שישי באיקאה

• פותח הנושא t32
  • פורסם בתאריך

XUXA141

New member
מה ששנוא עליך וכו'.

כמו שאני לא מפריעה לאחרים, אני מצפה מאחרים לא להפריע לי. אם אני יכלתי להשתלט על התינוק שלי או לחילופין לא לקחת אותו למקומות שהוא עלול להפריע לאחרים, כך אני מצפה מאחרים. אני לא מבינה למה אני צריכה להתחשב באחרים אם הם לא מתחשבים בי.

Kalla

New member
לא מתחשב בך? תינוק קטן???

את רצינית? אני האחרונה שאקח את הילדים שלי למקום שבו הם יפריעו אם אני לא חייבת. לא לוקחת אותם בחיים לבילויים של מבוגרים וכו', וגם לא הייתי לוקחת אותם לטיול בחו"ל עד גיל מסוים, אך לפעמים אין ברירה אלא לטוס: אני, למשל, הבאתי תינוקת מאומצת מרוסיה. אולי היית מציעה לי להשאיר אותה שם בבית היתומים עד שהיא תגדל ותבין שאסור לבכות בטיסות???? לפעמים מישהו מההורים מוצא עבודה בחו"ל וחייב לעשות רלוקיישן. אז את מציעה שייפרד ממשפחתו לשנים כדי שילדים חלילה לא יפריעו בטיסה??? ולפעמים חייבים לנסוע לחו"ל כי אין ברירה: מוות במשפחה, מחלה, חתונה, עזרה למישהו וכו' ואין אפשרות להשאיר את התינוק בארץ. אז לצפצף על כולם כדי שהתינוק חלילה לא יפריע בטיסה??? תסלחי לי, אך זה ממש מפלצתי. מי שלא מוכן לתת הנחה לתינוק רך, יצור קטן וחסר ישע שעדיין לא מסוגל לשלוט ביצריו ולדעת איך להתנהג כדי לא להפריע, חלילה, לדעתי הוא זה שלא מתחשב בזולת, אטום וחסר רגישות לחלוטין. אני חייבת לציין שעד כה, מכל מה שקראתי בפורום הזה, התגובה שלך היא היחידה שאני באמת מזועזעת ממנה.

1שרון ע

New member
תסלחי לי על הבטות אבל את פשוט...

מדברת כמו ילדה קטנה בעצמך..... התינוק לא מתחשב בך? ההורים של התינוק לא מתחשבים בך? מה זו ההתייפיפות הזו? מה זו הפטתיות הזו? כבר אמרתי לך בדברי הקודמים שיש מקומות שאת צודקת בהחלט שתינוק לא צריך להכלל בהם. גם אני בתור אמא שאני יוצאת בערב אני מעדיפה לא לשמוע בכיות ונידנודים (פה באפריקה יש קטע כזה להביא תינוק לכל מקום אפילו למסעדות יוקרה...). אבל שוב אשאל אותך טיסה??????????????..... את פשוט מצחיקה אותי עם הדיעה הילדותית הזו שלך- "אני לא מפריעה שלא יפריעו לי".... מטוס הוא כלי תחבורה- כמו אוטובוס, כמו מונית וכמו כל דבר אחר. מה את מצפה מאיתנו ההורים לעשות אם אנחנו צריכים להשתמש בכלי זה? אולי את רוצה שאני אצלח את האוקיינוס בשחייה עד לארץ??? שאני צריכה לטוס אני טסה. אני משתדלת לשעשע את בנותי ולעשות הכל כדי להמנע ממצבים כמו שאת מתארת- אבל מצבים כאלה קורים- וזה לגטימי והגיוני. מה שלא הגיוני זה רוחות הקור שנושבות ממך. את לא מעוניינת לטוס עם ילדים פני למשרד התחבורה ונסי לפעול אולי לשינוי הדברים- אולי לעשות טיסות ללא ילדים (זה דווקא נראה לי הגיוני). אבל במצב שכרגע שטיסה כוללת ילדים והורים כאחד זה ממש חולני ומפלצתי לדבר כמו שאת מדברת. מסכימה עם קאלה במילותיה- פעם ראשונה שאני ממש מזועזעת עמוקות מהתגובה שלך פה בפורום.

XUXA141

New member
שוב.

אם זה לא טיסה שנועדה להצלת חיים או להגירה, אין שום הצדקה לזה שילד יצרח במשך 12 שעות ויפריע לכולם. מי שלא יכול להבטיח שלא יפריע לאחרים ( ואני מדברת על ההורים, לא על הילד, הוא לא אשם), שלא יקח ילד לטיסה, שוב , אם זה לא טיסה להצלת חיים. זה שלהורים בא לנסוע לחופשה ואין להם איפה להשאיר את הילדים זה לא הבעיה שלי, אז שלא יסעו. זה עדיף מאשר שיפריעו לכולם. ואגב, כנראה שאני לא היחידה כי אל על הפעילו עכשיו קו טיסות מיוחד לילדים עם ליצנים והכל, כדי שיטוסו בטיסות אלה ויהיו עסוקים ולא יפריעו לאחרים, במקום בטיסות רגילות. ושוב אני שואלת, אם הייתי מעשנת כבדה שסובלת פיזית ממחסור בניקוטין, האם זה היה לגיטימי בעיניך שאשב לידך בטיסה ואעשן כל הדרך ? האם לא היית אומרת שזה מפריע לך?

michal66

New member
שום תינוק שבעולם לא יכול לבכות 12

שעות רצוף!!!! ואת יודעת מה, גם לא שעה. ואני חותמת לך שבמשך טיסה לניו יורק תינוק לא יבכה יותר מ 4 -3 פעמים.(שעבורך גם הם יותר מידי) אלא עם חצי מנוסעי המטוס הם תינוקות לא מסונכרנים

Arfilit

New member
כמו שאמרתי

את, וכנראה עוד אחרים - סבורים שהורים לילדים צריכים לשבת בבית ולא לעשות שום דבר (נגיד ליסוע לחו"ל) עד שהילד יגיע לגיל שבו הוא כבר לא ילד. זה נקרא "חיה ותן לחיות"? בעיני זו לא אמירה ששייכת לפורום "נשים שלא רוצות ילדים" אלא לפורום "נשים שלא רוצות ילדים בעולם הזה ואם אפשר אז גם לא בעולם הבא". אני מצטערת שאני פונה לציניות - אבל יש גבול. אני פה מתוך רצון לתמוך בלגיטימיות של מי ששונה ממני ומחליט אחרת ממני - ואני מגלה שיש בין אלה כאלה שרוצים לכלוא אותי בארץ - ואם אפשר אז גם בבית (לא ללכת לחנויות?! ברצינות?!) בשנים הקרובות. אני אחזיר במטבע דומה - המטוס הוא כלי תחבורה המיועד לכל אדם - כולל לילדים. מי שמפריעה לו נוכחות הילדים - שלא יטוס אלא אם כן זה לצרכי הגירה או הצלת חיים - ואז היא יתאמץ ויצליח להתגבר על תחושת הקבס והדכדוך.

XUXA141

New member
ההורים זכאים לטייל אבל..

כל זמן שהטיול שלהם לא דופק את הטיול שלי. למה כל כך קשה להבין את זה? זכותם של ההורים לטייל לא גוברת על זכותי לשקט ושלווה בטיול שלי!. אני לא מפריעה לטיול שלהם, אני דורשת שלא יפריעו לטיול שלי. ביום שהילדים שלי יציקו לילדים שלהם, תהיה להם הצדקה לטעון שאו שאשתלט על הילדים שלי או שלא אביא אותם. עד אז , אין להם שום זכות יתר מעלי. משום מה ה"תן לחיות" שלך פועל רק לצד אחד - רק לטובת מי שגאלו את האנושות והביאו ילדים. צר לי, יש גם כאלה שלא מעוניינים.

Arfilit

New member
אני בספק גדול -

אם מישהו - הורה או לא, יעז להעלות בדעתו, להציע שמשתעלים, חולי עור ומזיענים - לא יטוסו לפני שהם מתגברים על הבעיה שלהם. זה הלא מגוחך. התן לחיות שלי שלי הוא דו צדדי - אבל הוא לוקח בחשבון עולם שלם ועגול, שבו טיסה איננה חוויה מרנינה ומשרת שלווה המביאה לזיכוך ולקטרזיס, כי אם פעולה טכנית, פונקציונלית, המעבירה בני אדם בכל גיל ממקום אחד על פני כדור הארץ למישנהו. זוהי תעבורה, ולכל בני האדם הזכות לעשות בה שימוש. חופש התנועה, הינה באמת זכות חוקתית יסודית שהוכרה ככזו בפסיקות של שלל בתי משפט בשלל מדינות, וזאת בשונה מהזכות לטוס בשקט ובשלווה - שלא קראתי פסקי דין המכירים בזכות זו. הנפנוף במילה "זכות" אינה הופכת את הטיעון שלך לתקף יותר או אותך לצודקת יותר. אם את מחפשת שקט ושלווה - את לא חייבת לטוס בשביל זה. את יכולה ללכת לחדר שלך או לחורשה מבודדת בגליל. אם את רוצה דווקא ליסוע למקום כלשהו על פני הגלובוס המחייב הגעה במטוס - כנראה שתאלצי לשלם את המחיר החברתי הכרוך בכך שהזכות לנוע ממקום למקום בחופשיות חלה גם על ילדים וגם על תינוקות. לשמחתי ולצערך, בשלב זה, הרצון שלך להגביל את התנועה של הנ"ל בשל החשש שהם יפריעו לשלוותך (אותה את יכולה לקבל כאמור במקום אחר משבמטוס נוסעים עמוס ורעשני) - לא התקבל ככלל החברתי החל. כפי שאמרתי במקום אחר - צריך למצוא איזון בין הצרכים והרצונות (כמו גם בין הזכויות - אם את דווקא רוצה) של הפרטים השונים המרכיבים את האוכלוסיה. בעיני, ודומני שכאן לפחות מצאתי לעמדתי זו רוב - איזון ראוי הוא - בגדול - בין מקומות בילוי שהוגדרו ככאלה שאינם מיועדים לילדים (מסעדות מסויימות, קונצרטים, בתי קולנוע וכיו"ב) לבין מקומות וארועים שהם יותר פונקציונליים (חנויות, כלי תחבורה ציבוריים וכיו"ב). מי שלא נוח לו - שימצא את הדרך למלא את הפונקציות הנ"ל בחייו בדרכים אחרות (או במלים אחרות - תתעשרי...).

XUXA141

New member
שוב, אף אחד לא מתייחס לשאלה שלי

לגבי הקקי של הכלב - האם זכותי לטייל עם הכלב חופשי גוברת על זכותך ללכת ברחוב בלי להתקע בכלב? האם יש לי זכות להגיד לך להשאר בבית ולטייל על הליכון כדי שלא תיתקעי בכלב שלי ובלכלוכים שלו? האם היית כל כך סלחני לחבורה של בני עשרה למשל שמתפרעת במטוס?

Arfilit

New member
אני אשיב

את בוחרת דוגמאות מפתיעות - שלוקח לי זמן להבין את הקשר שלהן לדיון - ואולי על כן ההשהייה בתשובה. אבל הינה - אני משיבה לך - את הקקי של הכלב אני מצפה שתנקי, כמו שאני לא אעלה על דעתי להשליך חיתול מלוכלך של הבת שלי ברחוב, או לזרוק לכלוך אחר כלשהו. הדוגמא פשוט אינה מתאימה. לקקי של הכלב יש פתרון. האיזון החברתי שנמצא לענין הזה הוא שאת תוכלי לטייל עם הכלב שלך ברחוב - גם אם אני מפחדת מכלבים, גם אם הוא נובח על עוברים ושבים וגם אם הוא מפחיד את החתול שלי ו/או את הילדים שלי, אבל את הלכלוך הפיסי שהוא משאיר אחריו - את מתבקשת לנקות. זה אפשרי - ולכן גם נדרש ממך. מצד שני - אני לא מצפה שתיפטרי מהכלב שלך או שתרדימי אותו - אם במשך לילה אחד הוא נובח שעות על גבי שעות משום שמשהו מבהיל אותו או שהוא נפגע בתאונה ומיילל מכאבים. אני מצפה שתקחי אחריות - שתנסי לעזור לו ולהרגיע אותו - אבל אם לא תיכשלי - אני לא אדרוש ממך לעבור דירה לאלתר. אני לא אהיה סלחנית לחבורה של בני עשרה רעשנית - משום שהם יכולים אחרת. אני סלחנית כלפי מי שמנסה בכל כוחו אך לא תמיד יכול. אני לא אשלול ממנו את חופש התנועה בגלל דברים שיחסית לחופש הזה נראים לי שוליים. ולענין הכלב החופשי (אני מניחה שאת מכוונת ללא רצועה) - בעוד שלי באופן אישי זה לא מפריע - כך שקשה לי להשיב עניינית - נדמה לי שיש חוקים בענין הזה - ואז מתייתר הצורך בכללים חברתיים שמקורם למשל בנוהג.

Arfilit

New member
ועוד דבר -

סתם כי דרשת תשובה לשאלה שלמיטב זכרוני לא נשאלה בהודעה האחרונה שלך - את מקפידה להעיר על כך שלא עונים לשאלות מסויימות שלך, אך בה בשעה את מקפידה להתעלם משאלות המופנות אלייך שאולי לא שמת לב אליהן או שאולי פחות נוחות לך.

XUXA141

New member
על איזה שאלה לא עניתי?

למיטב זכרוני עניתי על הכל כולל ענין השיעול.

XUXA141

New member
הקקי הוא משוואה לרעש.

זה שהילדים יכולים אחרת והתינוק לא, לא אומר שאפשר להניח לו לבכות שעות. בשביל זה יש לו הורים ש"יכולים" במקומו. לענין החוקים, יש חוקי מדינה ויש חוקי נימוס והתחשבות בסיסיים. והכלל של "אני לא אפריע לך ואתה לא תפריע לי" די נופל בקטגוריה הזו.

Arfilit

New member
ושוב - לא נכון

לא תמיד יכולים. לא תמיד ניתן להרגיע תינוק בוכה. הכלל של אני לא אפריע לך ואתה לא תפריע לי מקבל אצלך פרשנות חד צדדית למדי - והוא גם לא אמת מוחלטת. שכן האמירה "אל תסעו עם ילדיכם אם הם אינם שותקים כל הזמן ולגמרי" בהחלט עלולה להפריע לי ולטיול המשפחתי שלי. כדי לקצר - אני יכולה רק להפנות להודעתה הבהירה והמדוייקת של גרטרוד בשרשור החדש שנפתח בענין זה.

XUXA141

New member
אמרתי "זמן סביר".

בכי של שתי דקות זה לא נורא ( גם הדיילת יכולה להפיל מגש ולהרעיש). יותר מזמן סביר זה הופך למטרד. זה ההבדל. אז הדיילת תרעיש שתי דקות עם המגש וזהו, התינוק יכול להמשיך שעות.

השעועית

New member
איך אפשר לחנך תינוק לא לבכות???

זה רק מוכיח את הטענה שלי (שלאו דווקא קשורה לפורום זה): "אין לדון אדם עד שאתה לא נמצא במקומו". ומי את שתגידי להורה אם לקחת את הילד שלו לטיסה או לא? ואם אני רוצה לקח את הילדים שלי לחופש, אסור? למה שהילדים שלי ישארו בבית, אם, לדוגמה, רוצה לטוס איתם לחופש בטוריקה, שכולל בריכות וחוויות ופעילויות לילדים? מי שמא שחופשות לא כוללות ילדים? אם היו לך ילדים היית יודעת שאי אפשר תמיד להשתיק ילד, ילד זה לא בובה שאומרים לו: "שקט" והוא שותק, יש לו רצונות ומצוקות ודרישות כמו לך. אמנם את לא תמיד מייללת או בוכה או צועקת שאת רוצה משהו, אבל מה לעשות, שילדים, במיוחד מתחתח לגיל 3-2, לא יודעים לתקשר עדיין וזו הצורה שלהם "לדבר": לבכות, לצעוק ולייבב.

XUXA141

New member
למה לעוות את דברי?

לא אמרתי ש התינוק צריך להתחשב אלא ש ההורים שלו צריכים להתחשב. התינוק לא אשם, ההורים שלו צריכים לדעת או לגרום לזה שהוא לא יפריע, או לא להביא אותו. אם נחזור לענין הטיסות - וניקח בחשבון שרוב הטיסות לא נועדו להצלת חיים או להגירה, אז הורים צריכים לעשות חשבון כשהם רוצים ילדים, שהילדים יכולים לגרום לזה שהם לא יוכלו לטוס כי זה מפריע לאחרים. וזה שיקול שלהם בלבד. החליטו לעשות ילד, שיקחו בחשבון את העובדה שאולי לא יוכלו להשתיק אותו בטיסות, ובעקבות כך יאלצו לא לנסוע. אם עשו אותו, או שירגיעו אותו או שלא יסעו.

Kalla

New member
אין לך מושג למה נועדו רוב הטיסות

ואין זה עניינך. "ההורים שלו צריכים לדעת או לגרום לזה שהוא לא יפריע" - לא לכולם יש תינוקות אוטומטיים. תינוקות הם לא בובות עם כפתור השתקה. מסכימה שצריך לעשות מאמצי הרגעה, אך לא תמיד ניתן לגרום ליצור חי להתנהג כמו רובוט. וילד הוא גם בן אדם וגם לו יש זכויות ומה לעשות - אחת מהן היא להשתמש בתחבורה ציבורית, במיוחד לאור העבודה שאין שום דרך אחרת להגיע למדינות אחרות. אין לך זכויות יתר לתחבורה ציבורית על פני זכויותיהם של קטינים. את בן אדם מבוגר ואמורה להכיר את הגבולות האנושיים ולדעת מה הגיוני או לא הגיוני לצפות מבני אדם בכל הגילאים - בשביל זה לאנשים מבוגרים ניתנו שכל, רגש, סבלנות וסובלנות - בשביל להבין דברים כל כך אלמנטריים. את לא מסוגלת לעשות זאת וזה אוכל לך את הלב? בעיה שלך!

XUXA141

New member
למה לא עונים לי על השאלה עם העישון?

שאלתי מה היה אם הייתי מכורה כבדה לסיגריות, האם היו "מבינים את הצורך שלי לעשן" במשך טיסה? אין לי זכויות יתר אבל גם להורים הללו אין זכות יתר. הזכות שלהם לטוס לדיסנילנד כי בא להם ואין להם איפה להשאיר את התינוק, לא גוברת על הזכות שלי לא לסבול רעש וצווחות במשך 12 שעות. לא אמרתי שלילד אין זכויות, זכותו להיות ילד, אבל עם זכות זו באות מגבלות שמי שאחראי עליהם הם ההורים שלו. זה כמו שאם השכן שלי משחרר את הכלב שלו לרוץ ברחוב, והכלב עושה צרכיו במדרכה ליד הבית שלי, אני לא אבוא בטענות לכלב אלא לבעל הכלב שאמור להשגיח עליו, ואם הוא לא מסוגל לצאת איתו לטייל ולנקות אחריו, שלא יחזיק כלב. דוגמא נוספת - כלב מיוחם שמילל לילות שלמים כי לא נותנים לו לצאת. גם כאן האחריות היא של בעל הכלב שידאג שהכלב לא יפריע לשכנים לישון. לא יכול, שלא יגדל כלב. ואם נחזור לענין הטיסות - נכון, אין שום דרך להגיע למדינות אחרות, אבל אם לא מדובר בענין של הגירה ( או אימוץ מחו"ל שהוא למעשה הגירה של הילד) או ענין של סכנת חיים, אז מה הצורך הדחוף לנסוע לחו"ל? בגלל שיש דיל טוב על נופש ואין ביביסיטר? בגלל שרוצים להראות עולם לילד בן שלוש?

prizman

New member
תשובות: לא, כן,לא

פירוט: אני מעשן ומפריע לי האיסור על עישון בטיסה, איסור עישון במנהטן ודבלין וגם במקומות בת"א. אבל האיסור מובן לי מאחר ויש דיעה בריאותית המסתמכת על מחקרים רפואיים ואני מקבל החלטה לאן ללכת או לטוס בין השאר מהשיקול הזה. בעלי כלבים-עם כל הכבוד יש להחיל עליהם את כל מגבלות החוק המיתבקשות כדי לימנוע טירדה מהציבור מאחר ומדובר ברצון שאינו חיוני. גם המיגבלות הן לא בשמיים. נסיעה לחו"ל? מה הצורך הדחוף שלך לנסוע לחו"ל? בגלל שיש דיל טוב? עודפעם אני מוצא את עצמי מגן על הורים...

למעלה