שישי באיקאה

• פותח הנושא t32
  • פורסם בתאריך

ט ו ש ה

New member
וזה רק מראה שלא קראת מה כתבתי

אם הילד יושב בשקט ולא מפריע סבבה עליו, אבל אני מדברת בדיוק על הילד הזה שמפריע בעצמו או שגורם לי הפרעה בגלל שאבא/אמא עסוקים בלפרשן לו את הסרט.

prizman

New member
אפילו אני מופתע

וזה אות כבוד לפורום כי די קשה להפתיע אותי, בד"כ אחרים מופתעים ממני בגלל דעותי לגבי ילדים, משמעות של קשרי דם ודברים אחרים ובילתי רלבנטיים. יש לי כלל שאני שובר לעיתים רחוקות ביותר. אני לא הולך לבתים של משפחות עם ילדים זה עושה לי הרגשה די דוחה, אני לא נהנה ובד"כ משדר את חוסר ההנאה בעלי הבית. אז החלטתי לחסוך את זה משני הצדדים ואני מצהיר את דעתי למזמינים-להיפגש, בשימחה כי אני אוהב אתכם. ללא ילדים-כדי ששני הצדדים יהנו. יש מי שמקבל את זה ויש מי שלא וזה לגיטימי. אני סובל מילדים בטיסות. מאוד. אבל מעולם לא חלמתי למתוח ביקורת על הורים שלוקחים ילדים לטיסה ולא משנה מה השיקולים: הגירה, ביקור משפחתי או סתם טיול. כל אלה בסדר ומי שהחליט להוליד ילד ומשתדל להעניק לו זמן משותף ראוי להערכה מצידי. אם יש לי ביקורת היא לגבי הורה שלא חינך את הילד בן ה4+ להיתחשב בזולת אבל זו ביקורת תרבות ישראלית שלא זה המקום לפרטה. לגבי קניונים, אני לא מכיר גם אף מבוגר שטיול בקניון הומה נחוץ לחייו. גם זה סוג של אופן חיים שמי שלקח על עצמו אמור לקבל אותה על כל הכרוך בו. מסעדות איכות, בדגש על איכות, קונצרטים והצגות או בילוי במוזיאון הם מקומות שגם בהם לא צריך לשלול השתתפות ילד עם קבלת אחריות מאוד מקיפה של ההורים. כשמדובר בתינוק עליו אין שליטה על ההורים למצוא אופציה אחרת. שוב, מפליא אותי למצוא את עצמי מגן על משפחות אבל חשיבה רציונלית מביאה לתשובות רציונליות.

1שרון ע

New member
../images/Emo45.gifאהבתי לקרוא את דבריך

ולגבי פליאה והפתעה.....אני כולי מלאה בשניהם! לא מאמינה לאיזה רמות של חוסר רגישות אפשר להגיע פה..... עד היום האמנתי בפורום הזה ובאנשים בו (למרות שאני אמא). תמכתי, הבנתי, והתרשמתי רבות.... היום אני קצת המומה ממה שקורה פה. אבל לא אעשה הכללות מדובר רק באדם אחד (שושה) או שניים.....כולי תקווה שכל השאר קצת יותר מתונים והגיונים בנושא- משפחות וילדים במקומות ציבוריים....

karnity

New member
מפגעים סביבתיים..

במציאות החלומית שבה הייתי רוצה לחיות... או שאין שם ילדים, או שהם ילדים מקסימים ומתוקים כמו בסרטי וולט-דיסני... ובמציאות הזו, החלומית, אין אפילו מעשן אחד, אין אף אחד שמצחין מזיעה, ואין אף אחד שצועק או מבלבל ת'מוח.... (וגם..יש שלום עולמי ובלה בלה בלה...
...) אבל יש פנטזיה ויש מציאות. ובמציאות איש מאד שמן ומזיע יושב לידי במטוס ואכל בצורה קולנית עם פה פתוח.... כך שכמעט כל חושי מגורים בצורה שלילית.... אין מה לעשות... רק לעשירים כקורח יש הזכות לבחור מי יהיו חבריהם לטיסה, לקולנוע וכיו"ב... ואין באמור לעיל ויתור על הפנטזיה. הייתי רוצה מאד שהורים מסוימים (אלה שלא איכפת להם מה הילד עושה ולמי הוא מפריע...) יפתחו מודעות חברתית ויבינו שאי-אפשר לפטור כל תעלול של ילד בתירוץ העלוב .."הוא רק ילד"...

Kalla

New member
את באמת סבורה

שכל תינוק או פעוט שלא מצליחים להרגיע אותו זה כי לא רוצים ולא מנסים? שום דבר לא יכול להיות כל כך רחוק מן האמת.

karnity

New member
חלילה אם כך הובנתי...

אני מאמינה שיש הורים שבאמת מנסים ולא מצליחים... ילד לא מגיע עם כפתור כיבוי (או ששינו משהו ולא סיפרו לי??????) לכן כתבתי "הורים מסוימים"...

1שרון ע

New member
קרניתי מסכימה איתך....

לחלוטין לגבי הורים שנותנים לילדהם לעשות כל העולה ברוחם, בלי לתת את תשומת לבם לכך שזה מפריע לאנשים אחרים. אבל מפה ועד להגיע להצהרות כמו-"ילד לא צריך לטוס, מה כל כך דחוף בטיסה לחו"ל?, מה יש לילד לחפש בקניון?,....יש הבדל מאוד גדול! גם לי בתור אמא יש פעמים שבהם אני נתקלת בילדים שהם בהחלט "מפגע" סביבתי, ומה שבא לי לעשות זה לבוא להורים ולומר להם את דעתי על דרך החינוך שלהם. אך עדיין אני מבינה שיש פעמים שבהם הורה עושה הכל כדי למנוע מצבים כאלה, והם עדיין קורים. זה לא אומר שעל אותו הורה לשבת מסוגר בבית עם ילדיו, כי אולי הם לא יהיו רובוטים שהם יוצאים החוצה.....

ailag

New member
כי "צריך לעשות ילדים"

אבל אמרו לי שזה תשעה חודשים, לא שמונה עשרה שנה!

Y e d i d

New member
קבוצת תמיכה - לא דיון

דיון זה "בעד ונגד" עם התפלגויות נורמטיביות. מאחר ופרט לכמה "מטיפים מטעם עצמם" הפורום הוא בעצם "נגד הבאת ילדים לעולם" הרי שהגדרתו האמיתית היא "קבוצת תמיכה" או קבוצת ענין" ולא מי שדנים בעד או נגד.

צימעס

New member
איקאה

היא מקום מגעיל, גם לילדים זה לא דוגמה לכלום אל תקבלי החלטות רציניות בחיים על סמך ביקור שם!

גלגול

New member
חכי כשתהיי מבוגרת...

יהיה לך כל כך משעמם, אני מכירה אישית אמהות שלא רצו ילדים ובגיל 50 אחרי שההורים נפטרים ושאחר האחים עם ילדיהם - את נשארת מאחור ול ב ד !! אז נכון שזה קשה (לי יש תאומים = קשה כפליים) אבל לא הכל שחור . נכון שלפעמים בא לי לצאת לחופשה ארוכה (ולבד) אבל לרוב זה אושר... ישנם זוגות, כמונו, שחיכה די זמן לילד - עד שהם הגיעו - אז מעריכים את זה אחרת...עבדנו בשביל זה . דרך צלחה

nili6

New member
תגובה לך

א, כמו שכבר כתבתי כאן במדינה כשלנו במציאות שלנו אין לדעת מה יילד יום, מה יביא המחר ואין שום סיבה לשבת עכשו ולדאוג מה יהיה בעוד איקס שנים מי מבטיח שנהיה פה מחר? ב. לא שאין אמת מסויימת בדברייך, אולם זוהי שיטת הפחדה, וזה לא עובד כך אדם עדיף שיביא ילד אם הוא בשל לכך ורוצה את זה ולא מתוך פחד מבדידות וריקנות הבאת ילד מתוך פחד מהמחר לא ממש מומלצת בטח לא לילד. אם מישהו או מישהי מגיעים למסקנה שילד לא מתאים להם מכל סיבה שהיא הפחדה לא תביא אותם להחלטה אחרת ואם תביא זה לא מצב רצוי. נילי.

למעלה