נגד הזמן של השעון וניסיון נואש להוסיף עוד שעה ל-24 שעות של היממה... לא משנה איפה, לא משנה מתי...... תמיד הנשמה תזעק לעזרה אלוהית, חיצונית (וכל איש ואמונתו יחייה), תמיד יש משהו שאליו אנו מרגישים כמיהה, ויודעים בלב שהוא המקור לשלום, תקווה, ביטחון והכי חשוב... אהבה
ואמונה. תסתכלו בקליפ... במילות השיר... כיצד לפי דעתכם המזרח פוגש את המערב בשיר הזה? ובמקרה שאתם צריכים.... מילות השיר: O Allah the Almighty Protect me and guide me To your love and mercy Ya Allah don?t deprive me From beholding your beauty O my Lord accept this plea CHORUS: Hasbi rabbi jallallah Ma fi qalbi ghayrullah My Lord is enough for me, Glory be to Allah There is nothing in my heart except Allah Hindi: Wo tanha kaun hai Badshah wo kaun hai Meherba wo kaun hai Who is the only One? Who is the King? Who is the Merciful? Kya unchi shan hai Uskey sab nishan hai Sab dilon ki jan hai Who is the most praised and benevolent? Whatever you see in this world is His sign He?s the love of every soul Turkish: Affeder gunahi Alemin padisahi Yureklerin penahi He is the Forgiver of all sins He is the King of the universe He is the Refuge of all hearts Isit Allah derdimi, bu ahlarimi Rahmeyle, bagisla gunahlarimi Hayreyle hem aksam hem sabahlarimi O Allah hear my sorrows and my sighs Have mercy and pardon my sins Bless my night and days Arabic: Ya rabbal ?alamin Salli ?ala Tahal amin Fi kulli waqtin wa hin O Lord of the worlds Send peace and blessings On Ta-ha the trustworthy In every time and at every instant Imla? qalbi bil yaqin Thabbitni ?ala hadhad din Waghfir li wal muslimin Fill my heart with conviction Make me steadfast on this Religion And forgive me and all the believers

2l khansa2

New member
אכן כך

זו בדיוק הסיבה לעליית רופליקת ספרים מומלצים בקרוב,ואיסטי נתת לי עכשיו רעיון לינת מוזיקה והצגות...

EastGirl83

New member
מה? ../images/Emo4.gif

למה בקרוב ולא עכשיו? מחכה עוד להאמאם ה-12? המטרה שכתבתי את ההודעה הזאת היא להראות מפגש לא באמצעות גישות אלא באמצעות המציאות בפועל... לדוגמא התמונות שמופיעות בקליפ והמקומות שבהם צולם הקליפ.. ולהתחיל לדבר על זה...טיפ: תהליך האיסלמיזציה...? או בדיוק ההפת מהתהליך...? השרשור לא נועד להמלצות שירים.. אלא באמצעות משהו עכשווי לדון על מה שהיה בעבר.... אחרי הכל זה היסטוריה (היסטוריה של מזרח התיכון והשלכותיה על ההווה).

2l khansa2

New member
מותק

הכונה שלי היא לא לעצור את השרשור אלא לציין שזה רעיון טוב,לגבי הספרים אני פשוט מחכה לקבל סריקות של הכריכות שלהם וחומר רקע על הסופרים,ההיסטוריה של התרבות משפיעה כמובן על כל מה שמסביב,למשל:אום כולתום הזמרת המצריה המוכרת,שהיתה פטריוטית והופיעה ברחבי העולם כדי לאסוף כסף ולתת אותו לממשלה המצרית בזמן המלחמה עם ישראל..לא הבנת את כוונתי לחלוטין! השירה,ההצגות,הטלויזיה,כל אלו משפיעים על התהליכים המדיניים והפוליטיים זה ברור..קראי שוב את הודעתי הראשונה כיוון שלא פירשת אותה כהלכה

totismoti

New member
אתה קמת על הצד הרע של המיטה?

מה קשור בכלל התגובה שלך למה שכתבה המנהלת? חלק ענקי מהפורום הוא תרבות, הציורים של האיך רואים את המערב ואיך רואים את האיסלאם, ואפילו היא אמרה שבקרוב יעלו פינות על תרבות ומוזיקה וספרים.
התגובה שלך לא קשורה בכלל בכלל ואם אתה רוצה לפתח דיון למה לא תשאל שאלה ולא רק תביא קישור לשיר?

EastGirl83

New member
"אתה" החלטת להיות הסנגור?

אם בכלל יודע את משמעות המילה הסנגור.. אבל אני בטוחה שאת יודעת למה אני מתכוונת.. דבר ראשון יש קשר.. כי לא הבנתי את מה שהיא כתבה... בגלל זה כתבתי "מה" וחשבתי לנכון להסביר את הכוונה שלי... שנית... אדם שאומר "קמת על הצד הרע של המיטה" משמעה, שאת עוברת יום לא משהו.. כי אם תסתכלי על התגובה שלי.. לא תראי תגובה שלילית למה שכתבתי לה... בכל מקרה... שיהיה לך ערב נחמד (למרות העובדה שזה יום הזיכרון
)

2l khansa2

New member
למרות שזה ערב יום הזיכרון:

השם שלה זה EAST GIRL מה כלכך קשה להבין כאן?

EastGirl83

New member
כן יש שאלה לדיון בהודעה ../images/Emo70.gif

זה שאת, המנהלת והשאר לא שמים לב לשאלה או/ו לא מעוניינים לענות על השאלה שכן המטרה היתה לפתוח דיון מסויים... זאת לא הבעיה שלי. טיפ: תקראי טוב טוב טוב טוב את ההודעה

2l khansa2

New member
שו?../images/Emo2.gif

לא הבנתי את ההודעה,שאני אקרא את ההודעה?שתותי תקרא?שמי יקרא?

אם כל הכבוד ויש כבוד

תנו למנהלת , לעשות את העבודה שלה.

אני חייב לציין שהיא מוכיחה את עצמה, יוזמת ומאמצת רעינות של חברי הפורום.

תעזרו בסבלנות ותציפו רעיונות.

2l khansa2

New member
אוףףףףףףף תעתיק מחו$%%

שכרא יא חביבתי ככה לומדים מטעויות

f r e e b i r d

New member
בתעתיק כותבים איך הוגים את המילה

ולא בדיוק איך היא נכתבת בשפה הערבית. למשל בתעתיק الشدة הופכים ל 2 אותיות כפולות. לדוגמא: قطّة שאמורים לכתוב qitta (ישנו סימון מיוחד בתעתיק לאות ط )

2l khansa2

New member
עד כמה ששמתי לב

יש כנראה הרבה דרכים לכתיבת תעתיק,למשל שכרא לעומת שוכראן ואהל שזה אהלן...זו הסיבה שאני לא אוהבת תעתיק
תודה על הטיפ

EastGirl83

New member
אני אכין דף במיוחד לתעתיק

שיהיה אפשר להכניס אותו לפורום.

למעלה