שרשור 6 שנתי.

hen12310

New member
תאריכי ראיונות בב"ג וסיכויי קבלה בכללי

היי,
אני גולשת סמויה בפורום כבר המון זמן וכמו רובכם מנסה להתקבל ללימודי רפואה בשנה הקרובה:)

יש לי 2 שאלות שהייתי שמחה אם תוכלו לעזור לי בהן:
1. באילו תאריכים מתקיימים הראיונות בבאר שבע בדרך כלל? (הבנתי שהשנה יש 3 סבבים). הסיבה לשאלתי היא שאני בחו״ל מיולי עד ספטמבר בערך ורציתי לדעת אם זה בעצם מבטל את סיכויי להתקבל.

2. האם מישהו יודע או יכול לשער מהם סיכויי הקבלה וסף המו״ר/מרקם באוניברסיטאות הבאות:
טכניון 96.8
העברית בגרות 11.4 ופסיכומטרי 761
תל אביב בגרות 111.5 ופסיכומטרי 761 (סכם 736.4 לפי החישוב באתר ולא במידע אישי למועמד)

תודה מראש לעונים:)

hen12310

New member
האייפון השתגע, מצטערת...

אין לי מושג למה זה שלח את ההודעה 3 פעמים, ניסיתי למחוק ואין לי אפשרות...

שוב סליחה.

thelidncs

New member
תשובות

1) יוני-יולי... נראה לי שאם תסעי בסוף יולי לא אמורה להיות בעיה.
2) הציונים שלך מאד גבוהים ועוברים את הרף בכל המקומות בהרבה. אני מניח שאת תצטרכי מורמרקם באזור 210 כדי להתקבל.

hen12310

New member
תודה רבה:) יש לי עוד 2 שאלות...

1. האם יש לך או למישהו מחברי הפורום תאריכים מדויקים שבהם התקיימו הראיונות למשל שנה שעברה או לפני שנתיים? אני קצת מפחדת להזמין כרטיס טיסה...

2. האם ידוע לך אם מתארגנת קבוצת הכנה למור\מרקם באיזור ת"א והמרכז? אשמח להצטרף אם למישהו ידוע פרטים :)

תודה רבה על התשובות המהירות:)

RBD1

New member
אני זוכר לפני שנתיים הראיון הראשון שלי היה

ב13 ל6 ,אני חושב שזה היה השבוע הראשון של הראיונות. סבב א' של ראיונות היה עד תחילת חודש שביעי כאשר סבב ב' של הראיונות היה בערך שבועיים עד בערך ל15 ל7 ואז חיכינו ל24 לחודש בשביל תשובות
זה בערך טווח הזמנים אבל כל שנה זה יכול להשתנות פלוס מינוס של שבועיים לכל כיוון

zesap

New member
לימודי רפואת שיניים

היי,
אני משוחררת כבר שלושה חודשים, רוצה להתחיל ללמוד רפואת שיניים ב2014. אני ניגשת לפסיכומטרי מועד יולי השנה במטרה לשפר את הציון שהשגתי אחרי התיכון שעומד על 600 בערך. ממוצע הבגרויות שלי בסביבות ה-100.
אני שואלת,
1.באילו מוסדות ניתן ללמוד רפואת שיניים? שמעתי שהפקולטה בתל אביב נסגרת ושהמקום היחידי בארץ יהיה רק בירושלים.
2.מהו ציון הפסיכומטרי הנדרש לקבלה ללימודים? (אם יש פה סטודנטים לרפו"ש, מהו הציון שקיבלתם ומה היה ממוצע הבגרויות שלכם?)
3.האם בלימודי רפו"ש יש צורך במבחני מרקם?
4.האם אצטרך לשפר בגרויות כדי להתקבל? או שמספיק לי פסיכומטרי גבוה? בתיכון הגברתי ספרות, ביולוגיה ואנגלית ברמה של 5 יח"ל.

תודה רבה למי שיוכל לעזור

itzikhoc

New member
מנסה לעזור

אציין שגם אני מועמד בלבד, ולא סטודנט.
א. בכל שנה מתעוררות השמועות שביה"ס לרפו"ש בת"א על סף סגירה. עד היום אין בכך ממש, וההרשמה לשנה"ל הקרובה התנהלה כרגיל, כמו גם הלימודים.
המקום הנוסף היחיד בארץ בו ישנם לימודי רפו"ש הוא בביה"ס לרפו"ש של האוניברסיטה העברית.
ב. בת"א ציון הסף בפסיכומטרי הוא 670, ובעברית 680. אך כמובן שתצטרכי יותר מכך על מנת שיהיו לך סיכויים ריאליים לקבל זימון למו"ר/מרק"ם. (ממוצע הבגרות שלי הוא 111.54 בת"א ו-11.23 בעברית. פסיכומטרי 730, בסטטוס "מעבר לשלב הבא"). בנוסף עלייך לקבל לפחות 120 בפרק האנגלית בפסיכומטרי שמביא אותך לרמת מתקדמים ב'. (מעל 134 תקבלי פטור מאנגלית).
ג. בלימודי רפו"ש אכן יש צורך במבחני מו"ר/מרק"ם.
ד. כל השאלה היא מה זה גבוה. את מוזמנת להיכנס לאתרי האוניברסיטאות ת"א והעברית, ולבדוק שם את סיכויי קבלתך על פי ציוני פסיכומטרי תיאורטיים. הערכתי היא שתצטרכי להגביר מקצועות נוספים, ולכן טוב שאת מתכוננת מראש. מומלץ להגביר מקצועות חובה כמו היסטוריה, תנ"ך, גיאוגרפיה וכד'.
ואל תשכחי שבת"א למשל, 5 יח"ל במתמטיקה ופיזיקה, ו-3 יח"ל בכימיה הם תנאי סף. שווה לקחת זאת בחשבון אם את בכל מקרה מגבירה. (אני צריך לעשות קדם אקדמי בפיזיקה בגלל זה..)
מקווה שעזרתי, ובהצלחה רבה!!

liron1100

New member
מספר שאלות שיעזרו לי מאוד

שלום לכולם,
אני חדשה יחסית בפורום, וקוראת כבר למעלה משעה הודעות אחורנית ופשוט קצת מבולבלת.
אשמח מאוד לעזרה..
אני יודעת שיש כבר את הכל- אבל אם מישהו יענה על שאלותיי ממש בקצרה, זה יעזור לי מאוד!
1. ההרשמה לטכניון נסגרה כבר?
2. מתי יערכו ימי ההכנה מטעם סטודנטים לרפואה באוניברסיטאות השונות? היכן מפורסמים המועדים?
3. אוניברסיטת תל אביב- מלבד רישום- אילו טפסים יש לשלוח בשלב הראשון? ומה יש למלא- כלומר האם יש טפסים ממוחשבים שצריך למלא?
4. אוניברסיטת ירושלים- אותה שאלה כמו ת"א?
5. לגבי באר שבע אני יודעת :)- זה מאוד מפורט באתר.
6. היכן אני יכולה לראות בדיוק ממה מורכב מבחן מור/מרקם?
7. האם יש כאן חבר'ה שמתכוונים לעשות קבוצה קטנה להתאמן בסימולציות?

תודה רבה! :)

thelidncs

New member
היי לירון

דבר ראשון להבא תדעי שצריך לשרשר הודעה מסוג כזה לשרשור של "רישום וקבלה 6 שנתי" כמו שיש פה כמה הודעות מתחת.

1) כן
2) טרם ידוע. תשארי מעודכנת דרך הפורום והסטודנטים יכתבו כאן. אני מניח שזה יהיה באזור מאי.
3) רשום באתר שלהם: טופס הרישום שמופיע בסיום ההרשמה, צילום ת.ז, טופס 14A וטופס 14B.
הפירוט כאן: http://go.tau.ac.il/b.a_doctor-medicine/admissions#tab-3=&id=
4) כלום
5) סבבה
6) אתר המרכז הארצי יש שם הסברים וחוברת הכנה
7) אני מניח שכן או שיהיו בעתיד, תרשמי פשוט מאיפה את בארץ כדי שיהיה יותר קל לוגיסטית להתנייד....

נראה לי שעניתי על הכל
בהצלחה

liron1100

New member
תודה תודה

תודה רבה על התשובות המקיפות+ הלינק המצויין :)

איך יוצרים את השרשור? (אני פשוט ממש חדשה בענייני הפורומים)

שרשורים

לשרשר = להוסיף תגובה.
כדי לשרשר הודעה לשרשור מסוים, פותחים את ההודעה הראשונה של השרשור (למשל השרשור של רישום וקבלה) ושם לוחצים על "הוספת תגובה".
ככה ההודעה שלך תהיה מחוברת לשרשור שרלוונטי לנושא והסדר בפורום יישמר.
אם אין שרשור עדכני של רישום וקבלה, את יכולה לפתוח אחד בעצמך. פשוט פותחים הודעה חדשה דרך הלחצן של "הודעה חדשה" בראש העמוד, עם הכותרת "רישום וקבלה - 6 שנתי" ולאחר מכן מוסיפים תגובה להודעה החדשה שהוספת.

זהו, שיהיה בהצלחה

tamirg13

New member
נתונים לקבלה

שלום, רציתי לדעת, כמה צריך לקבל בפסיכו כדי להתקבל עם יש מו"ר 205 ובגרויות 113, לפי מה ששיחקתי עם המחשבונים יצא לי בערך 760-70, הגיוני?

PantherettePitz

New member
דברים קצת השתנו מהשנה שעברה,

אבל בשנה שעברה היית צריך בערך 770 כדי להתקבל.
השנה חישוב הסכם השתנה בת״א ושם אני לא יודעת מה יהיה אבל נראה לי שסה״כ זה עדיין הכיוון.

liron1100

New member
רציתי ליידע שההרשמה לטכניון עדיין פתוחה!

ראיתי באתר שכתוב עד סוף מרץ ולכן צילצלתי אליהם.
וראו איזה פלא- הם האריכו את ההרשמה עד 31.03.2013.

בהצלחה לכולנו!

tofiii

New member
סכם טכניון ירד??

מה אתם מעריכים? ירד גם השנה ל93 ??

או שאכן צפויה עלייה השנה עקב משהו?

talmarsh1

New member
אי אפשר לדעת

אבל אםי יחילו את שיטת חישוב הבגרויות החדשה יש סיכוי שהוא לא ירד כמו בשנתיים האחרונות - מי שזה מוריד לו את הסכם לא יושפע מזה אבל יהיו חברה שזה יעלה להם, אז הסכמים במאגר יעלו..

בהצלחה

noa1919

New member
כלומר-אם הסכם שלי ירד לפי החישוב החדש

יסתכלו על הישן?
כי אני לא זוכרת בוודאות אבל נראה לי שלפני כמה חודשיים הסכם בגרויות שלי היה גבוה באיזה נקודה ופתאום הוא ירד... יש מקום שאפשר לחשב בו לפי השיטה הישנה?

TauraMan

New member
עוד לא עדכנו את החדש

באתר כרגע כתוב את הישן. מתישהו באפריל הם יעלו מחשבון לשיטה החדשה ואז גם בטח יוזן באתר.
בכל מקרה, יתחשבו בגבוה מבין שניהם.

tofiii

New member
אבל לפי הידיעון

עמוד 85 בידיעון, חלק ב באינטרנט, השינוי יחול רק על מי שיסיים בגרות בשנת 2015...

למעלה